Mohu být těhotná?

dasenka888
25. čer 2014

Dobrý den,
Snažíme se o miminko 🙂 Začali jsme se snažit nedávno, jenže po pár dnech jsem začala špinit růžovým výtokem asi cca 4-5dní... Začalo to 6.6.2014 a poslední čtyři dny mi je od rána po celý den na zvracení... Tři noci za sebou se budím několikrát v noci.... Dokonce od včera si měřím bazální teplotu 🙂
Naměřila jsem včera ráno 36,9 a dneska ráno 37,1.... Jenže s tím moc zkušenosti nemám.... Tak pořádně popravdě nevím, jestli mohu být těhotná 🙂
Jinak cítím jako kdyby jsem byla nafouknutá , a občas cítím menší popichování v pravém vaječníku... Pořád mám potřebu chodit na záchod na malou a sucho v ústech , takže se snažím co nejvíce dodržovat pitný režim 🙂
Samozřejmě jsem si zkoušela dělat test, ale vyšlo mi , že těhotná nejsem...

Nemáte někdo podobné zkušenosti ? Nebo nemohl by mi někdo říct, alespoň svůj názor ? 🙂

Děkuji 🙂

dasenka888
autor
2. črc 2014

@simca190 to mě už je lépe než ráno a odpoledne :( bolest hlavy ustala, doufám, že ráno budou dvě čárky... 🙂) mysli na mě prosím :-* Já myslím na Tebe :-*

werumka
2. črc 2014

@simca190 Bazální teplota Ti ukáže ovulaci zpětně. Ve chvíli, kdy proběhne, tak vlivem zmíněného progesteronu stoupne bazální teplota o 0,2 stupně a více. V případě těhotenství se drží často nad 37 stupni. Pokud jsi dva poslední cykly měla takto dlouhé, spíš bych asi počítala s tím, že ovulace teprve přijde a možná o dost později. Vodový hlen bývá často i několik dní po menstruaci. Pak zmizí a objeví se až zase při ovulaci. Zkusila bych zkombinovat ovulační testy - citlivější (20 IU/ml - prodává dr. Max, nebo právě EBAy) a tu teplotu. Něco Ti z toho určitě vyleze. Ve chvíli, kdy se ujistíš, že proběhla ovulace Tě to to taky uklidní.
Srovnání cyklu je jedna věc, ale pokud máš ten cyklus dlouhý kvůli tomu, že pozdě ovuluješ, tak k tomu Ti ty léky nepomůžou.

werumka
2. črc 2014

@nynus Můžeš zkusit téměř kdykoli. V případě těhotenství totiž ten ovulační test zachytí jak LH, který je v těle pořád, tak i HCG - takže výsledek je vždy jasně pozitivní test (většinou testovací čárka silnější než kontrolní).

werumka
2. črc 2014

@dasenka888 Toto bohužel není pozitivní test... taková hladina LH je v organismu po celou délku cyklu...

nynus
2. črc 2014

@werumka tak cekam na vysledek sem zvedava tedy

simca190
2. črc 2014

@dasenka888 neboj... Ikdyby to nevysloj tak na tom budem stejne... Me to asi taky nevyjde ☹

@werumka jsem z toho jelen uz... :'(

nynus
2. črc 2014

@werumka mam cekat deset minut zatim sou to tri minuty a mam tam obe zatim stejne silne ne nak moc ale uplne stejne t

nynus
2. črc 2014

@dasenka888 koká ze obe testujem ovul test vid ja zatim cekam na vysledek a mam je stejne silne

dasenka888
autor
2. črc 2014

Mě to je asi jedno :D Počůrám si normální a budu vědět 🙂
@nynus jojo zkusila jsem to :D sice jsem si jen tak lehce ucurla, ale naskočil o tam 🙂

nynus
2. črc 2014

@werumka tak nevim tady je ten ovu bud sem v tom a nebo mam ovu coz by asi nemela bejt kdyz sem to 16 dni nedostala neeeee 😅 jo a ten nahore ma tam zbarveni myslim ale ze sou oba stejny tak nevim

werumka
2. črc 2014

@nynus To vypadá dost dobře. Teď je podstatné, kdy proběhla ovulace. Takový test odpovídá tak 10-14 dní po ovulaci. Máš jinak pravidelné cykly?

werumka
2. črc 2014

@simca190 Ono je toho kolem toho cyklu hodně ke zjišťování, ale když to budeš brát postupně, přijdeš na to. Zkus nejdřív zainvestovat do toho teploměru a 4 dny po sobě měřit (bez léků).

dasenka888
autor
2. črc 2014

No já to mám zabarvené stejně :D
@nynus

nynus
3. črc 2014

@werumka vazneeeeee 🙂 🙂 🙂 🙂 ano mam pravidelne cykly ale tenhle cyklus sem si ovulku nedelala protoze sem si rekla ze na to kaslu furt dokola vis ale jinak predtim sem si delala uvu a vychazela mi vzdy na 16 17 den cyklu

nynus
3. črc 2014

@werumka jo jinak to dostavam pravidelne kazdy 31 den od zacatku tohoto roku myslim ze dvakrat se stalo ze se mi zpozdila o jeden den

simca190
3. črc 2014

Ja chci takyyyy.... ☹ ☹

simca190
3. črc 2014

@werumka jinak ty prasky na srovnani cyklu se jmenuji provera 🙂

nynus
3. črc 2014

@simca190 jako ty cykli moje 🙂 no minulej rok byl podes to konecne tenle rok se my to srovnalo a to az po praskach na tri mesi (antikoncepce) jinak ja neberu prasky od 19 a brala sem je v kuse asi ctyri nebo tri roky a od ty doby co sem s pritelem neberu nic takze sest let mela sem furt naky problemy s vajicky pak cipek i ovulka ale ted je vse v cajku. Tobe se to taky vsechno srovna neboj. Ja treba nechtela brat prasky na tz tri mesice a furt sem je odkladala a doktor at je vemu ze se mi vse srovna a mel pravdu ted je vse v poradku neberu je od ledna tak cekam no tobe je taky predepsal vid??? Zacla bych je brat aby se to srovnalo

simca190
3. črc 2014

@nynus ja je mela brat odedneska tak uz jsem si vzala jeden 🙂

dasenka888
autor
3. črc 2014

Dneska mám nějaké křeče :(

werumka
3. črc 2014

@simca190 Jojo, provera je to samé co duphaston. Oboje je hormon progesteron.
@nynus Dneska jsi testovala?

nynus
3. črc 2014

@werumka neska sem este netestovala prave sem si koupilatest ale myslim e je od 20ml nebo jak je to nevadi to a mam ho udelat ted neo az rano

werumka
3. črc 2014

@nynus Pokud je to ovulační test, tak 20 IU/ml je dost citlivý. Klidně bych udělala večer.

nynus
3. črc 2014

@werumka ne je to tehotensky test ale mam i ovulacni test takze jak a kdy at to mam spravne a zeptam se vcera jak sem delala ten ovu tak nemuzu mit ovulaci kdyz mam 17 dni zpozdeni neee ta je vzdycky po menstruaci to my pride na hlavu tak ja nevim

nynus
3. črc 2014

@werumka jinak je to GS ovultest jeste z cech posledni tak nevim kolik ma ten UI/ml

werumka
3. črc 2014

@nynus Ovultest má citlivost myslím 25. Pokud už jsi v tomto cyklu ovulaci cítila - zaznamenala - tak druhá takto proběhnout nemůže (působením progesteronu, který nedovolí, aby vajíčko dozrálo a uvolnilo se). Pokud jsi žádnou nezaznamenala, může se výjimečně stát, že se ovulace posune a tím se šoupne celý cyklus. I u zdravé ženy jednou do roka dojde k anovulačnímu cyklu, kdy ovulace vůbec neproběhne a ten cyklus je pak delší. Pokud ovulační test bude výrazně sílit, zkusila bych těhotenský - ve chvíli, kdy bude u ovulačního testovací čárka silnější, než kontrolní.

nynus
3. črc 2014

@werumka aha okej moc dekuji a provedu 😉 si zlata dam pak vedet jak to dopadlo a pridam eventualne i foto ju diky moc za rady 🙂

werumka
3. črc 2014

@nynus Jj, urcite napis, jak to vypada 🙂 Drzim palec 🙂

nynus
3. črc 2014

@werumka dekuji 🙂 😉 😎

simca190
3. črc 2014

Holky neposlala jste mi nektera z vas srdicko? :-/ :-*
Jinak jsem si koupila iovu testiky plus tehu test kdyby nahodou nekdy 🙂 skusim zitra az testnu 🙂 dve carky by me potesily ale spis podle
@werumka si myslim ze to tak spis nebude ☹ ee

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru