Mohu být těhotná?

dasenka888
25. čer 2014

Dobrý den,
Snažíme se o miminko 🙂 Začali jsme se snažit nedávno, jenže po pár dnech jsem začala špinit růžovým výtokem asi cca 4-5dní... Začalo to 6.6.2014 a poslední čtyři dny mi je od rána po celý den na zvracení... Tři noci za sebou se budím několikrát v noci.... Dokonce od včera si měřím bazální teplotu 🙂
Naměřila jsem včera ráno 36,9 a dneska ráno 37,1.... Jenže s tím moc zkušenosti nemám.... Tak pořádně popravdě nevím, jestli mohu být těhotná 🙂
Jinak cítím jako kdyby jsem byla nafouknutá , a občas cítím menší popichování v pravém vaječníku... Pořád mám potřebu chodit na záchod na malou a sucho v ústech , takže se snažím co nejvíce dodržovat pitný režim 🙂
Samozřejmě jsem si zkoušela dělat test, ale vyšlo mi , že těhotná nejsem...

Nemáte někdo podobné zkušenosti ? Nebo nemohl by mi někdo říct, alespoň svůj názor ? 🙂

Děkuji 🙂

dasenka888
autor
14. črc 2014

@princina to já se nestresuju, jen mě to malinko mrzí 🙂 ale porad to beru tak že v sobě nic nemám a že je potřeba snažit se dal 🙂

nynus
14. črc 2014

tak co holky jak jste na tom ???/ neco noveho 🙂

simca190
14. črc 2014

@nynus cauky... Ani nic 😀. Za chvili me ceka cesta do mesta a na vyriznuti pihy.. :O
☹ koupim digitalni test... Ten to ukaze uz i behem dne ze???

nynus
14. črc 2014

@simca190 jo mel by ja ho sice este nikdy nemela ale je snad 99 procentni ne

simca190
14. črc 2014

@nynus tak se to do skandozvim 🙂 bud ano nebo ne🙂

nynus
14. črc 2014

@simca190 presne tak dnesek rozhodne si myslim na sto pro

nynus
14. črc 2014

@simca190 taky bych si koupila ale tady je nak moc drahej a nechce se mi investovat pres ebay asi pres 200 a v krame zrejme vic

dasenka888
autor
14. črc 2014

@simca190 Ahooj, koukej dát vědět 🙂) Myslím na Tebe holka, ať Ti to dopadne 🙂 !!!

@nynus Já jsem si dneska dělala ten test znovu a druhá čárka ani malinko slabounká nic :( Tak jsem si zakoupila kapky Gynex a potřebuji vykoumat , jak je užívat, jestli mohu nasadit hnedka dneska nebo jak, vzhledem k tomu, že se menstruace nedostavila a čekat se mi nechce...

nynus
14. črc 2014

@lencak80 ahojk yprave ted sem to dostala , ☹ asi pred hodinou hrozny bolesti v podbrisku a bolest v krizi,nemam to nak moc pockam jak a co bude jestli se rozjede nebo ustane tehu test z#sem chtela delat az tenhle cvrtek tak nevim jestli to ma smysl,jinak bz my neska skocila na rovnych 36 stupnu a vcera a predevcirem byla 36.6 tak se ptam zda je to normalni a jestli je furt moznost byt tehu ,co ti ten graf napovida????sem fakt nastvana ja uz chtela byt a asi zase nic http://www.womenzone.cz/app/calendar/temperatur...

nynus
14. črc 2014

@lencak80 jo jinak ted uz zadny bolesti nemam jako kdyby se nic nestalo mam naky divny telo,jinak normalne kdyz to dostanu tak mam bolesti cely jeden den a ne takhle chvilicku a i kdyz si vemu prasek vetsinou zabira tak za dve hodky nekdy vubec.myslis ze by to furt mohlo byt tehu????ja fakt nevim

nynus
14. črc 2014

Bazální teplota

Jak je vidět v grafu v našem článku Bazální teplota v grafu , teplota na počátku menstruačního cyklu stoupá, v době ovulace následuje prudký pokles, který je po pár dnech zase vyrovnán. Následuje menstruační fáze cyklu, při které teplota nadále stoupá, což znamená, že se dostaví menstruační krvácení. Pokud ale teplota opět prudce poklesne, je to znamení, že došlo k oplození vajíčka. ted to ctu je to mozny ze jsem v tom ze tak nahle poklesla bz a trosku i krvacim jojojoj to snad ne 😖 😖

werumka
14. črc 2014

@nynus To je nějaký divný popis bazální teploty. Před menstruací (v ten den, nebo den předem) dojde k prudkému poklesu teploty (což u Tebe došlo). Pokud se krvácení nerozjede a druhý den teplota opět stoupne, může se jednat o hnízdění.

werumka
14. črc 2014

@nynus Jestli jsi měla měla 14. den cyklu pozitivní ovulační test a dnes bys začala menstruovat, tak to na první pohled spíš vypadá, že máš krátkou druhou fázi (má být minimálně 10 dní, ale lépe je, když je 14 dní dlouhá). Bývá to prvním příznakem nedostatku progesteronu (který vyživuje zárodek). Pokud je ho málo, je druhá fáze krátká a navíc se pak obtížně otěhotní.

nynus
14. črc 2014

Dojde-li v raném stádiu těhotenství ke krvácení, avšak teplota neklesá, lze předpokládat, že toto krvácení zárodek neohrožuje.
Jestliže však teplota začne klesat, jedná se pravděpodobně o samovolný potrat, který se dostaví během pár dnů doprovázený krvácením. ☹ ☹ ☹

nynus
14. črc 2014

@werumka no tak to bude asi muj problem me doktor rikal ze ma malo zenskeho hormonu takze to je v prcicich co ted to se da napsat jen na recept coz

nynus
14. črc 2014

@werumka jo ty myslis dobu mezi menses a ovulaci ,to sem mela fajn teda aspon podle testu ovu pred kvetnem to byly me posledni mesicky a do ted sem cekala

nynus
14. črc 2014

@werumka uvidim co a jak prave to mam muze se stat jeste cokoli,vis naprd je to ze bych ted konecne zacla testovat bz a ovu jenze ta ms my to tak rozhazela ze musim pockat az to normalne dostanu na pet dni jak sem to mela porad a ne taklhe ,to se pak neda nic zjistit to je sileny 😒

werumka
14. črc 2014

@nynus Pokud máš málo estrogenu, tak u Tebe bude k ovulaci docházet později (místo toho "ideálního" 14. dne cyklu třeba až o 10 dní později - estrogeny jsou důležité v první fázi cyklu. Pokud máš navíc málo progesteronu, tak po té ovulaci dojde k další menstruaci moc brzy - nedorůstá dostatečně sliznice a v případě těhotenství není zárodek dostatečně vyživovaný.

nynus
14. črc 2014

pred tim jsem to tak mela ovu kazdej 16 den od menses no a ted......naposled byla ms 18.5.-->5 dni takze ovu mela byt nekdy 2.6. to ale nevim presne protoze jsem nemerila takze zase maglajz ☹ a pak se mela dostavit ms a nic a furt cekam jak ten debzot 😕

werumka
14. črc 2014

@nynus Ty hormony musí předepsat lékař... jak silnou jsi měla poslední menstruaci?

werumka
14. črc 2014

@nynus Takže vlastně nevíš, kdy a jestli byla tento cyklus ovulace?

nynus
14. črc 2014

@werumka ja nevim ,dostavala jsem to pravidelne kazdy mesic 31 den takze ovu by mela byt 16 den delala sem si testy a byly pozitivni tak nevim ja vubec neevim zda ovu testy sem delala spravne a ty carky jsem treba videla silne a silny nebyly fakt uz nevim mam je ale schovane ty starsi tak duben brezen 😀 😀

nynus
14. črc 2014

@werumka ja mam uplne normal zacatek malo konec malo stred de to

nynus
14. črc 2014

ja delala sem ovu testy toho 2. a 3 cervence a podle me byly pozitivni

nynus
14. črc 2014

takze jako ze by se zpozdila ovu o mesic???

werumka
14. črc 2014

@nynus K ovulaci dochází VĚTŠINOU druhý den po pozitivním testu. Ovšem - každá máme v době ovulace jinou koncentraci LH - někdo může mít jen 15 jednotek, někdo 50. Proto se i ovulační testy dělají různě citlivé. Někdo potřebuje hodně citlivé (třeba 20) a někdo méně (30-40). Takže ono ve finále nezáleží ani tak na tom, jestli je ta druhá čárka na testu opravdu na chlup stejně silná, ale jestli to k té ovulaci odpovídá i pocitově (bolesti, výtok). A pak jestli do další menstruace není kratší doba, než je těch 10 dní. Pokud bys měla tenhle cyklus ovulaci 2.6., tak už by k menstruaci došlo. Pokud jsi ovulaci nezachytila a cyklus se takhle hodně natáhnul, tak to spíš vypadá na anovulační cyklus, který bývá hodně dlouhý a teploty v něm kolísají. Není se potřeba toho děsit. Zvlášť na začátku léta to má hodně žen. Nevím, čím přesně je to způsobené, ale je to docela časté.

werumka
14. črc 2014

@nynus To klidně mohla - jestli máš málo estrogenů, tak to není tak neobvyklé. Ale mohlo to být opravdu jen nějaké momentální rozházení, o kterém jsem psala výš.

nynus
14. črc 2014

takze kdyby to bylo jak ty pises bylo by lepsi radeji zajit na gyndu a zacit to lepe resit nez to nechat treaba az za dalsi dva mesice nez to normalne dostany budu zapisovat do grafu a tak

werumka
14. črc 2014

@nynus Kdy Ti lékař řekl, že máš málo hormonů? Ty cykly před tím vypadaly celkem pravidelně. Je otázka, jestli tohle byl jen nějaký ojedinělý rozházený cyklus, nebo jestli to bude pokračovat dál. Já osobně bych tomu dala ještě jeden měsíc se zapisováním bazálních teplot a sledováním (tomu lékaři tím taky pomůžeš). Pokud by se opakoval stejný scénář (tj. chybějící ovulace nebo pozdní ovulace), tak bych s tímhle konkrétním problémem šla k lékaři. Protože on už pak může dát i přesné léky. Takhle bude s největší pravděpodobností střílet od boku - srdéčko to sice uklidní, že se "něco" pohnulo, ale může to pak nadělat víc škody než užitku.

nynus
14. črc 2014

@werumka no jo jenze ja zrovna neziju v oblasti kde je 30 stupnu skoro furt tady je prumerne denne tak 20 stupnu a naky eztra vedro tu taky neni ziju v anglii hodne nahore tak nevim tedy uvidim jak to bude se vyvijet dal ale ms ze by byla naka extra ze rict neda a s temi hormony vim ze napolsed rikal dr ze mam malo zenskych hormonu a jeden cas se mi nedelala ovu ani vajicka a kdyz jo byly hodne male a malo jich byla,to me sledoval nez jsem odjela z cr minuli rok v zari,naposled jsem byla doma v dubnu a rikal ze je vse ok ale problem je ze sem nema ovu takze nemohl nic vysledovat ,byla sem tam hlavne kuli cipku,mela jsem nalez stredne tezky.a mela sem jet ted v cervenci ale domu se nedostanu hold musim zajit tady no 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru