Mohu být těhotná?

dasenka888
25. čer 2014

Dobrý den,
Snažíme se o miminko 🙂 Začali jsme se snažit nedávno, jenže po pár dnech jsem začala špinit růžovým výtokem asi cca 4-5dní... Začalo to 6.6.2014 a poslední čtyři dny mi je od rána po celý den na zvracení... Tři noci za sebou se budím několikrát v noci.... Dokonce od včera si měřím bazální teplotu 🙂
Naměřila jsem včera ráno 36,9 a dneska ráno 37,1.... Jenže s tím moc zkušenosti nemám.... Tak pořádně popravdě nevím, jestli mohu být těhotná 🙂
Jinak cítím jako kdyby jsem byla nafouknutá , a občas cítím menší popichování v pravém vaječníku... Pořád mám potřebu chodit na záchod na malou a sucho v ústech , takže se snažím co nejvíce dodržovat pitný režim 🙂
Samozřejmě jsem si zkoušela dělat test, ale vyšlo mi , že těhotná nejsem...

Nemáte někdo podobné zkušenosti ? Nebo nemohl by mi někdo říct, alespoň svůj názor ? 🙂

Děkuji 🙂

werumka
31. črc 2014

@pindriste Uf 😀

pindriste
31. črc 2014

@werumka co uf? 😀

nynus
31. črc 2014

@werumka hahaha,nekdy si rikam zda to ma vubec smysl merit jak blazen a nechat spis tak jak je to,ze az to pride tak to pride ,ale v hlouby si to nedokazu neodeprit a nemerit ,raci budu merit jak silena 😀 a vedet kdy to pride a poznat sama sebe vic 😉 ,chlap ma na to ,ale presne ten nazor co sem psala na zacatku nechat to a ze to pride samo 😕 to se rekne samo ,samo asi ne,no jo je to s nima tezke ale bez nich to nejde 😀

mysackovi
31. črc 2014

jj přesně tak...já taky všude slyším, hlavně na to nemysli a neupínej se...jduu do krámu a nekoukám po hadrech po sebe, ale pro mimi, po výbavičce, atd....no hrůza....asi mi z toho za chvíli hrábne a budu potřebovat chocholouška....nechci na to myslet, upínat se. ale prostě to nejde ☹...k tomu všemu spousta kamarádek buď mají už mimi a nebo každou chvíli čekají.....
pořád jím melouna, mám na něj neustálou chuť...až se vždy přecpu....manžel mi dnes říkal, jestli to s tím melounem nepřeháním...ale co mám dělat?.....

werumka
31. črc 2014

@pindriste No, že Ti ty teploty taky skáčou 🙂

@nynus Nechat to až přijde samo... ono to jde ve chvíli, kdy ten pár nemá žádný zdravotní problém. A i tak si myslím, že když chce někdo dítě, tak je pro něj mnohdy větší stres souložit každý den, aby něco neprošvihnul a pak zpětně počítat, jestli to mohlo vyjít nebo ne. Myslím, že v dnešní době celkově ženy podceňujou tu potřebu znát svůj cyklus. Není to známka toho, že se moc snažíš. Myslím, že není cílem ani jednoho z vás, abys do sebe musela cpát hormony, které by byly zbytečné.

nynus
31. črc 2014

noo tak ted si to vystihla ani ja to takto podat neumim,hned poreferuji muzi 😉 je to pravda do ted sem o tele vlaste skoro nic nevedala a ted se zacinam s tim pomalu seznamovat a vedet na co se pripravit ,je to dobre pro me, akorat ta druha polovicka to moc nebere,sice uz nic nerika jak mam rano v puse teplomer 😀 ale ze zacatku mektal.ted uz nic nerika a kdyz neco vypravim ohledne meho tela a jak to funguje,rekne jen ze to moc resim a nic nechape 😀

nynus
31. črc 2014

@mysackovi jo presne tak,obcas mi pride jak kdyby nas vsichni odsuzovali za to ze se snazime a nejde to,furt jen nemysli na to,neupinej se k tomu tolik,neres to furt dokola,neplanuj atd atd, a pak vsude vidis maminy co maj male a je ti to lito,ja teda nevybiram hadriky ale nedavno sem byla se znamou v detskym neco kupovat a vsude tak krasne oblecky na male deti ze se strasne tesim az to budu nakupovat konecne taky ja ,je to nekdy smutne tak moc si to prejem a stale nic,vid

mysackovi
31. črc 2014

@nynus přesně tak ☹ ....ale doufám a věřím, že i pro nás nastane jednou ten den.....jestli se já do té doby nezblázním.......ale řekla jsem si že od zítra manželovi začíná 14 dovolená....nebudu o tom mluvit, řešit, někam vyrazíme a uvidíme......snad to dodržím 😀 .....se mi v hlavě nehoní nic jiného....se probudím a první myšlenky na mimi....nic mě nebaví, jen stále študovat a zjišťovat různé metody a finty....:-/

werumka
31. črc 2014

@nynus Víš co, i on si musí na tohle zvyknout. Dnešní doba funguje tak, že žena bere hormonální antikoncepci, která nastaví nějaký umělý cyklus. Kromě braní tabletek ve své podstatě není potřeba vůbec nic. A tak i ti chlapi jsou zvyklí, že pro to, aby se neotěhotnělo není z jejich strany potřeba skoro nic a stejně tak proto, aby se otěhotnělo. Ve chvíli, kdy žena prášky vysadí, tak najednou zjistí, že její cyklus nějak funguje, musí s tím umět žít, počítat, sledovat - protože je to něco, co jí zasahuje do života, není to "vedle". Žena si dobře uvědomuje, že může otěhotnět jen "jeden" den v cyklu a je v jejím zájmu vědět, kdy ten den je. Protože když to vědět nebude, potáhne se to vždycky dál. Ať už v tom, že lékař bude střílet lékama od boku a zkoušet, jestli nepomůže to nebo to. Ale pak i v případě těhotenství - když je ovulace posunutá - tak nemusíš být v nervech, že Tvoje dítě nedopovídá tabulkám - čistě proto, žes třeba otěhotněla jindy, než se podle tabulek počítá.

nynus
31. črc 2014

@werumka vis j vysadila prasky pred seti lety ,vlastn od doby kdy jsme spolu zacinaly,vzdycky si daval pozor a tak tento rok a minulej rok uz na e myslim ze i predminule,no tak dva tri roky daval bacha,jednu chvili chtel pak zase ne a furt dokolecka a taj dva roky tri,uz na to prdel na nky davani pozor a ted uz se snazime,sama jsem v nem mela zmatek co vlastne chce ,ted uz to vim jiste ze mimi chce,tim vlasten vypliva ze ani nvim zda ten problem s pocetim nebyl uz driv a zaclo se to resit az ted,pozde tedy urcite neni,ale rikam si ze kdyz neberuprasky uz sest let tak jaktoze sem uz treba nebyla tehotna??jojo uz si zvyka na plodne dny a jak to vlastne funguje,nikdy to neresil a ani nevedel jak to funguje takze se vlastne uci i on

werumka
31. črc 2014

@nynus Podle té zprávy, co Ti poslal Tvůj doktor bych se celkem vsadila, žes tuhle poruchu musela mít už po vysazení. Není to něco, co vzniká najednou, ale většinou k tomu ta žena musí inklinovat. Hormonální antikoncepce to "uspí", ale pak se zase objeví. Někdy ty hormony tu poruchu i nastartují. Každopádně podle toho, jak se Ti teď chová cyklus, bych řekla, že ty hormony bude teď ok - jedním z nejčastějších příznaků totiž bývá neustále pozitivní ovulační test, což Ty nemáš.

nynus
31. črc 2014

@werumka aha tak to asi jo no.a nemam vubec pozitivni test ak snad je vse ok ve stredu se dozvim vic uz se docela tesim a zaroven i bojim a zvedavost je stejne vestis a chtic po mimi

werumka
31. črc 2014

@nynus Teď už bude všechno jen lepší 😉

dasenka888
autor
31. črc 2014

@kackarebicerova posílám šperků síly ! To všichni zvladneme 🙂)
@nynus tenhle měsíc to musím dát jinak v práci umřu :D

lencak80
31. črc 2014

@nynus vidíš, tak holkám to skáče, tak uvidíš, je pravda, že každá jsme jiná....
a chtěla jsem se zeptat, jestli máš anglického přítele nebo českého, jsem zvědavá, jak stará Blažková, co?

přála bych vám to holky, moc a moc.... když jsem byla poprvé těhu, tak jsem byla snad nejkrásnější a nejspokojenější a nejšťastěnjší žena na světe 🙂 🙂 🙂
strašně jsem si to užívala..... u druhého jsem byla také moc šťastná, ale už nebylo tolik času si to vše užívat a vychutnávat, tak to prostě je....

nynus
1. srp 2014

@dasenka888
@lencak80
dobre ranko vsem,rani ptace dal doskace 😀 ,neee vypravila jsem pritele do prace,tak proto tak brzo vzhuru,jinak je to cech sli jsem za lepsima podminkama nez jsou v cechach a to sme neumeli mluvit aj jen zaklady ze skoly 😀 ,pritel se uz domluvi ja sem na tom hur 😀 ,nebavi me se ucit 😒. Duvod proc sme odcestovali byl ze v cr je prace o nicem pritel nemoh sehnat praci a ja pracovala v obleceni prace skvela ale plat nic moc,ale tak to ma kazdy,skoro 😝 .taky se na to tesim na me nej obdobi v zivote az bude ve me rust dalsi zivot a az poroste brisko jeeee,to bude nadhera,ja bych chtela postupem casu tri deti aby nebylo jedinacek,ja byla do svych 16let a hrozne sem si prala sestricku a mela jsem ji kdyz uz jsem byla skoro dosplela a hlavne v ty nejvetsi puberte 😀 takze jsem to ani nejak moc nebrala ☹ no a ted kdyz chci vlastni tak mamca chce este jednou prej toho kloucka 😀 takze chvilema si pripadam jak kdybych s ni soutezila kdo bude driv 😀 😀

nynus
1. srp 2014

holky ja mam zkopirovat graf na fertiliti nejak me to nejde

nynus
1. srp 2014

http://www.fertilityfriend.com/ttc/chartgraph_m... kouknete na muj graf na fertility tam sem pry mela ovu hned po ms,tak k cemu mam teda prirovnavat ty bolesti vajecniku??? kdyz to teda neni ovu ale uz byla???
@lencak80
@dasenka888
@werumka
@mysackovi

pindriste
1. srp 2014

@nynus graf nevidím

lencak80
1. srp 2014

@pindriste tvůj graf je super a myslím, že velmi nadějný!!!!! klidně bych si udělala už testík a myslím, že by mohl vyjít!!!!

lencak80
1. srp 2014

@nynus také nevidím grafík a myslím, že když máš delší cykly, tak nemůžeš mít ovu hned po MS, to by bylo divné, ta první fáze může být delší, ale ta druhá neee

werumka
1. srp 2014

@nynus Ovulace určitě nebyla. Fertility tu ovulaci určuje průběžně podle naměřených teplot a šoupe tím. Ale pokud bys ovulovala hned po menstruaci, měla bys cykly třeba jen 18 dní, což je blbost 🙂

nynus
1. srp 2014

AHA a jakej graf nevidite ten z fertility???

pindriste
1. srp 2014

@lencak80 test dnes ráno byl negativní, zkusím asi zas v neděli nebo spíš v pondělí, já mám snad milion těhotenských příznaků (pokud porovnávám s prvním těhotenstvím), ovšem řada z nich mohou být příznaky PMS, tedy pokud nevadí, že s tím otravuju, tak mi už dlouho bolí prsa, určité dny jsem měla cukání v podbřišku, mám takové stavy závratí, ale to si zas říkám, že mohlo být tím počasím, chodím spát dřív než obvykle, protože jsme unavená, i během dne bych to zalomila, no a novinka posledních dvou dní je, že mě budí hlad a i přes den mám úplné "ataky" hladu 😅 Ono na ten test dnes bylo ještě dost brzy, co jsem tak různě četla i v diskusích a vlastně i na návodech pro testy nebo na té stránce o měření BT, tak lepší testovat tak 14DPO a dál. Já si pamatuju, že opravdu mikroducha, který nebyl pozorovatelný na první pohled, jsem měla při prvním těhotenství 12.dnů po styku, kterým jsme malého vyrobili 😀

pindriste
1. srp 2014

@nynus ano

nynus
1. srp 2014

@lencak80 ja nevim jak s vklada ten z fertility

nynus
1. srp 2014

stale to nejde

dasenka888
autor
1. srp 2014

@nynus udělej si na womenzone, ten je přehlednější 🙂 já mám těsně před ovulací, respektive bych řekla, že mi už začíná :D Cítím vaječník a čípek se mění 🙂 Je sranda to sledovat, jen nebude sranda, jestli to prošvihneme, jedeme zrovna na víkend pryč pod stan :D Ale jinak graf docela ujde ne ? 🙂) http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Dasenka888/g...

dasenka888
autor
1. srp 2014

@mysackovi Tak co ?🙂 koupila sis Ten gynex a jeřáb ptačí ?? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru