Mohu být těhotná?

dasenka888
25. čer 2014

Dobrý den,
Snažíme se o miminko 🙂 Začali jsme se snažit nedávno, jenže po pár dnech jsem začala špinit růžovým výtokem asi cca 4-5dní... Začalo to 6.6.2014 a poslední čtyři dny mi je od rána po celý den na zvracení... Tři noci za sebou se budím několikrát v noci.... Dokonce od včera si měřím bazální teplotu 🙂
Naměřila jsem včera ráno 36,9 a dneska ráno 37,1.... Jenže s tím moc zkušenosti nemám.... Tak pořádně popravdě nevím, jestli mohu být těhotná 🙂
Jinak cítím jako kdyby jsem byla nafouknutá , a občas cítím menší popichování v pravém vaječníku... Pořád mám potřebu chodit na záchod na malou a sucho v ústech , takže se snažím co nejvíce dodržovat pitný režim 🙂
Samozřejmě jsem si zkoušela dělat test, ale vyšlo mi , že těhotná nejsem...

Nemáte někdo podobné zkušenosti ? Nebo nemohl by mi někdo říct, alespoň svůj názor ? 🙂

Děkuji 🙂

dasenka888
autor
2. črc 2014

@simca190 já už půjdu domů huraaaaa 🙂))))

simca190
2. črc 2014

@dasenka888 tak ses taky dockala 🙂 me nejde spat... Hlava boli jako prase.. Unavena ☹

werumka
2. črc 2014

@simca190 Ahoj, koukám tu na vaší diskuzi, ale za digitální test bych v Tvém případě neutrácela. Podle příznaků se spíš jedná o blížící ovulaci. Navíc ovulační testy zachytí těhotenství mnohem dřív, než těhotenské, takže pokud jsou negativní i ty, tak bych s těhotenskýma počkala. Pokud jsi měla nejkratší cyklus nějakých 35 dní, tak nejdřívější ovulace mohla být až kolem 20. dne cyklu. Což by i příznakově teď odpovídalo. Tak ať nejsi zklamaná.

simca190
2. črc 2014

@werumka aha... No ja tohle nikdy nemela prave... A cetla jsem ze z neprav.cyklu muze byt posunuta i ovulace... A posledni mesicky jsem mela po 54 dnech... Mohla jsem otehotnet pred nebo po MS... Kdyz mi to skoncilo tak dva dny na to jsem zacala spinit... Bylo to hnede a moc toho nebylo... Po dvou dnecj zas nicx🙂

simca190
2. črc 2014

@simca190 navic hlen mam gumovity.. Bez vody.. Tak to se asi tezko blizi... 🙂

werumka
2. črc 2014

@simca190 Pokud máš nepravidelné cykly, tak příčinou je právě ovulace v různé dny. Od menstruace do ovulace to může být každý cyklus jinak dlouho, zatímco od ovulace do další menstruace je to vždy stejně dlouhá doba. Pokud máš takový rozptyl v délce, tak je to spíš určitá hormonální nerovnováha - nevysazovala jsi nedávno antikoncepci? Při hormonální nerovnováze se může stát, že ovulace je chvíli před menstruací, ale většinou to těhotenstvím nekončí, protože menstruací klesá hladina progesteronu, který je potřebný k výživě plodu.

simca190
2. črc 2014

@werumka pred necelym rokem sem ji vysadila....

werumka
2. črc 2014

@simca190 Sledování hlenu chce cvik, každá žena má ten hlen v různých částech cyklu jiný a může být u každé ženy rozdílný. Jistější by bylo měřit si bazální teplotu, tak Ti hodně napoví. V případě těhotenství se drží kolem 37 stupňů - právě vysokou hladinou progetseronu.

werumka
2. črc 2014

@simca190 Tak to můžeš mít ještě rozházené z toho. Někdy to ten rok trvá. Zkusila bych hlavně vysledovat ovulaci, protože ta Ti asi bude skákat v různých částech cyklu.

simca190
2. črc 2014

@werumka ja si prav3 hlidala hlen...
🙂 bazalku sem si nikdy nemerila tak nevim jak to funguje... Navic pokud to je ovulka coz pochybuju tak je to poprve co se takhle projevuje...

werumka
2. črc 2014

@simca190 No ony když začnou hormony fungovat jak mají, tak začneš pociťovat příznaky, které jsi do té doby neznala. Hlídat si jen hlen je sice jednodušší, ale nespolehlivé, pokud svoje cykly nemáš víc nasledované. Bazální teplota se měří každý den ráno ve stejnou dobu hned po probuzení, než vstaneš. Můžeš měřit třeba v puse.
Máš ještě ovulační test?

simca190
2. črc 2014

@werumka tak ja prasky zacla brat od 16...MS mi zacla ve 14...mela jsem topravidelne a stejne jsem tohle nepocotovala... Avic bolesti mam uz pres 14 dni...

simca190
2. črc 2014

@werumka a testy uz nemam...

werumka
2. črc 2014

@simca190 Tomu rozumím. Ono totiž pár let trvá, než se hormony stabilizují, když začne menstruace. Většinou tak tři, čtyři roky - kdy si tělo zvykne hormonálně fungovat, řídit cyklus, ovulovat. Pokud během té doby nasadíš hormony, tak si tu ovulaci na tu dobu zablokuješ a po vysazení antikoncepce ten cyklus zase musí začít fungovat sám. Což je u každého rozdílně dlouhé. Vždycky, když nějakým způsobem dojde k hormonální změně (porod, vysazení antikoncepce,...), tak se cyklus změní - jeho vnímání, různé příznaky. Někomu vymizí bolesti, někomu začnou. Je to tou změnou. Málokdy je cyklus před porodem a po porodu úplně stejný. A stejné je to i v případě antikoncepce.
Pokud bys teď byla těhotná, měla bys určitě pozitivní ovulační test a vyšší bazální teplotu. Oboje můžeš zkusit.

simca190
2. črc 2014

@werumka aha.. Dekuju za radu... Od zklamani si me neodehnala.. ☹

werumka
2. črc 2014

@simca190 Já Ti jen chci ušetřit zklamání, kdy bys třeba 14 dní čekala v naději, že jsi těhotná a místo toho třeba prošvihla ovulaci. Můžeš nakoupit testy na Ebay - vyjde Tě na 350 Kč 50 testů a testovat klidně celý cyklus. Koupit si teploměr a zkusit měřit. Všechno ostatní je střílení od boku, pokud nemáš doma ultrazvuk a krevní laboratoř. Určitě si nech u doktorka zkontrolovat hormonální profil a ať mrkne, jestli nemáš cystu, ta může cyklus hodně pobláznit.
Já vím, že tady člověk čte různé případy otěhotnění a získá pocit, co všechno může nastat. Ale v tomhle směru je dobré se držet pravidla, že když slyšíš běžet stádo, tak hned nepředpokládat, že jsou to zebry. Většinou to bývají obyčejní koně 😉

simca190
2. črc 2014

@werumka dobre poslechnu te... Takze kdybych si je koupila zitra tak to muzu uz zacit ne? Ale podle me sem ji uz mela protozenenridcihlen ktery je idealnj pro spermie jsem mela minuly tyden... Ted to mam jak zvykacku nebo kdyz je prosle lepidlo... Nevim k cemu to prirovnat... Navic cipek mi uz klesa dolu...

simca190
2. črc 2014

@werumka ja byla nedavno u doktora protoze jsem po sexu chvilku krvacela... Kdyz mi meril vajecniky tak u levebo me to astrasne bolelo a kdyz vytahnul ultrazvuk tak byl od krve... Rekl mi ze nevi proc to je... Cysta muze krvacet? Ale tu by tam asi videl ne? A mam predepsany prasky na srovnani cyklu.. Od zitrka je mam brat...

nynus
2. črc 2014

@simca190 necele dva tydny hrozna unava nic me nebavilo furt sem jen lezela bez nalady pak furt zvysena teplota 37 ted nevim uz se nemerim pak jakoby na me neco lezlo naka nemoc ale po jednom dnu dobry neska sem se citila ok ale ted asi hodinu a neco mam hrozny krece v brise jak kdyby mi tam neco prekazelo z jidla nebo co snazim se delat drepy nebo neco aby bricho povolilo mam ho nafouknuty a tvrdy tak ho masiruju aby povolilo ale nic moc tak lezim no hruza jinak neska se mi nikam nechtelo takze test este nemam tak zitra koupim a udelam nasledujici den rano co vyjde napisu

werumka
2. črc 2014

@simca190 Kup si určitě teploměr a zkus začít měřit, to už můžeš hned. Uvidíš, jak ta teplota bude vysoká. Stává se docela často, že když je předchozí cyklus hodně dlouhý, tak v tom dalším cyklu naskočí ovulace hodně brzy. Z cysty se může krvácet, ale určitě by jí na ultrazvuku viděl. Krvácení po sexu bývá docela časté - zvlášť v určitých fázích cyklu, kdy je čípek prokrvený. Takže Ti asi napsal nějaký Duphaston, nebo? Tyhle prášky, to je vlastně ten progesteron. Je potřeba ho brát ale nutně až po ovulaci, protože pokud bys ho brala dřív, může tu ovulaci zastavit. Také zvedá bazální teplotu. Zkusila bych si třeba dva, tři dny měřit bazální teplotu bez těch léků - pokud by ta teplota byla vyšší i bez něj, tak ho není potřeba nasazovat. Pokud nebude vysoká, je to složitější, protože protože pokud ovulace do té doby neproběhla, tak už s ním ani proběhnout nemusí.

simca190
2. črc 2014

@werumka ja od unora mela cykly 7.2.....21.4.....14.6. Ten posledni byl nejdelsi... Zitra koupim test a uvidim... Mam prasky na 3 mesice aby se mi to srovnalo...

dasenka888
autor
2. črc 2014

@simca190 také měřím bazální teplotu 🙂

simca190
2. črc 2014

@dasenka888 to ja nemerim ale asi zacnu... Koupim teplomer a zacnu... 🙂

simca190
2. črc 2014

@werumka a jak podle bazalky poznam ovulku?

nynus
2. črc 2014

@werumka ahoj a ovulacni muzu udelat kduloliv behem dne treba hned ted cetla semj jak pises ze ovul test to taky pozna jestli sem tehu a ty doma mam tak bych ho mohla zkusit treba hned

nynus
2. črc 2014

@werumka a nebo mam pockat jak se pise v letaku dve hodiny nic nepit a pak zkusit udelat

nynus
2. črc 2014

@nynus uz povolilo hura

nynus
2. črc 2014

To bricho myslim

dasenka888
autor
2. črc 2014

Tak to je mazec.... Ovulační mám pozitivní :-O Ráno zkusim test 🙂)

simca190
2. črc 2014

@dasenka888 sikulka... 🙂 me ted stoupla teplota... Cela horim... Hlava jk kdyby mela prasknout ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru