Otehotneli ste počas menštruácie, alebo hneď po nej?

mucinqa
3. led 2014

Ahojte ženy.... rada by som pomoc, respektíve radu od skúsenejších.. s priateľom sme mali pohlavný styk v prvý deň mojej menštruácie až do konca... tak isto aj pred jej skončením, a dva dni už po... Niekto tvrdí že sú to dni kedy sa otehotnieť nedá, iní zas tvrdia že áno... My by sme sa bábu potešili.. Takže rada by som vedela či máte skúsenosti stým, že ste ostali tehulky alebo ako to teda vlastne je...Od posledného styku ubehli tri dni a mňa celý dnešný deň bolí podbruško...Nechcem si však nič nahovárať, aby som nebola sklamaná 😒 ...len nedávno mi však skončila menštruácia a ten čas dokedy by mala prísť ďalšia sa mi zdá večný.... aké áte skúsenosti : je možné otehotnieť aj počas M a následne hneď po nej ? ďakujem vám za odpovede 🙂

laska.nezna.hranic
3. led 2014

z osobní zkušenosti můžu říct, že dá. ale moc obvyklé to asi není. tehdejší partner měl asi nesmrtelné spermoníky 😀

mucinqa
autor
3. led 2014

Zrejme budem musieť len počkať 😖 nechám sa prekvapiť 😉

londoneye
3. led 2014

Já tak otěhotněla, hned poslední den menstruace. 🙂

ninive211
3. led 2014

Z biologického hlediska je možné vždy jen v období ovulace, pár dní před ní a asi dva dny po ní - v období tzv.plodných dní Spermie v lidském těle vydrží tak 72 hodin, výjimečně déle (až týden -ale to asi musí být fakt držáci). Naopak vajíčko musí být oplodněno tak do 36 hodin.Takže prostě záleží jen na tom, jak jsi na tom s ovulací - pokud ji máš hodně posunutou dopředu, na začátku cyklu, tak ta určitá možnost tam je, pravděpodobnost je ale podle mě docela malá. Ono i jenom šance otěhotnění při styku přímo v době ovulace je nějakých 20-30%.
Ze styku dva dny po MS už teoreticky něco být může, kamaráda prý také otěhotněla krátce po MS.

pegynka
3. led 2014

Tak moji mamce rano skoncila MS, vecer se meli s tatkou intimco a vznikla jsem z toho ja...Takze urcite to mozne je 🙂

1velrybka
3. led 2014

@mucinqa Určitě je to možné. Babička mi vyprávěla, že s ní tenkrát ležela v porodnici paní, která hodně dlouho nemohla otěhotnět, až se zjistilo, že může otěhotnět jen v době, kdy má menstruaci. Jinak já jsem na sobě vypozorovala, že ovulaci mám cca 2 dny po skončení menstruace. Jinak 1. 7. jsem dostala menstruaci a 8. nebo 9. 7. otěhotněla - takže se to potvrdilo.

mucinqa
autor
3. led 2014

Tak ste ma kočky aj potešili už to nechať teda len na náhodu... cyklus nemám úplne pravidelný takže je pre mňa celkom náročné vypočítať si kedy mam ovulku.... 🙄 aspoň viem, že sa netreba spoliehať na to, keď niekto povie že vtedy sa nedá 😅 počkám a uvidím 😝 ďakujem vám

alena3974
4. led 2014

je to u kazdeho jinak,ja mam plodne dny po skonceni menzes a to hned 2 den,takze kdyz ja mam menstruaci 10 tak mi konci 16 a plodne dny mam hned 18,nikdy bych tomu neverila,ale zjistila jsem to podle ovulacnich testu,ktere jsem si delala denne,daji se sehnat levne v dr max,je jich tam snad 8 tak se to da vypozorovat jeden mesic,kdyz je zena dusledna,ja mela vzdy silne 2 carky 2 dny po sonceni te menstruace a pry kazda ,zena by mela mit plodne dny 15 den v polovine mesice,to je od zacatku menstruace,ale neplati to u kazdeho ja to mam vyzkousene.

mucinqa
autor
5. led 2014

@alena3974... skúsim si kúpiť tie testy ovulačné.. inak mne tiež trvá M cca 6-max 7 dní... nechám sa prekvapiť...určite by som sa však potešila 🙂 ... bolesti mi pretrvávajú 😒 .. teda raz bolí raz nie 😖 ....je možne, že som mohla aj prechladnúť... 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru