Mohu být těhotná?

dasenka888
25. čer 2014

Dobrý den,
Snažíme se o miminko 🙂 Začali jsme se snažit nedávno, jenže po pár dnech jsem začala špinit růžovým výtokem asi cca 4-5dní... Začalo to 6.6.2014 a poslední čtyři dny mi je od rána po celý den na zvracení... Tři noci za sebou se budím několikrát v noci.... Dokonce od včera si měřím bazální teplotu 🙂
Naměřila jsem včera ráno 36,9 a dneska ráno 37,1.... Jenže s tím moc zkušenosti nemám.... Tak pořádně popravdě nevím, jestli mohu být těhotná 🙂
Jinak cítím jako kdyby jsem byla nafouknutá , a občas cítím menší popichování v pravém vaječníku... Pořád mám potřebu chodit na záchod na malou a sucho v ústech , takže se snažím co nejvíce dodržovat pitný režim 🙂
Samozřejmě jsem si zkoušela dělat test, ale vyšlo mi , že těhotná nejsem...

Nemáte někdo podobné zkušenosti ? Nebo nemohl by mi někdo říct, alespoň svůj názor ? 🙂

Děkuji 🙂

dasenka888
autor
9. srp 2014

@werumka teď jsem z toho opravdu jelen :D Dneska jsem 18DC takže mám zkusit testnou kdy ? Menstruace mi vyjde cca 20.8 podle toho jestli se mi to bude držet podle kapek tak jak má... 🙂

dasenka888
autor
9. srp 2014

@werumka Dobrý už jsem si to přečetla tak sedmkrát a chápu :D

werumka
9. srp 2014

@dasenka888 Já jsem blboň, koukala jsem na ten starej graf 😀 😀 Beru zpět, co jsem řekla.... v tomhle grafu ta ovulace opravdu určit nejde. Ale vzhledem k délce posledního cyklu je možné, že teprve přijde.

dasenka888
autor
9. srp 2014

@werumka já jsem si to původně myslela :D ale řekla jsem si , že to asi blbě chápu :D (nakonec jsem to pochopila taky blbě) :D Ale tak jsem zvědavá :D nevím proč, ale opravdu si myslím , že jsem jí měla toho 5tého 🙂 a jestli ne, tak se v tom už vůbec nevyznám podle toho jak vypadá čípek a jak to mám nastudované z internetu :D :D

werumka
9. srp 2014

@dasenka888 😀 Nojo, jsem dneska nějaká vymytá 😀
Víš co, pokud neděláš při tom měření nějakou fatální chybu (jako třeba měření v různou dobu, málo spánku apod.), tak tu teplotu nemůžeš očůrat. Čípek se může chovat různě a pokud ho nesleduješ delší dobu, je to spíš střílení od boku. Ale ta teplota má svoje zákonitosti, který se nemění. Pokud by ta ovulace byla 5., tak pak už máš jen nižší teploty. To by bylo možné pouze tehdy, kdyby Ti nefungovalo žluté tělísko a nemělas dost progesteronu. Zároveň před ovulací musíš mít linii minimálně šesti nižších teplot, než jaké jsou po ovulaci. A to tam taky není...

dasenka888
autor
9. srp 2014

@werumka jojo a to jsem koukala a báááj oko by to vycházelo asi na včera ta ovulace 🙂 Ale nebyl na to hlen, a ani na to nevypadal čípek a to se snažím sledovat už měsíc v kuse 🙂 No v pondělí asi zase nakoupím ovu testy a budu testit 🙂 třeba mi to ukáže že teprve ovu dorazí 🙂 Jinak spím pokaždé alespoň 6 hodin 🙂 a dneska mám vyjímečně celý den stejnou BT ... i když zapisuji pouze tu ranní 🙂

werumka
9. srp 2014

@dasenka888 Pokles sice včera byl, ale v těch předcházejících šesti hodnotách byla vyšší, než dneska. Takže spíš ne. Není to sice pravidlem, ale pokud byl minulý cyklus skoro 50 dní, tak většinou v tom dalším se nezkrátí skoro o půlku. Většinou to bývá podobná délka, proto bych vyvozovala, že spíš ovulace přijde až po 20. dni cyklu... taky bych nakoupila testy a zkusila sledovat dál 🙂 Šest hodin spánku je ok.

dasenka888
autor
9. srp 2014

@werumka Nooo když mě se menstruace dostavila jen díky Gynexu a Jeřábu jinak bych na ní mohla čekat další rok třeba... To je tak když jsem si řekla, že nemestruuji a že mi to nechybí a začala to řešit až když jsme se domluvili, že bychom chtěli miminko 🙂 No jo teď už sama vím, že to je blbost z mojí strany... 🙂 Takže se ani nedá říct, že bych tam měla nějakou nepravidelnou pravidelnost... :D

werumka
9. srp 2014

@dasenka888 A po jaké době jsi menstruovala před tím? S lékařem jsi to nějak konzultovala?

dasenka888
autor
9. srp 2014

@werumka No řekli jsme si hnedka začátkem června, že bychom chtěli miminko a za čtyři dny jsem začala špinit což bylo 6.6.2014 ale předtím jsem to třeba půl roku nedostala... Doktorka mi poradila Gynex a co jsem četla názory , tak jsem usoudila, že si k němu objednám jeřáb, a ejhle ona se menstruace dostavila... Vím, že to bude složitější, ale moje doktorka je celkově na prd, objedná mě až za měsíc kolikrát skoro dva měsíce... Ale už na tom pracuji a hledám si jinou gynekoložku, jen jich tu tolik nemáme, tak je to složitější, páč co jsem volala ke třem , tak ani jedna nebere, jedině, že bych přešla k chlapovi a vzhledem k mojí blokaci z puberty to asi nedám :( Tenkrát mě málem na základní škole znásilnili dva kluci a já od tý doby nesnesu, když na mě šahá cizí chlap... :( Trošku složitější jsem...

werumka
9. srp 2014

@dasenka888 A nechceš zkusit třeba obyč gyndu v nemocnici? Jestli máte poblíž? Tam berou vždycky, mají vybavení. Můžeš chodit ke konkrétní doktorce... Proti tomu bloku se nedá nic dělat a je zbytečné ho násilím řešit.
Ty hodně dlouhé cykly mívají opravdu hormonální příčinu. A jednou z těch nejčastějších je právě chybějící ovulace. S takovými cykly bych počítala spíš s tím, že ovulace přijde mnohem později.

dasenka888
autor
9. srp 2014

@werumka Aha, to jsem nevěděla, tak na to se informuji 🙂) Děkuji 🙂 No rozhodla jsem se, že se budu snažit s tím něco dělat, tak už musím pokud se chci jednou dočkat 🙂)

werumka
9. srp 2014

@dasenka888 Víš co, tyhle problémy jsou paradoxně lépe řešitelné, než když žena nemůže otěhotnět, žádný problém se nenajde, cyklus funguje... a nic. Dlouhé cykly mají různé příčiny, které se dají řešit. Nějaké drobnější nepravidelnosti se zvládnou často jen s bylinkama, ale u takto dlouhých už pak musí často nastoupit hormony. Mohou to být cysty, chybějící ovulace... ale chce to už trochu víc zkoumání. Vzít krev, několikrát ultrazvuk. Pokud máš blbou doktorku, tak bych asi volila fakt tu nemocnici, pokud není nic jiného k sehnání.

nynus
9. srp 2014

@dasenka888 ahoj ani nic 😒 stale pri straem ovu jeste myslim nebyla takze nic no zde muj gra f http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Nynus/grafy?...

lencak80
9. srp 2014

@nynus opravdu to vypadá, že ještě nebyla, ale to nevadí... uvidíš co a jak dál...
to stejné
@dasenka888 také to vypadá, že jak máte delší cykly, tak to bude posunuté, jak psala werumka.
Já mívám cykly 32 dní, takže ovulku mám až kolem 18DC, ale pokud jste měly minule delší cyklus, tak to může být stejné i teď.... hlavně aby ovulka byla... tak nezoufejte....

mysackovi
9. srp 2014

@dasenka888 zatím nevím....řekla jsem si, že se nebudu testovat a uvidíme, zda ms přijde nebo ne.....teď jsem si koupila ještě mamavit a zobu ho 🙂 .....chtěla jsem to vydržet sem nejít aspoň týden....ale je to silnější jak já 😀
a co ty? 🙂

dasenka888
autor
9. srp 2014

@lencak80 já ještě teda počkám 🙂
@mysackovi u mě nového asi nic 🙂) jen to čekání se mi zase ještě prodlouží 🙂) Já jsem neumím nelezt 🙂 spíš kontrolují jak to tu občas usíná :D

lencak80
9. srp 2014

holky, míváte před MS svědící bradavky? mě poslední dva dny svědí jen tedy jedna, tu druhou mám spíše vpáčenou... v noci nebo i přes den, je to celkem nepříjemné a ještě jsem se s tím nesetkala, po porodu mě už ani prsa před MS nebolí, to jsem měla jen před porody, to mě bolela prsa a břicho, teď ani ne, spíše sem tam trošku podbřišek píchne a pak lehce záda - bedra. Ale spíše je mi tak celkově hrozně když to mám dostat, ale ty bradavky, to nechápu... mě to i budí v noci a musím se drbat. Nateklé to nemám...
jinak zítra očekávám mršku, že dorazí... ani nemám těhu příznaky, nic....

lencak80
9. srp 2014

@dasenka888 jojo, nějak to tady uvadá, tak nějak celkově, asi jak jsou všichni na dovolenkách atd...

mysackovi
10. srp 2014

taky si myslím....po dovolené to tu bude zase žít 🙂
mě je dneska ňák šoufl...žaludek na vodě, už od rána.....nejradši bych ležela, ale venku je hezky, tak půjdu asi k vodě...... 🙂

dasenka888
autor
10. srp 2014

@lencak80 to já celkově cítím prsa kvůli těm kapkam, tak moc neporadim :(

@mysackovi závodil já musela po dovolené do práce na jeden den a končim v osm večer :(

simculinek
10. srp 2014

Ahoj holky, furt čekám na ms, bojím si udělat test...:D poslední ms byla 12.7. S clostilbegytem a fungoval. Na ultrazvuku 31.7. doktor říkal, ze mám ukazkovou sliznici a odebral krev. První ovulaci v životě jsem mela cca 27.7. a cítila jsem ji. No a tedka nevím kdy mám prubnout testik...:D nějak se bojím zklamaní, jelikož to trva uz dva roky... Bojím se...,ale co se ma stát, se asi stane...

werumka
10. srp 2014

@lencak80 To může být taky mykóza, zkus je máznout imazolem, pokud to pomůže, tak budeš vědět.

@simculinek Testovat můžeš kdykoli po 10. dnu po ovulaci, a to už dávno jsi. Takže pokud jsi těhotná, už to určitě vidět bude. Můžeš zkusit i ovulační.

mysackovi
10. srp 2014

najela jsem na ovu testy....tak jsem zvědavá....a mám stále čárku a ducha....není to divný? už cca týden?

lencak80
10. srp 2014

tak jak jsem předpokládala, dnes pokles na 36,6 a už se hlásí mrcha.... 😝 no co už třeba zase někdy jindy.... my se až tak nesnažíme, přece jen by bylo dobré kdybych šla na chvíli do práce a pak se začali snažit o třetího broučka. Ale jsem ráda, že tělo funguje tak jak má, opravdu, prostě jako hodinky... dnes 32DC a je to tady.... dle teplot také tak, prostě je to fajn....

pindriste
10. srp 2014

Já dovolenou nemám, ale mám šílený frmol v práci. Navíc mám těsně po MS, takže nemám co dávat za grafy.
@dasenka888 trošku mi přijde, že vidím anovulační cykly, případně máš ovulaci až hodně pozdě. Řešila už jsi to někdy na gyndě?

dasenka888
autor
10. srp 2014

@mysackovi zkus to vyfotit 🙂 a sílí duch ? 🙂

dasenka888
autor
10. srp 2014

@pindriste no ne neresila pro mě bylo prvotní po dohodnuti na miminku, aby vůbec nějaká menstruace proběhla, zatím nepanikarim jen se to postupně začíná řešit 🙂

dasenka888
autor
10. srp 2014

@lencak80 to mě mrzí, že dorazila :( držím palce na příště.... 🙂)

mysackovi
11. srp 2014

tak dávám ovu test ze včerejška.....pořád tam mám ducha....už přes týden...a duch nesílí....jsem 19 DC.... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru