Ovulační test - kdy byla nebo bude ovulace?

amanda2014
28. črc 2014

Ahojky, mám 3.měsíc pravidelný cyklus 28 dní, poslední menstruace byla 18.-22.7. (dva dny normál, pak už méně), koupila jsem si na zkoušku ovu testy, protože už bychom chtěli mimi a chtěla jsem zjistit, zda a kdy mám přibližně ovulaci. HA neberu od ledna 2014 (snažíme se od června 2014). Ovu test jsem si první udělala v sobotu, tzn.9.DC a byl na něm viditelný duch, slaboulinká druhá čárka. Ale včera jsem si dělala 2.ovu test, tzn.10.DC a čárka byla ještě slabší než předchozí den... ☹
Máte někdo zkušenosti s tím, co to znamená? Může ještě následující dny 2.čárka na testu zase zesílit nebo už ovu proběhla?? Moc děkuji. jsem z toho zmatená 😕

mummy88
28. črc 2014

slabá čárka je tam skoro vždycky. Pozitivní test bude, až tam budou dvě stejně silné čárky a to bude znamenat že cca v nejbližších dvou dnech proběhne ovulace. 😉

amanda2014
autor
28. črc 2014

@mummy88 děkuju, to vím 🙂, ale že už zeslábla oproti prvnímu testu. Tak jestli to něco znamená, nebo zda může ještě zesílit?? děkuju moc za odpověď 🙂

mummy88
28. črc 2014

já co mám zkušenost, tak se ta čárka postupně nezesiluje. Někdy byla slabší, jindy silnější- závisí to na koncentraci moči, barvivu v papírku... prostě byla slabší a jeden den prostě prásk a byly dálnice. Takže tím jak je silná bych se neřídila, podle toho nic nepoznáš. Podle mě ovulace určitě ještě nebyla, takže ještě se můžeš těšit. Zkoušej každý den (ne z ranní moči, spíše třeba dopo, odpo) a uvidíš, že jeden den tam budou dvě silný čárky- když máš pravidelnou ms tak by to mohlo být ten 13-15 DC. Držím pěsti ať se brzy dočkáš. 😉 Snad jsem pomohla.

sim007
28. črc 2014

Ja mam treba ovulaci tyden pred ms.....muj priklad....10 DC slabe carky...pak nic a potom silnejsi a silnejsi.....kazda to mame jinak....ja to udelala tak, ze jsem si nakoupila testy a testovala od skonceni ms az dokud jsem k te silnejsi carce nedosla 🙂
Ja mam ale hoooodne nepravidelny cyklus.

amanda2014
autor
28. črc 2014

@mummy88 moc děkuju! 🙂 určitě jsi mi pomohla, protože v ovu testech jsem fakt začátečník 🙂
a musí se dělat vždy ve stejnou hodinu? o víkendu jsem testovala okolo 12 hod, ale přes týden v práci to asi nedám :D

amanda2014
autor
28. črc 2014

@sim007 to je skvělý nápad, moc děkuju, začala jsem testovat tedy 9. den, ale snad jsem to už neprošvihla... :-O
Jen mě od pátku pobolívá podbřišek... tak nevím...

mummy88
28. črc 2014

@amanda2014 asi je to lepší ve stejné období- dopo, odpo, ale určitě to nepropásneš, když budeš testovat jednou tak a podruhé jinak. To LH tam nějakou dobu je ve vyšším množství, takže se na testech určitě ukáže. Taky jsem to nedělala striktně ve stejnou dobu každý den a vždy se čárky objevily. 😉. Dobrý je před tím moc nepít, třeba hodinku, dvě. Kdybys ještě něco potřebovala vědět, klidně kdykoliv napiš do zpráv. A moc děkuji za srdíčko pokud je od tebe! 🙂

amanda2014
autor
28. črc 2014

@mummy88 jsi moc hodná, děkuju moc 🙂 Jasný napíšu a nevím, jestli to nemá zůstat tajné to srdíčko 😵 ale není zač 😉 odpo jdu na další testík ;) papa
PS. nemáš zkušenosti s tím lubrik.gelem na podporu početí? Conceive Plus? 🙂

tatamama
28. črc 2014

ahojky holky prosim vas můžete mi nektera poradit byla jsem 14.7 na IUI den cyklu to byl 23cykl minuly mesic jsem mela menstruaci 22 a skončila 29. menstruace se mi mela dostavit ted v spobotu bazalni teplotu mam 37,3 ale test man negativni vůbec se vtom uz nevyznam poradite mi prosim 😔 kdy mi eventuelne tes něco ukaze atd

werumka
28. črc 2014

@tatamama Nebrala jsi nějaké léky? Utrogestan, Duphaston, Proveru...?

tatamama
28. črc 2014

ultrogestan beru. ale pre mesicem a pul jsem podstoupila IVF a taky jsem brala ultrogestan a dostala jsem to normalne tak ja vůbec nevim

werumka
28. črc 2014

@tatamama Bereš ho ještě teď? Přes Utrogestan - pokud je správně dávkovaný - menstruaci neodstaneš. K menstruaci je potřeba, aby klesla hladina progesteronu (což je vlastně Utrogestan), pak klesne bazální teplota a přijde menstruace. Jinak ta doba od ovulace po menstruaci by měla být 14-16 dní dlouhá. Pokud je delší než 16 dní (což u Tebe vychází myslím na středu, čtvrtek...)a teplota neklesne, tak pak je velmi pravděpodobné těhotenství.

tatamama
28. črc 2014

ano beru ho ještě jednu rano a jednu vecer takze jestli jsem te dobře pochopila eventuelne jestli to nedostanu do ctvrka tak si muzu skusit udelat test

tatamama
28. črc 2014

@werumka kez bys mela pravdu stim tehotenstvim . covece to je tak slozity jsem utoho takova zmatena 😕

werumka
28. črc 2014

@tatamama Zkus, ale ta teplota bude zkreslená, dokud budeš brát ten Utrogestan (ten tu teplotu vždycky zvýší). Pokud by zůstávala vysoká i po vysazení, pak z toho lze vyvodit něco víc. Takhle je ten cyklus "uměle" prodloužený.

tatamama
28. črc 2014

@werumka tak ja pockam do toho ctvrka a uvidim jinak dekuji

werumka
28. črc 2014

@tatamama Nemáš zač. Počkej a uvidíš. Do těch 16 dní po ovulaci je to úplně standardní doba, kdy může přijít menstruace.

tatamama
28. črc 2014

@werumka ani nevim jestli jsem to tedy mela dostat toho 26.7 😕

tatamama
28. črc 2014

@werumka ja jsem ted po IUI 15 den a jak se to pocita do ti ovuace 😨

werumka
28. črc 2014

@tatamama Bylas 14.7. na IUI? Pokud ano, tak ten den proběhla ovulace. Od ovulace musí být minimálně 10 dní, aby se vajíčko stihlo zahnízdit. V sobotu jsi byla teprve 12 dní po ovulaci, to většinou menstruace ještě nepřichází (standarní doba této fáze je 14 dní). Navíc pokud bereš Utrogestan, tak ten ji může ještě natahovat.

tatamama
28. črc 2014

jo takhle 🙂 achjo tak si asi nemam delat nadeje vid 😔

tatamama
28. črc 2014

@werumka a chodim často curat 😕

werumka
28. črc 2014

@tatamama Naděje umírá poslední 😉 Od IUI je to sice už delší doba, ale pořád ještě těhotenství není vyloučené. To časté čůrání bývá i na běžném konci cyklu, kdy je děloha hodně prokrvená a těžká a tlačí tak na močový měchýř. Řekl Ti doktor, do kdy máš ten Utrogestan brát?

tatamama
28. črc 2014

řekl mi ze za 14 dni po zakroku co probehl 14.7. jsem si mela udelat tes ale prislo mi to nejak brzo a ultrogestan mam brat i po dobu když budu tehotna pokud to dostanu tam mam ultrogestan vysadit ja se uz vtom fakt nevyznam nejaka ovulaci kolik dni atd ☹

tatamama
28. črc 2014

@werumka vis uz jsem se sklamala dvakrát a ještě jsem prisla o 40 000kc tak uz fakt jsem zoufala

malenka3
28. črc 2014

@amanda2014 Sice to nebylo adresované mně, ale já Conceive Plus používám. Předtím jsme měla Preceed asi tři měsíce, teďka už 5 měsíců Conceive a zatím nám to bohužel k ničemu nepomohlo. Pravdou je, že jsem to nekupovala cíleně za účelem podpory početí, neb tomu moc nevěřím, že by to bylo tak super, ale proto, že se bez lubrikačního gelu neobejdeme a u těch klasických z drogérie je prý riziko, že zabíjí spermie. Doktorka mi tenhle schválila, ale spíš bych řekla, že to neuškodí, než nějak pomůže. Jinak přeji hodně štěstí, jsi čerstvá snažilka, takže hlavu vzhůru, času ještě dost 🙂 Jsi na tom stejně jako já, akorát já o rok pozadu (ANT konec leden 2013, snažení od června 2013)

amanda2014
autor
29. črc 2014

@malenka3 Moc děkuju 🙂 Zatím jsem si gel nekoupila a počkám ještě na další cyklus, třeba to vyjde i bez gelu, ovu testy sice zatím negativní, ale kdo ví 🙂, do MS zbývá ještě 17 dní 🙂)))
Je pravda, že se snažíme teprve druhý měsíc, ale já už bych mimi ráda, přece jen už mi je 31... 😎
Tak moc držím palečky i tobě! ať se brzy zadaří - věřím, že tento rok bude plodný 😉 a děkuju moc za odpověď.

malenka3
29. črc 2014

@amanda2014 Díky, díky, mně už je 32, takže fakt o rok dál ve všem 🙂 Jestli do toho gelu půjdeš, tak doporučuji přes internet sehnat radši to balení, kde je tuba 75 ml. Kupuju to přes internet, je to sice drahý, ale lepší, že si dávkuješ kolik potřebuješ a jak potřebuješ, ta varianta 8 předplněných aplikátorů mi nevyhovuje, protože to máš nadávkovaný dopředu a není to tak flexibilní. Jedinou výhodou aplikátorů je, že se to líp shání, v lékárnách mají obvykle ty předplněné.

adrusenkaaa
3. srp 2014

@werumka ahoj, jak si tak ctu, vypada to, ze jsi zkusena.ja taky bere hormony.beru duphaston jeden prasek po dobu 10 dni, aby se mi vytvorilo zlute telisko.co si teda myslis o tom duphastonu? Myslis, ze mi to pomuze s otehotnenim? Predem dekuji za radu 🙂