Ovlivnil Utrogestan vaši bazální teplotu?

gambrinkax
23. zář 2013

Holky je tu mezi vami nektera ktere utrogestan ovlivnoval bt? 🙂

uztotakbude
23. zář 2013

To mne taky zajímá. I když mi doktorka nic takového neříkala a to mi říkala, ať si ji začnu měřit na začátku dalšího cyklu.

gambrinkax
autor
23. zář 2013

No me jde o to ze me krasne stoupa bt nahoru tak by me zajimalo jestli je to utrosem nebo ne 🙂

uztotakbude
23. zář 2013

@gambrinkax Stoupá? Ale ovu je když klesá, ne?

janicka85
23. zář 2013

ahoj holky Utrogestan nasazuji vždy až po ovulaci, jinak se ovulace vyblokuje,

gambrinkax
autor
24. zář 2013

@janicka85 ja ho mam nasazeny az po ovu dnes jsem 28DC a bt mi stoupa :D

elana
24. zář 2013

@gambrinkax teoreticky by měl Utrogestan ovlivňovat BT každé z nás-je to progesteron a je jedno, že uměle dodávaný, je chemicky shodný s tím, který produkuje tělo po ovulaci. Takže pokud se Ti BT zvedá a nemáš ovu potvrzenou jinak, tak s velkou pravděpodobností nemáš šanci zjistit, jestli je to po léku nebo přirozeně.

gambrinkax
autor
24. zář 2013

@elana prave ze ovu mam potvrzenou i ultrazvukem. Jeste by me zajimalo jestli po utrosi je mozne mit bolave a precitlivele bradavky? Beru ho uz 10 dni a ta bolest se mi projevila pred 4dny

elana
24. zář 2013

@gambrinkax tak když máš stopro po ovu, tak je teplota zvýšená tak i tak, přirozeně i uměle. Jinak obecně Utroš dokáže vykouzlit všechny možný i nemožný těhotenský příznaky na který si jen vzpomeneš, někdo ho snáší dobře, ale většinou minimálně ty prsa to odnesou. Uvidíš, když víš, kdy ovulace byla, tak třeba 12 dnů po ní testni, to už by tam // měly být, jestli testovat chceš. Já jsem už hodně střízlivá, o první dítě jsme se snažili 3 roky, takže já nikdy dřív jak po vynechání netestovala a MS mě vždy předběhla a když nedorazila, byla jsem těhotná, ale tak chápu, že nedočkavost je hrozná věc 😅

alenka_p
24. zář 2013

Utrogestan určitě zvyšuje BT, je to progesteron. A dovede krásně zesílit PMS, jehož příznaky jsou prakticky totožné s ranými těhotenskými, bohužel....takže po utrogestanu příznaky nebrat, jen pozitivní test ;)

pupim
11. led 2014

@gambrinkax Taky beru utrogestan a uz se mi o 6 dnu zpozdila MS i presto,ze hsem utrous dovrala bred 14ti dny,ale tt byl negativní, tak jeste pockam,jestli ms dorazi..

amandrierith
28. led 2016

Ahoj holky, mám trochu jiný problém. Teplota se mi zvedla přirozeně o 0,3°C a tak zůstala tři dny. Pak jsem začala brát Utrogestan (2x denně) a teplota se už více nezvedla. Ani po 6 dnech. Nechápu to. Dle teplot jsem ovulaci měla, ale Utrogestran na moji teplotu nijak nepůsobí. Stalo se Vám to některé?

Díky 🙂 amandrierith

mailinka4
10. lis 2016

Ja pouzivam utros a.moja bt kolise hore dole.Vcera som bola presvedcena o ovu,lebo rano som mala teplotu asi o 0.6 vyssiu ako den predtym,mala som aj bolesti v podbrusku,vajecnik ma bolel a aj som mala hlien a dnes rano som malazase teplotu nizsiu o 0.6.Chapete to?A neviem,ci si ju meriam ok,ale.mam bazalny teplomer a ten asi 10 sek podrzim v posve,kym ho zapnem a potom az mi to zapipa,co je cca po 20 sek tak vyberam a zapisujem teplotu.Je to tak ok?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru