Nepravidelná menstruace po vysazení HA

nikoleta2013
1. říj 2017

Ahoj holky,mám prosím dotaz,jestli máte některá podobnou zkušenost.Od února 2016 neberu HA,tehdy jsem vysadila,že bych chtěla zkusit fungovat bez ní a vědět jak na tom moje tělo bude,stalo se mi že od té doby sem měla menstruaci hodně nepravidelnou,poprvé jsem ji dostala po vysazení přesně po půl roce,od té doby nepravidelné,třeba po 4 měsících.Zkoušela jsem kontryhel a Gynex( ten jsem zkoušela brát 2x různě během roku a pokaždé stejný účinek,pouze jsem špinila dlouhodobě).S manželem už máme čtyřletou dceru,u ní jsem tehdy otěhotněla první měsíc po vysazení HA,teď chceme druhé dítě,od července se nechráníme,ale to je nám nějak k ničemu,když MS skoro nemám.No a teď jsem byla u mojí gynekoložky minulý týden,zastavovala mi opět špinění po Gynexu,dala mi tabletky po kterých jsem přestala špinit a dostala MS,tak už to bylo poprvé v dubnu stejný postup a tehdy poslední MS,pak nic,až Gynex mi zase rozběhl na konci srpna pouze špinění.Jen teď nevím co dělat,ptala jsem se mojí doktorky a řekla jí i o té nepravidelnosti a že chceme druhé dítě a ta mi jen řekla,že mojí menstruaci řešit nebudeme a těhotenství také ne,že si mám dojít až za rok pokud nebudu stále těhotná a pak to teprve bude řešit.Tak mě to trošku zarazilo a máte některá s tím taky zkušenost?Nebo to lékaři u vás tu dlouhodobou nepravidelnost řeší hned?Nebo mám opravdu čekat?Nějak pochybuji,že když to zase delší dobu nedostanu,že bych otěhotněla i bez MS a čekat rok,to je docela dlouhá doba,když přes rok a půl to mám nepravidelné.

magdalenax
1. říj 2017

Měla jsem problém s menstruací do otěhotnění, ještě pak nějaký měsíc po porodu. Prostě 35 - 42 dní naprosto u mne normální. Antikoncepci - hormonální jsem nikdy neužívala. Doktorka mi ji cpala (mají z toho peníze), ale vždy dodala - nebo to necháme na přírodě..? Jinak chování Tvé doktorky mne docela zaráží. Rovnou bych se jí zeptala, z čeho vychází, z jakých zkušeností nebude Tvůj cyklus a otěhotnění řešit a podle odpovědi bych reagovala. Buď u ní zůstat, nebo jít jinam.....

ferrari
1. říj 2017

Buď vyměnit doktorka a nebo se ji zeptat co se s tím dá dělat měla jsem to stejně a doktorka mi hned napsala Utrogestan brala jsem 15-24dc menze s chodila jak hodinky brala jsem 2.roky a pak jsem přešla na Duphason a po 2.měsicich jsem otěhotněla

uzivatelkapetra
1. říj 2017

Měla jsem to stejně už před nasazením ha, takže když po vysazení nepřišla ms, tak mě to nepřekvapilo a otravovala jsem dr. Ta to řešila jen duphastonem, díky kterému sice ms dojde, ale ovulaci nenastartuje. Změnila jsem dr a ta mi po prvním utz řekla, že mám pcos a vzala krev na hormonální profil a už se řešíme. Kdybych čekala rok, jen bych odsouvala nevyhnutelné a alespoň vím, na čem jsem a co mi je.

mlynkova85
1. říj 2017

Švagrové to takhle doktor řekl taky, čekali rok pak je teprve poslala na vyšetření a tam zjistili že jí nedozravaji vajíčka. Byla na umělém oplodnění a podařilo se hned na poprvé,ale sama od sebe by nikdy neotěhotněla.
Co vím tak to doktoři takhle nechávají prostě rok a pak to teprve začnou nějak řešit.

nikoleta2013
autor
1. říj 2017

@magdalenax
@ferrari
@uzivatelkapetra
@mlynkova85 Děkuji holky za reakce.No byla jsem docela v šoku v té chvíli.Chodím k ní už asi 10let a nikdy nebyl problém,ba naopak jsem s ní byla vždy spokojená a teď tohle,mě zarazilo,že nechce řešit to,že jsem skoro bez menstruace,jako jo,chápu,že těhotenství řešit nechce,že většinou dávají lékaři ten rok,ale já právě s ní chtěla řešit tu menstruaci a ona mi jen,řekla,že se máme snažit a když za rok nic,tak mám přijít a bude se to řešit.A to sem ji upozornila,že to trvá už tak dlouho a prostě se to bude řešit až pokud teda nebudu těhotná,jenže bez menstruace asi těžko otěhotním že......

linee
1. říj 2017

@nikoleta2013 pochopila bych,kdyby neresila rok otehotneni,ale kdyz vi,ze se.snazite,ale ms nemas a resit to az po roce😠
Co stitna zlaza?To muze byt jeden z duvodu.Zkus zajit za obvodackou,muze ti vzit krev a zkontrolovat sz.Nekdy ta muze zpusobovat,ze ms nedorazi.A zkus za dr.zajit jeste jednou a promluvit s ni a nebo ji vymenit.Ono take trva nekolik mesicu,nez se udelaji vysetreni a nebo zaberou leky jako clostik a pod.Moc drzim palce a opravdu se nedej!!!

aidelina
1. říj 2017

Ahoj, celý život jsem měla nepravidelnou menstruaci, ale otěhotnět se mi naštěstí i přes polycystické vaječníky podařilo 2x přirozeně (kluk 8 let a teď jsem čerstvě v tom 🙂
Dobře znám situaci, kdy člověk menstruuje jednou za uherák. Nicméně myslím, že v dnešní době to většina doktorů doporučuje nechat na přírodě půl roku, taky je otázka, kolik Ti je let. Osobně bych vyměnila doktorku, s tímhle přístupem bych se asi nespokojila :-/

uzivatelkapetra
2. říj 2017

@nikoleta2013 jo ta moje stará dr byla taky dobrá, ale tak max na stěry jednou za rok a dávání receptů na hk

linee
2. říj 2017

@uzivatelkapetra mela jsem to stejne.Dokud jsem chodila 1x rocne na preventivku,vse bylo ok,tak byla super.Jakmile jsem neco resila,branila se dalsim vysetrenim,aby neprisla o body😠