Mohu otěhotnět 1-2 dny před menstruací?

theaa
1. únor 2014

Ahoj, mam takový dotaz, dva dny před mensteuaci jsem měla pohlavní styk s partnerem, menstruaci jsem nedostala (dnes je to 3 den od očekávané menstruace) test samozřejmě zatim nic neukázal, ale je mozné, ze jsem těhotná? Kdy zhruba by to mohlo byt znat na testu? A opravdu by styk dva dny před menstruaci zbusobil, ze bych ji hned nedostala? Moc dekuju za odpovědi 🙂

ange_de_la_morte
1. únor 2014

Ahoj, wýjmečně se může stát že bys otěhotněla 2 dny před menstruací, ale je to spíše wyjimka, wětšinou je owulace cca w polowině cyklu. Každopádně pohlawní styk nemá wliw na to jestli MS dostaneš nebo ne, s tím to rozhodně nesouwisí, spíš možná nemáš MS od nerwů . Na testu by to mohlo být widět cca 10 dní po případném oplodnění. Ale jak jsem psala - šance otěhotnět 2 dny před MS je fakt malá

katyxq
1. únor 2014

No, poměrně zásadní je pochopit, jak menstruǎcní cyklus funguje. Fáze od menstruace do ovulace může být různě dlouhá, fáze od ovulace do menstruace zpravidla je každý cyklus stejně dlouhá. Takže pokud nevíš, kdy byla ovulace, tak si teoreticky myslíš, že jsi 2 dny před mestruací, ale pokud se ovulace z nějakého důvodu posunula na pozdější den cyklu než obvykle (cysta, nemoc, stres apod.), tak bys měla MS očekávat později.
A od toho se odvíjí, kdy má smysl použít těhotenský test - cca dva týdny po ovulaci.

theaa
autor
1. únor 2014

Prášky sem vysadila v prosinci a první menstruace bez HA byla standardně 28. Den tedy 1.1. No a ted měla byt 29.1. A nic, ale tim, ze byl partner pryc, proběhl pohlavní styk az po předpokládané ovu, tedy dva dny před očekávanou menstruaci

sari_nka
2. únor 2014

Jsem v dost podobné situaci, styk byl před týdnem, v úterý mela prijit M$ a do dneska nic... Test je stále negativní...mám začít brát další platicko antikoncepce?

marei
4. únor 2016

Chtěla bych se zeptat zda existuje možnost že otěhotnění.když jsem měla plný pohlavní styk 2dny před menstruaci a nikdy jsem nebrala antikoncepci ? děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru