Ovulační testy nefungujou, je to možné?

tristizia
10. říj 2014

Holky, moje MS běží jak hodinky. Cyklus mi trvá 26 dní. Vždy cca 7-10 den cítím bodavou bolest většinou v pravém podbříšku, začne intenzivní výtok, mám větší chuť na sex. Po tomto období se příznaky ztrácí. Předpokládala jsem, že se jedná o ovulaci. Ted už druhý cyklus se však testuju a test nemám nikdy pozitivní. Nemám ani ducha druhé čárky. Vše dělám podle návodu...je možné, že bych měla ovulaci a testy nějak nezafungují? Mám dvě různé značky..:(

lucfuci
10. říj 2014

@tristizia Já taky testovala a měla jsem téměř sněhobílo a šup a je to tam 🙂 Takže bych těm testům až tak 100% nevěřila 🙂 Taky jsem hodně četla, že na testu může být ovulace znatelná jen chvilku -tj. např. že ráno sněhobílo, večer pozitivní test a ráno zase nic, takže třeba pokud netestuješ několikrát denně, tak je dost možné, že to nezastihneš 🙂 ať se brzy zadaří!

werumka
10. říj 2014

@tristizia a kolikátý den cyklu testuješ? Jaké testy máš?

vlajka1
10. říj 2014

Ja vyzkousela snad vsechny mozne znacky ovutestu. Zadny mi nevysel uplne pozitivni, vzdycky jen slabsi carky, i pres to, ze mi ovulku potvrdil dr. na UZ. Neverim jim, pro me to neni spolehliva metoda. Na nekoho proste nepusobi. Merim BT, spolehlive vim, kdy je ovulace.

lucifereeek
10. říj 2014

já teda nevím, ale ovu testy jsem používala před prvním těhotenstvím a já naopak měla pořád dvě čárky, ale nikdy nebyla silnější než ta kontrolní, nakonec jsem se na to vykašlala takže ovulačním testům nevěřím, naštěstí se podařilo i jinak než dle nich. Zkoušela jsem hlídat ovulační hlen a naslouchala svému tělu a teď vím orientačně kdy mám ovulaci. Takže doporučuju přejít na nějakou spolehlivější metodu nebo tomu nechat zatím volný průběh pokud se nesnažíte dlouho.

tristizia
autor
10. říj 2014

@lucfuci děkuji za malé uklidnění 🙂

tristizia
autor
10. říj 2014

@werumka dr. max a prenatal ...ted podruhé jsem zkoušela cca od 3. dne (vím, hloupost, ale aby mi neutekla 🙂) až do konce...
Nevím, co jiného by ty příznaky byly..:/
Když se objednán k dr. (kdykoli během cyklu, krom menstruace) může zjistit, zda mám "schopnost" ovulovat?

werumka
10. říj 2014

@tristizia Tak Dr. max je hodně citlivý. Objevily se ale i případy holek, které potřebovaly ještě vyšší citlivost. Ten rozptyl koncentrace LH je v době ovulace značný: v séru se uvádí 9-97 jednotek.
Tudíž někomu může vycházet u testů typu DR. max pozitivita i týden v kuse a někomu ani ten DR. max nevyjde pozitivní.
Ideální je zajít v době předpokládané ovulace na ultrazvuk.

fidac
15. říj 2014

@tristizia nejlepší je se objednat v období, kdy by měli folikuly růst cca od 12 DC a potom možná na kontrolu, jestli ovu proběhla...já chodím na utz 11-12 DC, ale každá to má jinak...

ala_joha
31. říj 2014

Tak já jsem zkoušela testovat poprvé tento měsíc, mám nepravidelný cyklus. Měla jsem testy DR. Max, testovala jsem každý den nějak odpoledne, cca kolen 18:00 hodiny, dávala jsem si pozor, abych 2 - 3 hodiny před tím nic nepila. Jak šel den za dnem a jeden negativní výsledek za druhým, tak jsem si říkala, že to nefunguje a najednou včera, 23. DC na mě vykoukly hned asi po půl minutě dvě zřetelné silné čárky a v noci mě pak dokonce bolesti s ovulací spojené vzbudily... 🙂 Takže za mě ano, u mě to funguje 🙂