Můžu mít na samém začátku těhotenství tak silné příznaky?

mysicka_lb
3. srp 2013

Ahoj všem, prosím o váš názor. Otěhotnět jsem podle mě mohla jen 16.7., případně ještě později, o miminko jsme se totiž začali snažit až po svatbě a ta proběhla velmi nedávno. Takže bych byla asi ve 3tt. Už od třetího dne (!) jsem cítila, že jsem těhotná, po břiše se mi rozlévalo jakési intenzivní teplo. Čtvrtý den se mi udělalo špatně - podobně špatně, ale s menší intenzitou mi bývalo těsně před menstruací, tady to ale bylo zcela mimo cyklus. Také jsem začala mít nafouklé břicho, které jsem subjektivně vnímala ještě nafoukleji. Připadala jsem si jako v sedmém měsíci, říkala jsem si, že to každý musí na první pohled vidět, nicméně kalhoty jsem zapla a při pohledu do zrcadla jsem nic tak strašlivého neviděla. Pak to trošinku polevilo, dělala jsem si několik testů a všechny vyšly negativně, tak to možná bylo i tím, že jsem si myslela, že těhotná nejsem a jen si to namlouvám. Nicméně na začátku tohoto týdne měla přijít menstruace a stále nikde, jen pocity mám takové, jako by se k ní schylovalo. Včera jsem si jen tak pro jistotu dělala další test a už, už jsem ho chtěla vyhodit s tím, že je zase negativní, když jsem si všimla slabounké druhé čárečky. Dnes jsem si dělala další test a čárečka již byla silnější. Zároveň je mi ale strašně špatně - mám křeče v břiše, silnou migrénu a pocit na zvracení. Už brzy ráno jsem se vzbudila bolestí, takže jsem si to asi jen tak nevsugerovala. Celý den jen tak přežívám, v práci jsem nebyla schopná dělat ani ty nejjednodušší úkony a prádlo na pověšení čeká ještě teď. Je normální, že má člověk na samém začátku těhotenství takto silné příznaky? Nebo to je příznakem něčeho jiného, třeba mimoděložního těhotenství, samovolného potratu...? Nebo jsem mohla být těhotná už dřív a jen jsem o tom neměla ani tušení, ani testy nic neodhalily? Jsem z oho zmatená, všude se píše, že v takto raném stadiu těhotenství člověk ještě nemůže mít žádné příznaky, ale já je tedy sakra mám.....

petulka26
3. srp 2013

Já si myslém že to je úplně v klidu možné, někdo je prostě na ty příznaky citlivější, a projeví se u něho mnohem dříve. Já první příznaky cítila taky poměrně brzy, počítám tak od čtvrtého týdne, u mě to byla obrovská únava a taky hlad 🙂 Příznak mimoděložního těhotenství to nebude, prošla jsem si tím, a příznaky jsem prakticky neměla, až ke konci a to už jsem věděla že něco není v pořádku.

sarkad2856
3. srp 2013

@mysicka_lb Já bych byla v klidu,ano taky mi tak bylo na začátku 😉 Já jsem třeba u potratu měla bolesti které intenzivně sílily,pokud je máš stabilní vůbec bych se nebála a vše by mělo být ok 😉

mysicka_lb
autor
3. srp 2013

Děkuju... A to mi bude už pořád takhle zle, nebo kdy to přejde? Je to totiž strašně nepřîjemné, normálně bych si vzala Ibalgin a ten teď nemůžu, takže jen úpím a skučím. Představa takových 9ti měsíců mi nahání hrůzu.

lumanima
3. srp 2013

@mysicka_lb neboj, ono to časem ustoupí a bude líp. Četla jsem, že někomu ustoupily nevolnosti zhruba kolem desátého týdne těhu, ale někomu až třeba kolem 20. Je to individuální. Zkus se soustředit na to, co Tě čeká a radovat se z toho. A zeptej se mudr, až se budeš objednávat...uvidíš, co Ti řekne. Držím palce, ať je vše v pořádku.

lumanima
3. srp 2013

@mysicka_lb jo a paralen můžeš.

lv
3. srp 2013

psychika je mocná čarodějka, jelikož na to tolik myslíš, tak to tak cítíš..já měla příznaky tak od 5-6tt..

sarkad2856
3. srp 2013

@mysicka_lb Ano,časem to ustoupí,každý to má jinak,někomu už je dobře v druhém trimestru a někomu je ještě špatně,je to těžko takhle říct

liss_durman
3. srp 2013

Paralen můžeš, tak si ho klidně vem. No myslím, že zčásti je to taky tím, že si to možná vsugerováváš (to nafouklé břicho atd). Ale ty bolesti břicha při prvním těhotenství určitě možné jsou, já je teda měla opravdu silné, nemohla jsem v noci ani spát. Taky jsem měla problém s močákem. U doktora mi řekli, že je to normální jev, jak se roztahuje děloha. Ale třeba zvracet jsem začala až tak v 8tt a pokračovalo to až do porodu :-/ Jinak gratulace a opatruj se 😉

maximka33
3. srp 2013

@mysicka_lb hodíš sem fotku testů? a mimochodem těhotenství se počítá od prvního dne ms. prakticky pak ještě 14 dní nejsi těhotná, ale tak to prostě je. takže jsi asi v 5tt. řekla bych, že máš vysoké hcg, to je prosperující, akorát je víc špatně 😉

mysicka_lb
autor
3. srp 2013

@maximka33 Bohužel, snažila jsem se vyfotit test manželovi, aby to fakt viděl (pořád tomu nějak nemůže uvěřit), a na fotce byla jen jedna velikááánská šmouha od blesku🙂) Ale podle těch fotek, co jsem tady viděla, je to na 100 %. S tím počítáním jsem to vůbec netušila, u doktora jsem ještě nebyla, to je mi novinka. Tak jestli jsem v 5. týdnu, to už by ty příznaky asi odpovídaly lépe tomu, co všude čtu.

moniakmomo
7. bře 2016

Ahojky.holky potrebovala bych poradit .. Z pritelem.sme.mela.nechraneny sex v den ovu .. Pet dni.po te sem mela.takobe slabe priznaky netouzime.po diteti takze nevim co se deje .. 10 den po te sem dostala ms prvni zacala spinenim bezbolestne po te o 3 hodinky pozdejs krvaceni z silnym bolestma kreceme a porad mam priznaky tehu .. Tmavy bradavky a vetsi a taky po strach pobolivaji myslite ze mohu jde o tehu?

kvetule1
15. bře 2016

@moniakmomo těžko říct,to prozradí až test.akorát nerozumím tomu-po dítěti netoužíte a měla jste nechráněný sex v době ovulace...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru