Otěhotnění při přerušované souloži, je to možné?

karcoolkap1
29. lis 2013

Ahoj, minulý měsíc jsem vysadila antikoncepci a hned 1. měsíc jsem během ovulace měla přerušovanou soulož. Myslíte, že je možné, že jsem těhotná? Teď někdy to mám dostat, ale jsem pěkně nervozní. Někde jsem četla, že po vysazení je tělo k otěhotnění "náchylnější". Předem děkuji za odpověď

zuza01
29. lis 2013

Kamarádi z toho, co popisujete, mají dvouměsíčního Honzíka 🙂

ninive211
29. lis 2013

@karcoolkap1 Záleží na tom, jak je tvůj můž šikovný 🙂 My přerušování praktikovali skoro rok, kdykoliv, i v době ovulace (jen jsem upozornila, že asi je ovulka, aby si fakt dával pozor) a bez následků. Nicméně přerušovaná soulož není zrovna spolehlivou antikoncepcí, chlap to fakt musí umět.
Je pravda, že první měsíc po vysazení spousta párů otěhotní, že je to jako když pohnojíš (moje sestra je ten příklad), ale pokud jste se chránili tím přerušováním a máš v tomto v muži důvěru, tak je pravděpodobnost malá. Naopak zas spoustě žen trvá i pár měsíců, než znovu naskočí ovulace. Nezbývá, než počkat na termín MS. Nebo máš nějaké příznak toho, že by se to mohlo "povést"?

karcoolkap1
autor
29. lis 2013

Děkuji za odpovědi. Nevím, jestli důvěřuji, jsme spolu už 4 roky, ale vždy s antikoncepcí, tak jsem zvědavá, jak se mu to takhle zkouška povedla. Já ani nevím, jestli je to vsugerování, občas píchá mě v podbříšku, tak po stranách trochu a v pondělí mám dostat MS, tak teď nevím, jestli mám zvětšená prsa a tohle píchání připisovat spíše tomuhle. Každopádně děkuji za odpovědi a v úterý vám napíšu, jak jsem na tom 😀

evulinkab
29. lis 2013

@karcoolkap1 Pokud si chlap dá doopravdy pozor, tak je šnace minimální.Já to takhle praktikovala s vetšinou svých partnerů a nikdy jsem z toho neotěhotnela.A přitom k otehotnení jsem hodne náchylná, vždy mi k tomu, abych byla tehule, stačil jeden nechráněný styk.
Vyčkej do MS, ted nemá cenu neco řešit-otázkou je, zda to dostaneš přesne tak jak máš, jelikož jsi vysadila HA..tělo muže být z toho rozhozené.

laurital
29. lis 2013

My praktikujeme poslední tři roky jen přerušovanou, sex míváme prakticky denně a nic.Přitom při obou těhotenstvích jsem otěhotněla ihned první měsíc, takže fakt asi záleží na chlapovi.

klouzek
29. lis 2013

My máme přerušovaný sex už cca 6 let a bez otěhotnění,pak jsme se domluvili,že bychom chtěli mimčo a povedlo se na poprvé,opravdu,záleží na chlapovi

januzza80
29. lis 2013

@karcoolkap1 Lepsi je se nejak chranit,protoze ja uz prerusovane soulozi everim,mam z ni 2deti 😀

anulilinkaaa
29. lis 2013

My takhle teď čekáme miminko. 🙂

karcoolkap1
autor
29. lis 2013

Tak jsem si teď udělala test 10. den od předpokládaného početí a nic neukazuje, tak si myslím, že nic. Počkám do MS, ale vypadá to, že nic nebude 🙂

21288
29. lis 2013

Tak přesně tak jsem poprvé otěhotněla i já 🙂

karcoolkap1
autor
29. lis 2013

Téda holky, nestrašte! Bylo by to milé, ale ještě by to pár let klíďo počkalo! 🙂 jinak myslíte, že když mám teď test negativní, tak by se mohl ještě za pár změnit?

werumka
29. lis 2013

@karcoolkap1 Ahoj, a máš ověřené, že jsi měla skutečně ovulaci? Někdy jsou ty cykly po vysazení delší, ovulace probíhá mnohem později...

karcoolkap1
autor
29. lis 2013

ověřené to nemám, jako podle pravidelného cyklu to bylo přesně v ten den největší šance, tak se teď modlím, abys měla pravdu 🙂 i když mě teď bolí břicho a píchá, tak uvidíme, jaký je důvod! Když o tom chci mluvit s přítelem, tak mě pošle někam, že nemá cenu to řešit, když je tam tak malá pravděpodobnost a že určitě nejsem těhotná, tak proč to řeším, tak jste hodně, že to tady se mnou probíráte 😎

werumka
29. lis 2013

@karcoolkap1 Jenže ten cyklus, který jsi měla při hormonech, nebyl "Tvůj" ale "umělý" - nastavený právě těmi hormony. V tuhle chvíli se ukáže, jak dlouhý skutečně máš cyklus - kdy ovuluješ... Po vysazení antikoncepce není výjimka mít ovulaci až kolem 20. dne cyklu...

kajalka
29. lis 2013

Nám to vycházelo 4 roky a miminko máme naprosto plánovaně na první pokus. Rozhodně bych tuhle metodu s klidným svědomím nikomu nedoporučila, je na každým, jak zvládne nést riziko.

leni78
29. lis 2013

Pokud byl styk opravdu přerušeny, tak těhotná nebudes. Pouze v případě, ze pred daným stykem uz partner ejakuloval a nebyl se mezitím vymocit.

karcoolkap1
autor
29. lis 2013

Dobře, děkuji. Budu vám věřit a nebudu se stresovat! 🙂

whitelilith
4. pro 2013

My taky přerušovaný styk praktikovali asi 2 roky docela často-ovulaci jsem vůbec neřešila. A když sme se rozhodli pro dítě, tak se povedlo vlastně na druhý pokus (bez řešení ovulace) 🙂
Ale je pravda, že bych se nešla oběsit, kdyby se to povedlo během těch dvou let, nepovažuji to za 100% metodu, ale nám 100% vycházela. 😉

mifinka
4. pro 2013

My jsme taky jeli přerušovanou,, rok nám to vycházelo.. a zbytek mi tu lítá po bytě a má skoro 2 roky 🙂

mysicka_lb
4. pro 2013

My jsme se takto chránili asi rok a půl a neotěhotněla jsem, pak jsme se chránit přestali a bylo to na první pokus. Ale tohle je metoda jen pro páry, které vědí, že spolu budoucnu chtějí být a mít miminko, jen se jim to z nějakého objektivního důvodu nehodí zrovna teď. Kdyby ale miminko přece jen přišlo, byla by to radostná událost, ne katastrofa. Jinak tuto metodu nelze doporučit, náhoda je blbec...
To, že test nic neukazuje 10. den od početí, bohužel nemusí nic znamenat. Ani když je to ten supercitlivý, který tohle slibuje. Mně tento test nic neukázal ani po nějakých 14ti dnech (pak už jsem se na něj vybodla a dělala jsem si ho až asi 3 dny po vynechané MS, kdy se objevila slaboulinká čárka).

pajule88
4. led 2014

Ahoj holky, já teď čekám, co z toho bude. V listopadu jsem si nechala vyndat tělísko, od té doby čekám na menstruaci, abych mohla začít brát HA. Bohužel se zatím nedostavila. Dávali jsme si pozor, ale už mám třetí týden zpoždění s MS. Dělala jsem si TT, který byl negativní. Tak nevím, co bude. V týdnu razím k lékaři, to bude nejjistější. Byla jste některá v podobné situaci?

kocour1
12. únor 2014

Já jsem byla těhotná dvakrát (jednou plánovaně - hned napoprvé) a podruhé neplánovaně z přerušované soulože...jsem si jistá, že se pokaždé manžel opravdu snažil a ještě ke všemu jsme spolu nespali moc často...těhotenství pro mě bylo tedy velkým překvapením🙂. Takže já bych na to moc nespoléhala🙂.

12345678998
31. kvě 2015

obry den pritel me pristi a na prstu mel trochu sperma mohu z toho otehotnet? Dekuji za odpoved

12345678998
31. kvě 2015

Chtela bych ze zeptat jake velke je procento otehotneni kdyz sme s pritelem meli prerusovanou souloz ..sice se do me naplno neudelal ale kdyz ho vyndal vyteklo z nej par kapek..dekuji za odpoved

hami84
31. kvě 2015

@12345678998 Procentuálně ti to asi nikdo neřekne, každopádně šance tam je vždy. Stačí kapička.

anna_lito
13. črc 2015

Ahoj, holky s přítelem jsme také měli přerušovanou soulož, ale nikdy předtím jsme ji neprovozovali bez jakéhokoliv ochrany to až teď. Jsem si jistá že se do mě neudělal, vytékali z něj jen ty tzv "kapičky lásky" , ale i přesto máme trochu obavy jestli z toho nemůžu otěhotnět.
Ještě studuji a dítě by teď pro mě nebylo zrovna přínosem.
Ale byla spíše v neplodných dnech, ovulace byla ještě daleko. Myslíte že tam je nějaká možnost otěhotnění ?

shine2015
13. črc 2015

@anna_lito jen kapičky lásky jsou nebezpečné a otázkou se co myslis do ovulace daleko....spermie vydrží navíc je známo že po silném orgasmu může dojít k ovulaci dřív.....a spermie si počká ...do budoucna pokud mimi nechcete,tím myslím že když by jsi otěhotněla byla by jsi nechci psát nešťastná, ale teď se to prostě nehodí....tak si n to dejte pozor a chrante se....nechráněný nebo přerušovány styk je podle mě pro ty,které s reknou, no když se to stane, nevadí ....neplanujeme sice teď mimi,ale kdyby přišlo,zvladneme to a budeme radí.... 😉

anna_lito
13. črc 2015

@shine2015 dobrá děkuji za názor, a dám raději na vaší radu, ale mám v plánu si udělat těhotenský test a pak budu snad klidná, vlastně jsem měla den po menstruaci a četla jsem že to jsou skoro spolehlivě neplodné dny, ale obavy jsou tam přeci jen stále.

maudn
14. črc 2015

ja

zikisek
6. srp 2015

já vysadila asi před 3týdny anttikoncepci,moje tělo je jako na horské dráze a praktikujeme přerušovanou..jsme případ:když se stane,no což,nevadí,budeme rádi,když se nestane,taky nevadí..já osobně bych raději tu první možnost 🙂 tak nějak doufám,že mu to někde ,,ukápne" 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru