Mohou antibiotika ovlivnit těhotenský test?

martiax
10. bře 2013

Ahoj maminky nedávno jsem sem psala a už mám další dotaz....psala jsem že jsem musela brát antikoncepci na čas jinak se mi hned spustila menstruace a když jsem dobrala platíčko tak menzes nikde měl 4 dny opoždění a pak klasicke krvaceni....jakmile to po 4 dnes skoncilo tak jsem dnes dostala zanet mocaku a zacala brat antibiotika Nitrofurantoin....rano jsem si ale presto udelala tehotensky test a druha slabsi carka se objevila az po nekolika hodinach....uz drive mi 5tehu testu ukazaly dve carky ale tehu jsem nebyla a matne si vzpominam ze jsem take ty same antibiotika brala...takze se ted mucim otazkou zda tehotna jsem a nebo to je jen plany poplach...mohou tyto ATB nejak ovlivnit test??? Mate s tim nekdo zkusennost?? Vsem co odpovi moc dekuji a preji hezky den 🙂

evulinkab
11. bře 2013

@martiax Ahojky, ono vetsinou je tehu test platný, když se carka objevi do určite doby(cca 5 minut).Zkus dnes test.A myslim si, že tyto antibiotika určite nemaji vliv na vysledek testu.Ten prece reaguje na neco jiného(HCG) a ne na prášky.

rnika
11. bře 2013

Na testu co jsem si dělala já - bylo výslovně napsáno, že falešně pozitivní reakci mohou vyvolat některá antibiotika...... Takže určitě udělat test znovu 😉 v případě nejistoty si nechat u doktora udělat krevní testy .... tak už se ukáže opravdu jen těhotenství....

saja13
11. bře 2013

Ahoj, vysadila sem Ha 13.1.13 a nechráněný styk byl 22.1.13 ...mohu být těhotná _? děkuji za odpověď .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru