Mohla jsem otěhotnět 4 dny po ovulaci?

pankafe
31. říj 2013

Ahoj holky, jsem tady nová, ale diskuzi už nějakou dobu sleduji. Chci se vás zeptat na názor. Ovu jsem měla mít ve čtvrtek 17.10. (polovina cyklu), ale 23.10. jsem byla na prevenci a doktorka mi ultrazvuku ukazovala pravý vaječník, který prý vypadal, že tam dozrává vajíčko (byl velký) a že klidně můžu mít OVU až takhle pozdě (prakticky týden před další MS). Druhý den (čtvrtek 24.10.) mě celý den až do večera v tom vaječníku píchalo. V neděli 27.10. jsme měli s manželem nechráněný styk. Můžu být těhotná? Ještě podotýkám, že jsem před 7mi měsíci vysadila po 10 letech HA a MS jsem celých 7 měsíců měla zcela pravidelnou po 28. dnech. Dneska je to dva dny, co měla začít a nezačla... díky za názory 🙂

saminomimino
31. říj 2013

tak pokud ti lékař před MS konstatoval že na vaječníku dozrává vajíčko a u tebe by se jednalo o druhou ovulaci v cyklu,zcela logicky nedprazí MS v očekávaná termín,ale musí proběhnout poovulační luteální fáze cca 12-16 dní a pak dorazí MS,nebo si otěhotněla a MS ti mešká právě proto..
Ale k hlavní otáze,NE 4 dny po ovulai otěhotněnt nemůžeš vajíčko po ovulaci obvykle přežije max.24 hodin ale spíše se udává 12,jistě jsou vyjímky kdy žije vajíčko déle,ale 4 dny,to bys byla opravdová rarita

andelka
1. lis 2013

Mně začaly cykly a ovulka haprovat půl roku po vysazení HA. Do té doby celkem pravidelné cykly (29-31dní) a pak najednou 30DC a ovu se teprve uráčila, a cyklus celkem 43 dní. Další 33, další 41..Takže klidně i po 7m pravidelných cyklů jsi mohla mít ovulku posunutou. tím pádem i MS přijde později než obvykle, nebo najdeš // tak 14dní od oné ovulace.
A jo, vajíčko vydrží tak 12-18h, výjimečně déle. Občas se uvolní vajíčka dvě, tak den od sebe. Ale 4dny po ovu už je neplodné období.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru