Může být příznakem těhotenství aft nebo opar?

limenaria
5. zář 2008

Ahojte, v mnoha článcích jsem četla, že první příznaky těhotenství jsou podobné například chřipce...tak mě napadlo, jestli nemůže být příznakem např. i zvětšená uzlina na krku, aft nebo opar? Myslím to tak, že imunita v těhotenství prodělává změny a uzlina, aft nebo opar vznikají ze změny imunitního systému, který je citlivější..může být třeba taky toto [[https://www.modrykonik.cz/snazime-se/priznaky-tehotenstvi/ | úplně prvním příznakem těhotenství]]? Omlouvám se, jestli je to hloupá otázka a jak mě to vůbec mohlo napadnout😃 nebo jestli jsem toto téma zařadila nesprávně. Jsem tu poprvé.

helik3
5. zář 2008

ahoj limenaria,

nic ve zlém- ale asi je to fakt hloupá otázka 😀 😀 je jasný, že člověk na sobě hledá všechno, ale myslím si že uzlinka na krku, aft nebo opar je většinou příznakem úplně něčeho jiného než těhotenství 😀 😉

Hodně štěstí a hlavně méně sebepozorování 😉 🙂

atreides
5. zář 2008

první co bylo na začátku těhu, že se mi objevil opar, ale nenazývala bych to příznakem

anta
5. zář 2008

Přiznám se, že hádat, jestli jsem těhotná nebo ne podle oparu nebo uzliny, no nevím nevím, raději bych si chvíli počkala a udělala těhu test než tohle 😀 😀 😀

lukin
5. zář 2008

Podle takových příznaků bych byla těhotná asi 10 x do roka 😀

petua
5. zář 2008

Mně to jako zas tak dlouhá otázka nepřipadá - já jsem dřív na opary hodně trpěla, jako dítě, pak se mi to upravilo a poslední roky jsem ho měla tak jednou, maximálně dvakrát do roka - když jsem byla nastydlá, měla teplotu nebo byla jinak "imunitně oslabená".
A když jsem otěhotněla, tak to byl jeden z prvních "vedlejších příznaků" - bylo mi jasný, že se se mnou "něco" děje - a taky jo 😉
Každopádně teď už mam třetí za těch pár tejdnů a už by to jako mohlo přestat... 😅 😀 😀

dvojka
5. zář 2008

Ahojte-
no já měla v období před očekávanou MS plnou pusu aftů,na které jinak netrpim.
No a MS se už nedostavila 😉

fiallinka
5. zář 2008

určitě to tak být může, ale podle jiných příznaků to poznáš líp 😉

lili03
6. zář 2008

Já jsem taky měla opar, vlastně několik, ještě jsem netušila, že jsem těho. Taky jsem měla trochu zvýšenou teplotu. Možná to s tím souviselo, ale taky bych to asi nebrala jako příznak. Spíš mě pak brzy začaly bolet prsa.

jasie
8. zář 2008

Ahojky, u každého začátky těhotenství můžou být různé... Příroda a život je jedinečný... Vynechaná menses je snad nejobvyklejší. V mém případě, jsem byla ze začátku totálně utahaná a ospalá. Vůbec jsem nechápala, co se mi stalo...a děje. Přikládala jsem to náporu v práci, dodělávání bc. práce a před přípravou na státnice jsem si brala 14 dní dovolenou. Tu jsem z půlky prospala a nebyla jsem schopná ráno vstanou z postele... K praktické lékařce jsem šla, že zda se mnou se dá něco udělat, že se potřebuji vzpamatovat a fungovat. Obě jsem to přikládaly, že to vypadá na alergickou reakci a nejlepší bude, když si dalších 14 dní odpočinu a vypnu. Ale na alergologii mi před rokem nic nenašli.... 😀 😀 😀 😀 😀

Když mi nepřicházely "jahodové dny" a já na ně čekala, protože jsem si musela dojednat plno kontrol po menses... tak mi zvědavost nedala a udělala jsem si TĚHU TESt. I ta citlivost prsou se mi nevyhla. Bylo to z obou stran... ale jiné než v případě PMS.

JAKÉ NÁDHERNÉ PŘEKVAPENÍ, ŽE ALERGII SE MI NEPOTVRDILA, ALE ŽE JSME V OČEKÁVÁNÍ A ZAPADLI PŘIROZENOU CESTOU.. což překvapilo i mého lékaře 😵 😵 😵

Všem krásné těhulkování a hlavně poslouchejte své tělo...

kalo
8. zář 2008

No nechte toho 😀 😀 😀 Mám zrovna pusu plnou aftů 😀 Tak nakonec příjdeme na to, že to s tím nějakou souvislost bude mít.... 🙂
......No, já například vytušila těhotenství, že se mi chtělo celé dny pořád spát...v práci ospalá jak zombie a přišla jsem domů a celé odpoledne a noc jsem prospala...A pak se mi párkrát udělaly až halucinační mžitky před očima....To jsem si pak šla radši koupit test a ejhle 🙂

kacka.va
8. zář 2008

afty se v těhotenství můžou tvořit víc, protože se mění pH v ústech a složení bakterií, ale jako příznak těhotenství bych to teda nepovažovala.
kalo: já to měla stejně, byla jsem hrozně ospalá.

martek
8. zář 2008

ja mam opar!!!!!!!!!!!!!!! na uchu 😅 meskam treti den.... test stale negativni...... 🙂

aneb, tonouci se stebla chyta 😔

venuss
9. zář 2008

ahoj holky,taky mam opar na rtu, mela jsem pres vikend zvysenou teplotu,ale nemyslim si,ze jsem tehotna.Nemam vubec menstruaci,takze otehotnet zatim nemuzu,ale v pondeli jdu k doktorce,tak uvidime,co se mnou udela. 😉

teri81
9. zář 2008

Ahoj ,tak ja nemela priznácek ani jeden ,prvni "priznak" byl az prvni kopanec 😀

deathy
9. zář 2008

Zdravím, no já jen k tý imunitě...beru asi dva roky prášky kvůli slabé imunitě, protože sem často bývala jen chvilkově nemocná..teplotky, únava. Sem tam se mi opar udělal, ale spíš sem hooodně trpěla na afty. Ani vit. B mi nijak zvlášť nepomáhal..ale, sem ve 13tt a prostě mám pocit, že imunita se mi zlepšila, protože takový ty náznaky nemocí, teploty atd. co sem mívala, sou pryč... Ani rýmičky a podobný blbosti, který mě dost trápily. Ano, prášky určitě taky udělaly svý, ale teď už je to asi přes čtvrt roku co je neberu.
Jinak příznaky u mě byly skoro ukázkový..těžký prsa, únava je do teď (sem schopná spát celé odpoledne a nedělá mi problém opět usnout večer), zhoršená pleť, sem tam nevolnost, ale musím zase na to zaklepat...ani jednou sem nezvracela, no a častý WC.. Takže co se týče oparů a aftů..ne ne, to já spíše naopak.

pajmis
13. zář 2008

Ahoj, tak já když se byla těhotná a ještě o tom nevěděla, tak sem dostala chřipku a udělala se mi uzlina krku a léčila sem se s tím... byl to zanět, který prostě vznikl z ničeho... nechci tvrdit, že to bylo změnou mého stavu, ale i to je možné 😉 Asi týden an to sem zjistila, že sem v 6tt... ale na každého těhotenství působí jinak... že? 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru