Mohu být těhotná?

dasenka888
25. čer 2014

Dobrý den,
Snažíme se o miminko 🙂 Začali jsme se snažit nedávno, jenže po pár dnech jsem začala špinit růžovým výtokem asi cca 4-5dní... Začalo to 6.6.2014 a poslední čtyři dny mi je od rána po celý den na zvracení... Tři noci za sebou se budím několikrát v noci.... Dokonce od včera si měřím bazální teplotu 🙂
Naměřila jsem včera ráno 36,9 a dneska ráno 37,1.... Jenže s tím moc zkušenosti nemám.... Tak pořádně popravdě nevím, jestli mohu být těhotná 🙂
Jinak cítím jako kdyby jsem byla nafouknutá , a občas cítím menší popichování v pravém vaječníku... Pořád mám potřebu chodit na záchod na malou a sucho v ústech , takže se snažím co nejvíce dodržovat pitný režim 🙂
Samozřejmě jsem si zkoušela dělat test, ale vyšlo mi , že těhotná nejsem...

Nemáte někdo podobné zkušenosti ? Nebo nemohl by mi někdo říct, alespoň svůj názor ? 🙂

Děkuji 🙂

simca190
3. črc 2014

@werumka takze kdyzjsem si jeden uz rano vzala a mela ovulku treba dva dny zpatky pac ted uz me bricho neboli ani ho nemam nafoukle... Tak by to nevadilo ze bych je brala? A budto by miprisla mrcha nebo ne?

werumka
3. črc 2014

@nynus Ovulační test ukáže těhotenství dřív. Ze zkušenosti to bývá tak, že když je testovací čárka u ovulačního silnější, než kontrolní, tak teprve potom má smysl dělat těhotenský test. Pokud bude čárka na ovulačním i nadále sílit, jedná se s největší pravděpodobností o těhotenství.

nynus
3. črc 2014

vy jste my poslali srdiecko moc dekuji za gratuluji ale este aby jsme to nezakrily to se bojim nejvice

werumka
3. črc 2014

@simca190 Správně, pokud už ovulace proběhla, tak tyhle léky jsou dobré - normálně v téhle fázi cyklu produkuje progesteron žluté tělísko, které vzniká při ovulaci. Když ho ještě podpoříš progesteronovýma tabletama, tak případné těhotenství spíš podpoří. Ve chvíli, kdy je vysadíš, tak se můžou stát dvě věci. V případě, že nedošlo k oplodnění, se žluté tělísko vstřebá, hladina progesteronu klesne a začneš menstruovat. Pokud k oplodnění došlo, žluté tělísko funguje dál, produkuje větší množství progesteronu, takže ani vysazením tablet nic nezměníš a menstruace už nepřijde.

werumka
3. črc 2014

Díky za srdíčko 🙂

simca190
3. črc 2014

@werumka jaty prasky mam napsany na tri mesice 😀

simca190
3. črc 2014

@werumka ale tak kdyz uz nemam nafoukle bricho ani me neboli.. Mam skvelou náladu tak to uz mam asi po ovu nemyslis?

nynus
3. črc 2014

@werumka oooooo sem v sokuuuu 😕 😕 prosim at to tak je tak ja zitra este koupim ovu testy uz dosly ☹ ale mam dva tehu 🙂 jinak citim se furt unavena ale zadne priznaky uz nemam jako predtim jen nemuzu chodit ven dou na me navaly vedra a uz nemuzu chodit hahahaha jako dnes a MS niic a doufam ze taky uz nepride uz to budou v pondeli 3 tydny tak uvidime jak je to s tim tehu ve me snad to vyjde a konecne se dockam takze tu teplotu rano tedy jooo a kdyz bude nad 37 je tam tedy taky sance ze je to TAM?

werumka
3. črc 2014

@simca190 Do té doby stihneš otěhotnět, neboj 😀 Ne, ty prášky doktoři často píšou jak na běžícím pásu, aniž by si zkontrolovali, co je příčinou dlouhých nebo nepravidelných cyklů. Pokud je to nepravidelná nebo chybějící ovulace, tak to těma lékama nevyřešíš. Ty léky jsou dobré ve chvíli, kdy to žluté tělísko funguje nedostatečně, nevyživuje dostatečně zárodek a ten se pak neuchytí. Jestli správně a dostatečně funguje žluté tělísko se dá zjistit pomocí té bazální teploty. Ve chvíli, kdy zaznamenáš ovulaci, by mělo být minimálně 10 dní, než začne menstruace. Je to doba, která je minimálně potřebná k tomu, aby se oplodněné vajíčko uchytilo. Pokud by ta doba byla kratší než 10 dní, je potřeba nasadit právě tyhle progesteronové tablety. Osobně si myslím, že problém s nedostatkem progesteronu nemáš. Spíš se Ti ještě po vysazení hormonů neustálila ovulace.

simca190
3. črc 2014

@werumka ja si myslim ze sem ji ani nemela do tehle doby.. Protože jsem tohlenemela... Vzdycky jsem mela jen pichani kdyz jsem si nekam sedla ale to jsem nejak neresila 😀. Tezko rict jestli to byla ovulace... Ted ale nevimktery den povazovat za ten nejlepsi protoze tobricho me bolelo vic jak 14 dni a vcera me uplne megalne bolela hlava tak jestli treba to nebyl vrchol protoze ted uz mi je skvele 🙂

werumka
3. črc 2014

@nynus Měř teď za sebou několik dní bazální teplotu. Pokud se dál bude držet vysoká, je velká pravděpodobnost, že jde o těhotenství. Pokud by byla nízká a mělas pozitivní ovulační test, tak se jedná spíš o ovulaci (byť by probíhala později, než normálně, může se stát). Většinou platí, že pokud je bazální teplota vysoká po ovulaci déle než 18 dní, jedná se o těhotenství. Ale to se dá sledovat jen když měříš celý cyklus. Zkus ještě ovulační testy, myslím, že v tuhle chvíli napoví víc.

@simca190 Je to trochu hádání z křišťálový koule. Při ovulaci může být člověku dost blbě. Můžeš špinit, bolest prsou taky může být. Ale zároveň to může být sugerace, která zrovna v téhle sféře funguje víc než dobře 😀 Osobně bych se vyprdla na prášky a zkusila měřit bazální teplotu.

werumka
3. črc 2014

@simca190 Ty dlouhý cykly by odpovídaly spíš tomu, žes neovulovala. Ona když pak najednou ta ovulace přijde, bývá to poměrně masivní, protože jak to ten organismus dlouho nezažil, tak celý ten proces je dost intenzivní.

simca190
3. črc 2014

@werumka jaxnemam teplomer 😀. Budu ho mit nejdriv tak za tyden... 😀. Takze kdyz jsem dneska zacla brat prasky tak za 14 mam cekat menstruaci nebo po jake dobe?

werumka
3. črc 2014

@simca190 Na jak dlouho ty prášky máš? Pokud je budeš brát, tak nemá smysl měřit teplotu - ony tu teplotu uměle zvyšují.

nynus
3. črc 2014

@werumka aha tak to sem nemerila a hlavne sem merila tak jak se my zachtelo 😒 tak ja koupim testiky zitra a uvidi se co dal ale moc dekuji za rady 🙂 🙂 🙂 😉 apomoc

werumka
3. črc 2014

@nynus Uvidíš, myslím, že je reálná šance, že se povedlo. A kdyby ne, tak víš, jak a co ten další cyklus dělat 🙂

nynus
3. črc 2014

@werumka jo presne tak mam ted toho plnou hlavu 😉 vazne ale mocc dekuji za pomoc a za vse to ani od doktora nevim je sice fajn starsi pan ma ho cela generace od nas a i rodi ale takove rady nikdy neposkytl hahahah

werumka
3. črc 2014

@nynus No to víš, oni páni mají jednu velkou nevýhodu. Sami žádnej cyklus nemaj a tak nemají odkud čerpat 😀

nynus
3. črc 2014

@werumka hahah to je fakt nevim teda cim to je ale duveruju spise chlapovi nez gyndarce mate nekdo taky to tak

nynus
3. črc 2014

holky du hajat a koukat na nakej film att taky myslim na neco jineho 🙂 zitra navidenou

werumka
3. črc 2014

@nynus To já mám taky radši chlapi 🙂 Ale pravda je, že svůj cyklus znám pořád nejlíp já sama. Tohle není v jejich silách zjistit.

werumka
3. črc 2014

@nynus Dobrou, budu tu zítra až večer, tak pak mrknu.

simca190
3. črc 2014

@werumka a po jake dobe bych to mela dostatkdyz beru ty prasky?

werumka
3. črc 2014

@simca190 Většinou dva dny po jejich vysazení. Dokud je budeš brát, tak menstruaci nedostaneš.

lencak80
3. črc 2014

@nynus Nynus a proč si neuděláš normálně těhu test z ranní moči, když vyjde pozitivní, tak si těhu ne?
Pokud máš bazálku vysokou, tak je velká pravděpodobnost, proč vlastně děláš ovu testy a ne těhu testy? Trošku to nechápu! a 3 týdny zpoždní se mi tedy zdají celkem dost, to bych byla jasně těhotná udělala test a bylo by a už bych volala k Dr na kontrolu atd....

simca190
4. črc 2014

@werumka tak coo... Asi uz je po vid?

dasenka888
autor
4. črc 2014

Já měla dneska ráno BT 37,1 a měla jsem to dostat, jenže nedostala, protože to mám nepravidelně , ale čípek už je 14 dní stále dole místo toho aby se stěhoval nahoru... ☹

nynus
4. črc 2014

@lencak80 jojo to ja delala tehu ale nic to neukazalo mam od 20IU/ml tak nevim delala sem neska rano a v pondeli a to sem na nej neco videla takze si myslim ze asi nebudu nevim budu si ted delat ovu testy treba mam zrovna ovulaci tak aby sem ji neprosvyhla a aspon se snazit o mimi jinak prave my ovu zesiluje tak jestli to fakt nebude ovu rano sem se merila hned po probuzeni a mela sem 36,4 tak nevim co to znamena jinak ja blahova si merila predtim bazalku kdykoli behem dne jak me napadlo a to se tyden drzela na i nad 37 tak ted nevim co to je

dasenka888
autor
4. črc 2014

@nynus to já kdybych si měla měřit BT třeba odpoledne, tak bych ji mela 37,8 🙂 ráno po probuzení jsem mela 37,1 🙂 jinak se mi pohybuje tech 36,7-36,9 🙂 jenže měřím cca 12dni 🙂

nynus
4. črc 2014

@dasenka888 holky ja uz to asi vzdavam necham to volne bezet a uvidi se asi to bude nejlepsi nez furt dokola to sledovat pride my ze si s tim udelam akorat vis starosti v hlave

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru