Mohu být těhotná, i když mám velmi nízkou sliznici?

bublina21
24. črc 2014

Ahoj holky, snažilky,
chtěla bych se podělit o svůj včerejší a dnešní zážitek a byla bych ráda za Vaši radu a poznámky. V dubnu jsem vysadila HA a jak už to bohužel bývá, menzes nikde. Byla jsem u Dr. a ta mi říkala, že mám velmi nízkou sliznici a že to na ms ani nevypadá – řekla, ať příjdu až na konci srpna. Jelikož ale jedeme na dovču, chtěla jsem to mít tak nějak už pod kontrolou a vyrazila jsem včera. I přes to, že není ms, jsem si udělala test, který vyšel pozitivně, ale až po limitu (nevím přesně kolik, ale třeba 15 min.?). Dr. mi říkala, že na ultrazvuku nic nevidí a test, který jsem si dělala u ní odpo vyšel negativní. Krev mi ovšem nebrala. Nedalo mi to a dnes jsem si ho udělala znovu ráno a opět tam je dušík, sice o něco méně viditelnej než včera, ale je. Je možné, že i přes to, co mi řekla, mohu být těhotná? Nejsem vyložená snažilka, ale kdyby to přišlo, nebránili bychom se. Jen teď nevím, jak s tím naložit. Je pravda, že mi není poslední dobou nijak dobře (motání hlavy, na zvracení), ale nemusí to být známka vyloženě těhotenství. Děkuji za postřehy. Jen dodávám, že mám stále velmi nízkou sliznici (3 mm).Přikládám fotku z dnešním duchem 🙂

milatka
24. črc 2014

Podle mě nejsi těhotná.Menstruaci nemáš už od dubna,pokud bys byla těhotná na ultrazvuku by to bylo vidět.A pokud vím,tak těhotenský test je pozitivní jenom v tom připadě,když sledovaná čárka je stejně silná nebo silnější jako kontrolní ve stanoveném intervalu.

terezapetrova
24. črc 2014

nevim dokud bych nedostala menzes asi bych si porad myslela, ze tehu byt muzu. Napada me i mimodelozni ale to uz by jsi asi mela potize 🙂 Nu preju aby jsi nakonec byla spokojena 🙂

soleilll
24. črc 2014

@bublina21 Pokud od dubna nemáš cyklus, tak nemusíš vůbec ovulovat, tomu by napovídala ta nízká sliznice (vaječníky neprodukují dostatek hormonů) a v tom případě nemůžeš být těhotná. Pokud si ale myslíš, že bys mohla být, udělej si test za 2-3 dny - pokud čárka zesílí (v čas. limitu a nejlíp hned ráno), pak vyraž znovu na gyndu a uvidíš.

ladus88
24. črc 2014

To je mamatest? Mám ted něco obdobného akorát poslední MS 21.5. Zpoždění 23 dnu a čárka malilinko silnější

bublina21
autor
25. črc 2014

Holky díky... no dokrorka mě upozornila, že i přes absenci ms ovulovat můžu a otěhotnět není problém... ale je to takový zvláštní... nevíte teda, co s vámi je a teď budu žít měsíc a půl (než půjdu na vyvolávačku., jestli se ms neukáže) v nejistotě. Test si udělám zítra ráno a uvidím. 🙂

@ladus88 JOjo je to mamatest. U Dr jsi byla?

bublina21
autor
25. črc 2014

@milatka O stanoveném intervalu mne taky říkala, ale v nejistotě jsem okamžitě otevřela diskuze a ne jedna byla o tom, že se jim druhá čárka ukázala po limitu a byly v tom :-/ Dále info o tom,že na ultrazvuku se první dny nemusí nic ukázat atd. no nechám tomu čas a ono se uvidí 🙂

zabzulka
25. črc 2014

@bublina21 možné je samozřejmě vše, první týdny po vysazení HA je tělo "zblblé" a ovulace Ti mohla přijít později. Ale 3 mm sliznice je strašně málo, na těhotenství to nevypadá. Dej tomu čas a uvidíš.

evik19
25. črc 2014

podle me tehotna byt muzes.ja mela pet dni po vynechani ms taky pozitivni test. ale nizkou sliznici a doktorka mi rekla ze tehotna nejsem.v krvi se ukazalo ze jsem tehotna byla a ted tu vedle me sedi vysledek.pisu z mobilu tak se omlouvam za preklepy.

bublina21
autor
25. črc 2014

@evik19 S takovými příspěvky jsem se setkala už taky. Nízká sliznice,ale udrželo se to tam a prcek byl na světě 🙂 No jsem na to zvědavá. Řekla jsem si, že s testama nebudu blbnout každý den, ale asi to stejně nevydržím 😀 Nepamatuješ si, kolik jsi tu sliznici měla?

bublina21
autor
25. črc 2014

@zabzulka taky si myslím, že je to málo, ale v tom případě nechápu ty testy... proč se ti ta druhá čárka objeví, kdyby to nic neznamenalo?

zabzulka
25. črc 2014

@bublina21 tomu taky nerozumím, nikdy jsem falešně pozitivní test neměla 😀 je to známka, že nějaké HCG v těle máš, ale z čeho to je 😲 Tvá dr. by Ti v prvé řadě měla vzít krev na přítomnost HCG a pak to dále řešit. Já otěhotněla na 7 mm a to mi dr. říkal jak málo to je a mladý se udržel. Znám holky, které udržely těhotenství na 5 mm, ale 3 mm fakt nevím. Ale možné je vše.

bublina21
autor
25. črc 2014

@zabzulka Abych řekla pravdu, Dr. mi toho ani moc neřekla. Nebyla jsem asi v takovém rozpoložení (byla jsem v šoku), ža jsem nekladla příliš otázek... ani mi neřekla, kolik mm mám, viděla jsem něco v počítači...řekla mi, ať příjdu v září, pokud nedostanu ms nebo neotěhotním (což bez odběru krve asi těžko poznám, když ty testy takhle blbnout 😀) takže pro jistotu snížím množství letních piveček na zahrádkách a budu pozorovat možné příznaky.

zabzulka
25. črc 2014

@bublina21 můžeš si zajít na krev jako samoplátce, když dr. nespolupracuje. Stojí to cca 200,- a budeš mít jasno.

bublina21
autor
25. črc 2014

@zabzulka Zajdu a uvidím 🙂 zajdu si ještě pro jeden test, abych byla chytřejší 🙂 a pak napíšu 🙂

dotinka
25. črc 2014

Mamatest je spatny test....aspon pro me....vzdy mi ukazal falesny vysledek.....tehotna jsem nebyla a ani se nejednalo o biochemicke tehotenstvi a stejne se druha carka objevila....vtipne ale je ze kdyz jsem otehotnela tak testy ukazovaly krasne silne dalnice jen mamatest jednu carku 🙂 takze za me mamatest uz nikdy 🙂

milatka
25. črc 2014

@bublina21 Ten test si samozřejmě udělej,třeba teď vyjde pozitivně 🙂 .
Jinak vynechání menstruace nemusí vždy znamenat těhotenství,ale může ukazovat např. na hormonální problém,který byl tím,že jsi uživala HA maskován.
Osobně si myslím,že tvá gynekoložka by měla být důslednější a snažit se to řesit,co nejdřive.

ladus88
25. črc 2014

@bublina21 Už sem objednána na pondělí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru