Mohu být těhotná?

dasenka888
25. čer 2014

Dobrý den,
Snažíme se o miminko 🙂 Začali jsme se snažit nedávno, jenže po pár dnech jsem začala špinit růžovým výtokem asi cca 4-5dní... Začalo to 6.6.2014 a poslední čtyři dny mi je od rána po celý den na zvracení... Tři noci za sebou se budím několikrát v noci.... Dokonce od včera si měřím bazální teplotu 🙂
Naměřila jsem včera ráno 36,9 a dneska ráno 37,1.... Jenže s tím moc zkušenosti nemám.... Tak pořádně popravdě nevím, jestli mohu být těhotná 🙂
Jinak cítím jako kdyby jsem byla nafouknutá , a občas cítím menší popichování v pravém vaječníku... Pořád mám potřebu chodit na záchod na malou a sucho v ústech , takže se snažím co nejvíce dodržovat pitný režim 🙂
Samozřejmě jsem si zkoušela dělat test, ale vyšlo mi , že těhotná nejsem...

Nemáte někdo podobné zkušenosti ? Nebo nemohl by mi někdo říct, alespoň svůj názor ? 🙂

Děkuji 🙂

11ester11
9. črc 2014

ahoj amiminky , potrbuji poradit nebo spis nejaky nazor na to to ,, jsem stoho pastika 😖 mam problem , asi jsem v tom , uz jednoho prcka mam takze vim jaky toje byt tehotna a znam ti pociti , ale rikase ze kazdy tehotencti je jiny, ja uz dva mesice mam mooc citlive prsa , divne chute , nevolonost , bolest hlavy , mestruaci jsem mela ale jen dva dny , a byla jsem i u doktora nic tam nenasel , a tehotencky test ukazuje negativ, vazne nevim co to je ,,,,, mela jste nektera takovy problem ?????? .... prej to je vekem mi rikal doktor , ale me neni ani 30 , tak nechapu jakej vek , 😅

11ester11
9. črc 2014

@simca190 ahojky mam tem sami problem co ty 😒 proste nejde zatrcit kdys stojim ale vzdycky jsem mela plochy bricho , ale ted to divne , snazim se prijit na to co to je ale nejak nedochazim k veci co by to mohlo byt , myslela jsem si ze to je nafoukle bricho , ale neni , a kdyz si na nej lehnu tak me to brutalne tlaci mas stejny takhle ??????? ☹

simca190
9. črc 2014

@11ester11 Hoj.. Ted uzz to nemam... Zjistila jsem ze to byla ovulka tak to treba taky mas 🙂 kolikaty DC jsi?

11ester11
9. črc 2014

aha ,,, no ja to mam furt ,,,,,, 15

simca190
9. črc 2014

@11ester11 tak to mas to ovulku... Mela jsem to same... Bolelo me bricho smoro tri tydny... Pak ukrutna bolest hlavy a najednou druhej den nic... 🙂 bude to dobry

11ester11
9. črc 2014

SNAD to bude todle ,,,,, mam to uz dva mesice v kuse , jdu stoho zesilet ,,, ☹

dasenka888
autor
9. črc 2014

@simca190 vždyť to vůbec nevadí, že je zahraniční 🙂)

dasenka888
autor
9. črc 2014

@11ester11 jestli jsi 15 DC , tak by se mělo opravdu jednat o ovulaci 🙂, ale zkus si koupit alespoň ovulační test 🙂 pak třeba zjistíš podle dvou čárek, že se o ní opravdu jedná 🙂)

werumka
9. črc 2014

@simca190 Ahoj, určitě teď ještě netestuj těhotenským. Tu druhou fázi po ovulaci do menstruace bys měla mít tak těch 14 dní (takže si od toho vrcholu, kdys měla bolesti, přičti 14 dní). Nejméně by mělo být 10. Stejně tak nejdřív bych testovala těhotenským testem 10 dní po ovulaci (byť to byla ovulace domnělá). Pokud budeš v příštích cyklech ovulaci sledovat, tak můžeš nasadit Proveru až po ní a nic Ti to nezablokuje. Ale musíš vědět, kdy ovuluješ, to je základ, abys jí nezačala brát moc brzo.

werumka
9. črc 2014

@dasenka888 Kontryhel jen DO ovulace. Po ní je k ničemu, teoreticky to pak může mít i vliv na cyklus.

dasenka888
autor
9. črc 2014

@werumka Já jsem právě četla, že ho některé pijí celý měsíc a , že některé potom dokonce i v těhotenství 🙂

werumka
9. črc 2014

@dasenka888 Jojo, to je možné, ale vždycky je lepší začít na té doporučené dávce, protože jsou to bylinky a mají na každého jiný vliv. Některým třeba kapky Gynex spraví cykus, některým rozhází. V tomhle je lepší začít postupně a moc nekombinovat.

dasenka888
autor
9. črc 2014

@werumka jasně to chápu, nepila jsem to všechno najednou 🙂 a asi se i menstruace blíží, když mám najednou tak nízké BT 🙂 uvidíme 🙂

werumka
9. črc 2014

@dasenka888 Taky si myslím, že menstruace přijde co nevidět. Pozitivní je, že máš dostatečně dlouhou luteální fázi, což je pro otěhotnění potřeba 🙂

dasenka888
autor
9. črc 2014

@werumka Chtěla bych se v tom umět orientovat tolik co Ty 🙂) Přijde mi, že čím víc studuju tyhle věci po internetu tím jsem z toho zmatenější :D Ještě , že Tě tu v diskuzi máme 🙂)

werumka
9. črc 2014

@dasenka888 Neboj se, budeš se orientovat - to jsou jen zkušenosti ze sledování cyklů - když to děláš několik let, tak už Ti pak ty věci v hlavě naskakují samy. Nemusíš se pak bát zpoždění, protože víš, kdy ta menstruace v konkrétní cyklus přijde. Prakticky v tomto cyklu žádné zpoždění nemáš. Můžeš mít luteální fázi 16 dní. A pokud jsi měla ovulaci 18. den (což podle grafu s největší pravděpodobností vypadá), tak menstruaci můžeš čekat 35. den cyklu. Pokud nebereš antikoncepci, nikdy nemůžeš na začátku cyklu určit, jak bude ten další dlouhý. To můžeš určit až ve chvíli, kdy proběhne ovulace 😉 Takže žádný strach!

dasenka888
autor
9. črc 2014

@werumka Děkuji 🙂) Neberu jí už rok a půl 🙂 Tak budu čekat a čekat a uvidíme 🙂)

simca190
9. črc 2014

Juuu holky to je hrozny to cekani ☹ 😀. Ja bych tak chtela mimiska
.... 🙂 :-* 🙂

nynus
9. črc 2014

holky tak uz mi prisly ovu testy tak uz budu testit dnes po dvacet dni jupi tak sem zvedava tedyk jika simi ja mam v tom taky strasnej zmatek bazalka zatim se v tom naknevyznam ale merim kazde rano a zapisuju tak uvidime cipek nemerim akorat co je to ta lutealni faze?? 😀

simca190
9. črc 2014

@nynus hle vim jen ze to jsou dny od ovulace do MS ale nevim co to znamena ☹ 😀 me bolej brqdavky zas jako krava 😀. Do toho poboliva bricho obcas tak uvidime...

nynus
9. črc 2014

@simca190 ja sem ze vseho uz asi uplne blba

nynus
9. črc 2014

@simca190 jinak me nic neni a MS taky nikde hiiiii 😲 😀 stale cekam co se bude dit

simca190
9. črc 2014

@nynus bud v klidu ja tomu taky nerozumim 😀 rozumim jen testum 😀
nikdy jsem to neresila takproto mi to nic nerika 🙂

simca190
9. črc 2014

@nynus ja to taky jeste nedoetqlea 😀. Do zitrka mam jeste cas a kdyz ne tqk je to jasny a uz budu jen cekat kdy se mi objevej dve carky 🙂

nynus
9. črc 2014

zeptam se holky meli ste nekdo problem otehotnet kdyz jste kuracky??pokud tady teda nekdo je kurak

nynus
9. črc 2014

@simca190 jeeee kez by ti to vyslo drzim palce. 😉 ja taky se seznamuju nidky sem to az takhle neresila jak ted

dasenka888
autor
9. črc 2014

@nynus já se snažím sledovat i čípek od rána po celý den pokaždé , když jdu na wc, mám BT která odpovídá snad tomu , že přijde MS 🙂 A i čípek se stěhuje výš 🙂

Jinak Luteální fáze:
Po ovulaci se zbytek foliklu transformuje do žlutého tělíska (corpus luteum) za podpory hormonů hypofýzy. Toto žluté tělísko bude produkovat po následující 2 týdny navíc k estrogenům i progesteron. Progesteron hraje životní roli při proměně proliferačního endometria do sekreční výstelky připravené na implantaci a podporující rané těhotenství. Progesteron trochu zvýší bazální tělesnou teplotu, proto žena měřící si denně svou teplotu registruje, že se dostala do luteální fáze. Proběhne-li oplodnění vajíčka, to putuje jako rané embryo vejcovodem do děložní dutiny a implantuje se během asi 5–7 dní po ovulaci. Krátce po implantaci rostoucí embryo signalizuje svou existenci mateřskému systému — vytváří lidský choriový gonadotropin (hCG) — hormon využívaný pro test těhotenství. Tento signál má důležitou roli v udržování žlutého tělíska a umožňuje pokračování jeho produkce progesteronu. Bez těhotenství a bez hCG žluté tělísko zaniká a hladiny estrogenů a progesteronu klesnou. To nastaví podmínky pro další cyklus. Snížení hladiny progesteronu vede ke spuštění menstruačního krvácení (dojde k přerušení přívodu krve do endometria a jeho hypoxické nekróze (odumření z nedostatku kyslíku) a snížení hladiny estrogenů umožní pozdější růst hladin FSH pro dozrávání nových folikulů.

simca190
9. črc 2014

@nynus hleja jsem kuřačka a ani nechtej vedet od kolika let si tqkhle nicim zivot 😀

nynus
9. črc 2014

@dasenka888 jizzzzisssss tolik odborna muj mozecek to nepobiraaa 😲 😲 😲

denca2000
9. črc 2014

@nynus Tak já, jako kuřačka jsem problém otěhotnět neměla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru