Měly jste v těhotenství chuť na kafe?

hradkovka
5. únor 2013

Ahoj holky,chci se zeptat,ještě než se Vám potvrdilo těhotenství,měli jste chuť na kafe nebo ne?Před prvním těhotenstvím jsem na něj přestala mít chuť a to jsem nevěděla že jsem těhotná a teď se snažíme víc jak rok a pořád mi kafe nevadí,tak si vždy říkám,že zase těhotná nejsem🙂 Máte s tím nějaké zkušenosti?Děkuji.

ffiinnkkaa
5. únor 2013

Jo. Přestalo mi chutnat kafe byla jsem těhotná. Ale u toho druhého ta nechuť byla menší 😉

petrusew
5. únor 2013

Já teda chuť na kafe měla normálně 🙂 Zato jsem měla větší chuť na pivo 😀

llluckaaa
5. únor 2013

Taky mi kafe přestalo chutnat. Ale šlo spíš o první trimestr, pak už jsem se zase vzpamatovala 😀

finezuza
5. únor 2013

taky jsem pila kafe(v práci i několik za den) a cca okolo 6 týdne se mi úplně zhnusilo, ze dne na den jsem ho úplně přestala pít. To vydrželo celé těhotenství a začala jsme kafe pít v šestinedělí, a to tak jedno týdně, častěji až za několik měsíců.

blahova_andrea
5. únor 2013

já kafe moc nepila ani před těhu ani po těhu, za to jsem v těhu začala pít pivo 🙂

zuzik24
5. únor 2013

Já jsem při prvním těhu na kafe chuť neměla, zato v druhém jsem se po něm mohla utlouct 😀 Hrozně mi vonělo 😀

zamilovanadonej
5. únor 2013

Mně kafe nechutnalo vždy první cca 3 měsíce, a pak zase začlo 🙂 Nějaký lékař tuhle v tv mluvil o kávě v těhu a říkal, že nijak neškodí, že těhotná může bez problémů pít až 6 šálků kávy děnně (asi nemyslel ale půllitráky, na kterých hodně holek doma ujíždí 😀 )

andelka
5. únor 2013

neměla jsem chuť skoro vůbec, přitom jako netěhotná jsem musela mít dvě kafe denně. Takže já bych to asi poznala i podle toho 😀

fiallinka
5. únor 2013

Mně chutnalo i v těhotenství 🙂

ladenka
5. únor 2013

kafe jsem nikdy nepila a neláká mě ani nyní, ale pivo to je jiná, na to mám chuť často 🙂

wwwejka
5. únor 2013

Miluju kafe, ale v těhu se vyskytl problém že do sebe nechci cpát kofein a Nesca bez kofeinu mi nechutnala...Pak jsem přišla na to že v tchibu mají zrnkovou bezkofeinovou kávu, tak si dělám presso, latéčko a jenom si mlaskám 😀

pettule
5. únor 2013

Kafíčko my vždy chutnalo a v těhotenství jsem to měla stejné. Vůbec žádný rozdíl. Já bych podle kávy určo nepoznala, zda jsem těhu či ne 😉

scai
5. únor 2013

Ze začátku těhotenství jsem ho nemohla pít, pár měsíců a to jsme si zrovna pořídili nový kávovar 🙂 Tak po pátém měsíci už jo a piju tak dvě denně, i ted při kojení. Bez něho ráno nezvládám. A teda nic negativního na malé nepozoruju.

monad
5. únor 2013

taky jsem měla chutě na kávu, a dávala jsem si 2x denně malinkatou rozpustnou kávu.. 🙂

denousek
5. únor 2013

já jsem pila caro s mlikem 🙂) je plné vitamínů..

zdezli
5. únor 2013

V prvnim tehotenstvi jsem kavu nemohla ani citit, delalo se mi spatne uz jen z vune. Ve druhem tehotenstvi jsem bez ranniho kaficka nemohla fungovat a vubec mi nevadilo.

kammka
5. únor 2013

při hilce jsem nemohla do kuchyně půl hodinu poté, co si tam chlap udělal kafe...a teď při klukovi jsem si slabý kafíčko s mlíkem dávala normálně celou dobu a bez problémů 🙂

pincola
5. únor 2013

Já ano. Celé těhu! Měla jsem chuť na kafe s cigaretou!! A to podotýkám, že jsem nekuřák! Občas si dám v kavárně bezkofejnové 🙂

aideen
5. únor 2013

Já ukrutnou. Ale jenom na zrnkovou. Když jsem čuchla k rozpustné, bylo mi dosti šoufl 🙂 Kávu jsem pila celé těhotenství. Samozřejmě v rozumném množství 🙂

slunicko333
5. únor 2013

když jsem otěhotněla, což jsem hned ze začátku samozřejmě nevěděla, pila jsem kafe normálně, potom v dalších týdnech prvního trimestru mi káva přestala chutnat úplně (a to jsem ji vždy přímo zbožňovala), najednou jsem ji nebyla, schopna pít, což mi ani nevadilo, chtěla jsem kofein stejně omezit, od druhého trimestru už ji zase piju (stačí mi 1x denně), znovu mi chutná, takže tak 🙂

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
sabuse1
6. únor 2013

u dcery ne, první 3 měsíce se mi z něj dělalo zle, pak už ne, ale chuť nebyla, u syna jo

svatule
6. únor 2013

U prvního těhotenství mi smrděla, přestala chutnat, skoro jsem ji nepila, jen občas na nízký tlak, u druhého jsem měla od začátku hroznou chuť a musela jsem se krotit, abych nevypila víc jak 2 šálky denně... 😉

lenicka07
6. únor 2013

Vždycky jsem kafe hodně pila (několikrát denně) ale v těhotenství mi prostě nechutná a když si ho někdy dám, tak je mi po něm blbě od žaludku. A tak jsem to měla po celé první těhotenství a teď ve druhém taky.

jennyska
27. pro 2013

Ahoj @lenicka07 @sabuse1 @lucmart @aideen @slunicko333 @pincola @kammka @denousek @monad @fialinka @andelka @finezuza @svatule @zdezli @scal @pettule @ladenka @zamilovanadonej @blahova_andrea @petrusew @zuzik24 @hradkovka a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Kávou v těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/kava-v-tehotenstvi/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které tato téma zajímá a zvažují, jestli kávu v těhotenství pít a nebo ne? Na MK hledají v různých směrech radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim velmi pomohou.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

nesticka
14. dub 2019

U mě káva nehrála roli. To spíš cigarety.. Jsem bývalá kuřácka. Před zjistenim těhotenství jsem pořád neměla dost, a to jsem mívala krabičku na 4 dny i dele, takže žádný silný kurak. Jak jsem zjistila tehu tak jsem přestala.
Na druhé tehu jsem přišla tím, že jsem měla zničehonic ukrutnou chuť na cigaretu a loni u třetího těhotenství to samé.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru