Nechtěné těhotenství. Poraďte co dělat

zalda
21. črc 2008

Ahojky holky, je mi to moc trapný to sem psát, ale já nevím co dělat.Možná se zbytečně strachuji a stejně to bude nakonec jenom planej poplach.
Jde o to, že jsem měla v pátek nechráněný śex se svým přítelem, což teda není ještě tak hrozný než to, že jsem dneska zjistila, že v té době jsem měla ovulační období, tím pádem je tu ještě větší procento, že bych mohla otěhotnět.Jako si určitě říkáte, že se zbytečně strachuju, ale i tak to nejde, abych na to nemyslela.A mám dotaz kdy nejdřív si můžu udělat těhotenský test. Jako strach mám velký protože už jednou jsem byla na potratě (toto jsem nechtěla říkat, ale je to bohužel tak) a kdybych byla těhotná, tak už nemůžu jít na potrat, protože bych třeba potom už nemohla otěhotnět. ☹
Poradíte mi, co mám dělat? Děkuji moc.

deathy
21. črc 2008

No, můžeš.. uvidíš co si z toho třeba vezmeš, nebo naopak..

emmaelzer
21. črc 2008

zalda, nikdy sa nespoliehaj na chlapa....ono ti maju tendenciu potom sa postavit k situacii tak, ako ten tvoj predosli...a potom musi zena riesit dilemu, co dalej...
zatial nepanikarci, my sme sa pokusali o babo skoro 8 mesiacov a nic.....nie kazdemu sa to podari na prvy krat...

deathy
21. črc 2008

emma: To je taky velká pravda, že na poprvé to nemusí být hned.

haninka
21. črc 2008

Ahoj zalda,
nevim jestli to tu někdo psal, ale kdybys to mimi fakt nechtěla, tak než to budeš vědět, můžeš zkusit pořádný horký koupele. To se ze začátku těhu fakt nedoporučuje.. 😒

deathy
21. črc 2008

haninka: No, taky řešení, ale docela šílený..z mého pohledu. Každopádně to není zaručený a pak kdyby fakt těhu byla, tak kdyby se to narodilo, tak potom to dítě může mít docela trauma..četla jsem takovou studii, že tyhle věci fakt dítě ovlivní. Třeba tohle s těma koupelema, holka měla neustále noční můry že se topí, a pak její matka nezávisle na tom přiznala, že když byla těhu, snažila se vyvolat potrat přesně těma horkýma koupelema...

miriam25
21. črc 2008

zalda, mohla by som ti tu napisat par "teplych" slov, ale ty si nezalozila tuto temu na to, aby si pocuvala, ze si mala rozmyslat predtym a nie teraz ale na to, aby si nasla nejaku radu a utechu.
Baby ti uz napisali, aby si pockala, tehu vobec nemusis byt.
Ja by som si na tvojom mieste z toho zobrala jedno dolezite ponaucenie. Pisala si, ze s tymto priatelom by si nechcela mat deti. Tak preco s nim si? Preco travis cas s muzom, s ktorym nechces mat rodinu? Ten cas straveny s nim si mozno mohla stravit s niekym, s kym zostanes do konca zivota.
Neber moje slova ako nejake vycitky, mna len toto napadlo... a dalsia vec je, ze ked ste sa dohodli, ze ho vytiahne, tak ho mal vytiahnut. V takychto dolezitych veciach by mali podla mna obaja partneri respektovat vzajomne dohody. Uz len pre toto by som s nim nemohla byt dalej.
Ale tak ja nie som v tvojej kozi a nepoznam ani teba ani jeho, takze mne ako nestrannej pozorovatelke sa to tu lahko pise. V kazdom pripade drzim palceky, aby vsetko dopadlo v tvoj prospech a aby si bola zdrava a stastna.
A napis nam, ako dopadol testik 😉

zalda
autor
23. črc 2008

Tak já jsem to tak nemyslela, že bych s ním dítě nechtěla, spíše mě jde o to, že mám dost špatnou zkušenost od minulého vztahu, kdy jsem se natolik spália, že mám strach, že se to bude opakovat.Takže podstatě řečeno, bych měla strach aji kdyby to byl pan pravý.Jenže tot mi už zůstane napořád, dokud asi nezačnu zase věřit mužům a to mi může trvat i několik let nebo celý život.Na potrat bych nešla, byla jsem už jednou a další by se mi už nemusel vyplatit.Ale asi nejsem těhotná, to by byla dost velká náhoda.To pondělí to na mě vše dolehlo a začal jsem trochu panikařit, ale teď jsem už vcelku v klidu.

haninka
23. črc 2008

deathy, mě to povídej, my se snažili rok, takže něco takovýho bych taky nepodnikla..ale zalda chtěla radu.. 😒

jinak, moje mamka to před 27 lety zkoušela na mě.. ☹ ale vydržela jsem, a můry jsem nikdy neměla 😵 ..naštěstí! a to víš, že jsem jí za to vyčinila! a nakonec byli s taťkou moc rádi, že mě mají..takže zaldo nepanikař a uvidíš 🙂

zalda
autor
24. črc 2008

Tak abych řekla pravdu, tak by mě ani nenapadlo to s tou horkou vanou, protože já trpím nízským tlakem a maximálně bych tam sebou někde sekla a ještě si něco udělala.Jinak asi těhotná stejně nebudu, protože mě dneska začalo trochu pobolívat břicho a to mě tak pobolívává vždy pár dní před menstruací.Ikdyž zase na druhou stranu, když jsem minule byla těhotná, tak mě taky bolelo břicho a pak nic, takže jsem stále ve střehu. 😒

campi
24. črc 2008

Ono se říká dokonce na medicíně pediatrům, že když se má mimčo udržet, tak se udrží, i kdyby ženská skákala ze schodů a vychlastala v horké vaně litry vína. A když je to špatný ze začátku, že může ležet s nohama nahoře a stejně dětátko odejde.

No, miriam, nevim, ale kdybych spala jenom s chlapama, se kteryma chci dite (samozrejme s ochranou), tak jsem tak do 29 panna. Dite jsem zacala poradne chtit az s mym druhym manzelem - a pak to 5 let neslo.

fiallinka
24. črc 2008

zalda: tak snad to vyjde, že to nevyjde 🙂. Na druhou stranu, pokud bys těhotná byla, a zjistila by jsi to takhle brzy, tak potrat by v téhle rané fázi těhotenství neměl být pro tělo zásadní problém, a to i tehdy, pokud jsi už jeden absolvovala, ale to už je jiné téma..., já osobně si myslím, že než abych to dítě nechtěla nebo měla ho s někým, kdo ho fakt nechce, tak raději ho nemít, ale to je jen můj názor...

gabka.d
24. črc 2008

Když jsem začala číst tuhle diskuzi, měla jsem na jazyku dost ostrých slov... My osobně jsme na mimi čekaly 3roky, na potrat bych tedy nešla nikdy. O tom kdy se vytáhne nebo ne se přece domlouvá jinak.. No nic, raději to všechno polknu a jdu se podívat k nám do diskuze, třeba se dozvím která koupila jaké dupajdy a jak je trápí popraskané břicho...

fiallinka
24. črc 2008

gabka.d: vidíš, my jsme taky čekali hodně dlouho a přirozeně by to bohužel nešlo, ale pořád si myslím, že než otěhotnět náhodou v 18, nemít otce a ještě se s tím nesmířit, je snad lepší časný potrat... já osobně bych na něj sice asi nešla, ale kdo ví, v jaké bych byla situaci...

gabka.d
24. črc 2008

fialinka: já vím, že každá se zachováme jinak a je to každé věc, ale vždycky mě to sebere když vidím další nezodpovědnou... taky už nás ''strašily'' IVF, ale zázraky se asi dějí 🙂

fiallinka
24. črc 2008

gabka.d: no jo, jenže on to ten život tak někdy přinese... já bych zaldě nejraději vynadala, jenže to asi slyšet nepotřebuje.... Když ale vidím mé rodiče, jak si díky mně pokazili život tím, že spolu pak léta žili bez jakéhokoliv vztahu, pak si říkám, že radši snad v některých případech to dítě nemít. No, ale taky raději půjdu číst radostnější témata.

campi
25. črc 2008

gabka, fialinka: naprosto vam rozumim, nam neslo mimčo 5 let. Ale myslím si totéž co fialinka, v některých případech je lepší dítě nemít. To by nebyl stejně dobrej start do života: "My jsme tě nechtěli, ale dali jsme si do nosu a taťka ho zapomněl vytáhnout. No, a co teď s Tebou, potrat mamce vymluvili na koníkovi, tak ses teda narodil/a".

macka_new
25. črc 2008

Zaldi, ja som asi stupid blond, ale ja to nechapem. Ty mas za sebou potrat, sklamanie s muzom, vedla seba dalsieho muza s ktorym dieta nechces (vies to na 100%), naivne sa s nim dohodnes, ze ked mate vypite, tak ho nezodpovedny chlap vytiahne a ty pri tom vsetkom neberies antikoncepciu?
Jedina rada, aby sa to neopakovalo - je 21. storocie - su to take male biele alebo farebne tabletky, berie sa to raz za den a predpisuje to doktor, ktory sa vola gynekolog. 😀
Skus to, zjavne to pomaha zenam na celom svete 😀

zalda
autor
25. črc 2008

Macko děkuji ti za radu, bez tebe bych to nevěděla.Když jsem minule otěhotněla, tak jsem brala antikoncepci už asi tak přes rok a když jsem si dělala test, tak jsem z toho byl dost paf, když jsem zjistila, že jsem těhotná.
Jinak ano mám sklamání s klukem, ale to ještě neznamená, že okamžitě odsoudím i ostatní.A je to už rok a půl, co spolu nejsme, takže mám aji vcelku nárok s někým zase být.
Jako ano máš pravdu, byla to hloupost, co jsme udělali, po pravdě sama sebe překvapuji.Protože já si dávala vždy pozor a byla na vše opatrná, tak mi takhle přeskočí a udělám takovou hovadinu.Hold stalo se, ale tím se svět nezboří.
Když budu těhotná, tak si to dítě nechám a určitě to nějak zvládnu.A vůbec je strašně moc svobodnej matek, který svoje dítě vychovávají bez další pomoci.A zvládnu to. Když jsem dokázala hlídat dvě děti, který jsem hlídala pomalu 24 hodin, tak zvládnu jedno svoje.

fiallinka
25. črc 2008

zalda: ono je hlavně jasné, že teď to moc nepotřebuješ slyšet, co jsi měla udělat jinak, že 😉 , no každopádně doufám, že to bude, jak chceš.

sixinka
25. črc 2008

zalda, drzim palce, neboj, nie si tehotna.

dicinka1
26. črc 2008

zalda..neboj..bude ok...a ked budes tehulka....tak aspon budes mat pre koho zit?hm? 😉

zalda
autor
9. zář 2008

ahojky holky, tak jsem si ten test udělala a byl negativní, dva dny na to jsem to dostala, jenže teď jsem to nedostala už dva dny a je mi furt něja šoufl. Ještě mi zbyl jeden těhotenský test, ale ze strachu jsem si ho ještě neudělala. Jako je možný, že bych byla i tak těhotná, ikdyž ten test byl negativní a dva dny na to jsem to dostala? Jako já si myslím, že je to trochu hloupost. Co vy na to?

zuzu333
9. zář 2008

ahoj zalda,tak ja si to teda nemyslim.. ked si mala predtym normalnu mrchu a inak nemas ziadne ine priznaky,ze by si bola tehu,tak je to dost nerealne.. moze ti to meskat aj tyzden a nemusis byt tehu 😉

zalda
autor
9. zář 2008

Tak to potom jo. Dík moc

skalnicka
9. zář 2008

nechcem plasit, ale niektore babenky maju menzes este aj potom, ako ostanu tehu, zalezi na tom, kedy si testovala prvykrat...urob test, za to nic nedas, par minut a vies, na com si... 😉

deathy
9. zář 2008

Ahoj zaldo, dej pak vědět jak si dopadla. Já si zrovna dočetla celou tuto diskusi...no. Mám z toho trochu smíšené pocity...sama dost dobře vím jak ti. V podstatě to máme úplně stejný (ty jen asi nebudeš teď těhu a já neotěhotněla po bujaré noci, ale přes HA). No, ale co sem chtěla říct... taky jsem byla na jednom potratu, taky mi teď bylo často kázáno, že přece když se to podchytí brzo, tak se přece NEMŮŽE

deathy
9. zář 2008

...chyba techniky...

Pokračuju, tak že se přece nemůže nic stát v budoucnu, že přece děti mít budu..ale kdo mi to zaručí? Ani doktor se k potratu raději moc nevyjadřoval..potrat je potrat, je to hnusná věc, na kterou asi nikdy nezapomenu, i když už mám toho prcka v sobě a to dítě mít budu..ale na tamto..ne, to zůstane vždycky ve vzduchu. Proto mě trochu mrzejí názory typu: Když není otec jistej, tak radši potrat.. Já v podstatě taky nemám tatínka jistýho. Ano, sme spolu, normálně fungujeme...ale pořád se s tím tak úplně nesrovnal, a kdo ví kdy mu cvakne v hlavě a půjdem od sebe. Může se to stát, beru to na vědomí. Ale rozhodně mě ani nenapadlo jít na druhý potrat, jen proto, že mi je 20, sem ve čtvrťáku a otec není jistý..nedokážu si na tohle říct, že teda radši to risknu a půjdu na něj.. Třeba si to jednou vyčtu, ale dítě budu milovat. Vím do čeho jdu a svobodně sem se rozhodla..a myslím že tohle by byl případ Zaldy taky. Ví jaký to je "tam" jít...a taky určítě ví, jaký by to bylo mít dítě a být třeba sama.

Samozřejmě teď tím nechci nikoho nějak osočovat za jeho názor, to vůbec. Jen sem cítíla potřebu reagovat, možná to sem ani nepatří..

Každopádně, Zaldo, ty dej vědět jak ti to nakonec dopadlo i po té rozházené MS a ať to dopadne jen dobře jak ty si přeješ.. zatím všem přeju dobrou noc

januzza80
9. zář 2008

AHOJKY Zaldo,nechci te moc strasit,ale u prvniho tehotenstvi jsem dostala menzes a za 9mesicu se mi narodil krasnej chklapecek.Menzes jsem mela spis ruzove barvy a jenom 2-3dny.Test jsem pak udelala a byl negativni,ale v te dobe uz jsem byla tehu.Drzim palecky,aby to dopadlo dobre a priste bud opatrna a partner taky.
Ja jsem na potratu nikdy nebyla a mela jsem taky problem s otehotnenim a k tomu leceni rakovina cipku.Nic pirjemneho ☹ .

sara333
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
deathy
12. zář 2008

sara333: Myslím že to jsou dost silná slova. Já taky byla na potratu, neni to příjemný. Teď po 4 letech co beru HA...hm, sem těhotná. Zvláštní že? Jasně že se to stane jen málokterý, že přes antikoncepci otěhotní, ale i takové jsou...
Trošku mě mrzí že zaldu hned takhle sjedeš..já myslím že ona sama si prožila pár týdnů velkýho strachu a myslím že jí to poučilo, aspoň doufám. Samozřejmě, spát s někým absolutně bez ochrany když neplánuju rodinu je nezodpovědný, i to je můj názor. Ale ta holka prosila o radu, a né o kázání. Toho by si vyslechla až až kdyby fakt těhotná byla. Zkus se vžít do její situace. Nebylo by ti vůbec příjemný číst tak ostrý slova..
Jinak nic proti, jen mě mrzí lidi co hned takhle reagujou. Snad je lepší si to myslet a nenapsat to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru