Nechtěné těhotenství. Poraďte co dělat

zalda
21. črc 2008

Ahojky holky, je mi to moc trapný to sem psát, ale já nevím co dělat.Možná se zbytečně strachuji a stejně to bude nakonec jenom planej poplach.
Jde o to, že jsem měla v pátek nechráněný śex se svým přítelem, což teda není ještě tak hrozný než to, že jsem dneska zjistila, že v té době jsem měla ovulační období, tím pádem je tu ještě větší procento, že bych mohla otěhotnět.Jako si určitě říkáte, že se zbytečně strachuju, ale i tak to nejde, abych na to nemyslela.A mám dotaz kdy nejdřív si můžu udělat těhotenský test. Jako strach mám velký protože už jednou jsem byla na potratě (toto jsem nechtěla říkat, ale je to bohužel tak) a kdybych byla těhotná, tak už nemůžu jít na potrat, protože bych třeba potom už nemohla otěhotnět. ☹
Poradíte mi, co mám dělat? Děkuji moc.

sakura77
21. črc 2008

mozno sa ozaj zbytocne strachujes ale ktovie?no,ten test si urob tak dva tyzdne po vynechani mrchy,to by ti uz mal ukazat-no tak to mas este dost dlho cakat,no...

a teraz cakaj moralisticke uvahy od bab,ze ked si nechcela otehotniet,tak preco nechraneny sex?to tu tak chodi 😉

campi
21. črc 2008

Zaldo: buď jsi otěhotněla nebo ne. Teď to nezměníš, tak nestresuj. TT si udělej v den očekávané menstruace, pozitivní by měl být tak 14 dní od početí. Do tý doby nepiš katastrofický scénáře (co bych za to dala já nebo jiný holky, kdybych takhle otěhotněla), ale pro Tebe by to katastrofa asi byla.

A doprčic: postarej se o pořádnou antikoncepci, nebo se na sex vykašli.

ssaara
21. črc 2008

Zatím se nestrachuj,je to předčasný a možná i zbytečný,za 14 dní si udělej testík a uvidíš,jak na tom budeš.

m.a.j.u.l.a
21. črc 2008

Ja som si test robila na tretí deň po vynechaní mrchy a ukázal mi //, takže skús aj skôr 😉

deathy
21. črc 2008

Ahoj, možná ti trochu pomůže moje diskuze...Zjistila jsem že jsem těhu, přítel neche...atd. Pročti si to, v podstatě s potratem jsme na tom stejně. A nechtěné to bylo (říkám bylo, protože jsem se rozhodla si to nechat a milovat) taky, dokonce přes antikoncepci... Zkus si to pročíst, třeba tam najdeš něco co tobě pomůže, nevím. Když ne, tak aspoň na chvíli přestaneš myslet na to, že si možná těhu ... Každopádně hodně štěstí ať se rozhodneš jakkoliv. Ahoj

deathy
21. črc 2008

Ještě k tomu co máš dělat...nic. Teď nemůžeš fakt dělat nic jinýho než čekat, maximálně jít k dr. aby ti dal injekci na vyvolání MS, když si nejsi jistá a myslíš že bys mohla být těhu..a pokud to nechceš.. De o to jak se rozhodneš, zda máš zázemí, přítele a takový ty ostatní materialistický věci..
Já osobně jsem zjistila že jsem těhu den po vynechaný MS, díky práškům jsem to měla většinou pravidelné, tak mi to přišlo divné a ani by mě nenapadlo, že při HA bych mohla být v tom, tak jsem test dělala jen z principu aby se neřeklo..zpětně mi teď dochází proč jsem měla takové stavy..

No takže asi tak.

lucky.lady
21. črc 2008

Zalda: jsou testíky, které se můžou udělat už 7 dnů po otěhotnění. Ostatní 14 dní po... nemusíš vůbec čekat na menstruaci, jestli dorazí, nebo ne 😉

deathy
21. črc 2008

Jo, myslím že dobrý je Best2..snad se tak jmenuje, má nižší tu hodnotu HCG, takže to zachytí dřív, ale nevím přesně o kolik dní..to jsem nezkoumala.

len
21. črc 2008

Testovat tak brzo jakýmkoliv testem je krajně nepřesné, taky doporučuju vyčkat do případné MS. A jinak souhlasím s názorama holek - nedělat nic, nestresovat (pravděpodobnost je cca 15 %, čili nijak vysoká) a hlavně - pokud nechceš být těhu, propříště vynechat takové riskantní kousky jako milování bez antikoncepce 😉
Protože náhoda je blbec 😉

alififi
21. črc 2008

alebo si * propriste * zadovaz Postinor, alebo nieco co sa dava v takychto pripadoch 😎

zalda
autor
21. črc 2008

Tak ono jde o to, že jsme měli trochu popito a domluvili jsme se že prostě, až tse to bude blížit, takže ho vytáhne.Ale to neudělal.Jako já bych chtěla miminko a to strašně moc, jenom si nejsem jistá, jestli ho chci mít zrovná s ním.A další věc, jestli bych to zvládla.No je to trochu složitý.Jako přítele mám ráda, je mi s ním dobře, ale ..... . Prostě je tam to ale.Tak jako o dítě bych se postarala klidně sama.Jenom se bojím.

milhaus
21. črc 2008

ja som pred tehu nemala antikoncepciu a neotehotnela som hned a ani on nemal antikocepciu

milhaus
21. črc 2008

lucka bola naschval spravena lebo sme ju už chceli

campi
21. črc 2008

Zaldo, zaldo, ted jsi me rozesmala. Moje babicka vzdycky rikala, ze kdyz se lidi milujou ozralí, tak se jim narodi blby dite. Jeste v 80 mi volala a rikala: "Hlavne davej pozor, aby nebyl F. opilej, jednomu sousedovi to v opilosti ujelo, a maji postiženyho kluka". Tak ja vzdycky rikala: "neboj, babi, dam si jenom trochu vina, abych byla povolnejsi".

len
21. črc 2008

Zalda, dokud je tam to ale, tak na takový kraviny, jako je přerušovaná soulož, radši zapomeň 😒 Jak píšu - náhoda je blbec (čili kdo nechce, jde to samo, a naopak) a pořídit si dítě, pokud si nejsem jistá, jestli je ten chlap ten pravý otec, čistě pro to dítě, a uvažovat už od začátku, že kdyžtak bude dítě a budu na něj sama - dle mého pěkně nezodpovědná blbost 😒 Pardon za radikální názor, ale pro mě je prostě rozhodnutí mít dtě jedno z nejzásadnějších v životě, protože je to rozhodování ještě o životě někoho jiného, nezúčastněného... Držím palce, ať je to tentokrát bez následků a až si budeš opravdu jistá, zadaří se hned 😉

marselina
21. črc 2008

zalda:ničeho se neboj at to dopadne jakkoli,určitě máš kolem sebe spousty lidí co tě podpoří a nebo ti jakým koli způsobem pomůžou.tady se můžeš spolehnout na obojí,jak na to že tě spousty z nás vyslechnou a budou se ti snažit nějak poradit i když konečné rozhodnutí je na tobě,tak se i připrav na to že tě tady spousty holek ukamenuje,ale jak už psala sakura77 je to tady naprosto běžný. 🙂 🙂

zalda
autor
21. črc 2008

tak já se raději uklidním, protože mě stejně nic jinýho nezbude.Jinak jak jsem byla na potratě před rokem a půl, tak to bylo proto, že můj expřítel to dítě nechtěl, že bych mu tím zničila život, no prostě sobec nejvetší myslel jenom na sebe a na mě úplně v té chvilce kašlal, jako by se tam o mě vůbec nejednalo.No a od té dobý mám celkem strach, protože zrovna v tom období to byly fakt muka adost mě to dalo zabrat z psychického hlediska.
No uvidíme.já si zkusím udělat první test příští pondělí to bude 11 dni po početí.

zalda
autor
21. črc 2008

Campi, tak mi jsme nebyli ožralí, jenom lehce jsme měli popito.Nic prdím na to, teď to stejně nemá cenu řešit.

len
21. črc 2008

Tak tak, momentálně nejlepší rozhodnutí 😉 A pokud bys přeci jen otěhotněla, přeju tolerantnějšího partnera 😉 Pokud ne, aspoň je to poučná zkušenost 🙂

campi
21. črc 2008

Zaldo: promin, pro moji babicku byla ožrala každá ženská, která si dala griotku.

Teď to fakt nevykoumáš, věci se mají řešit až přidou a já Ti držím pěsti, aby to dopadlo, jak chceš Ty. Ale jako starší a pokročilá musím napsat, že bys měla být zodpovědnější.

deathy
21. črc 2008

Hlavně to takhle nepočítej na dny, to se z toho totiž brzo zcvokneš. To mi věř. Je fakt pravda, že tady tě spoustu holek podpoří a pak se najde někdo, kdo ti to nedaruje..mě se to stalo zrovna dnes..nic příjemnýho. A jak taky holky řikaly, příšět radši ochranu a hlavně když jste opilý..to se to pak sice domluví, ale už se to neprovede tak jak by se původně chtělo..

zalda
autor
21. črc 2008

Tak on mi řekl, že by mě pomohl s miminkem, což mě aji vcelku zarazilo.Prostě znělo to jak spíš od kamaráda, který mi pomůže a ne jako otec dítěte.

deathy
21. črc 2008

No aspoň že ti řekl tohle, lepší než kdyby ti narovinu řekl: Já to dítě nechci... jo jo, to pak nevíš čí seš

zalda
autor
21. črc 2008

Tak já vím, že to bylo dost nezodpovědný, to mě ani nepřekvapí, když mě to tu nějaká z vás pěkně vytmaví.Ale asi bych to neměla teď řešit, protože je mi tak maximálně zle.

zalda
autor
21. črc 2008

deathy, to mi řekl ten expřítel a ještě s poznámkou, že prej jestli je to vůbec jeho.Tak to jsem se v té chvilce strašně naštvala a seřvala jsem ho, no aon mi hnedka řekl, že si dělal srandu.Což mě moc vtipný nepřišlo.

deathy
21. črc 2008

Tak tak, mysli na něco jinýho, jdi raději někam něco dělat. Já to nepsala jako abych nějak kritizovala že bys na tom mohla být hůř, já psala vlastní zkušenost..

zalda
autor
21. črc 2008

Ale je to takový zvláštní pocit.Nic hodím se raději zase do klidu abudu zase chvilku pracovat. 😒

zalda
autor
21. črc 2008

pak napíšu v pondělí, co a jak.

deathy
21. črc 2008

ok, hlavně klid

zalda
autor
21. črc 2008

tak já si jdu přečíst tu tvoji diskusi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru