Mohu být těhotná?

dasenka888
25. čer 2014

Dobrý den,
Snažíme se o miminko 🙂 Začali jsme se snažit nedávno, jenže po pár dnech jsem začala špinit růžovým výtokem asi cca 4-5dní... Začalo to 6.6.2014 a poslední čtyři dny mi je od rána po celý den na zvracení... Tři noci za sebou se budím několikrát v noci.... Dokonce od včera si měřím bazální teplotu 🙂
Naměřila jsem včera ráno 36,9 a dneska ráno 37,1.... Jenže s tím moc zkušenosti nemám.... Tak pořádně popravdě nevím, jestli mohu být těhotná 🙂
Jinak cítím jako kdyby jsem byla nafouknutá , a občas cítím menší popichování v pravém vaječníku... Pořád mám potřebu chodit na záchod na malou a sucho v ústech , takže se snažím co nejvíce dodržovat pitný režim 🙂
Samozřejmě jsem si zkoušela dělat test, ale vyšlo mi , že těhotná nejsem...

Nemáte někdo podobné zkušenosti ? Nebo nemohl by mi někdo říct, alespoň svůj názor ? 🙂

Děkuji 🙂

pindriste
30. črc 2014

Zdravím 🙂 Já dnes mám takovou divnou náladu. Jak jsem už psala, ovulaci jsem měla až 51.DC, hned tak nějak tři až čtyři dny po ní mně začala bolet prsa a bolí dosud, ale zdá se mi, že třeba míň, jak včera, cuká mi podbřišek, je mi i tak nějak nevolno, otázka je, čemu ty "příznaky" přikládat, tedy tomu, zda jde o příznaky a nebo o PMS spojený s tím, že poslední dny bylo fakt dusno a ta nevolnost nebo vnitřní tlak byl dán tím dusnem 😅 chjo, už abych mohla udělat test, nevím, kdy, tedy už jsem si jeden včera dělala, ale to bylo 8DPO a tedy nemělo to moc význam (bylo brzo)

mysackovi
30. črc 2014

tak já jsem z toho všeho už ani nevím....dnes vlezu na váhu a k těm 3,5kg které jsem nabrala mi za týden skočila váha o dalších 1,5kg nahoru...nechápu...jím pořád stejně.....jestli to půjde takhle dál, bude ze mě za chvíli koule.....prsa se mi taky celkem zvětšily a pořád z nich teče....nedovedu si to vysvětlit :-/

lencak80
30. črc 2014

@bublinka74 takže se také snažíte o třetí mimčo? mám z toho takové smíšené pocity, na jednu stranu chceme mít třetí mimčo a na druhou stranu se občas bojím jak to vše zvládnu. A jak máš veliké děti?
Vašík má rok odklad tak půjde do školy až za rok a Vojta má nastoupit do školky, tak se toho celkem bojím... mám dojem že je to ještě takové mimino.... ale možná je to jen ve mně. To odtrahnutí puopeční šňůry je prostě něekdy těžké....
včera jsem četla horoskop a tam psali, že je vhodná doba na založení druhé generace...to je asi znamení, uvidím jak to bude pokračovat s tou prací.

nynus
30. črc 2014

@lencak80 http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Nynus/grafy?... ahoj no nic moc teploty vybec nevim co to je mam je furt nizko uz od ms

pindriste
30. črc 2014

@nynus hm, tak to je docela divný, to jsme se s tím 28.7. asi spíš netrefily. Měř dál. Měříš ve stejnou dobu? Co hlen?

nynus
30. črc 2014

@pindriste hlen nesleduju a doba vestinou stejna po sedme ale stalo se ,ze sem merila i 10

nynus
30. črc 2014

@pindriste ten tvuj graf nejde videt mas ho jen pro pratele

nynus
30. črc 2014

@pindriste jdi na kalendar dal na nastaveni grafu a tam to hned je 😎

damae
30. črc 2014

Ahoj holky, přidám svůj hypochondrický dotaz: Mezi pondělím a dneškem mi měla přijít MS a kde nic, tu nic. V cyklu jsem byla na několikrýt u gyn, a ten mi sledoval vývoj vajíčka, které bylo, vyvíjelo se a pak najednou už prý nebylo (bylo jen žluté tělísko) a pravděpodobně nebyla ovulace. Cyklus mám relativně pravidelný a 28 dní (což je dnes) jsem neměla již cca 5 let. Posledních asi pět dní si měřím bazální teplotu (chtěla jsem začít s novým cyklem a předtím se s tím pár dní seznámit) a zatím mám mírně klesající trend. Je mi taky trochu blbě, jakoby na mě lezla chřipka (to mám už několik dní). Jo a taky se mi zdá, že mám začínající mykózy - což jsem už tři roky neměla.
Ano, mohla bych si udělat test, ale zase se mi nechce dělat jen tak a doma rači už žádné nemám (když mám, tak si je na konci cyklu dělám zbytečně "pro jisototu" 😀), takže bych musela i do lékárny.
Zajímalo by mne, jestli je to možné - že jsem ovulovala a doktor si toho nevšiml nebo jsem ovulovala uplně jindy, nebo jsem třeba byla na sonu po ovulaci již s oplodněným vajíčkem a on to tam neviděl? Nebo mám jen prostě blbej anovulační cyklus a rozhozenej?
Je to fakt asi spíš hypotetická situace, která mě dnes zajímá a zítra napíšu, jak se mi už spustila krev 😀

pindriste
30. črc 2014

@damae an z čeho doktor usoudil, že nebyla ovulace?

pindriste
30. črc 2014

@nynus už 🙂

damae
30. črc 2014

@pindriste Nejsem si zcela jistá 🙂 Říkal, že tam nic nevidí, že tam asi vidí jen žluté tělísko a že si myslí, že jsem tenhle cyklus vůbec neovulovala a asi ani nebudu. Ale že to nemůže říct uplně jasně. Další cyklus jsem chtěla jít na inseminaci, tak jsem se na menses docela těšila a teď mě štve, že je takhle posunutá...

pindriste
30. črc 2014

@damae https://www.modrykonik.cz/blog/gepe/album/zdrav... tady na těch obrázcích vidíš, jak je to se žlutým tělískem, pokud ho viděl, tak proč by nedošlo k ovulaci? Udělej si test a budeš vědět. Kdy jsi tam byla a řekl, že je žluté tělísko? Od té doby bych napočítala 10-14 dní a udělala test.

damae
30. črc 2014

@pindriste
Hezkej grafík, díky! Byla jsem tam minulé pondělí, takže je na test asi ještě brzy a mezitim se mi spustí mrcha. Ty to teda nevylučuješ, že bych byla v tom? Já už vůbec nejsem objektivní...
Tobě moc držím palce. Všechny ženy by měly být těhotné právě tehdy, kdy chtějí 😀 Ale zas to posiluje charakter, to čekání.

nynus
30. črc 2014

@pindriste jo je tam a ten den kdy ti skocila na 36.1 to byla ovu??

werumka
30. črc 2014

@nynus Ještě počkej, vzhledem k délce minulého cyklu může být ovulace klidně až za deset dní... testy děláš? Tyhle teploty jsou ukázkově předovulační 😉

werumka
30. črc 2014

@damae Já doteď žila v dojmu, že žluté tělísko vzniká po ovulaci 🙂 Možná pan doktor má nějaké nové informace 🙂 Nepamatuješ si, jak velký byl folikul, když jsi byla naposledy na ultrazvuku? Test bych klidně už udělala, jestli minulé pondělí už bylo po ovulaci, tak už musíš být určitě deset dní po.

damae
30. črc 2014

@werumka Hm, nebo jsem to špatně pochopila. Upřímně jsem v biologii celé záležitosti trochu nevzdělaná a termín žluté tělísko jsem slyšela poprvé právě od něj. Jestli teda neříkal, že tam není? 🙂 Nicméně díky za názor. Já si teda možná ten test koupim 😀 Zas mě už fakt neba vidět jednu čárku, tak bych ráda testovala až ve chvíli, kdy sama sobě nebudu pripadat jako pitomec. Folikul jsem měla ve čtvrtek cca před 12ti dny myslím 21mm...

werumka
30. črc 2014

@damae Tak 21 mm je těsně před prasknutím. To během víkendu v pohodě mohla ovulace proběhnout. Folikul roste 1-2mm za den. To by znamenalo, že jsi od ovulace už třeba 12 dní. Pokud nemá lékař hodně kvalitní ultrazvuk, tak neuvidí, jestli ten vaječník skutečně ovuloval nebo ne. Chápu, že je na palici pořád koukat na negativní test. Ale v Tvém případě bych test určitě zkusila. Kup si hodně citlivý, desítkový.

lencak80
30. črc 2014

@nynus dle tvého mgrafu, bych řekla že jsi ovulku ještě neměla a bude teprve později... takže buď v poho a klidně se dál snažílkujte.... já už si teď zase můžu užívat sexu bez šprcky.... hihi.... až do MS...

damae
30. črc 2014

@werumka @pindriste
Tak díky holky, aspoň si u toho nebudu připadat jako uplnej magor. 🙂 Zítra dám vědět, jak se to vyvíjí.

pindriste
30. črc 2014

@damae já už jednou čekala rok, tak by bylo fajn, kdyby to tentokrát vyšlo hned 😀 nevylučuju to vůbec, protože žluté tělísko se tvoří po ovulaci, mám pocit, že po ovulaci tam bývá taková tekutina, samozřejmě nejsem doktor a ani jsem utz neviděla (ne že bych z něho něco poznala 😀)

pindriste
30. črc 2014

@nynus ano, minulé pondělí byla ovulace

pindriste
30. črc 2014

@damae 21 mm je těsně před prasknutím, jestli tam bylo žluté tělísko, podle mě předtím došlo k ovulací, jestli jsi tam byla v pondělí, tak pokud byla čistě hypoteticky ovulace o víkendu, udělala bych test teď o víkendu

lencak80
30. črc 2014

tak zatím mám takový grafík

nynus
30. črc 2014

@werumka testy delam ale moc ne vzdycky zapomenu udelat 😒 a hlavne se nema dve hodiny pit a ja na to nejak zapomenu neska testnu ovu.tak to jsi me hoidla do klidu ja si furt rikam kde ta ovu je a ona nikde

bublinka74
30. črc 2014

@lencak80 ajoj noo já už jich mám víc.... synů ..měla jsem je s prvním mužem 15 let.manželství 4 syny ,pak sama 4 roky a nyní dva roky přítele,který mne požádal o ruku a ten mimčo nemá ,tak třeba ta holčička 🙂 ,ale mne je to jedno,hlavně zdraví ..jinak 21.19,16 a 11 let 😀 matka pluku

werumka
30. črc 2014

@nynus To pití/nepití u těch testů moc neřeším, ono to moc neovlivní. Pokud zrovna tři hodiny před testem vypiješ dva litry, tak to na to nemá prakticky vliv. Zvlášť u hodně citlivých testů je to k ničemu. Ten graf máš krásnej, hezky vyrovnanej, neboj 🙂

nynus
30. črc 2014

@werumka joooo bojim bojim 😢 ,tak snad bude vse ok jen by mezajimlo kdy bude ta ovulka 😉 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru