Ovulační test - zesílí čárka nebo ovulace už proběhla?

amanda2014
28. črc 2014

Ahojky, prosím o radu...mám 3.měsíc pravidelný cyklus 28 dní, poslední menstruace byla 18.-22.7. Ovu test jsem si první udělala v sobotu, tzn.9.DC a byl na něm viditelný duch, slaboulinká druhá čárka. Ale včera jsem si dělala 2.ovu test, tzn.10.DC a čárka byla ještě slabší než předchozí den...
Máte někdo zkušenosti s tím, co to znamená? Může ještě následující dny 2.čárka na testu zase zesílit nebo už ovu proběhla?? Moc děkuji za odpovědi. jsem z toho zmatená

gosa22
28. črc 2014

jestli můžu doporučit...vyprdni se na ovu testy, zbytečně drahý špás...jestli máš pravidelný cyklus, tak to neřeš a užívej si tvoření miminka 😉 jinak se z toho zblázníš a budeš jen počítat a měřit teplotu...a nedej bože že se to nebude nějaký čas dařit (což je dnes běžné), budeš v depresi...ty ovu testy jsou podle mě na nic, já to jednou zkoušela a byl pozitivní, tak jsme zapracovali a nic...pak jsem otěhotněla ani nevím přesně kdy 😉 držím palec 😀

werumka
28. črc 2014

To je normální, hladina LH v cyklu různě kolísá. Jeden den můžeš mít slabou čárku, další den nic a další den najednou silnou dálnici. Tohle kolísání intenzity může být ještě výraznější, pokud máš třeba hodně citlivý test. Ale výrazně zesílí pouze jednou a to v době ovulace. Osobně si myslím, že znát svůj cyklus není od věci ani v době, kdy těhotenství neplánuješ, natož v době, kdy plánuješ 🙂 Pomůže to Tobě, ale případně i lékaři, kdyby byl nějaký problém, aby nemusel zkoušet různé léky a veděl, co dělat.

cabalkova
28. črc 2014

Dulezite je delat testy vzdy ve stejnou denni dobu, nejlepe po obede, a dve hodiny pred testovanim nepit, aby vysledek nebyl zkresleny naredenou moci. Carka urcite zesilit muze, jde o to, jak mas dlouhou lutealni fazi, ovulace vubec nemusi byt uprotred cyklu, jak se vsude pise, ja mam napriklad LH fazi jen 11 dni, takze v cyklu dlouhem jako mas ty bych ji mela cca 17 dc. Diky ovu testum mam dve krasne deti, tak kdybys chtela poradit, napis do IP. 🙂 Drzim palce.

leni84
28. črc 2014

@amanda2014 Čárka ještě zesílit může..Jak už se psalo výše..Důležité je dělat test ve zhruba stejnou denní dobu - nejlépe odpoledne a také předtím moc nepít..Abys měla jistotu a viděla rozdíly v síle čárek, tak je dobré udělat testů aspoň 5..Dokud nebude testovací čárka silnější než kontrolní, tak ovulace ještě neproběhla..Já jsem si dělala ovulační testy před prvním těhotenstvím a testy byly v mém případě spolehlivé. Měřila jsem si i bazální teplotu a ovulace dle testu souhlasila na bazální teplotu, ale hodně často se i stává, že ovulační testy nebyly jednoznačné a ženy tím byly ještě více vystresované..Pokud chceš přesně zjistit, kdy máš ovulaci, tak bych ti spíš doporučila měření bazální teploty..Pokud se to provádí správně, tak to je hodně spolehlivá metoda..Držím palce!

nagojka
11. dub 2020

@gosa22 ja delam po pul roce ovu testy poprve...chci si overit zda moje apka v mobilu spolehlive pocita plodne dny...poprvade sem k tomu nikdy nechtela dospet ze budu takhle blbnout s testama...prijde mi to ujete hrotit to tak abych merila denno denne teplotu a delala testy...ale jelikoz mam od rijna cykly nepravidelne a jinak dlouhe ,chtela bych vedet kdy ovu bude...tak uvidime.🙂mimcu nechavame volny prubeh od rijna a zatim nic..☹

gosa22
11. dub 2020

@nagojka po ukončení antikoncepce jsem se čistila tři čtvrtě roku,než jsem otěhotněla poprvé..a už mi tu běhají 3 lumpové😁..doporučuji vyprdnout se na ovu testy a soustředit se na srovnání cyklu, treba Gynexem...antiko udělá v těle nepořádek, trva to,nez se tělo vzpamatuje, pak to půjde,ani nebudete vědět jak😊držím palce😉

nagojka
11. dub 2020

@gosa22 doufam ze mas pravdu...hormony a psychika je to nejhorsi v zenskym tele co existuje🙂je zvlastni ze nekomu to jde hned a nekomu to trva nekolik mesicu...snad se brzy zadari dekuju🙂

majsina
13. dub 2020

@nagojka za mě testy super....u obou těhotenství vyšlo na první pokus.

nagojka
13. dub 2020

@majsina tak to je super to ti muze leckdo zavidet🙂