Může doktor nezjistit těhotenství v 6. týdnu?

andyna1
11. led 2013

Ahojky všichni.....
jsem tu chvilku nová a tak se rozkoukávám. Mám otázku, můžu být těhotná i když testy vyšly negativně a dr. zatím nepotvrdila ani nevyloučila?
podle kalkulačky bych měla být teď 7+4, ale testy sou negativní a před týdnem dr. řekla že sliznice je zatím nízko, že neví. Jen mám kompletně všechny příznaky od nevolnosti, spavosti, bolení hlavy až po tvoření tekutiny v prsou.....strašně ráda bych slyšela, že těhotná jsem, ale i sem dost četla o falešném těhotenství. Na další kontrolu jdu za týden, ale to čekání je strašný. Máte s tím někdo zkušenost? Můžu doufat že těhotenství se teprve potvrdí, jinak asi nebudu zdravotně v pořádku s těmito příznaky.....první těhotenství sem zjistila až ve 13 týdnu a mám 6 let starou dceru a druhé jsem zjistila hned jak mi vynechala MS, ale v 7 týdnu jsem potratila. prosím o názory ať už budou jakékoliv....

lucie777
11. led 2013

@andyna1 V 7tt by doktor určitě něco viděl,takže buď jsi otěhotněla později,o hodně.nebo je úplně blbej doktor nebo je problém jinde. Krev ti nebral? To je taky divný,nechala bych si vzít krev,jestli je tam hcg,případně bych šla ještě k jinému doktorovi. Hodně štěstí!

sendoska
11. led 2013

Nech si vzít někde v laborce krev 🙂 pokud ti jí nevzal doktor tak si to můžeš zaplatit i jako samoplátce... stačí se jít zeptat někde do nemocnice třeba na gyndu.... a pak už uvidíš jestli ti vyjde zvýšený hcg .. 🙂 já ho měla 135 ... a to jsem byla jen asi ve 4tt 🙂 a doktor mi to takhle potvrdil .. i když na ultrazvuku ještě nic neviděl. Na netu jsou i pak tabulky kolik je hcg ve kterém týdnu těhotenství tak pak si to tam můžeš i sama najít až budeš mít výsledky. 🙂 Hodně štěstí at to vyjde! ... Jo a na to Hcg nemusíš být na lačno takže klidně zajdi ještě dnes někde kde to delají ...

mataharyy
11. led 2013

@andyna1 no můžeš mít vsugerované těhotenství, mě se to stávalo když jsem měla hodně nepravidelný cyklus, taky se to stává když se upínáš k touze otěhotnět. Jináč mě u prvního těhotenství těhotenský test ukázal pozitivní až na konci pátého týdne (podle UTZ) a to už mi menstruace meškala víc jak měsíc a půl (ale jak říkám měla jsem hodně nepravidelný cyklus, ale testy jsem si dělala pravidelně 😅 ).
Já na tvém místě bych ten týden počkala, sice čekání "dlouhé", ale... 😉 A případně bych si za ten týden nechala vzít krev, kdyby to doktor neudělal automaticky. Ono to máš těžké, pokud máš nepravidelný cyklus, nebo máš posunutou ovulaci a tak... Je mnoho faktorů 😉

andyna1
autor
11. led 2013

Právě, že krev mi nebrala a to sem si myslela, že to je jako první možnost jak to zjistit. Asi si na ni tedy zajdu sama, pro jistotu. Jindy jsem stoprocentně otěhotnět nemohla, nebylo jak 🙂 Tak děkuji za radu.

megy
11. led 2013

tak po pravdě, já to na těhu nevidím. pokud máš nízkou sliznici, tak to těhotenství vylučuje, protože oplodněné vajíčko se nemá kde udržet. to, že máš nějaké příznaky nemusí znamenat těhotenství. může jít o hormonální problém, nebo předmenstruační syndrom :-/ pokud jsi těhu, tak budeš asi vzácný případ toho, že dr. nic nevidí podle tvého výpočtu v 8tt 🙂 přeji ti pozitivní výsledek

sendoska
11. led 2013

@anadyna1 nevěšej hlavu já měla taky nízkou sliznici .. ale je fakt že v tom 4tt .. dívala jsem se na ty ceny tech těhu testů z krve pro samoplátce a není to nic hrozného do 200kč se vejdeš ... u nás na fakultce v Ove to mají dokonce za 80kč . A měli by to fakt dělat všude kde je laborka (nemocnice, poliklinika) krev nelže a budeš si alespon jistá. 🙂 Držím palce at to vyjde

sendoska
11. led 2013

@anadyna1 ale fakt mě zaráží, že tě na ty testy neposlala doktorka!!! já jsem byla u svojeho doktora 1Den po vynechání menstruace 😀 známky těhu žádné 😀 a přesto mě na ně poslal a potvrdil mi ho díky té krvi!

andyna1
autor
11. led 2013

No zase si říkám ,že kdyby opravdu nic, tak to řekne rovnou, ale ona třeba ani nevěděla, že mám vrozenou vadu dělohy, to jsem se dozvěděla až v nemocnici po tom když jsem potratila, prý ji mám jakoby rozdvojenou, tak si říkám jestli můžu věřit tomu že zatím nic nevidí ☹ děkuju za podporu 🙂

rezinka9
11. led 2013

@megy Já měla sliznici 4 - 5 mm FSH 18,7 a štítku skoro 5, když jsem otěhotněla. Jsou to hodnoty z 6. 12. 2012 a jsem měsíc těhotná🙂. Dva doktoři mi potvrdili, že již těhu přirozeně nikdy nebudu. FSH jsem měla již skoro 90 (nad hodnotu 40 se stanovuje přechod). Všechno je možnééé 😵

rezinka9
11. led 2013

@sendoska Já platila 236Kč nedávno.

sendoska
11. led 2013

@razinka9 já jsem ty ceny právě vyčtla z netu 🙂 tak nevím ... ale všude bylo mín o něco 🙂 Pokud někdo opravdu to chce vědět tak ani něch 236kč nebude líto obětovat 🙂 ... já jsem si původně myslela, že ty ceny jsou ještě dražší a tohle mě mile překvapilo 🙂

andilekpanenka
11. led 2013

Ahoj, zajdi na tu krev. Výsledek do 45min. Ale upozorňuji, že i to nemusí být pravdivé 😀. Samozejmě výsledek z krve má být 100%. Můj případ byl takový, že jsem 3. týden po IUI - (to znamená že jsem věděla přesný den otěhotnění) byla na krvi a výsledek vyšel negativní...Až v 8.tt mi bylo potvrzeno, že jsem těhotná. Držím pěsti!

andyna1
autor
11. led 2013

Holky, proč nemůže být vše jednodušší. Prostě aby ve všem byla jistota hned 🙂 moc děkuji
Jsem zvědavá jak to dopadne, když je tolik možností

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru