Může být špinění v polovině cyklu od ovulace?

maarika
16. srp 2013

Ahoj holky,zakládám tuto diskuzi,jelikož jsme se s manželem dohodli,že bychom začaly pracovat na druhém mimi 🙂 Ale trápí mě pár věcí a tak bych se chtěla dozvědět,jak jste na tom vy a jestli s tím případně nemáte zkušenosti.
Takže, hlavní co mě trápí je krvácení.Každý měsíc zhruba tak od 10DC mě začne bolet podbříšek a začnu mít takový vodnatý,táhlý výtok a vněm se mi pár dní objeví lehoulince krev,spíš třeba taková nitka krve,nebo prostě nahnedlé zašpinění,fakt to je jen miniaturně 🙂 Trvá to zhruba vždy tak ty 3,4 dny a pak pohoda.No a pak začnu vždy špinit tak 4 dny před MS.
Chtěla jsem se zeptat,myslíte si,že to zašpinění,bolest v podbříšku a výtok v polovině cyklu může být od ovulky??A vy,které s tím máte případně zkušenosti,myslíte si,že i přes to špinění lze otěhotnět?Nebo to může být problém??
Moc děkuju za názory a hezký den 🙂 😉

werumka
16. srp 2013

@maarika Ahoj, je to úplně normální, je to způsobené změnou hormonů a je to jistě ovulace. Špinění před menstruací je prozměnu způsobené poklesem progesteronu - ten jakmile klesne na určitou hladinu, tak se spustí menstruace.

maarika
autor
16. srp 2013

@werumka fakt??? Ježiš,tak teď se mi fakt ulevilo 🙂 Takže předpokládám,že na otěhotnění by to nemělo mít vliv.Já na tohle nikdy nebyla zyklá,ale od té doby,co se mi narodil prcek,tak se tělo změnilo a tak v některých věcech tápu ... 😉

werumka
16. srp 2013

@maarika Po porodu se cyklus často změní... na otěhotnění to vliv nemá. Naopak v době ovulace má být větší produkce hlenu - usnadní pronikání spermií k vajíčku.

maarika
autor
16. srp 2013

@werumka takže ještě jednou moc,moc děkuju za uklidnění a za radu,tak uvidíme,zda se zadaří 😉

werumka
16. srp 2013

@maarika Nemáš zač, ať se daří! 😉

sarkad2856
17. srp 2013

@maarika Mám to taky a je to určitě ovulka 😉

maarika
autor
17. srp 2013

@sarkad2856 supeeeer,tak teď je důležité,aby se to povedlo 🙂 A ty si měříš bazální teplotu?Já právě před prvním těhu jsem si ji měřila a tak jsme šli pak více méně na jisto a povedlo se hned 🙂 A tak přemýšlí,zda ji i teď raději nebudu měřit,ale asi jo,aby věděla,kdy se můžeme snažit 🙂

sarkad2856
17. srp 2013

@maarika já si po delší době ted měřím,byla jsem na operaci gynekol.tak ted se můžeme snažit tak jsem začla.No mě by to vyřešilo problémy v práci a ke všemu už na to mám i věk.
Já bych si jí měřila 😉

maarika
autor
17. srp 2013

@sarkad2856 tak to přeju,ať se brzy zadaří 🙂 Já vím,že mě to trvalo,než jsem se v tom meření měla trochu pořádek 🙂 🙂 A vy se teda snažíte teďka nějak krátce?

sarkad2856
17. srp 2013

@maarika Ne už se snažíme několik let,ted jsem měla pauzu kvůli te operaci ale už můžeme 😉 Tak snad to už nebude dlouho trvat.A Vy?

maarika
autor
17. srp 2013

aha,tak to jo ☹ No,my máme 14ti měsíčního prcka a tak jsem si tento měsíc řekla,že bychom mohli zkusit sourozence 😀 😀 Manžel tento měsíc tak nějak nechtěl,asi má strach,když vidí toho našeho raubíře,že bych to nezvládla s pupíkem,kor když ví, žea moje první těhu nebylo zrovna super ....Ale já mu pořád říkám,že to jako zvládlo miliony ženských,tak že bych toho našeho raracha a píďalu v bříšku zvládla taky 🙂

maarika
autor
17. srp 2013
sarkad2856
17. srp 2013

@maarika Třeba se sklidní a bude Vám pomáhat kamarádka má taky holky od sebe o necelý rok a půl,ted mají třetí a Holky jsou šikovné pomáhají,Takže bych strach moc neměla 😉
No plánuji přejít k jiné,ted jsem nemohla byla jsem na neschopence kvůli te operaci.Jsem prý zdravá a dál to řešit nechce,byla jsem i na genetice a vše ok,tak to nechápu 😒 Proto hledám nějáké rady i tady na MK,které by popř pomohly

maarika
autor
17. srp 2013

@sarkad2856 aha....No,ale ono se říká,že pokud to člověk fakt chce,tak potom to natruc nejde,hodně dělá psychika....Jako já na to nějak netlačím,to ne,ale jako nezlobila bych se,kdyby to přišlo hooodně brzy 😀 😀 A když budu mít možnost,tak tomu i ráda trochu pomůžu 🙂
Přemýšlela jsem,že bych si zase koupila kyselinu listovou,když teda jako to těhu plánujeme 🙂 U prvního jsem ji začala brát,vlatně až když jsem zjistila,že jsem těhule.
No,on z toho Nicolásek ještě nemá rozum,já to tak beru,ale hlavně z toho nedělám ani žádnou tragedii,prostě když by bylo těhu bez komplikací,tak bych to zládla levou zadní 😀 A když by nedej bože,něco bylo,tak by jsme to holt museli zvládnout 🙂 🙂
A ty bereš nějaké vitamíny,nebo tak něco?

sarkad2856
17. srp 2013

@maarika Tak dříve jsem to ani tak moc neřešila,chla jsem ale říkala jsem si,že to příjde samo.No jenže ted to mám i v práci nahnute a nejspíš bude propouštět a tak by mi to bodlo,taky co nejdříve.Neumím si představit že bych byla bez práce 😒 Ted jsem na nemocenské stále a až do půlky října budu ☹ dříve mě tam nechcou
Ano brala jsem dříve baby plan,kyselinu listovou,doktorka mi ted při poslední kontrole říkala že je hlavně důležitá kyselina listová že jinak pokud nebudu těhotná nemá celkem smysl do sebe tlačit plno vitamínu které se můžou i vylučovat

maarika
autor
17. srp 2013

@sarkad2856 no,já když jsem ještě těhotná nebyla,tak jsem přišla o práci,pak jsem si našla super vysněnou práci,přijali mě,já byla šťastná jak blecha,ale pak hups,za dva dny po přijetí jsem zjistila,že čekám Nicoláska,takže vše bylo najednou jinak,já zůstala bez práce,pač jsem od samého začátku měla problémy.Nejdříve krvácení v 6tt,pak krvácení v 16tt z placenty a hospitalizase,takže od té doby jsem musela jen a jen ležet,jakákoliv námaha pro mě prostě přestala existovat.....☹ Takže jsem vlastně celé těhu jen proležela...
Neboj,ono to snad nějak dopadne.... 🙂 A prosím tě,ty ovuluješ podle BT?Já si dělala takové grafy na netu a z toho se to krásně dalo poznat,ale to asi víš,co? 😉

sarkad2856
17. srp 2013

@maarika Vím,že je na prvním místě zdraví,taky jsem si zažila plno komlikací i včetně samovolného potratu loni na podzim a od te doby nic 😒
No,tak hlavně že se Nicolasek narodil a je v pořádku 😉 a všechno to trápení stojí pak za to a ten usměv v dětských očích k nezaplacení 🙂 hlídám děti kamarádkám,tak vím
jj většinou to vychází,jen když jsem nachlazená nebo tak tak ne...