Můžu být těhotná i přes negativní test?

zuzamik
3. bře 2013

Ahoj děvčata, jsem tu nová a prosím o konzultaci:
s přítelem jsme se po novém roce začali snažit o miminko: 11.2. jsme měli nechráněný styk, 22.2. jsem měla dostat menses a ještě pořád nic... Prášky jsem přestala brát už v květnu, cyklus mám pravidelný (max. odchylka od termínu +/- 3 dny). Dělala jsem si dneska test, ale vyšel negativní... Je možné, že bych byla i přes to těhotná? Prakticky od 12.2. mám bolesti v podbřišku (podobné předmenstruačním, ale slabší) a čirý až mléčný výtok...(zánět by to být neměl, problémy nemám). Poslední dvě noci mi navíc bylo zle od žaludku...

sonka.77
3. bře 2013

Těhotná být klidně můžeš, testy nejsou 100%. Uvidíš, zda test bude pozitivní v příštích dnech a nebo se objednej k lékaři.

mufinka26
3. bře 2013

já bych si zašla na krev, tam je to pak 100% 😉

zuzamik
autor
3. bře 2013

Já jsem z toho právě docela rozhozená, nevím, co si myslet... Dělala jsem si test GS Mamatest 10, měl by být dost citlivý... Máte zkušenosti s jinými testy? Znamená dražší- lepší??

bosorkajarka
3. bře 2013

@zuzamik pokud te poboliva podbrisek, mohlo by se jednat i o cystu, ktera zdrzuje ms. Nejlepsi bude zajit si k doktorovi, udela uvz vezme krev a uvidis na cem si 😉

monkapa
3. bře 2013

Těhotná být opravdu mužeš,já si dělala 2 testy,ani jeden mi to nepotvrdil a přesto jsem byla těhotná,záleží kdy si ho děláš,aspon tak mi to vysvětloval doktor ...

zuzamik
autor
3. bře 2013

@monkapa : dělala jsem si ho ráno, aby byla případná koncentrace hcg co nejvyšší... Myslíte, že ty testy v plastu (vypadají trochu jako teploměr) jsou spolehlivější, než obyčejné papírové?

monkapa
3. bře 2013

já myslela spíš to,že záleží na tom kdy jsi mohla popřípadě otěhotně ,pokud to bylo včera,tak ti to test muže ukazat až za týden,přesně si nepamatuju jak mi to vysvětloval 🙂

zuzamik
autor
3. bře 2013

@monkapa: pokud to klaplo, tak už je to skoro tři týdny... 😒

monkapa
3. bře 2013

...zajdi na testy a ti to řeknou stoprocentně

sarkad2856
3. bře 2013

@zuzamik koupila bych si ten lepčí test a pokud ani ten neukáže asi bych zašla k doktorce na krev .Jinak spoždění může mít několik vlivů.A máš i jiné těhotenské příznaky?

zuzamik
autor
3. bře 2013

@sarkad2856 ono těžko říct, co je příznak a co už si jako příznak vykládám- motolice jsem mívala už dřív a přecitlivělá jsem taky delší dobu, ale jsem poslední dobou pořád "nafouknutá", mám výtok a bolesti v podbřišku... 😕

martinakl
3. bře 2013

Zkus zajit na tu krev. Muzes bez papiru od doktora, ale pak to platis (u nas v poliklinice jsem platila 280Kc). Pokud to bude negativni, opravdu se muze jednat o tu cystu. Taky se mi to stalo. Doktor mi pichl vyvolavacku a s MS odesla i cysta.

ofelieee
3. bře 2013

@zuzamik já jsem při prvním těhotenství na tom byla podobně, poslední MS jsem měla 8.6. styků nepočítaně 🙂 a testů jsem si taky dělala několik, celej červenec, před odjezdem na tábor jsem si dokonce došla k Dr na UTZ ("čistě technicky prakticky těhotná být můžete?" 🙂 ), neviděl nic a dokonce mi píchl injekci na spuštění MS, na táboře jsem to nejprv neřešila, test si udělala 3.8. a byl pozitivní... a dneska mi vedle v pokoji spí krásnej Kuba. Fakt to trvalo skoro 2 měsíce, než se mi to ukázalo... a všechno bylo v pohodě 🙂 držim pěsti!

zuzamik
autor
3. bře 2013

Jj, asi počkám do konce týdne, jestli se bude něco dít (udělám si ještě jeden test) a pokud ne, tak tam v pondělí naběhnu...

kofinka
3. bře 2013

@zuzamik Těhotná být můžeš mě test také neukázal hned.

zuzamik
autor
4. bře 2013

@ofelieee: stejně je zajímavé, že někomu se to ukáže prakticky ihned a někdo musí tak dlouho čekat... A ta injekce miminku nevadí??

romantika
4. bře 2013

podle datumu to nehledam, ale poprve jsem mela test hned z vynechanim menstruace pozitivni, podruhe az tyden po MS a jeste jsem spinila, takze prekvapeni. Podruhe se i mimi ukazalo celkove pozdeji a bylo tak o tyden az 14dni mladsi. Zalezi na ovulaci a jak si to tam zaridi. 🙂))) Takze vyckejte a klid. Vacek se mi ukazal az v nejakem 6-7tt. U prvniho v 4tt.

ofelieee
4. bře 2013

@zuzamik Kubovi evidentně nevadila 🙂 to víš, že kdybych měla pochyby, píchnout bych si ji nenechala, ale on mi dělal vnitřní UTZ a vypadal 100% přesvědčenej...

zuza01
4. bře 2013

Vyvolávačka miminku neublíží. Nemyslím, že by byl lepší nějaký drahý test, Mamatest je dobrý.

hanach111
4. bře 2013

@zuzamik
Doba od početí Doba od poslední menstruace mIU/ml
7 dní (1. týden) 21 dní (3 týdny) 0 - 5
14 dní 28 dní (4 týdny) 3 - 426
21 dní 35 dní (5 týdnů) 18 – 7 340
28 dní 42 dní (6 tt) 1080 – 56 500
35 - 42 dní 49 - 56 dní (7 - 8 tt) 7 650 – 229 000
43 - 64 dní 57 - 78 dní (8 – 11 tt) 25 700 – 288 000
57 - 78 dní 79 - 100 dní (11 – 15 tt) 13 300 – 253 000
17 - 24 týden Druhý trimestr 4 060 – 65 400
Od 25 týdne Třetí trimestr 3 640 – 117 000

zuzamik
autor
5. bře 2013

Tak jsem si dneska koupila nový test: Intima test ultra... Lékárnice mi ho dala s tím, že by měl být spolehlivý (a za 100Kč bych to fakt očekávala 😀 )- máte s ním někdo zkušenosti?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru