Mohu být těhotná?

dasenka888
25. čer 2014

Dobrý den,
Snažíme se o miminko 🙂 Začali jsme se snažit nedávno, jenže po pár dnech jsem začala špinit růžovým výtokem asi cca 4-5dní... Začalo to 6.6.2014 a poslední čtyři dny mi je od rána po celý den na zvracení... Tři noci za sebou se budím několikrát v noci.... Dokonce od včera si měřím bazální teplotu 🙂
Naměřila jsem včera ráno 36,9 a dneska ráno 37,1.... Jenže s tím moc zkušenosti nemám.... Tak pořádně popravdě nevím, jestli mohu být těhotná 🙂
Jinak cítím jako kdyby jsem byla nafouknutá , a občas cítím menší popichování v pravém vaječníku... Pořád mám potřebu chodit na záchod na malou a sucho v ústech , takže se snažím co nejvíce dodržovat pitný režim 🙂
Samozřejmě jsem si zkoušela dělat test, ale vyšlo mi , že těhotná nejsem...

Nemáte někdo podobné zkušenosti ? Nebo nemohl by mi někdo říct, alespoň svůj názor ? 🙂

Děkuji 🙂

dasenka888
autor
4. črc 2014

@nynus To já se dneska rozhodla,že si budu psát každý den po ránu BT a polohu čípku :D a že prdim na testy :D jenže otázka je jestli mi to alespoň týden vydrží :D Dnešní menstruace se také nedostavila a to na doporučení piju Kontryhelovy čaj 🙂)

nynus
4. črc 2014

@dasenka888 prave tod otazka ja vim ze to asi nevydrzim kazdy den a to mimco chci vazne moc ale vse tohle delat ja uz mam za sebou kontryhel i kyselinu listovou i zelezo atd brala sem to pravidelne a nic tak sem se na to vyprdla a ted nic nedelam jen po doporuceni lekarem sem delala 3-4 mesice ovulacni testy vychazely mi fakt pravidelne na ten 16 den a ted posledni mesic po menses tod byl menses v kvetnu sem uz nedelala jen me vyvedlo z miry ze uz tri tydny cekam na ms a nic tak nevim testy na tehu negativni ale zase pozitivni a zvysujici se na ovu asi sem mela anovulacni cyklus a ovu se dostavuje asi az ted zeptam se kdyz ma byt ovu probiha i bilej vytok hustej momentalne ted je 😕 ja uz to necham byt blaznim jak ........ Aa sem z toho akorat vic na nerv

dasenka888
autor
4. črc 2014

@nynus takže Kontryhel už nepiješ? Mohlo Ti to rozhazet menstruaci 🙂 jak jsi ho pila ? pořád nebo jen do ovulace ? 🙂 Taky mám bílý hustý výtok... Nikdy jsem na to netrpěla, jenže to je možná taky tím, že se až ted pořádně pozoruji... Hlavně tak tři dny mám pocit , že jsem to dostala a menstruace nikde... :-O

werumka
4. črc 2014

@nynus Tak ta bazálka spíš napovídá, že teprve teď jde ovulace (i podle těch testů). Pokud ta druhá čárka u ovulačního testu zmizí, tak se určitě jednalo o pozdní ovulaci. Může to být.
@simca190 Tak pozitivní není, to né 🙂 Ale jestli je před nebo po - to se takhle moc určit nedá - takový test můžeš mít celý cyklus plus mínus. V tuhle chvíli bych počítala s tím, že ovulace proběhla v minulých dnech a počkala, co se stane, až vysadíš proveru - jestli přijde menstruace nebo ne.

simca190
4. črc 2014

@werumka jo no. Budu silet netrpelivosti 😀. Ja hlavne nic vim ani kdy ji mam vysadit 😉 😀. Nejqk mi to uniklo kdyz mito doktor rikal 😀. Mlel paty pres devaty 😀

lencak80
4. črc 2014

@nynus tak to jo, to je možné že máš ovulku. Ta ranní teplota by tomu odpovídala. Jinak i když jmeřím bazální teplotu během dne, tak ji mám stejnou, max 1 stupínek výš, ale jinak pokud mám ovulaci tak se mi drží kolem 36,5 a pokud už jsem v neplodném období tedy po ovulce, tak se mi drží stejně ráno i během dne přes 37. Takový rozdíl teplot by tam nbyl, takže to opravdu vypadá na ovulaci, pokud ti vychází i ovulační testy, s tím zkušenosti nemám, ovulku už na sobě hoooodně poznám, bolest v podbřišku, hlen vodnatý, průhledný, častý. Takže to je jasnačka, mně u toho celkem dost bolí břicho. Jsem dříve myslela, že jsem nachlazená, ale když to tak bylo každý měsíc, tak mi to pak trklo.
Tak uvidíš.... držím pěsti ať to brzy vyjde!!!!

werumka
4. črc 2014

@simca190 Co mám vysledované, tak se většinou bere 10 dní (do 26. dne cyklu) a pak za dva dny přijde menstruace.

simca190
4. črc 2014

@werumka dobre takze za 8 dni ho vysadim... Jo to tak bycbazi... Vychazelo by to na den kdyto mam dostat podle noralniho cyklu.... Dneska jsem chovala mesicni miminko a nsem uplne mimo 😀. Uzasnej pocit... Uzaby to vysllo

nynus
4. črc 2014

@dasenka888 ne to ja ho uz nepiju dlouho naposled minulej rok a to sem ho pila jen rano nebo v praci jak kdy ja si jinak myslim ze mam tu anovulac

nynus
4. črc 2014

@werumka ja si taky myslim uz to necham byt a budu se nasledujici dny snazilkovat

nynus
4. črc 2014

@lencak80 dekuju moc a jak sem uz psala taky se k tomu priklanim k pozdni ovu a cele se to posunulo a je to necham to tak a budu se snazit ted kon co nejvic to pude a zajdu k dr

werumka
4. črc 2014

@nynus Zkusila bych příští dny ještě tu bazální teplotu, jestli stoupne, případně jestli zeslábne ten ovulační test. Třeba stres dokáže mnohdy cyklus rozházet hodně. Stejně tak já mám třeba vysledovaný, že v létě mi cyklus vždycky různě kolísá. Pokud budeš mít potvrzenou ovulaci třeba z té bazální teploty, budeš vědět, kdy testovat nebo čekat menstruaci, což není k zahození 🙂

werumka
4. črc 2014

@simca190 Jojo, myslím, že to takhle vychází - většinou to po vysazení trvá ty dva dny, ale někdy i tři nebo čtyři - záleží vždycky na konkrétním případu. Za pravidelný cyklus se považují cykly, které mají rozptyl i 4 dny plus mínus. Takže kdybys jednou měla cyklus 28 dní a další 32, tak je to úplně v pohodě.

nynus
4. črc 2014

@werumka dobre tedy tak ja to vyzkousim a uvidime jak to dopadne 😎

werumka
4. črc 2014

@nynus Určitě, ono je to dobré i kvůli tomu, abys v případě otěhotnění věděla, kdy byla ovulace a vědělas, jakému týdnu miminko má odpovídat (protože při dlouhých a nepravidelných cyklech se podle data poslední menstruace řídit nedá). Hodně to pak ušetří nerva 😀

nynus
4. črc 2014

@werumka prave sem si n ebay obednala 20 ovu test pridou teda v utery ale budu mit tak zcnu testovat a merit bazalku tedy snad nezapomenu kazdy rano hihi

werumka
5. črc 2014

@nynus Jenom dvacet jo? To jsi teda troškař 😀 Kdes je kupovala?
Bazálku bych měřila už teď - pokud teď někdy probíhá ovulace, bylo by dobré to sledovat. Já bych klidně zapomněla, ale ten budík nezapomene nikdy 😀

nynus
5. črc 2014

@werumka 😀 😀 kupovala sem na ebay za 2.40 liber tak ja nevedela kolik 😎

nynus
5. črc 2014

@werumka jenze to uz bych to mela dostat nee uz cekam hrozne dlouho tri tydny to teda budou v pondeli ale i kdyz sem to mela pred rokem rozhazeny jak blazen takhle dlouho sem nikdy necekala tak tedy nevim co to je

werumka
5. črc 2014

@nynus No víš co, pokud teď ovuluješ (podle testů) - v příštích dnech by to mohla ukázat i bazální teplota. Tak menstruace přijde plus mínus za 14 dní po tom.

werumka
5. črc 2014

@nynus Tak vždycky můžeš koupit padesát a zbytek prodat, že jo 😀

werumka
5. črc 2014

@nynus Jinak dokud nestoupne teplota - bude jen kolísat, držet se nižší - tak menstruace zřejmě nepřijde a bude se jednat s největší pravděpodobností o anovulační cyklus. Pokud totiž nestoupne hladina progesteronu (což se děje po ovulaci), nenaroste dostatečně děložní sliznice a nedojde pak k poklesu hormonů, který vyvolává menstruaci, tak pak můžeš čekat dlouho. Proto bych sledovala teplotu už teď. Pokud by se držela pořád nízko, případně prudce neklesala, jak před menstruací bývá, tak pak bych asi šla na vyvolávačku...

nynus
5. črc 2014

@werumka dobre a tim myslis tak tech 36.5 a nizi nebo tak naj

nynus
5. črc 2014

@werumka jo to je fakt 😉

werumka
5. črc 2014

@nynus Jak u koho, ale většinou těch 36,5 odpovídá teplotě před ovulací. Proto je dobrý měřit víc dní v kuse, abys věděla, jak se to bude chovat. Pokud by nějaký den výrazně klesla - třeba na 36,0 - tak je pravděpodobné, že do druhého dne přijde menstruace. Pokud by výrazně stoupla (o 0,2 stupně a víc), tak den ped tím proběhla ovulace. Měřila bych teď každý den, ať víš na čem jsi a nečekáš zbytečně.

dasenka888
autor
5. črc 2014

@werumka vyznáš se v poloze čípku ? Už několik dní ho mám nízko a je otevřený a jde z něj pořád bílý výtok... Takové spíš tělové mléko... Zpoždění mám stále a to už jsem 30DC... :-O

majkylove
6. črc 2014

@dasenka888 me kdyz takhle klesne a otevre se tak prijde ms

dasenka888
autor
6. črc 2014

@majkylove dneska BT výrazně klesla na 36,3... Tak možná mrcha přece jen dorazí....

dasenka888
autor
6. črc 2014

@simca190
@nynus
Tak co holky , jak Vám je ? 🙂

werumka
6. črc 2014

@dasenka888 Jojo, takový čípek bývá před menstruací... a jestli klesla teplota, tak to bude ono.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru