Můžu být těhotná? Zapomněla jsem vzít 16. prášek HA

ivanhoett
10. čer 2013

Zdravím maminky, minulý týden, se mi stala taková nehoda. Zapomněla jsem si vzít HA. Byl to 16. prášek, takže týden 3. Vzala jsem ho po víc jak 12hodinách. Samozřejmě jsem nastudovala příbalový leták a teď jak doberu platíčko nebudu dělat pauzu. Jde mi ale o to, myslíte, že je možné otěhotnět, když jsem měla sex den před opomenutím i ten den, kdy jsem zapomněla? Pak už jsem pro jistotu nechráněný styk neměla, ale tohle mi teda vrtá hlavou a v příb. letáku se o tom nic nepíše. Děti už máme a další opravdu nee takže plaším a nejraději bych se praštila, že jsem mohla zapomenout. emoticon

sallysally
10. čer 2013

Ahoj , pokud jsi se opozdila o 12 hodín a pak si ho vzala nemel by být problem . Samozrejme pro pokoj duše si udelej za par dni test

ivanhoett
autor
10. čer 2013

No a po jak dlouhé době teda testovat? Podle příb.letáku nemám dělat pauzu na ms, takže další by se měla dostavit až za cca tři týdny. A kdybych to brala podle toho kdy měla ms přijít tento měsíc tak mi to zas přijde jako krátká doba. Byl by to týden a kousek od zapomenutí tabletky 😒

speedygon
10. čer 2013

@ivanhoett já bych testovala nějakou dobu po týdnu, ve kterém se má dostavit MS(i když budeš pokračovat v užívání)...ale myslím, že ta jedna vynechaná tabletka nevadí-jak jsem psala v jiné diskuzi: podle mě taky záleží na tom, kdy byl nechráněný styk v den vynechání tbl(zda před a nebo po čase, kdy jsi měla tbl užít)....přeci jen je tam nějaká doba, po které tbl ještě účinkuje a není to jistě přesne 12h....záleží také podle mě i na tom, jak velké zpoždění po těch 12 hodinách bylo...

sallysally
10. čer 2013

Test se provádí zhruba týden po vynechani MS a ani tehdy nebýva vzdy přesný . Nevím jakou mas antikoncepci , ale pokud se vynechá prášek na ten den , ma se dát hned jak si to uvedomís a pak normalne pokracovat . Vubec jsem neslysela o tom ze by se pak melo pokracovat v dalsím balení a necekat na MS . To by velke procento holek nemenstruovalo 🙂
Nekterá to zapomena klidne i víc krát do mesíce , nebo nekolik mesícu po sobě .
Taky kopíruju text z webu :
Hormonální antikoncepce je velmi spolehlivá. Výrobci tvrdí, že k případným otěhotněním dochází pouze po chybách uživatelů. Antikoncepční tablety by se měly užívat pravidelně vždy ve stejnou dobu. Pokud se zapomenete užít pilulku a od obvyklé doby uplyne méně, než 12 hodin nemá tato chyba vliv na antikoncepční účinek. Během tohoto období nedochází k poklesům hormonů na takovou míru, aby to mělo vliv na dozrávání vajíček. Proto se doporučuje užít zapomenutou pilulku a následující tabletku v obvyklou dobu.

speedygon
10. čer 2013

@sallysally ano, ale toto je pro situaci, že od užití poslední tabletky neuplyne celkem více, než 36 hodin....a tazatelka psala o tom, že užila tbl. po více, než 12ti hodinách od doby, kdy ji měla opět užít. Tam se potom skutečně postupuje jinak. Ale je to přesně dané v letáku. Ono i záleží, ve kterém týdnu užívání se na tbl zapomene...

ivanhoett
autor
10. čer 2013

@sallysally Tohle já vím, ale když je zpoždění větší než 12 hodin tak pak je to komlikovanější. Samozřejmě jsem si zapomenutou tabletu vzala hned co jsem si vzpomněla. Ale přeci jen je to chyba v užívání 😒

ivanhoett
autor
10. čer 2013

@speedygon Já si nejsem úplně jistá jak velké to zpoždění bylo, protože ne vždy jí beru přesně na čas. Myslím, že den předtím jsem jí vzala někdy navečer...ale kolik přesně bylo už nevím, takže odhaduji, že jsem tu další mohla vzít cca po 15ti hodinách. Ale určitě to bylo dřív než jsem si měla vzít tu další. Takže jsem nevzala dvě najednou, ale jednu ráno a druhou odpoledne.

speedygon
10. čer 2013

@ivanhoett jj, 2 naráz se ani brát nemají...no a ten sexík po vynechání byl kdy? Před uplynutím té 12ti hodinové lhůty nebo až po ní?

ivanhoett
autor
10. čer 2013

@speedygon Až po ní bohužel :( Nějak mi nedošlo, že jsem zapomněla den předtím HA užít. Ještě se mi to nestalo.

speedygon
10. čer 2013

@ivanhoett no, každopádně jeď dle info v letáčku...myslím, že se píše, že týden musíte používat např. kondom, ne? A potom bych se otestovala tak 2 týdny po termínu MS....ale bude to dobré, uvidíš....

sisstin
10. čer 2013

@ivanhoett já si myslim, že tam moc velká pravděpodobnost není, pokud fakt HA užíváš, jak máš a stalo se ti to ted jednou 😉

amabilis
10. čer 2013

@ivanhoett Netuším... Vajíčka dozrávají určitý počet dní, tys měla styk 48 hodin po dobrání "poslední" tablety před tou zapomenutou (jestli dobře počítám), pak jsi hned začala brát další, takže jsi opět začala ovulaci blokovat. Jestli to stačí či ne, těžko radit, ale brala bych to tak, že ovulace bývá vprostřed cyklu a testuje se kolem menstruace. Takže si udělej testi 14 dní od doby, kdy jsi zapomněla vzít ten prášek. Kup si klidně obyč, ale s citlivostí 10 a pak bych to tak za týden zopakovala. V testu bývají dva kusy, takže ti to tak akorát vyjde. Víc teď dělat asi nemůžeš.

jinak ohledně cyklu tady:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Vaječník

evulinkab
10. čer 2013

@ivanhoett Já myslím, že pravděpodobnost těhotenství je minimální.Nicméne pokud by jsi čiste teoreticky měla ovulaci ten den(kvuli tomu zapomenutemu prášku), tak těhu testy se dělají až tak 16 dnů po ovulaci..tak si to spočítej.

ivanhoett
autor
10. čer 2013

@evulinkab Podle mě už jsem měla po ovulaci. Zapomněla jsem ho užít v posledním týdnu cyklu...cca 9 dní před ms, ale kdy mám přesně ovulaci netuším, nikdy jsem to netestovala.

evulinkab
10. čer 2013

@ivanhoett Nene, ty ovulaci vůbec nemáš, když bereš HA-na tom je postaven princip horm. antikoncepce.Ovulace se ale může spustit, když zapomeneš vzít prášek(nepočítá se ten 4.týden, kdy se vysadi, aby ti začalo krvácení...to je ale krvácení z vysazení a poklesu hormonů)..Čili ovulka se může spustit v případě, že zapomeneš vzít prášek běhěm těch prvních třech týdnů.

ivanhoett
autor
10. čer 2013

No super, tak to jsem teda vůbec netušila...tak mi nezbývá než teda počkat až to budou aspoň ty dva týdny a testovat...ach jooo...se zblázním do té doby. ☹

zuzamik
11. čer 2013

@ivanhoett Mě se v průběhu doby, kdy jsem HA brala, povedlo úplně zapomenout cca 3x a nikdy z toho nic nebylo, takže já bych se na tvém místě zase tak nenervovala 😉 Kdybys jich během měsíce zapomněla víc, bylo by to na pováženou, ale takhle to podle mě nic neudělá- u většiny prášků je to tak, že se v tomhle případě nemá dělat pauza a rovnou najet na další platíčko (tzn. měsíc bez krvácení)

ivanhoett
autor
11. čer 2013

No jo, já když v pubertě brala HA tak jsem jí teda taky brala občas dost divoce a nic, ale zas to byla antiko s větším množstvím hormonů, teď mám nízkohormonální tak se obávám no...a k tomu všemu nám ještě včera v noci s manželem prasknul kondom, který jsem pro jistotu chtěla použít...no jsem z toho na palici 😀 Postonir jsem teda nevzala, zas mám strach, že by mi rozházel cyklus a podle příbalového letáku bych měla být chráněná no. Pauzu jsem neudělala tak snad za tři týdny normálně dojde ms. Já už další mimčo opravdu za žádnou cenu nechci a manžel je zas striktně proti interupci tak mi ta moje zapomenutá tabletka nedá spát.

sisstin
11. čer 2013

ty jo, a to si nedáte na chvíli s tím sexem pokoj, když máš strach 😅 😅 😅 😅 se musím smát 😅 😅 😅 😅

sisstin
11. čer 2013

@ivanhoett jinak dle mýho příbalovýho letáku hrozí těhu jen při zapomenutí v prvním týdnu (a to víc jak 12hodin), tam by ses měla chránit. Jinak je to v poho, jen si nedělej ted tu pauzu sedm dní a ber v kuse další 😉

ivanhoett
autor
11. čer 2013

Já bych si ho i klidně dala, ale manžel je děsně náruživý a už to bylo víc jak týden od toho zapomenutí tak už to prostě nemohl vydržet 😀

sisstin
11. čer 2013

@ivanhoett jasný, já jsem si dělala srandu 😉

sisstin
11. čer 2013

@ivanhoett mně se ted stalo, že jsem jeden den zapomněla úplně, a brala jsem dva naráz 😉 a bylo to v druhým tejdnu a strach teda nemám, ale nemám sex tak často (díky Bohu) 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

ivanhoett
autor
11. čer 2013

@sisstin Podle mého taky ale já se v závalu paniky ptala i v jedné gyn poradně a tam mi bylo řečeno, že riziko je a antiko bude určitě účinná 10 dní po načnutí dalšího platíčka...tak si můžu vybrat čemu věřit

sisstin
11. čer 2013

@ivanhoett hele, tak jako nějaký pidi riziko máš vždycky, ale myslim si, že je to fakt nepravděpodobný, pokud nezapomínáš 4x do měsíce 😉

ivanhoett
autor
11. čer 2013

@sisstin No snad jo, já jsem ale děsný plašan od přírody 😀 Ale dík za uklidnění já se taky snažím sama sebe přesvědčit, že těhotná být nemůžu, protože jinak budu mít stopro během pár dnů všechny těhotenské příznaky 😀

nunik
12. črc 2013

Dobrý den,zapoměla jsem si vzít dva dny po sobě prášek a oba dny jsem měla styk.Nyní po dobrání platíčka jsem již pátý den a menstruace se nedostavila.Dnes jsem si dělala těh.test a je negativní.Je možné že jsem těhotná? ☹

lucylama
12. črc 2013

Ahoj,potřebovala bych od některé z vás radu.Minulý týden jsme měli s přítelem sex a já si zapomněla ten den vzít prášek,poslední jsem měla den předtím a vzpomněla jsem si na něj až večer toho dne.Teď mám přestávku v užívání,aby se mi dostavila MS,ale už třetí den nic.Vždy se mi dostavila hned druhý den po dobrání platíčka.Můžu být těhotná?Na druhé dítě se fakt necítím,ale pokud by se MS nedostavila ani za víkend,v pondělí bych asi udělala test.Jak to vidíte vy?Děkuji.🙂

ratatooy
12. črc 2013

@lucylama me nikdy jeden prášek nic neudelal ale pokud se zapomene máš si ho vzit hned jak si vzpomeneš a dalši v obvyklou dobu

lucylama
12. črc 2013

@ratatooy Tak to snad bude OK,já jak jsem si vzpomněla,hned jsem si ho šla vzít a další jsem si vzala ráno,jako vždy když vstanu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru