Můžu být těhotná?

mya
24. čer 2007

Ahoj holky,zacinam toto tema, protoze jsem se dneska hodne sklamala.Rada bych si o tomto problemu popovidala s nekym,kdo proziva neco podobneho.Ma diagnoza je jasna a --nepruchodne vejcovody, atak neni jina cesta, nez jit na IVF. Tam jsme uz s manzelem byli, a prvni pokus nam nevysel.po mem prvnim pokusu jsem dostala menstruaci, a ta probihala velice silne a bolestive( doktor rikal, ze vsechny hormony ze stimulace ,odejdou pri prvni menstruaci),atak jsem to cekala.Pak uteklo dalsich 28 dni a ja cekala na druhou menstruaci, ale ta nedorazila.po 5 dnu vynecani jsem si udelala tehu test, a vysel mi slabe pozitivni...( doktor mi rikal, ze je i moznost ze by se nam to mohlo podarit i prirozenou cestou, jak je telo ted po tech vseliakych hormonech co jsem pichala -nadopovany), atak mi svitla nadeje..za dalsi dva dny jsem si udelala dalsi test a cekala ze bude vyraznejsi , nez ten prvni. Ale k memu uzasu byl slabeji pozitivni a ta carecka tam byla sotva znatelna, ale byla tam.Pak nasledovalo zklamani, a za 3 hodinky dorazilo spineni a ma znama bolest bricha, tak ted cekam jak to bude probihat,jestli se to rozjede uplne, anebo?????? jsem ted v praci a neni mi z toho nejak do zpevu.

monika3
30. črc 2007

To mi je luto francis ze to nevyslo. Nam sa podarilo pri IVF nastimulovat viac vajicok ale nevyslo nam to tiez. A v akom centre si bola?

francis
30. črc 2007

ja chodím do GF a ty?

monika3
30. črc 2007

aj ja chodim do Gyn-fiv. Budem sa tam musiet vybrat po dovolenke ze co dalej.

francis
31. črc 2007

Tak sa možno aj niekedy uvidíme.Pozrela som spätne aký máš aj ty problémik a rôčkov máme rovnako tak už by ten bocian mohol zablúdiť aj k nám 😅 Držím palce 😅

monika3
1. srp 2007

Francis to je fakt ze ten bocian by mohol priletiet! a ty ku komu chodis do GF, ja k Drabekovi. Mozno sa tam fakt stretneme, ja teraz cakam na vysleky od mojho obvodaka, ci mam vsetko Ok.Bola som na takej komplexnej preventivke. A si z bratislavy?

francis
1. srp 2007

Ahoj,ja chodím k dr.Stenovej,je docela dobrá.Robila mi aj tú laparku.Nie som z Ba,mám to asi 80 km.Tak sa drž 😅

monika3
1. srp 2007

hej doktorka stenova je tiez podla mna super. Mala som ju 2x na ultrazvuku. Tak si budeme drzat palce nech sme cim skor v tom.

maaja
1. srp 2007

baby, ja som chodila k Stenovej uz ako tehu a bola som spokojna ;)

monika3
2. srp 2007

ja chodim k Drabekovi, a som aj celkom spokojna a bolo by zbytocne to menit, ked tam vsetci robia vsetko. Mne by osobne vyhovalo keby mi robil vysetria len jeden lekar a nie stale niekto iny.

gabrlinka
3. srp 2007

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Tak napůl tu patřím, zjistili mi po laparce (1.8.) jeden vejcovod neprůchodný. Ach jo, tak snad to ten druhý zmákne za ten nefunkční. To jsem ani nevěděla, že to nejde profouknout, nebo nějak operativně odstranit. Prý tam mám "stopku" 😖 A ještě mi odstranili srůsty a udělali velkou technickou 😀

emjee
30. říj 2007

ikuska snž 28. okt 2007 o 15:03
Ahojte.

Otvaram tuto temu na zaklade mojej diagnozy, ktora znie nepriechodnost vajcovodov a nasledne po neuspesnom prvom IVF a neuspesnom KET v CAR Bratislava.
Neviem ci uz nie je s takymto znenim otvorena v minulosti Modreho konika, ale dufam ze sa najde niektora ktora ma takyto problem ako ja a budeme si moct navzajom pomoct a poradit.

hanaj 10tt Včera o 12:14
Ikuska, ja mam presne ten isty problem, preto sa nam nedarilo dlllho otehotniet. No nam prve IVF vyslo, takze verim, ze dalsi pokus uz bude uspesny. Teda, ak nie je problem este aj niekde inde.
Vies, ja si hovorim, ze ta diagnoza nie je nic moc, ale utesujem sa, ze chvalabohu mam v poriadku vajecniky 😉
Drzim palce na dalsi pokus. Chystate sa? Kam si chodila do CAR?

ninuska 1d Včera o 12:22
ahojko ikuska
ja som mala tiez tuto diagnozu (tiez sme sa dlho pokusali o mimi) dokonca som sa pripravovala na operaciu teda laparoskopiu ...ale este pred tym sme z manzelom isli na dovolenku lebo sme vedeli ze potom uz dlhsie nic nebude....no a z dovolenky sme si priniesli v brusku malu sofiu...sam lekar bol prekvapeny a velmi sa s nam tesil takze neviem ci som ti poradila ale aspom ti chcem dodat optimizmus ze vselico sa moze stat aj take co by si necakala my sme to necakali vobec a vidis 😉
takze ti velmi drzim palceky

ikuska snž Včera o 13:17
Ahoj Hanaj.
My sme boli na prve IVF v Gyn-five BA, ale velmi ma sklamali, takze koncim s ich centrom a na dalsi pokus pojdeme do ineho CAR, asi vyskusame to v Martine.
Dakujem velmi pekne za podporu, chcem vyskusat este pani ohladom alternativnej mediciny, takze uvidim co mi ona na to povie.
Mne nepriechodnost zistili, tak ze som mala mimomaternicove tehu a tekutina mi bola z vajcovodu vytlacena, takze som on neprisla.

lora Včera o 14:48
Ahoj dievčence,
mám podobný problém ako vy - tiež nepriechodnosť, ale "len" jedného vajcovodu. Zistili mi to na laparoskopii. Druhý je OK aj ovulácia prebieha. Ja však mám už 39 (asi preto to celé ide pomalšie, už skúšame 1,5 roka)a IVF mi nepreplatia kvôli veku, preto si to nechávam len ako poslednú možnosť. Máte prosím niektorá skúsenosť s nepriechodným jedným vajcovodom (aká je tu vlastne nádej), a prípadne s akupunktúrou alebo liečiteľstvom ?

Díky moc a držím Vám palce (určite ste podstatne mladšie ako ja a aspoň 🙂 Vás nenaháňa vek).

lora

hanaj 10tt Dnes o 08:24
Ikuska, ja som tiez mala mimomaternicove tehotenstvo, pri ktorom mi vajickovod ale museli zobrat ☹ Tiez sme to "rozbehli vtedy. Len na chirurgii mi vtedy povedali, ze druhy je v poriadku, ze su tam len malicke zrasty, ktore "by nemali" branit otehotneniu. No ked sa rok nic nedialo, isla som na laparoskopiu a lekar povedal, ze sa natrapil s tym ostatnym vajickovodom hodinu, kym ho ako-tak spriechodnil. Este sme pre pokojduse vyskusali IUI, ale potom sme sa hned pustili do vybavovania IVF, lebo sme uz dlhsie cakat na zazrak nezvladali, teda ja 😅 .

Ale zazraky sa deju 😉

A Lora - moja suseda mala tiez len jeden vajickovod (druhy odobraty, uz neviem preco) a po laparke spontanne otehotnela aj s tym jednym, takze mozne to je. Drzim velmi palce 😉

ikke Dnes o 08:32
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

do tretice vsetko dobre? 😉

ikuska snž Dnes o 09:54
Ikke, ale to su vacsinou ceske nazory, nie ze by som ich odcudzovala, ale na Slovensku vykony su na Slovensku hradene vykony.

janulla35
3. lis 2007

ahojte všetky snažilky,som tu nova,veľa som sa tu dočitala zaujim veci aspon mi to pomohlo ked som išla v stredu na HSG vyš.vobec som nemala strach lebo ste pisali že da sa to vydržať.ja som nedostala nič od bolesti ani žiaden oblbovak.bolo to neprijemne ale prežila som už aj večšiu bolesť.doktor bol zlaty aj sestr.mam jeden nepriech vajičkovod.no ale asi sa da otehot aj s jednym.pokušame sa o druhe vyše 3r.

emjee
28. led 2009

petra2505 • snž • Dnes o 09:48
Ahojte, som uplne cerstvo po laparke a chcela by som sa Vas opytat, ci ste niektora po naleze nepriechodneho vajickovodu otehotnela prirodzene alebo nema zmysel cakat a mam sa hned objednat do CAR?Neverim, ze sa to pri takom naleze podari aj ked mi lekar povedal, ze sanca tam je,ale presvedcivo to nevyznelo lebo domov ma poslal s prepustacou spravou kde je podorobne rozpisany nalez pre CAR.

petra2505 • snž • Dnes o 10:30
to nikto nema podobny problem?

maska1 • snž • Dnes o 10:37
ahoj petra. Ja som bola na operácii v 2004 a tam mi odstránili vzrasty a zistili, že mám sactosalpinx. Po laparke som mala obidva vajíčkovody priechodné, ale nefunkčné. Čiže u nás jedine pripadá do úvahy umelé oplodnenie.
Pokiaľ máš len jeden vajíčkovod nepriechodný a druhý v pohode a funkčný, tak máš šancu na prirodzené otehu. Prajem ti veľa šťastia, aby sa vám podarilo prirodzene.

petra2505 • snž • Dnes o 10:39
maska dakujem, ale ja tomu neverim.Lavy vajecnik mam v pohode, vajcovod nepriechodny a pravu stranu mam uplne v pohode.Rano ma pustili z nemocnice a odvtedy hladam na nete informacie a doteraz som nenasla jednu babu co by otehotnela prirodzene
Dakujem a aj ja vam prajem aby vam to vyslo.

maska1 • snž • Dnes o 10:48
ďakujem petra. Ja, keď som tu na MK písala o svojej diagnóze, tak mi odpísala jedna baba, čo podstúpila umelé a nič z toho a nakoniec sa im zadarilo prirodzene a mala takú dg. ako ja a ešte k tomu jej mangel mal zlý spermiogram. Tak hlavu hore a neboj. Ale keď navštíviš Car, tak tým nič nepokazíš. Možno ti tam dajú takú liečbu, ktorá ti pomôže a pri tom nemusíš absolvovať umelé.

lenand • 1d, 27tt • Dnes o 11:51
petra mne ešte v 2003 zistili jeden vaječnik nepriechodny uplne a jeden čiastočne a ešte k tomu endometriozu a po polročnej liečbe ale to bola liečba na endometriozu sa mi podarilo prirodzene otehotnet a mam oliverka potom sme sa s mužikom asi tak ked mal ovliver 2 roky začali snažit o druhe babo ale zas sa nedarilo tak som v júny 2008 išla znova na prefuk a len jeden vaječnik sa podarilo prefuknut druhy ostal nefunkčny a v koncom augusta som si našla na testiku krasne dve čiarky a zas prirodzene tak aj s jednym vaječnikom sa da otehotnet prirodzene

petra2505 • snž • Dnes o 12:10
Baby dakujem za povzbudenie.Ja mam vajecniky v poriadku, obidva len vajcovod na lavejd strane mam nepriechodny.Neverim, ze sa to podari prirodzne a kym navstivim CAR musim sa na vsetko pripravit lebo toto je situacia, ktora by ma nikdy v zivote nenapadla, ze ju budem musit riesit.Som dost ubolena z tej laparky a momentalne na vsetko nahnevana aka je nespravodlivost lebo kym ja som isla na laparku niekto isiel na potrat....

lucka33 • snž • Dnes o 12:46
petra - ja som nedávno prekonala mimomaternicové tehu, mala som zrasty v ľavom vajcovode a tam sa plod aj zachytil. Vôbec som nič netušila o nejakých zrastoch, nikdy som nemala problémy, iba častejšie mykozy. Robili mi laparku a prišla som aj o ľavý vajcovod... A dr. mi hovorili, že na otehotnenie mi stačí aj jeden - ak je funkčný, aj keď šanca na otehotenie je len polovičná....
A ty ten vajcovod máš úplne nepriechodný až tak, že ani vajíčko ním neprejde? Aby sa ti nestalo to, čo mne. Mne vajcovodom prešlo samotné vajíčko aj samotná spermia, ale ked sa spojili a začali sa deliť bunky a rástlo to, tak už to neprešlo cez tie zrasty...

lenand - nerobili ti nahodou prefuky vajcovodov? Lebo o prefukoch vaječníkov som teda nepočula, ani si neviem predstaviť, čo by tam mohli "prefuknúť"?

lenand • 1d, 27tt • Dnes o 14:06
ano vajcovodou len som to zle napisala sorry a aj vojcovod mam nepriechodny akosi som to tak v ryclosti napisala

lucka33 • snž • Dnes o 14:19
aj som si tak myslela Ked to má taký podobný názov so začiatkom vajcovým

petra2505
29. led 2009

Baby co ste podnikli ked vam zistili nepriechodny vajcovod?Objednali ste sa do CAR alebo skusali otehotniet prirodzene?

gucci
29. led 2009

petra: ahojky, my chodíme do CARu už skoro rok a zkoušíme i přirozeně, zatím nic

petra2505
29. led 2009

gucci a mas oba nepriechodne alebo len jeden?ja mam lavy vajecnik uplne o.k., vajcovod nepriechodny a pravu stranu mam o.k. aj vajecnik aj vajcovod....

petra2505
29. led 2009

a CARe ti ako pomahaju?liekami alebo si podstupila IUI?

gucci
29. led 2009

já mám v pohodě levý....pravý mám totálně nepoužitelný (mám za sebou operace slepáku a kýly a všechno bylo na pravo, takže to tam mám srostlé k sobě všechno)

mrkni ke mě do alba, tam to mám popsané 😉 , ale klidně se i dál ptej, kdybys něco potřebovala

gucci
29. led 2009

jinak vaječníky mám ok oba, jen pravý vejcovod neprůchodný

petra2505
29. led 2009

gucci no mas za sebou toho teda dost a mas moj obdiv ja by som to uz asi vzdala....aj teraz to vzdavam leb neverim tomu, ze by som mohla otehotniet....strasne ti drzim palce aby to tento rok vyslo 🙂 😉

gucci
29. led 2009

petra: díky moc, no zatím to největší za sebou nemám, a to IVF...pořád doufám, že se tam nedopracujem, ale už se na to pomalu připravuju, že nás to v květnu nemine

taky ti držím palce, kdybys cokoliv potřebovala, tak pisni 😉

h.jitka
1. únor 2009

normálně sem nechodím,ale zahlédla jsem vaši diskusi a chtěla bych vám sdělit svoji zkušenost, která se tohoto tématu týká. Před dvěmi lety mi byl diagnostikován neprůchozí levý vejcovod, o rok později oba vejcovody vypadaly tak nějak ne zcela v pořádku. Tento týden jsem podstoupila další laparoskopii a nyní jsou oba vejcovody v pořádku. Jsem moc ráda, že mi ani jeden nebyl odstraněn. Tak přeji hlavě hodně štěstí ve vašem snažení. 🙂

akatka
3. bře 2009

petra2505, ahoj...
ja som bola dnes po laparke u lekara a ten bol dost nemilo prekvapeny, ze mi ten nepriechodny vajickovod neodstranili 😔
Som z toho na prasky, lebo mi taku moznost ani nedali... keby som vedela, ze budem mat taky problem a lepsie bude dat ho prec, tak nevaham... Takto je to 50:50 a este k tomu moznost mimomaternicoveho...
prava strana uplne v poriadku, lava strana vajecnik OK a vajickovod nepriechodny 😢

gucci
3. bře 2009

h.jitka: tys měla kdysi neprůchodný vejcovod a ted už to máš v pořádku? jak to?

petra2505
3. bře 2009

akatka tak mame tu istu diagnozu 🙂 no ja som sa s tym postupne zacala zmierovat a teraz cakam ci dorazi M, stale ma boli podbrusko, dokonca som si kupila mama a ja je tam pisane o mimomaternicovom tehu lebo to je problem z ktoreho mavam teraz obavy
je to tazke, ale verim, ze sa dockame vytuzeneho babätka, drzim Ti palce

gucci
3. bře 2009

jj holky, my ted zkusíme ještě poslední třetí IUI a jinak IVF, když mám pravou stranu neprůchodnou, tak jsou ty šance u IUI ještě menší 😒

larri
4. bře 2009

Ahoj holky,jsem tady dnes poprve.
Ja jsem to uz taky slysela,ze mel nekdo nepruchozi vejcovody a po par letech jsou pruchozi.Na jedne diskuzu se mne ptaly holky,proc jsem si je nenechala oba odstranit,kdyz mam oba nepruchozi,abych nemela mimodelozni tehotenstvi.Tohle mi bylo zase vysvetleno,ze kdyz mi neprosla u laparky vubec ta latka do vojcovodu,tak je mam poskozene hned na zacatku a tim padem by mi nemelo mimodelozni hrozit.

Ale taky mi moje gynekolozka rekla,ze i s timto problemem ji nejedna pacientka otehotnela.Takze mi rika,ze by to nemelo jit,ale muze se to stat.
12.3. jdu na dalsi konzultaci do caru,tak se jeste na ty vejcovod zeptam tam.

Jinak Petulko,zdravim te a neboj,jednou to prijde.Akorat ta nase cesticka je delsi nez si predstavujeme.Nejsme na to sami a nestacim se divit,kolik holek tady pribyva. ☹

akatka
5. bře 2009

Ahoj larri, tiez som prekvapena, ze kolko kociek ma tento problem... 😖
Drzim palce v CAR 😉

ili5
5. bře 2009

Ahoj , tak já mám ten samý problém, loni na laparce mi zjistili neprůchodnost. Taky mi navrhli odstranění, ale já si je nechám. Co kdyby náhodou. Jak tady čtu na různých diskuzích, tak holky těhotní a přitom taky jim bylo řečeno neprůchodnost.
Lari, pojď za náma na diskuzi KET březen. 😉

larri
5. bře 2009

Ili,ja na diskuzi KET nemuzu,ja nejdu.Ja mam za sebou 1.IVF,ale nedozravaji mi vajicka,tak jsem nemela ani transfer.Pani embryolozka mi rekla,kdyz jsem denne volala co a jak,ze bohuzel vajicka nedozravaji,ale mam byt rada,ze u mne zjistila problem hned.Mam pry mnoho moznosti,jak to zmenit.Na konzultaci jdu 10.3.,vcera jsem psala spatny termin a domluvim se.Ale 2.IVF planuji na kveten,cerven.

Jo a mi nikdo nerekl ani jestli chci odstranit vejcovody.
Ili a ty uz mas co za sebou,ja na tebe mrknu jinde,jestli te najdu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru