Nechtěné těhotenství. Poraďte co dělat

zalda
21. črc 2008

Ahojky holky, je mi to moc trapný to sem psát, ale já nevím co dělat.Možná se zbytečně strachuji a stejně to bude nakonec jenom planej poplach.
Jde o to, že jsem měla v pátek nechráněný śex se svým přítelem, což teda není ještě tak hrozný než to, že jsem dneska zjistila, že v té době jsem měla ovulační období, tím pádem je tu ještě větší procento, že bych mohla otěhotnět.Jako si určitě říkáte, že se zbytečně strachuju, ale i tak to nejde, abych na to nemyslela.A mám dotaz kdy nejdřív si můžu udělat těhotenský test. Jako strach mám velký protože už jednou jsem byla na potratě (toto jsem nechtěla říkat, ale je to bohužel tak) a kdybych byla těhotná, tak už nemůžu jít na potrat, protože bych třeba potom už nemohla otěhotnět. ☹
Poradíte mi, co mám dělat? Děkuji moc.

sara333
12. zář 2008

Deathy,ja ale nie som z tych, co so len myslia a nepovedia..Vies,pred tym mi bolo uplne jedno,ci niektora na potrat isla,alebo nie.Stale som bola proti potratom,no nejako som si neuvedomovala,ake krute to je az kym sa mi nenarodil moj syncek(ma 4 mesiace) ..Ja mam mysliet na to,ako sa chudinka citi??? a kto mysli na to dieta ktore nechala v sebe zaziva roztrhat?Ked sa pozriem na svojho drobca,aky je malinky a bezbranny,napadne mi,ako zena moze nieco take strasne vykonat.Ja som tiez otehotnela skor ako som planovala, mala som uz presny plan do buducnosti a dieta v nom bolo az dost neskor.No ani vo sne by mi nenapadlo dat to prec.A ty mi teraz pises, ze ona prosi o radu? Tak taka ako ona (a aj ty!) nech si zajde za psychiatrom a nie na stranku, kde vela zien tuzi byt tehotnych a druhe sa zase zo svojho tehotenstva alebo deticiek tesia..Nosit v sebe dieta nie je len tak, sak ved pojdem na potrat.. Nechat si dieta a byt prenho dobrou matkou je zodpovednost kazdej z nas.To dieta nemoze zato ze matka si chcela len uzivat.A ta trubka to spravi znova, ide si veselo sexovat bez toho,aby myslela na ochranu, kedze uz jednu vrazdu dietata ma za sebou. O to je to horsie- ze to uz raz spravila a bohvie ci to nespravi znova.Prepac deathy,ale ani ty a ani ona si nezasluzite sucit zato, co ste tym detickam spravili!!!!!

sara333
12. zář 2008

http://web.pravonazivot.sk/video/
Pozri si toto video,a potom pochopis co mam proti vam zenam, ktore ste boli na potrrate. Pretoze viacere ani netusite, co ste vlastne spravili.Vy viete len ze potrat je ukoncenie tehotenstva a zbavenie sa problemu..ale ja mam na to iny nazor.

sara333
12. zář 2008

Su k tomu aj fotografie.nakoniec, pozri si celu stranku.

nikka.vo
12. zář 2008

Uff 😔 Sara, ja chápu tvoje rozhořčení 😔 , já bych potraty zakázala, jen v nejnutnějších případech povolit pak by si snad ženy dávaly větší pozor 😔 Dneska je to jak kdyby si šly koupt rohlík do sámošky. Nehodí se-vyhodíme a jde se dál. Otěhotníme-skočíme si na potrátek a jde se dál sexovat bez ochrany 🙄 Nepochopim a je to pro mě neomluvitelné, že si někdo nedá pozor, když ví, že na dítě není připravený, nebo nemá prostě ,,podmínky,, Omluvat to tím, že se prostě občas v životě stane, nepodaří apod fakt nechápu 😠
Jsem naštvaná, když něco takovýho čtu, zárovéň je mi fakt smutno. V těhle situacích rozhodně nesoucitim s těhotnou, ale s tím dítětem.
Nikdy jsem takovéhle věci neřešila, ale od porodu to vidim jinak, dojímají mě zprávy o dětech, filmy v kterých je ubližováno dětem atd 😔 A podobná témata též 😔
Já jsem sice otěhotněla na poprvé, ale je strašné, že se tu někdo snaží o děťáto roky a pak je tu jiná, která kdyby to bylo možné (neříkám že to je případ zakladatelky tématu) tak by chodily na potrat jak na běžícím páse.

Ale nevolila bych,Sara slova jako ty... 😉 to už je trochu přehnaný a tvůj hněv je evidentní - ale chápu ☹

Na ten odkaz od tebe jsem radši nekoukala, tuhle kampaň znám a je to otřesný 😔

nikka.vo
12. zář 2008

Bože mě to nedalo a podívala jsem se... ale tohle jsem nečekala... proboha.
Mě vytryskly slzy, to je ... ach můj bože 😢 😢 😢 😢 Jsem kráva že jsem se na to koukala 😔

To je to nejhorší co jsem kdy v životě viděla ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Nedívejte se na to nikdo, prosím vás!!!!

sissi27
12. zář 2008

Ja si prave naopak myslim ze kazda zena ktora sa rozhodne ist na potrat by sa na to mala pozriet. Neviem kde je Zalda dnes, ci je alebo nie je tehotna no do buducnosti by si mala pamatat ze nikto nema pravo zahravat sa s ludskym zivotom. ☹ A nech sa uz stalo co sa stalo Zalda mala si moznost zabranit tehotenstvu. Ta moznost sa vola plan B. Su to dve tabletky kde prva sa uzije do 72 hodin od nechraneneho styku a druha myslim ze po 24 hodinach po tej prvej.

jabber
13. zář 2008

Holky, zalda se ptala, jestli může být těhotná.....taky píše, že by si dítě nechala, nechápu proč tady tak šílíte? 😕 Jestli vás tohle téma rozčiluje nebo deptá, tak sem prostě nechoďte, stejně těmi svými výlevy nikoho nenapravíte 😖 , na to si každý musí přijít sám 😉

kovbojkalilli
13. zář 2008

ahoj sara 33 chapem tvoje rozculenie nad tym ze potrat a tak ale ja mam dve krasne deti a tiez som jeden musela podsupit bolo mi tazko ale keby som si to dietatko nechala tak by to bolo velmi tazke aj prenho aj pre mna,tak to bolo najlepsie riesenie.po roku sme sa dostali spat do normalnych kolaji a tu chybu sme hned napravili pred tromi mesiacmi sa mi narodil syncek aviem ze prave vtedy kedy sme ho pocali bol ten spravny cas kazdy ma svoj vlastny rozum a cit kedy ano a kedy nie...

pensadorcallisto
13. zář 2008

Ja tiez chapem ten hnev, ktory voci potratom pocitujete... Ja som tiez otehotnela neplanovane, akurat som zacala 3. rocnik na vyske, ked s mi narodila dcera... Nikdy som o potrate nepremyslala...
Ale...
sara333.... Zameraj sa skor na seba... Nemas pravo sudit inych a uz vobec im nadavat... Kazdy si nesie svoj udel sam a kazdy zaplati za to, co urobil alebo neurobil. Opovrhovanie a nadavky nic nevyriesia... Aj ked mas pravdu, v tom, co pises, najdolezitejsie je vediet ako to povedat..Nielen obsah, ale aj forma je dolezita..ta holka, co si precita tvoje clanky, si akurat tak povie, ze si riadne emocionalne nevyzrela, vsetko chces riesit len "bitkou" a aj tak si urobi podla seba...
Akurat sa tak viete bit do prs a kricat ake ste vy "dokonale"... Ale nie ste.. To, ze si nesla na potrat ti este nedava pravo niekoho sudit a urazat... Je to dost primitivne....
Ludom sa fakt da v takejto situacii len poradit, pretoze aj ked ich budete zatracovat, nic nezmenite na ich rozhodnuti... Ona s tym bude zit, nie vy... Okrem toho, neviem, ci ste si precitala viac prispevkov, ale Zalda pisala, ze prvykrat otehotnela, ked brala antikoncepciu...

mamamima
13. zář 2008

sara a citala si aj nazory odbornikov na tie fotky a videa z tej kampani? je to jedna velka kamuflaz...to vobec nie je realita a ty si maly pan aby si niekoho takto spinavo odsudila!!!ak to aj niektora zena podstupi, urcite nie len tak a ver tomu, ze si to nesie cely zivot na svojich pleciach...skus sa vzit aj do kozi niekoho ineho, nemysli len na seba...

mamamima
13. zář 2008

a sara ty vobec este nevies, co ta v zivote caka, dufam, ze nic zle, ale treba mysliet aj dopredu a nie hned odsudzovat inych...nezastavam si nezodpovedne zeny, ktore sa bez ochrany vyspia s chlapom, ale su pripady, kedy jednoducho zena nemoze dieta donosit, nie zeby nechcela, ja si tu zastavam tie zeny hlavne...

sara333
13. zář 2008

Dievcata, ja viem, ze slova ktore som pouzila boli hrube ..No potrat je jedina tema, v ktorej nedokazem zostat kludna a tvarit sa ze je to ok.. Ja som vysledok nepodareneho potratu.Moja matka to ale neriesila s doktorom(na to bola dost primitivna), proste robila sama vsetko preto,aby ma potratila,alebo aby som to aspon neprezila.Kupala sa v horucej vode,bicyklovala po kolajniciach,hadzala zo schodov ... v 9 mesiaci sa pretekala s chlapmi v krcme kto vypije viac borovicky z taniera malou lyzickou, a bila sa do brucha..Aj napriek vsetkemu som sa narodila.navonok zdrava.a ona jednoducho zdrhla z porodnice.. takze preto tak hrubo reagujem..uz len to slovo ma privadza do sialenstva!

jabber
13. zář 2008

sara - to je hrozný ☹ ☹ ☹ , no tak jestli není 'lepší' když jde ženská na potrat než tohle... 😒

sara333
13. zář 2008

jabber,potrat je jednym z najubohejsich rieseni...je aj ina moznost,ako toho anjelika nechat zit a to dat ho na adopciu.lenze zeny radsej idu na potrat,aby nikto nic nevsimol,akoby mali byt s bruskom a potom bez dietata.to by bola hanba pre nich..

sissi27
13. zář 2008

Ja si tiez myslim ze donosit dieta a dat ho potom na adopciu by bolo spravnejsie riesenie ako je potrat. Ved kolko je parov na svete ktore nemozu mat svoje dieta a velmi po tom tuzia. Nebol by to ten najkrasnejsie darcek pre nich? 🙂

jabber
13. zář 2008

Potrat je krajní řešení, samozřejmě že by bylo lepší dítě donosit a dát ho k adopci 😉 , na druhou stranu si myslím, že to miminko musí cítit, že ho maminka nemá ráda a nechce ho a než aby mu celé těhotenství ubližovala jak píše sara, tak to snad radši nic 😒

monkula
13. zář 2008

ja som si to radšej ani nepozrela, mne stačil ten kontroverzný bilboard abolo mi nanič týždeň.... 😢 😢 😢

sara, chápem, ani ja neznášam čo i len zmienku o potrate, ale to čo urobila Tvoja "matka", tak to je ozaj sila....
ale ty si skvelá mamička, máš krásneho synčeka, tak s netráp... nestojí za to...

a baby, vy ak sa bojíte nechceného tehotenstva, tak preboha používajte antikoncepciu.... 😠 😠

sara333
13. zář 2008

jabber, ja to poznam, viem ake to je .dodnes mam nahle stavy uzkosti a strachu, moja puberta bola hrozna, no vidis, vystudovala som hotelovu akademiu, zijem v Berline,mam krasneho synceka a uzasneho muza..aj napriek tomu som stastna a zivot si velmi vazim..je krasne zit,preto sa snazim zit svoj zivot naplno, byt dobrou zenou a este lepsou matkou..aj nechcene deti dokazu byt stastne a tesit sa zo zovota a mozno aj viac ako ti ostatny.

zuzac
13. zář 2008

Ja som tiež neplánovane otehotnela, teraz už mám krásneho synčeka a nemenila by som za nič. Pokial je žena rozumná a má v sebe nejaké tie materské city, tak nemože ísť predsa na potrat.Dnes, keď existuje tolko možností, čo s dietatom keď si ho nechcem nechať, je potrat hlúposť.Ale na druhú stranu, pre tie, čo vraždia svoje deti po narodení,veľmi často sa nachádzajú novorodenci v odpadkoch, v lesoch či riekach,je lepšia voľba potrat. Škoda, že neviem ako je na tom Zalda teraz, ale ak to bude čítať, tak jej vzkazujem,že najkrajší dar, čo može človek v živote dostať je jeho vlastné miminko.Ale na to človek príde, až keď ho má.Ak sa ti tehotenstvo nepotvrdilo, tak si snáď vezmeš z toho príklad a už budeš do budúcna pripravená to riešiť, a ak sa potvrdilo, tak prajem krásne a hlavne zdravé miminko, pretože si písala že by si si ho nechala. A mňa už volá moj malinký, tak sa idem radšej venovať jemu, ako potratom.Som rada, že nemusím nič také riešiť.

majdula
13. zář 2008

Ja jsem nikdy nebyla proti potratum, brala jsem to tak, ze nejen dite (vzdyt je to jen nemyslici embryo, ze) ale i ta zena ma pravo na svuj zivot a jak ho prozije, ale ted uz to vidim jinak...

Mam za sebou tri samovolne potraty, ten treti prave vcera, miminku od zacatku nebilo srdicko (ale i tak to pro me bylo nase miminko, ne embryo). Byla jsem objednana na revizi na utery, ale protoze jsem zacala krvacet a v noci sama potratila a museli jsme do spitalu, zaradili me narychlo do programu mezi planovane interrupce. Dovezli me pred sal a cekala jsem tam s jednou kockou co sla prave na "Icko", jak tomu rikaji. Slysela jsem jak to probiha (asi 10 min vcetne uspani a probuzeni, ne vic) a taky jsem slysela dr., jak rika ze to byl plod stary asi 10 tydnu... cili stejne jako to moje mimi...

Holky ani nevite jak bych si to s ni v tu chvili vymenila - ona to svoje nechtela a ja to svoje strasne! V tu chvili jsem si rikala, ze bych ho od ni klidne adoptovala... Porad si myslim, ze na potrat ma kazda zenska narok, ale pokud to jen trosicku jde, mohla by ho donosit a dat k adopci!

sissi27
13. zář 2008

Majdula,
mrzi ma co sa ti stalo. A drzim vsetky palceky aby Vam to do buducnosti vyslo.

deathy
13. zář 2008

Saro, po pravdě řečeno, nevím jestli mě teď víc mrzí to co si řekla, nebo jestli mě to štve.
Tvé výroky že i já jsem primitiv a zralá k psychiatrovi...nemyslíš že házení všech do jednoho pytle není moc dobrej způsob? Ale u tebe to tak asi je..
Mě bylo při mém 1. těhotenství 16...blbá holka co si zapoměla vzít jeden prášek. A už to bylo, neplánovaný, holka bez školy, bez budoucnosti...ale máma to vyřešila velmi rychle. Vytáhla 3000 a už sem byla v nemocnici. Jako nesvéprávná osoba. Vlastně jsem se ani nemohla bránit, ačkoliv jsem to chtěla úplně jinak. Byla jsem naštvaná na celej svět, nenáviděla sebe, nenáviděla mámu a já nevím koho, protože mi nedali vybrat, asi jako tomu dítěti ve mě, víš? Asi tak jsem se cítila. Jen jsem to byla já kdo to přežil..
Do dnes je to ve mě, i ta dřívější nenávist, mockrát jsem kvůli tomu brečela a bylo mi zle ze všech, včetně mě! Ale od toho by mi jistě pomohl ten tvůj psychiatr co mi tu tak krásně předhazuješ, možná máš pravdu. Kdo ví.
Teď je mi 20. Sem ve čtvrťáku na SŠ, těhotenství neplánované, a i přes přísně branou HA. Porod mi vychází asi tak měsíc před maturitou, takže vlastně vůbec nevím jestli tu školu dodělám. A ano, opět tu bylo kázání a kecy o tom, že potrat je v podstatě nic, nijak mě to neohrožuje v budoucím plánování dětí...bla bla bla...kecy. Ani já nejsem názoru že je to jako jít si pro rohlíky, nebo že by se to díky jednoduchosti mohlo dělat v čekárně apod., a že sem tento názor slyšela teď mockrát. NE! Tak to teda není a já si to ani ve snu nemyslím..ale to je teď jedno, protože já se rozhodla to dítě si nechat, neposlechla jsem mámu, která mě opět nutila do potratu, i přesto že ona v 18 přišla do jinýho stavu a narodilo se jí mrtvý dítě! I přesto mi potrat "doporučovala", abych si nezničila život! Přítel mě chtěl v podstatě opustit, ale mě to bylo jedno, já si stála za svým a toho prcka v sobě bránila, a ubránila. Vyhrála sem, protože teď ho mám v sobě, roste a já se z toho těším, a je mi jedno co kdo říká o tom, že sem tím zkončila a že sem blbá. Je mi to jedno, protože budu za pár měsíců máma a už se na to strašně těším! Chápeš? V tom je možná ten rozdíl mezi mnou a Zaldou, že já si nesexovala jen tak bez antikoncepce po tom co sem si vylila zobák a nejsem tak strašně nezodpovědná! Nesouhlasím s tím co ona udělala. A proto mě tak strašně vytáčí, že ty, ačkoli na to nemáš žádný právo, mě tady odsuzuješ stějně jako jí a házíš mě do jednoho pytle s nezodpovědnýma blbkama (omluva Zaldě, píšu to všeobecně, není to mířeno na tebe)!! Chápu tvojí nenávist k potratům, tvoje "matka" je hnusná mrcha za to co dělala! Ale to ti přece jen nedává právo tady tak osočovat ostatní...

Omlouvám se že si tu tak vylívám srdce, ale tohle mě fakt nadzvedává ze židle.

orinka
13. zář 2008

Nikdy som nebola a ani nebudem za potraty... a vždy to budem odsudzovať... ALE.... nesmiete odsudzovať ženy, ktoré boli na potrat, pretože nikdy neviete, čo za potratom je... nehádžte do jedného vreca nezodpovedné ženy so ženami znásilnenými, zneužitými.... a pod.
Určite veľa tých, ktoré odsudzujú potrat sú najmä veriace... (nie iba, ale najmä)... my sme sa v škole učili, že ani samovraha neslobodno odsudzovať a zatracovať, pretože nikdy nevieme, aké sú Božie milosti, preto neodsudzujte ani ženy, čo boli na potrat, nemáte na to právo... len ten hore môže a bude súdiť...
Takže ešte raz.... som zásadne PROTI, ale nikto z nás nemá právo hodnotiť, prečo sa daná žena rozhodla tak ako sa rozhodla... ak bola nezodpovedná, nezodpovedne otehotnela, a šla na potrat, tak to bude len a len ona, kto sa bude z toho zodpovedať... raz.... ak bola znásilnená.... nehodnoďte.... 😔

nikka.vo
14. zář 2008

Orinka, nemyslim si že odsuzují hlavně věřící - já jsem ateista jako poleno 😝 to je snad jasné, že ženy, které jdou na potrat po znásilnění, nebo ze zdravotních důvodů, kvůli nízkému věku nebo dejme tomu, když jim selže antikoncepce a vážně nemají podmínky a ,,zničilo,,by jim to život TY snad nikdo neodsuzuje. Mě rozčilují jen ty nezodpovědné 😔
Určitě by bylo mnohem, mnohem lepší dát dítě k adopci, v dnešní době Baby boxů to už snadnější být nemůže. Proto bych ukamenovala ty ženský, co děťátko radši hodí do popelnice, když ho stačí odnést do Baby boxu ☹
No ale holt je pro ženu snažší se vyrovnat s potratem, než donosit miminko a pak svou ,,krev,, dát pryč. Tohle celkem chápu, ale stejně jsem PRO radši, než potrat 😒
Jestli je to video jen fake, tak ještě že tak. Nemohla jsem pak usnout a před očima to mám pořád 😔

sara333
14. zář 2008

nikka.vo to video neni bohuzial ziadne fake... je jedno,ktoru stranku alebo knihu o potratoch pozries,vsade sa pise to iste a aj fotografie su rovnake..niekoho ale ta kampan vtedy poburila(viacmnej cele Slovensko) a povedali ze je to odzub... tu kampan som sledovala odzaciatku,nechcelo sa mi verit ze to je az take strasne.no ked som si zohnala viac materialu,tyzden som bola bola z toho v soku.a to som bola prave v 12 tyzdni,moje miminko bolo presne take stare,ako to na billboarde.vsetci sa nad tym poburovali, no trebalo nieco take ,aby si ludia viac uvedomili a trochu viac sa o tom bavili.no kazdy len zatvara oci a rozculuje sa,co si to vlastne dovolii vycapit taky billboard po celom Slovensku.,hmmm, co uz, zijeme v strasnej dobe.je jedno ci to zakazu,alebo povolia.stale sa najdu "sikovnice" ktore svojim babatkam same zrataju dni.

deathy
14. zář 2008

Jako některé z vás nechápou ženy, které jdou na potrat i když k tomu mají třeba šíleně závažnej důvod, tak já zase nechápu, že se dokážete dobrovolně dívat na to video.. Ano, viděla sem už něco takovýho, vím jak to vypadá a je mi z toho smutno a zle. Ale dívat se na odkazy který sem někdo dá, dobrovolně si to strkat do hlavy...to zase nechápu já. Víte jak je to strašný, jak to dokáže rozsekat psychiku...a ještě když je ženská těhotná, tak aby se na to dívala? No to mi teda sakra přijde ujetý a já prozměnu odsuzuju ty, co na těhle stránkách takový odkazy zanechávaj a vykřikujou: PODÍVEJTE SE NA TO, jak kdyby to bylo něco krásnýho.. Když už nadáváte holkám za potrat, tak alespoň vynechejte tyhle strašný masakry! Vždyť je to fakt hnus od ženský která má sama dítě..

pajmis
14. zář 2008

Souhlasím s deathy... já teda na to video namám odvahu kouknout... ale ani nemám potřebu se na tohle dívat... pokud někdo na potrat musí, at jde... myslím, že to je mnohem lepší, než padat ze schodů a mlátit se do břicha a já nevím co... taky jsem proti potratům - já sama bych na žádnej nešla, i kdyby mě bylo 16let... vždycky se to dá nějak zvládnout... ale každý máme své trable a svoje problémy... a pokud se někomu stane, že otěhotní přes HA, tak si myslím, že se to dá pochopit... je jasné, že každý na to máme svůj názor... ale dokud jsou u nás potraty dovolené, tak se na ně bude chodit, at chceme nebo ne... a jestli se pojmem "potrat" nechceme zabývat a myslet na něj, tak nebudeme chodit na diskuze, kde se to probírá... pokud je mě něco proti srsti až tak moc, tak se tomu vyhnu a dělám věci, který mě baví a nezdržuju se tady s tím... tot můj názor 😉

sara333
14. zář 2008

deathy,zjavne si nepochopila o co mi tym islo a ani o com bola ta kampan Pravo na zivot. Jasne ze je hnusne sa na to pozerat, ja som to video tiez cele neviela,pretoze som to cele preplakala.No ak si to clovek nepozrie, nepochopi nikdy co to naozaj je._A_ mozno prave teba deathy by to malo zaujimat.Ok, pises ze u teba rozhodla mama, no ak si sa citila taka dospela na sex v 16, mozno si sa mohla aj ako dospela pred jej rozhodnutim vzpriecit.ale tak jasne , teraz uz nema vyznam to riesit.Viacmenej to napravujes tym, ze to druhe babo ktore cakas naozaj chces,hoci sa okolie k tomu stavia hocijako.A ver mi,ze to zvladnes teraz a bola by si aj vtedy pred 4 rokmi.

deathy
14. zář 2008

Saro, já takové video viděla, a taky mi z toho nebylo dobře. A právě proto se na to teď, když jsem těhotná opravdu dívat ani nechci. Prostě nemůžu.. Kampaň sem sice nesledovala, ale stačilo mi pár fotek vylepených v metru, a věř mi, že když je holka těhotná a otočí se, a tam vidí to malý tělíčko..musela sem pryč.
Nejde o to jestli se člověk cítí na sex. To je trochu o něčem jiném. Být rodič je velká zodpovědnost, a já teda rozhodně neříkám, že tenkrát bych to zvládla, spíš asi ne a bylo by mi z toho moc smutno, protože bych tomu dítěti ani nemohla dát to co bych chtěla. Ani neříkám že teď to zvládnu, ale budu se o to od začátku snažit. Tenkrát to byla o moc jiná situace. Matka za mě mohla rozhodovat jak se jí v podstatě zlíbilo, a já proti tomuhle rozhodnutí nemohla nic říct. Snažila sem se, strašně moc sem se snažila, ale jak vidíš, nikdo mě neposlouchal a dopadlo to tak, jak to dopadlo. A o to to pro mě bylo horší, protože já sem na potrat nechtěla..Teď už sem si mohla říct svoje a teď mi bylo jedno že mě nikdo neposlouchá, protože mi není 16. Přece jen věk hraje velkou roli v tom co smíš a nesmíš, a i když si člověk řekne, že ty druhý nemusí poslouchat, pak v takovýhle situaci zjistí, že je to přesně naopak. A mě to strašně štve. Kdybych mohla dát cokoli za to, aby se to tenkrát třeba vůbec nestalo, dala bych to. Mrzí mě minulost a nedá se na to zapomenout. Od chvíle, když sem teď zjistila že jsem těhotná, věděla sem, že to bude problém, věděla sem že přítel to dítě odmítne, že rodiče budou neskutečně proti...to všechno sem věděla a strašně mě to trápilo a bolelo. Ale nepodlehla sem tomu, a od první chvíle co o tom prckovi vím, bráním ho a snažím se mu už teď dát jen to nejlepší.. Vím že to neodčiní to co se stalo, ani to nezmění třeba tvůj názor na mě, ale možná to trochu uleví dušičce a hlavně já se budu moct radovat ze svýho dítěte...

nikka.vo
14. zář 2008

Deathy - malinko si protiřečíš, když říkáš, že nechápeš jak se na to video můžeme dobrovolně koukat, když vzápětí enapíšeš, že si takové taky kdysi viděla. V čem je rozdíl? Že jsme proti potratu? Tzn. že o tohle téma nemám mít zájem? To přeci ne... člověk nemá před problémem zavírat oči a dělat že se to neděje. Já se na to podívala, teď lituju, nevim co jsem čekala, že tam uvidim, ale rozhodně ne takovej masakr 😔 Já jsem ten typ, co se v klidu podívá na video císařského řezu a podobně, nic mě jen tak nerozhází a tyhle věci mě zajímají 😉 , ale tohle bylo na mě moc 😔 ) Nikdy jsem potraty v podstatě neřešila, jen od porodu to už trochu ,,řešim,, a rozčiluje mě jen, když je někdo opravdu nezodpovědnej. To už jsem tu ale psala. Nechci abych vypadala jako nějaká fanatička 😕 Nedělám ze sebe světici, hodně věcí jsem v řivotě pos*ala, ale v tomhle jsem si nezahrávala nikdy! Nejde už jen o můj život a můj průser, ale do toho průseru přivedu na svět nevinného tvora a nebo taky nepřivedu a půjdu na potra a kdo ví co je horší 😔 Já ti fandím, vážně jo a jsem ráda že si se k tomu takhle postavila. To že ses v 16 ,,neubránila,, rodičům se ani nedivim, přeci jen je člověk ještě ,,dítě,, sice na pár věcí rodiče nepotřebuje, ale stále je 16. letý člověk dost nesamostatný. Já ti přeju ať ti všechno vyjde, ať si potom doděláš školu 😉 (určitě půjde dohodnout ve škole dřívejší termín zkoušek, nebo pozdější 😵 ) a snad si to i otec dítěte rozmyslí a postará se o vás.
Zalda, u tebe doufám, že se těhotenství nepotvrdí a že si dáš pozor, když už máš špatnou zkušenost 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru