Můžu být těhotná?

mya
24. čer 2007

Ahoj holky,zacinam toto tema, protoze jsem se dneska hodne sklamala.Rada bych si o tomto problemu popovidala s nekym,kdo proziva neco podobneho.Ma diagnoza je jasna a --nepruchodne vejcovody, atak neni jina cesta, nez jit na IVF. Tam jsme uz s manzelem byli, a prvni pokus nam nevysel.po mem prvnim pokusu jsem dostala menstruaci, a ta probihala velice silne a bolestive( doktor rikal, ze vsechny hormony ze stimulace ,odejdou pri prvni menstruaci),atak jsem to cekala.Pak uteklo dalsich 28 dni a ja cekala na druhou menstruaci, ale ta nedorazila.po 5 dnu vynecani jsem si udelala tehu test, a vysel mi slabe pozitivni...( doktor mi rikal, ze je i moznost ze by se nam to mohlo podarit i prirozenou cestou, jak je telo ted po tech vseliakych hormonech co jsem pichala -nadopovany), atak mi svitla nadeje..za dalsi dva dny jsem si udelala dalsi test a cekala ze bude vyraznejsi , nez ten prvni. Ale k memu uzasu byl slabeji pozitivni a ta carecka tam byla sotva znatelna, ale byla tam.Pak nasledovalo zklamani, a za 3 hodinky dorazilo spineni a ma znama bolest bricha, tak ted cekam jak to bude probihat,jestli se to rozjede uplne, anebo?????? jsem ted v praci a neni mi z toho nejak do zpevu.

mya
autor
28. čer 2007

maaja ja myslim ze je to uz na vzdy.protoze kdyby se to dalo nejak ovlivnit, tak by nas urcite lecily, anebo by nas poslali do nejakych zenskych lazni, a neresilo by se to takhle razantne-IVF.ja je mam nepruchodne oba..ale stejne jsem cekala zazrak.doktor mi rikal, ze s mou diagnozou zrovna minuly tyden rodil holcicku, ktera byla pocata prirozene a to 🙂 po neuspesnem IVF...otazka zmateneho tela z hormonu...nekde se to jeji vajicko prosalo a spermik ho hned lapl.to bylo stesti.ale nevzdavejme to ,snad se nam taky nekdy zadari

maaja
28. čer 2007

mya, asi mas pravdu ... mne totiz Dr povedal, ze prefuk sa uz nerobi ... ze to proste nepomaha ...

ja mam stastie ze uz jedno babo mam - po IVF samozrejme ... ale chceli by sme este jedno ...

sa smejem, ze budem tehu este skor ako maly bude mat rok - lebo "nedavame si pozor" kedze mam tie nepriechodky, ale samozrejme, stat sa moze ;) tak som zvedava ... na jednej strane by som sa tesila, ale na druhej strane, tej racionalnej, to by bola makacka - dve deti s rozdielom necely rok ;)

monika3
20. črc 2007

Caute baby chcem sa opytat ci neviete, ze ked su obidva vajickovody nepriechodne ci ich treba pred IVF odstranit. Vraj je to tak lepsie.

zulka29
20. črc 2007

Monika, je to lepšie aby nebolo mimommaternicové tehu náhodou, alebo je dobrí ich dať fuč pri tkz. saktosalpinx, kedy obsahujú vajcovody tekutinu, ktorá môže infikovať maternicu a vtedy sa mimi neuhniezdi, lebo má zlé podmienky. Mne dali preto 1 vajcovod fuč 😖 .

monika3
20. črc 2007

Zulka a ja som o tom pocula, aj mam ten saktosalpinx ,len kolkokrat su aj take nevysvetlitelne veci ze sa to podari aj ked su obidva nepriechodne.Sanca je vsak fakt minimalna.Velmi to zvazujem. Viem len co sa da prec uz sa vratit neda.

zulka29
20. črc 2007

Je to ťažké rozhodnutie, ale mne Dr. povedal, že saktosalpinx znižuje šancu pri IVF. Bola som na diagnostickej laparke a keď som sa zobudila, tak mi len oznámili, že je fuč, takže som sa nemusela rozhodovať....

monika3
20. črc 2007

Ja som sa rozhodla si dat urobit teraz totalnu preventivnu prehliaku so vsetkymi odbermi na co sa len da plus ultrazvuk a ak to bude blbe a mala by som aj niake zapaly tak si to dam asi prec. My sme si zacali teraz riesit este aj adopciu cize do takych dvoch rokov ak sa nam to nepodari ani cez IVF tak si asi adoptujem dieta. Ale ja verim ze nam je sudene mat mat dieta, iba cesta je zlozita. A ty ides teraz na IVF?

zulka29
20. črc 2007

áno, mám schválenú žiadosť, v pondelok idem k Dr. kedy začneme. Vy sa koľko snažíte, keď už zvažujete adopciu? Už mám za sebou dáke IVF?

monika3
20. črc 2007

Uz som bola na IVF ale nevyslo to, asi mozno aj kvoli tym vajickovodom. Tazko povedat. Teraz sme boli nahodou v maji u jedneho gyn. mimo blavy a podla neho ma saktosalpinx 1 cm a ze to nie je podstatne ci si ich dam pred IVF von vraj to nezaruci ze sa to podari. Ja som mala pred voma rokmi uz 30 tak preto ta adopcia. Ty mas kolko rokov?

lauritka
20. črc 2007

ahoj monika len ma zaujalo. ved nepriechodne vajickovody by nemali vadit pri ivf? ked vajicko uz v podstate nepotrebuje merat cestu do maternice??? a nepovedali preco sa nepodarilo?? neiektore babenky chodili aj na viackrta na ivf a potom vyjde, neskusas este raz ?

monika3
20. črc 2007

Ahoj lauritka,tazko povedat preco sa to nepodarilo, niekedy sa to ani uplne zdravym nepodari. Ale urcite este budeme skusat.Ja to vzdam az ked nebude uplne ziadna sanca. Ja mam este problemy aj s cystami tak je to celkovo take zlozitejsie. Ale uz nemam z toho taky stres ako pred niakymi piatimi rokmi.
Zatial si s manzelikom uzivame ako sa da.

zulka29
20. črc 2007

Tu je stránka http://www.profis.cz/ordinace/pages/original/06... kde sa píše že saktosalpinx znižuje úspešnosť pri IVF...

Mám 29 r.

lauritka
20. črc 2007

no ja by som nechcela absolvovat ani prefuky ani laparku, radsej rovno ivf. 😒 este mi musi odlsedovat cyklus a uvidim co mi povie, my mame zly spg.

lauritka
20. črc 2007

neviem to otvorit zulka 😖

monika3
20. črc 2007

zulka, diki za za info. Precitala som si to. Asi ma to predsa len neminie. Budem ti drzat palce aby ti to vyslo.Budes moj priklad. Ja ked si predstavim ze by som si mala teraz pichat niake injekcie tak sa mi moc nechce. Predsa to chce niaky casovy odstup. Ak budem teraz zravotne OK tak skusim este transfer-mame zmrazene embrya,ale az po dovolenke.

hanaj
20. črc 2007

Ahojte, som tiez podobny "pripad", konkretne presne ako Maaja 😅 Jeden vajcovod fuc (mimomaternicove ☹ ) a druhy priechodny pod tlakom 😒 O mesiac ideme na IVF, kedze zrejme ina sanca nie je a na zazrak uz cakat nechceme, aj ked stale verim, ze raz motyka vystreli a pocneme prirodzene a ako naschval v case, kedy to nebudeme ocakavat 🙂
Nestracame nadej, ale momentalne ju vkladame do IVF.
Inak som nepocula, ze pri IVF by vadili nepriechodne vajcovody, aj ked hrozi to mimomaternicove 😒 . Pri tej tekutine to uz asi je o inom 😒

zulka29
20. črc 2007

Lauritka, je to pdf dokument tak možno preto.... Ale netráp sa, saktosalpinx nie je tvoj prípad 😉

monika3
20. črc 2007

Baby a co to znamena ak su vajickovody pod tlakom? to sa potom nemusi odtsranit?

maaja
20. črc 2007

to mi Dr nepovedal ze ked mam nepriechodny vajcovod, ze by sa mal odstranit ... a nevedela som ani ze je tam hrozba mimomaternicoveho ....

ja si to "pod tlakom" predstavujem, ze zatial je priechodny, ale len velmi tazko ...

preco si ja stale myslim, ze sa mi tie vajcovody spriechodnia ???????? je na to vobec sanca ? Dr povedala ze NE ☹

fabiana
20. črc 2007

Ahoj Majka! 🙂
A bola si na laparoskopii alebo "prefuku"?

maaja
20. črc 2007

no niekde som zistila, ze HSG, t.j. vysetrenie priechodnosti rontgenom je vlastne "prefuk" - a na to HSG som bola ... na laprke nie ... totiz Dr ma síce posielal, ale povedal, ze aj HSG dokáže vselico ukázat .... tak sme sa rozhodli pr HSG - predsa len to nie je operácia ... a ked mi tak zistili nepriechodnost, tak sme hned isli na IVF a o laparke uz nebola rec ...

janula_nz
21. črc 2007

ahojte kocky 🙂

asi medzi vas patrim aj ja ale zatial to nemam potvrdene, ze mam uplne nepriechodne vajcovody. ale som po operaciach v brusnej dutine, takze moj rozum mi to hovori, kedze som za rok neotehotnela.

a co sa tyka tej adopcie, nebojte sa tohoo. ja to mam uz za sebou a vobec nic nelutujem. mam krasnu dcerku, ktoru by som nedala za nic na svete. takze drzim palceky. tiez si neviem predstavit, ze by som cely zivot mala stravit bez deti. takze ak sa to neda vyriesit inak ako adopciou, tak preco nie? 😵

monika3
23. črc 2007

janula a ty si si kedy adoptovala dieta, teda v kolkych rokoch? My to tiez zvazujeme. Tiez mam nepriechodne vajicov.

janula_nz
23. črc 2007

monika no mala ma 20mes a mam ju z porodnice 🙂

trish22
24. črc 2007

ahojte snažilky,
chcem vás podporiť a dodať vám silu, lebo viem že to veľa pomôže.
ja som mala obidva vajcovody nepriechodné. mala som totiž endometriózu, ktorá upchávala moje vajcovody.
bola som 2x na laparke a potom som absolvovala liečbu injekciami Lucrin.
po skončení liečby som podstúpila HSG- bola to strašná bolesť ale stálo to za to. zistili mi totiž že obidva vajcovody sú priechodné. a hneď o mesiac na to som otehotnela.
nevzdávajte to, treba veriť. IVF je tiež veľmi dobré riešenie. takmer sme išli aj mi na to. no malý nás predbehol.
v dnešnej dobe je veľmi veľa možností ako otehonieť. hlavné je aby ste neprestali tomu veriť.
držím vám palce. ak by ste mali nejaké otázky tak vám veľmi rada pomôžem. napíšte cez internú poštu.

monika3
26. črc 2007

Trish to je super ze sa ti to podarilo aj normalnou cestou. Ty si asi mozno nemala tak rozsiahle poskodenie vajicovodou. A kde si sa liecila v Gyn-five?

matlova
26. črc 2007

Ahoj všem 🙂
Tak já jsem dnes 8 den po LPR odstranění levého vejcovodu - saktosalpinxu ☹ Pravý mi na mé přání ponechali i když je také neprůchodný, ale bez zánětlivé tekutiny. Zhruba za 2-3 měsíce se chystáme na 1 IVF. I mě lékař říkal, že je větší pravděpodobnost otěhotnění při IVF bez vejcovodu (saktosalpinxu), jelikož ta tekutina by tam nedělala dobrotu.

francis
26. črc 2007

Ahoj matlova 😅 Mala som to isté čo ty a tiež mi ho odobrali a jeden mám priechodný.No žiaľ zatiľ sa nám nepodarilo mimi.Tebe držím palce nech to vyjde a aj nám všetkým ostatným snažilkám 😅

monika3
27. črc 2007

Ahojte a je tu aj niekto komu sa podarilo IVF aj s tym saktosalpinxom alebo je to tak fakt nemozne?
Ja tiez drzim palce vsetkym tu snazilkam s tymto problemom aby to kazdej vyslo.

francis
28. črc 2007

Ahoj monika3 😅 Mne ho odobrali pred ivf a tehu nie som aj tak,ale preto,lebo sme mali iba jedno vajíčko.Ale myslím si,že by sa to s tým sactosalpingom určite nemohlo vydariť pretože to je zápal vajcovodu a potom to má vplyv aj na iné orgány.Tak sa všetky držte a skoré tehulkovanie 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru