Může být ovulace bez menstruace?

bajunka
29. srp 2017

Ahoj mám takový dotaz a na netu to moc nemohu najít jak to vlastně je 🙂, druhou dceru jsme počali aniž by se dostavila MS (kojila jsem), jen dle tehdejší gyndařky to bylo na první cyklus, dokonce mi píchla i vyvolávací injekci,ale nic se nekonalo, protože už jsme byla těhotná. No nyní stále kojím a MS se opět ještě nedostavila a chtěli by jsme ještě jedno dítko a to co nejdříve :D. Současná gyndařka mi tvrdí, že ovulace probíhá,ale MS není skrz to že kojení způsobuje že nenarůstá sliznice a tím pádem nemá co odkrvácet,ale kdyby došlo k početí tak ty hormony nárůst sliznice zajistí...Takže jak to je? Může být ovulace bez menstruace? nebo jediným řešením je čekat až se dostaví omezit kojení, jít na vyvolání...

bajunka
autor
30. srp 2017

nikdo?

beetlejuice1666
30. srp 2017

@bajunka ahojky, mela jsem to jako ty, otehotnela jsem hned z prvniho cyklu po odstaveni, takze tez bez menstruace. Tehotenstvi se ale neudrzelo. Moje gynekolozka rikala, ze jsem mohla klidne ovulovat uz pri kojeni, jen jsem nekrvacela. Ja si ale myslim, ze to neni pravda, protoze po porodu na sobe ovulaci fakt poznam. Ta bolest je neprehlednutelna. Zaznamenala jsem ji poprve dva dny po nechranenem milovani v unoru a pak uz po potratu kazdy mesic. Do te doby ne. Takze je to otazka.

wwerka
30. srp 2017

Ahoj, jestliže proběhne ovulace a nedojde k otěhotnění, tak se objeví krvácení už jen díky hormonálnímu výkyvu a na to tam nějaká extra sliznice ani být nemusí. Takže proběhlá ovulace bez menstruace ( byť jen špinění ) není. Kojení neblokuje ovulaci zcela, takže je to o čekání, že se zrovna trefíte 🙂

bajunka
autor
30. srp 2017

:(, takže jedině omezit kojení ? Na gyndu jdu až v říjnu