Nechtěné těhotenství. Poraďte co dělat

zalda
21. črc 2008

Ahojky holky, je mi to moc trapný to sem psát, ale já nevím co dělat.Možná se zbytečně strachuji a stejně to bude nakonec jenom planej poplach.
Jde o to, že jsem měla v pátek nechráněný śex se svým přítelem, což teda není ještě tak hrozný než to, že jsem dneska zjistila, že v té době jsem měla ovulační období, tím pádem je tu ještě větší procento, že bych mohla otěhotnět.Jako si určitě říkáte, že se zbytečně strachuju, ale i tak to nejde, abych na to nemyslela.A mám dotaz kdy nejdřív si můžu udělat těhotenský test. Jako strach mám velký protože už jednou jsem byla na potratě (toto jsem nechtěla říkat, ale je to bohužel tak) a kdybych byla těhotná, tak už nemůžu jít na potrat, protože bych třeba potom už nemohla otěhotnět. ☹
Poradíte mi, co mám dělat? Děkuji moc.

sara333
16. zář 2008

zalda, ospravedlnujem sa ti za to, ze som na teba tak vyskocila.no dovody som uz napisala.myslim si a stale budem, ze potrat nebol nutny.su aj domovy,ktore podporuju matky s detmi.zeny ktore ostali bez partnera a tehotne.mala by si s dietatom kde byvat,dokonca by si dostavala aj nieco ako vreckove.. bolo by to samozrejme tazke, no casom by sa to dalo vsetko do poriadku a to male by ti vsetko vynahradilo.uz len keby sa na teba usmialo,vedela by si ze to zvladnes a pohanalo by ta to dalej.
Tak ti drzim palce, nech ti to s tym novym pratelom vyjde a zo srdca ti zelam ,aby si este aspon raz dostala tu moznost stat sa matkou, pretoze je to to najuzasnejsie, co sa moze zene stat.

zalda
autor
16. zář 2008

Sara děkuji. Jako já jsem tušila, že se do mě pustíte, proto co jsem si přečetla veškerý příspěvky, jsem napsala, jak to bylo, aby jste věděli jak to všechno bylo.
A to co jsem zažila já nepřeji nikomu. Na expřítele jsem stále naštvaná, co naštvaná, toho člověka natolik nenávidím, nikdo ve mě nedokázal vytvořit takovou zlobu. Já jsem pro něj udělala vše, aji na potrat jsem šla a on? On se na mě vysral (tuto odpověď mi asi smažou, takže se předem omlouvám, ale to jsou emoce).
Jako snažím se žít normálně, ale občas si bohužel vzpomenu a není to vůbec nepříjemný. Jako všichni ode mě očekávají, že jsem v pohodě. Na venek jsem v pohodě, ale občas potřebuji být sama a zasmutnit si. Jako dost mě to poznamenalo a i když je to už rok a půl, tak stejně je ve mě nejistota a nedůvěra ve vztahu s mužem. Jako nový přítel je skvělý, je hodný,je fakt super. Divím se, že se semnou ještě nerozešel, protože já si ve vztahu držím strašně velký odstup. Občas se mi stane, že se přestávám hlídat a začnu být otevřenější a začnu projevovat city, jenže jakmile mi to zase dojde, tak ihned prudce couvnu a je to tam kde před tím. Už jsme se o tom aji bavili, jenže další problém je v tom, že on je strašně moc slaďoučkej, furt je to ťuťuňuňu a na to já nejsem, tak jsem mu to řekla a je to už dobrý, ale u mě to není dobrý. To mi řekl i on, že je to semnou těžký, že jsem strašně nedobitná (nejedná se ale o sex), že mám svůj život a že do něj nikoho nechci pustit. A že je mu jasný, že kdyby mi přiložil na krk nůž, abych už konečně rozhodla, tak že bych ihned couvla.

Jako chvilkama jsem si říkala, že bych navštívila psychiatra, ale pak jsem si řekla, že se stímto musím poprat sama. je to ve mě.

kulicka
16. zář 2008

Zaldo, nekdy toho mame tolik, ze si sami pomoci nedokazeme. A nemusime byt zrovna blazni nebo uplne na dne. Ten psycholog ( a nemusi mit na to diplom - dobra kamoska staci) by mohl pomoci. Hlavne ne zadny prasecky, to nikam nevede, ale mluvit mluvit a mluvit s nekym "nezainteresovanym" by mohlo odblokovat spoustu veci. Normalni, ze chlapum ted neveris a nechces dat do vztahu 100%.
Mas super pritele, ze vsecko chape a ze je pripravenej pockat, az mu uveris 😵 Preji moc moc stesticka a lasky 🙂

zalda
autor
16. zář 2008

Děkuji moc. Tak prášky u mě nehrozí, jediný co si já občas zobnu tak je to ibalgin a to jenom když mě bolí břicho nebo hlava.

dnada
16. zář 2008

Ahojky holky a hlavně Zaldo - přečetla sem celou diskusi(chvilku mi to trvalo 😀 ) a tak nějak mám ze všeho smšené pocity
Musím přiznat,že já byla v 16ti letech na potratu,mému příteli bylo 17,otěhotněla sem přes HA. Malé sme si chtěli nechat,jenže v té době bych nedodělala školu,on měl před vojnou,moje rodina neměla ráda jeho a jeho máma mě,neměli sme kde bydlet,ani jeden sme neměli příjem,takže se potrat zdál jako nejrozumnější věc.DODNES LITUJU A NIKDY UŽ TO NEUDĚLÁM!!! Při potratu mi poškodili vaječníky,měla sem na nich srůsty,na to mi přišli až před 6ti lety a Dr.mi řekla,že už nemůžu mít děti.Vždy sem děti chtěla,děti miluju od mala,chtěla sem být učitelkou buď v mateřský školce nebo na prvním stupni,nakonec u mě vyhrála jiná profese,která mě mnohem lépe uživý a také mě baví.
zalda - toco sis prožila se svým bývalým přítelem znám velmi dokonale plus k tomu psychickému teroru sem měla ještě i fyzický a taky sem si myslela,že za vše můžu já.Je to skoro 4roky zpět,co semto ukončila.
Ještě kousek k mému 2.těhu. Před 2mi lety sem se sblížila s kolegou v práci, a v loni na jaře sme spolu začali být i intimně.Jen sme se scházeli,občas někam vyrazili a tak.Já přesvědčená o tom,že sem neplodná sem už 6tý rok nebrala HA a on prý má moc pomal=é a málo spermií,tzn. ani jeden z nás se netrápil těhtenstvím. Loni v říjnu se mi nějak nedostavila menzes... šla sem k Dr.,ten mi udělal UTZ,řekl,že tam nic není,píchl vyvolávačku a za 14na kontrolu. Cestou domů sem si koupila test B2 ,udělala jeden,pozitvní a druhý den ráno druhý a byl také pozitivní. Nezdálo se mi to,šla sem k Dr. jestli semtěhu nemůže vyvolávačka ublížit mimču,prý ne.No až v 15tt zjistil že sem těhu,u něj sem skončila a přešla k jiné gynekoložce,ta byla supr.Vše bylo OK,do krevních testů,kde zjistili nízkou hladinu HCG,letěla sem na genetiku 3x po týdnu,kontrola plodu a dokola testy,nakonec řekli vše OK. CCa 3týdny na to,sem měla dopravní nehodu,byla sem v5tém měsíci,trefila mě paní zezadu,nevšimla si že stojím na světlech.Dítě naštěstí i já bylo OK. Měsíc na to další bouračka,nedal mi pán přednost,dítě i já OK, další 3týdny na to sem v mikrospánku vlítla do pangejtu,děloha se mi stáhla o 2a půl cm a branka se nastevřela na 2cm´=velké riziko předčasného porodu.Zapoměla sem dodat,že když semotcimimča řekla,že sem těhu,,odpověď zněla DI NA POTRAT(je mu 36let,proinfo). Takže s tím rizikem sem nesmělanic dělat,ležet aodpočívat,abych malého donosila,sploditele to ani v nejmenším nezajímalo,takže doma sem vydržela nic nedělat 14dní,pakseochladilo,já simusela zatopit a uklidit a tak.No donosila sem mičo i s tím,že sem dělala vše co bylo nutné.Malej se narodil mrňavý měl jen 2700g a 47cm a měla sem obrovský strach,jestli ho budu chít,jestli ho budu mít ráda,ten potrat sem si nepřestala vyčítat,až do porodu.Taky sem celý den po porodu nemohla uvěřit že to malé nádherné miminko v té zavinovačce je moje a že si ho odnesu domů,kde na mě nečeká nic jen zima,což bylo příšerně deprimující,tak sem 4dny doma probrečela.
Sem vděčná za Marečka,je to zlatý mimčo a miluju ho jak sem nikdynikoho nemilovala a moc mě mrzí,že to první mimi není s námi ☹
Tak sem setrochu moc rozepsala,snad sem vás moc neznudila a zalda,potrat přebolí,ale nikdy nezmizí výčitka,ta je tam už napořád ☹ Za chyby v životě se platí,já málem zaplatila tu největší daň,ale příroda se slitovala a sem š´tastnáááááá 🙂

dnada
16. zář 2008

omlouvám se za překlepy 🙂

zalda
autor
17. zář 2008

Ahojky, to ti blahopřeji. A jak jsi psala s těmi havárkami, tak musím říct, že Mareček je pěkný bojovník, který se jentak nedá 🙂 . Jako já vím jedno, že už v životě na potrat nepůjdu, šla jsem jednou a lituji toho, protože ten drobeček za to nemohl, že taťka je sobec největší. Jako pokud se on nezmění, tak v životě si nenajde ženskou, která sním zůstane. Vždy když si na něj jenom vzpomenu, tak v sobě cítím takovou nenávist, brrr. 😠
To já mám taky děti ráda, to jsem chtěla dělat v jesličkách nebo ve školce, moje mamka pracovala v jeslích a pak ve školce, tak za ní vždy po škola zašla a z děckama jsem si skvěle rozuměla. Jako z dětmi si rozumím víc, než z dospělými. Můj sen je ten, že až budu mít děti, tak budu vždy při nich stát a budu snažit mít sněmi super vztah.

adunka73
17. zář 2008

Ahoj holky,pripojuji se k vasi diskusi cernych ovci,ktere sli "dobrovolne"na potrat(pozn.ziji v zahranici a myslela jsem si,ze chemicky potrat bude po vsech strankach milosrdnejsi-ale opak byl pravdou,kdyz jsem na vlastni oci videla,co jsem zpusobila svym rozhodnutim.Teprve v te chvili mi doslo ze jsem zabila svoje dite.) Prosla jsem si pak hlubokyma depresema,ze kterych nebyla cesta ven,chtela jsem umrit,ackoliv jsem jiz mela dve krasne zdrave dcery.Zustalo mi NAVEKY prazdne misto v srdci + nesnesitelne vycitky svedomi...Je to jiz 5let,ale ta prazdnota je soucasti meho zivota,smutek nikdy nezmizi,zkousim s tim zit.Neni dne,abych si na toho andelicka nevzpomnela jak strasne mi chybi.Stala jsem se velkou odpurkyni potratu a pokud v tom neni nemoc nebo nejake silene znasilneni,tak rikam:POTRAT NE!!!
Dnada:klobouk dolu,jsi statecna!!!Me je 35 let a zacli jsme v lete snazilkovat,tak jen doufam,ze me Panbuh uz vic nepotresta a jednoho andilka nam jeste posle.
Zalde drzim palce,aby uz nikdy nemusela stat pred rozhodnutim "BYT CI NEBYT".

dnada
18. zář 2008

holky moc děkuji 😉 nikdo to v životě nemá jednoduché

zalda- ano,Mareček bojovník,proto se tak nakkonec i jmenuje,to jméno si prostě zaslouží 😎
adunka - určitě se Vám to podaří a budete mít ještě radost s mimča 😉

sikiki
19. zář 2008

Přerušení těhotenství je rozhodnutí každé ženy individuální,jen by si ta žena měla uvědomit,proč to dělá.myslim si,že dnes je doba antikoncepcí a jiných možností,jak se chránit,před něchtěným těhotenstvím a neí pak třeba se vystavovat stresu a černým místům v našem srdíčku.Minulost už nezměníte,jak jsme si to zařídili,takové to bylo a budoucnost máme v našich rukách.Je zase jen na nás,jak se rozhodnem.
A svádět potrat na partnera?Snad vím s kým lezu do té postele 😒
A pokud to nevíte,tak je mi vás líto, jste pokušitelkami vlastního zdraví.
Doporučuji si přečíst knížku Pravidla moštárny.
Jinak nechci ,aby to vyznělo,že vás odsuzuji,ale pozdě plakat nad něčím,k čemu jste se rozhodly samotné.
Držim palečky pro správná rozhodnutí. 😉

orinka
19. zář 2008

sikiki: len taký "technický"problém.... prerušenie tehotenstva?? To sa preruší a keď si to rozmyslí, tak bude pokračovať? Potrat je UKONČENIE tehotenstva 😉 🙄

sikiki
19. zář 2008

není třeba to zlehčovat,obě víme o čem tu je řeč 😉

sikiki
19. zář 2008

a jinak držím palečky ať se ti zadaří 😉

jabber
19. zář 2008

orinka - nevím jak na Slovensku, ale u nás je 'umělé přerušení těhotenství' oficiální název pro potrat 😉. Je pravda, že umělé ukončení těhotenství by bylo asi výstižnější, ale když se něco přeruší, tak už to taky nepokračuje 😖 😉

gabuliacik
19. zář 2008

ahojte, sice som si neprecitala vsetky prispevky, no venovala som sa hlavne zakladatelke tejto temy a verte mi, normalne som vytocena a to riadne... to co je za blbost ze poviem ze dieta som chcela ale ked chlap nestoji pri mne tak idem na potrat, ved ked raz niečo chcem tak si za tym idem... sakra tu nejde o veci, ale o zivoty!!!
nechcem nikoho sudit, myslim si ze uz len to je trest ze s tym treba zit, no aj tak...
juj keby som mohla tak si tu paradne zanadavam, lebo mi to fakt pride cele nahlavu, takto sa lutovat, proste ked uz raz niečo urobim a rozhodnem sa pre niečo, musim s tym zit a nie liezt do rovnakej vody....

tommino
19. zář 2008

jabber: ked prerusis mozes obnovit ... si zober .. ukoncis skolu.. co to znamena? ze si skoncila a ak chces pokracovat musis sa prihlasit od zaciatku, ale ak prerusis... to znamena, ze si jednoducho na chvilu stopla tvoje posobenie s tym, ze sa k tomu vratis. a pokracujes presne tam, kde si prerusila, nie od zaciatku ... sice to vobec nema co k teme 😀 ale aj tak mi nedalo 😅

ajicek_z
19. zář 2008

Tommino, myslím, že Jabber moc dobře rozumí výrazům ,,přerušit" a ,,ukončit"! Snaží se vysvětlit, že u nás v Čechách je prostě výraz pro potrat ,,přerušení těhotenství". Jak to máte na slovensku netuším, ale tady to tak prostě je tak to zkuste pochopit a nedivte se tomu tolik!!!

jabber
19. zář 2008

tommino - jenže jsou věci, které přerušením končí 😖 😉

sikiki
19. zář 2008

zbytečně tu slovíčkaříte,ať už na slovensku nebo v čechách se bavíme o jedné a té samé věci.jestli někdo na obranu hledá slovíčka,pak je mi to líto.Fakt je,že u nás ti doktor řekne ,že jdeš na přerušení,tak to je.Samozřejmně,že když přeruším školu,můžu se do ní vrátit,ale když ji přeruším na dlouho,tak bohužel musim začít od začátku.
Jedna věc je a tu mi nevymluvíte,že rozhodujete o životě,pokud k tomu nejsou nějaké zdravotní důvody,které těhotenství ovlivní!
A rozhodnout se proto,že mám partnera idiota je dost ubohé.Chtěla bych upozornit,že jsem nečetla všechny příspěvky.
Vraťte se do minulosti k vašim předkům.Možná taky měli rozhodnutí,zda si potomka nechat nebo ne.Tenkrát ale rozhodně při představě přerušení rozhodovali i o svém životě.Ale to vy taky,ne vždy se vše zadaří.
Já děkuji mým prarodičům,kteří se rozhodli nechat si miminko(mou mamku).Děda byl o osm let mladší.na tu dobu dost společensky nepřijatelné a zvládli to.Vztah jim vydržel 53 let.Moji rodiče randili od základky a v 16ti si hráli na maminku a tatínka.Já jim děkuji,že se nerozhodovali pro peníze a pro školu,ale nechali si mě a poradili si jak dál studovat a pracovat i s děckem.
Hrajete si tu některá se slovíčky,ale pomíjíte podstatu života.
Ať už jste se rozhodli pro potrat(ukončení těhotenství)jen z rozmaru že nejsou peníze,partner nechtěl,necítíte se být připravená atd. a není v tom zdravotní důvod,pak nebrečte,nebo to je rozhodnutí jen vaše a nikdo ho nemohl ovlivnit,je to váš život.

dnada
19. zář 2008

sisiki : máš pravdu v tom,žepotrat je rozhodnutí každé ženy,bohužel u prvního těhu sem byla mladá a tak nějak sme s přítelem v té době neviděli jiné východisko,my si mimčo chtěli nechat,ale bydlet s ním pod mostem by asi nebylo nej. Ale minulost se fakt nedá změnit a proto když sem náhodou otěhotněla podruhé,už mě ani nenapadlo,jít na potrat i přesto,že můj tehdejší partner dítě nechtěl. Malej se narodil sice mrňavej,ale zdravej! Je to můj andílek a sem na něj a barák sama,ale nevadí mi to.Sem šťastná ,že ho mám
a ještě jedna věc,myslím si,že nikdo nebrečí nad tím,že šel na potrat,jen litují svého rozhodnutí a myslím si ,že je to lepší než to brát jako samozřejmost a souhlasím s tím,že partner idiot není důvodem k potratu
ale nechci a nebudu nikoho odsuzovat,nejsem bůh,abych soudila 😉 přeji všem už jen ta správná rozhdnutí 😉

sikiki
19. zář 2008

nechci ,aby to bylo bráno,že bych tu odsuzovala,v takové situaci jsem nebyla a po pravdě jsem se nemusela rozhodovat zda nechat či ne.Jednou jsem si přerušení(ukončení) zažila ze strany doktorů a nebylo mi nejlíp.
Jsem šťastná že jsem mohla otěhotnět a myslim,že každá žena,která otěhotní by to měla brát jako štěstí a dar.Ne každá ho máme.
Tvůj Mareček je rozkošný.Tak moc se těšim na únor,až "vyprdnu"to moje štěstíčko.
Držim palečky,ať vše zvládáš v pohodě 🙂

nikka.vo
19. zář 2008
dnada
19. zář 2008

sikiki - moc děkuji za Marečka a za palečky 😉 nechtěla sem,aby to vyznělo tak že někoho odsuzuješ,to vážně ne,asi sem to trochu nemotorně napísala 😉
jo,těhotenství je ten nekrásnější dar,a těhulka je takové kindrvajíčko s překvapením,nikdy neví,co z ní "vypadne" 😀
Držím palečky a přeji pohodové těhotenství a máš opravdu sluníčkovou rodinku 😎 velmi výstižné 😀

sikiki
20. zář 2008

ahojík dnad,s tim kindervajíčkem to je fakt,i když víš že čekáš klučíka nebo holčičku,tak si říkáš,jak asi bude vypadat a tak.
Včera večer byla sranda.Celý den jsem čekala až se mrňous zavrtí,celý den asi prospinká,nebo jeho pohyby moc nevnímám,ale večer byl krásně čiloučký.
Jdu si přečíst ten odkaz a pak mi už bere hlad,tak ukutit něco dobrýho.
To tvoje štěstíčko je fakt krásný klučík.U nás kam chodim na pokec se před týdnem narodila holčička,no taky je nádherná.Měj krásný den 🙂

sikiki
20. zář 2008

nikki super vystižený 😉
tak všem přeji hezký víkend a rozvažujte 😉

adunka73
22. zář 2008

Pro sikiki a ostatni:otehotnela jsem pres zavedenou spiralu.Preji ti,abys nikdy pred takovym rozhodnutim nemusela stat.To posledni co my "cerne ovce" potrebujeme slyset,je kritika od holek,ktere se v takove situaci nikdy neocitly.Taky jsem si driv myslela,ze me se TO nemuze stat.Je to neomluvitelne rozhodnuti ,vim to,a neomlouva to ani spatne zavedena spirala,ani idiot otec,ani penize...Presne jak napsala Dnada,lepsi je litovat sveho rozhodnuti,nez to brat jako samozrejmost a ev.podstupovat dalsi potraty.

core
24. srp 2012

Ahoj nedávno jsem zjistila,že jsem těhotná i když beru antikoncepci.Je mi 20 let s "otcemˇ plodu již nejsem a občas mám problém uživit i sama sebe nebyla to snadná volba kor když jsem viděla ultrazvuk přijde však lepší varianta potrat než přivést na Svět dítě které bych nemohla zaopatřit jak si zaslouží .. Dnes jsem byla u doktorky a nechala si napsat žádost o potrat jen to mě stálo 1000 kč a nebyla mi schopná poradit kam jít. Zajímali by mne Vaše zkušenosti s nemocnicemi v Praze . Jsem již v osmém týdnu a koukala jsem, že o to je zákrok dražší než před 8mým týdnem .. Co jsem zatím dohledala ceníky nemocnic nejlevnější uvadí Bulovka a to 3500 ostatní 5000 a více .. Jaký v tom může být rozdíl vždyť téměř 2000 je už docela dost a ikdyž samozřejmě ráda ušetřím nerada bych něco podcenila . Moc děkuji za jakékoli reakce

maciatko31
28. srp 2012

@core ked uz je rec o peniazoch - ovela viac stoja umele oplodnenia /ccca 30 000 - 60 000 jedno/, ktore musia podstupit mnohe zeny ktore zufalo tuzia po babatku. Mnohe z nich su na tom financne podobne ako ty a predsa ochotné spravit aj nemozne, len aby tie peniaze pre svoj vysnivany pokladik mohli zohnat. / Este stale sa ti zda 5000 moc?/
Nikoho neodsudzujem, nemam na to pravo. Prajem vela sil a skore zotavenie.....

tkanicka
28. srp 2012

@maciatko31 oni k tomu mají ale toho partnera a to @core, jak psala už nemá, mám pocit, že tvůj komentář je naprosto zbytečný

maribea
18. zář 2012

ahojí holky, našla jsem tuhle debatu záměrně... myslím že mám stejný problém jako zaklatelka ☹ mám cca týden po ovu, a dnes jsem začala lehce špinit... napadl mě mikropotrat, ale jiný holky mi řekli, že to může být uhnízďování. Jsem z toho uplně mimo, druhý mimčo chci, ale ne teď a ne tak jak se to stalo... ☹ Nevím co mám dělat :'-(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru