Po jaké době lze zjistit, že jsem těhotna?

kobzulka
7. zář 2006

Ahojky, od patku mam pocit, jako bych byla tehotna-bolest v podbrisku, bolesti prsou, spatne po ranu, ale beru leky na anginu a porad si rikam, ze je mozne, ze je to z toho. Dnes uz je mi lip, leky jsem totiz v utery vysadila. Mam strach, ze to zase nebylo "ono", i kdyz porad mi neni uplne o.k., bolesti citim, ale podstatne min. Test mi vysel negativni, ale asi je jeste brzy. Po jake dobe lze zjistit, jestli jsem tehotna? Menses totiz cekam az kolem 22.9. Coz je jeste dlouha doba. ☹

luca83
25. zář 2006

S tema testama to bude asi namahave nekde je sehnat. Ja jsem je taky nikde nesehnala, ale to jsem se ptala na co nejcitlivejsi testy, nevedela jsem presne znacku, treba mi priste reknou vic, kdyz budou vedet, podle ceho maji hledat. S tou bolesti uvidim po MS, jestli to prejde. Pripadne mi to divny, ale neda se s tim nic delat. Neboli to nejak moc, chvilkama je mam hodne citlivy-jakoby namozeny, ale chvilkama me neboli vubec, strida se to. Obcas si na ne nemuzu poradne ani lehnout, tlaci me to. Jindy mi to nedelalo. Ale rikala kamaradka, ze to muze byt i tim, ze pokud uz nejsem tehotna, tak to telo se mozna na to uz tak nejak chysta a pripravuje. Ona to tak mela taky jeden mesic a ten nasledujici otehotnela. Tak uvidime. 😉

artep26
26. zář 2006

Ahoj holky, dnes jsem tu poprvé a chvilku mi to dalo než jsem to přelouskala 😉 . Myslela jsem si že takovéhle problémy mám jen já ale vidím, že tomu tak není. O mimi se snažíme 8 měsíců (teď jsem 1. měsíc brala Clostylbegyt) a minulý měsíc jsem myslela stejně jako některé z vás že těhu jsem. Ale nebyla to pravda ☹ . Co se dalo dělat. Taky jsem skoro hypnotizovala testík, bolela mě prsa atd. Ale asi je opravdu možné si tohle všechno vsugerovat.
Teď jsem 32. den od poslední MS a stále nic. Pobolívá mě v podbříšku, svědí mě prsa a 2. den mi je asi od 10 hodiny dopolední(je zajímavé že je to ve stejnou dobu) trošku nevolno. Nechci si nic vsugerovávat, radši už se netěšim, ale ten červík stále hlodá ...
Dnes si jdu koupit TT ale asi nebudu mít odvahu si ho udělat. Nechám to na konec tohoto týdne pokud to nedostanu.
Moc vám všem přeji ať to vyjde. Ozvu se jak jsem dopadla. 🙂

marguerite
27. zář 2006

ahoj Artep26 - co to je Clostylbegyt? Neznám.... 😉

kote
27. zář 2006

maguerite- clostilbegyt je lék,který se užívá ke stimulavci vaječníků-pokud žena nemá ovulaci,pokud ji má nepravidelnou atd...některé ženy ho užívají před např. inseminací( to je technika umělého oplodnění)...
tak ať ho nepotřebuješ.. 😉

marguerite
27. zář 2006

aháá..já si říkala že by mi má doktorka něco zatajila. Říkala, že když se po 3/4 roce nezadaří at přijdeme..že se vyšetřeí manžel a potom já na laparoskopii. Tahle léčba Clostilbegytem je asi až poté..co? dííky

kote
27. zář 2006

pokud se třeba ultrazvukem zjistí,že normálně ovuluješ,tak ho možná brát ani nebudeš.prostě záleží na tom,kde je problém...Vyšetření manžela by mělo být na prvním místě-tam je hodně často důvod-a pak se vyšetřuje žena - já byla v centru asistované reprodukce-manžel měl vyšetřen spermiogram a oběma nám nabrali krev-manželovi na hiv,syfilis,žloutenky a chlamydie a mně to samé + navíc hladiny štítné žlázy a hormonální hladiny-progesteron,luteinizační hormon,prolaktin atd.... a pak jsme podstoupili inseminaci-další cyklus-ultrazvukem mě cca 1-2 týdně kontrolovali jak mi roste folikul s vajíčkem a ve správný čas zavedli spermie až do dělohy....to se nezdařilo a na další cyklus jsem dostala právě ten clostibegyt-abych měla tu ovulaci dříve a aby vůbec byla....a pak jsem si 2 dny před předpokládanou ovulací nechala píchnout injekci na uvolnění vajíčka....Laparoskopie mě asi taky čeká,ale asi až po několika neúspěšných inseminacích....mezitím mi dělali jen orientační vyšetření průchodnosti vejcovodů..... Ta laparoskopie je docela invazivní výkon a tak ji v našem centru nedělají úplně hned...odkud jsi?
kdyžtak zkus "wéwéwé.neplodnost.cézet" -je tam toho spousta popsáno-jak z toho co čeká ženu,tak i muže ale je tam i poradna atd...měj se pěkně.Pápá.

artep26
27. zář 2006

Ahoj holky, Kote děkuji za vyvětlení téměř odborné. Je to tak jak píšeš, neovuluji nebo hóóódně málo kdy. Tak beru Clostyl... ale to až po 8. neúspěšném měsíci. Jinak manželovi vyšetření zatím nedělali a mně žádné jiné odborné všetření. Měla jsem minulý měsíc cystu na pr. vaječníku ale už je to v poho. Teď čekám na MS, doktor říkal že přijde a jestli ne tak se povedlo. MS nikde, měla jsem jí dostat v so ale když neoovuluji tak je těžké něco počítat bez znalostí, jak dlouhý cyklus mám ... No včera jsem si dělala tt a je negativ takže asi zase nic ☹ . No co dělat ... nemůžu nic 😢 .
Jak dlouho se snažíte vy??
Pa 😉

kote
27. zář 2006

ahoj Peťko-my se snažíme od jara,ale protože jsme věděli o manželově problému,tak jsme šli rovnou do CAR .Takže máme za sebou tři inseminace-a ta třetí asi úspěšná nebyla neboť jsem včera-tj8 den po inseminaci začala špinit a pokračuje to i dnes.Za normálních okolností bych se radovala,že se zahnizďuje,ale já špiním před menstruací běžně a navíc mi leze pomalu dolů bazální teplota,takže vím,že zase nic.... a testovat nemá cenu,protože po injekci pregnylu bych měla falešně pozitivní test-on obsahuje taky gonadotropin...Asi možná bude i problém jinde...Už mi dělali kymoinsuflaci (Pustili do mě oxid uhličitý a poslouchali jak prochází) a tak vím,že vejcovody průchodné mám...Takže teď si počkám,až dostanu menstruaci-to je otázka pár dní a pak začnu znova stimulovat tabletkama a zkoušíme znova. 😉
u tebe-nepravidelého cyklu je těžký odhadnout,zda byla ovulace a kdy tedy má menstruace přijít...kdyby sis měřila bazální teplotu,tak orientačně aspoň víš,kdy co můžeš čekat....ale pokud ovulace byla třeba později,tak o to déle přijde i menstruace.Takže ještě vydrž s testováním...otázkou však zůstává,zda ovulace fakt byla nebo ne....Ale manžela bych vyšetřit stejně nechala...
tak ať se vám zadaří brzo 🙂

marguerite
27. zář 2006

NO mě říkala moje MUDr..že pak hned na tu laparoskopii.. o takových lécích nemluvila... a né o inseminaci...tož uvidíme..půjdeme tam asi až před vánoci..zatím vyčkáme...snažíme se od ledna.

kote
27. zář 2006

každý lékař volí jiný postup-tvoje lékařka chce asi nejdříve vědět,zda jsi opravdu zdravá-zda máš pruchodné vejcovody,atd-laparoskopie je schopná spoustu věcí odhalit-a pak se teprve třeba určí další postup. to že nemluvila o těch lécích a o inseminaci znamená asi jen to,že nedělá předčasné závěry a chce počkat co přinese to vyšetření.Na druhou stranu-proč by ti o nich měla říkat,když by se tě to třeba ani netýkalo...držím palce-ať vám to dopadne...
🙂

dagmarka1
27. zář 2006

ahojky všem jak to pročítám , chci poprosit kote o odpoved na otázku, jestli se inseminace hradí ze zdrav.pojištění, nebo si musíte platit sami, i při návštevách centra musíte nebo jak to funguje?jinak jsem na tom tak jako marguerite, tu samou věc mi řekla moje doktorka taky.do vánoc,pak se vrhnem na partnera a dál nevím.díky všem. 😉 D.

dagmarka1
27. zář 2006

artep26:jak přišli na to že Ti mají dát ten lék, že neovuluješ, měřila sis bazální teploty celých 8 měsíců, nebo to viděli ultrazvukem,nebo jak je to?dík. 😖

kote
27. zář 2006

dagmarko-inseminace je placená z pojištění -a sice je ti zaplacena 6x ročně.Ale to jen v případě,že stimuluješ léky typu clostilbegyt,temoxifen atd,...na IVF se potom používají jiné -dražší léky a ty mám pocit pojišťovna platí jen třikrát za život a většinou je ta stimulace spojena právě s IVF-narosdte ti po nich hodně vajíček a ty ti všechny odeberou,oplodní je mimo tělo a zpět vrátí obvykle 1-3 embrya-více již ne-a tak se přebytečná embrya mrazí a žena je může zkusit použít později....
takže-inseminaci neplatíš,maximálně doplatíš nějaké tabletky a to jsou řádově desítky korun-žádná hrůza...
jo a jestli ovulace probíhá lze zjistit i z krve-určité dny se naberou hladiny hormonů a ty mají mít v ten daný den určitou hladinu... a taky to lze zjistit z ultrazvuku,že se roste jeden dominantní folikul,který v určité velikosti praskne a vyplaví vajíčko...

dagmarka1
27. zář 2006

kote děkuju za odpověď, ještě ta inseminace se může každý měsíc, nebo je třeba měsíc pauza a pak zas?to vycházelo asi každé 2 měsíce, že to teda pojišťovna, za předpokladu tedy že stimuluješ léky uhradí, a další rok, znovu 6x a tak furt dokola?i když to je asi blbost že, oni vědí, že když to nedopadne, i když nevím kolikrát celkem to zkoušejí, pak je jen IVF.promiň nechci Ti dělat hmury, ale když je tu ta možnost se zeptat.doktorka by mě odbyla,že mám předčasné starosti.takže jestli to chápu, začali jste hned na počátku kdy jste se s manželem domluvili na miminku, chodit do CARu, protože jste měli důvod, a tam se Vás ujali a začali jset zkoušet inseminaci?oni nechtějí žádné doporučení jako od doktora?resp.spíše to měl ze strany Tvého muže-od doktora v tomto případě napsáno od, nebo ty od Tvého gynekologa po dohodě jaký máte problém a tak dále?sma se asi nemůžeš rozhodnout jen tak, že začneš ne na gyndu,ale do CARu, nebo možná můžeš, ale pak si všecko musíš platit sama????? 😅

kote
27. zář 2006

dagmarko-my jsme šli dvykrát po sobě,pak jsme měli pauzu v létě(dovolená atd) a teď zase půjdeme dvakrát po sobě-nemusí tam být přestávka-prostě asi si pojištovna dala limit toho,co zaplatí.Ono to není jen o lécích,ale i o jednorázových pomůckách na inseminaci,úpravu spermií před zavedením atd...Nám to asi vyzkouší 7krát a pak se uvidí.Někomu zkusí třeba jen 3 Inseminace a jdou rovnou do ivf-asi záleží na konkrétním případu a i na věku-my jsme mladý pár a čas nás tak netlačí,jako kdyby nám bylo o 10 let více.......Ale je hodně párů,kteří třeba mezi dvěma ivf zkoušejí v přirozeném cyklu inseminace-nijak je to nazatíží a tak proč to nezkusit...Přestávka musí být mezi IVF-tam jsou silnější stimulační léky a hrozí komplikace a tak je přestávka aspoň 3 měsíce...
Co se nás týče-my jsme od mého gynekologa rovnou dostali doporučení do CARu-hned jak jsme se rozhodli,že chceme miminko.A tam se nás ujali a hned další cyklus jsme zkoušeli první inseminaci.
Myslím,že asi byste nic neplatili,pokud by ses objednala sama-já se poprvé objednala sama,popsala jim po telefonu náš problém a oni nám dali termín první návštěvy.A pak mezitím jsem si zašla k mému gynekologovi a ten mi dal rovnou doporučení...Ale asi by to šlo i bez něj..-je totiž spusta laxních lékařů,kteří problémy s neplodností svých pacientek berou velmi na lehkou váhu a trvá to docela dlouho,než je někam pošlou...Obecně se má pár zkoušet rok otěhotnět a pak už se jedná o neplodnost a je čas jít k lékaři...

dagmarka1
27. zář 2006

děkuju moc za vyčerpávající odpověď a přeju štěstíčko,ale ono to bude, bude to OK,neboj, šak se říká, že tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu až se ucho utrhne, a to je fakt, obecně, ať v dobrém či špatném smyslu.zkrátka když už je to jednou podělané,tak to musí vyjít a opačně, když něco dlouho funguje, tak se to zákonitě musí více či méně podělat!no ne? 😀
no s těmi doktory máš 100% recht, ale nám už je 30,oběma a je to naše premiéra, takže moc bych nic neodkládala.na druhou stranu asi můžu být spokojená, teda s tím,že když jsem svojí frndoložce přišla sdělit léta páně 15.8.06, že jdu na pravidelnou kontrolu a dovolila jsem si vysadit HA, což mi řekla že můžu i bez ní, a že se od června tudíž pokoušíme, tak mi řekla na rovinu, že do vánoc mi dává čas, a pak skočíme na vyšetření partnera=spermiogram.takže asi nebude tak na prd baba jedna, i když mě naštvala, já čekala že se mnou bude vést debatu,jak to máme jako nejlíp páchat a ve který okamžik, namísto toho mi řekla, že jsem měla s bídou asi 2 až 3 ovulace, tak mám makat v době ovulace, a tím se mnou skončila.no ale asi není úplně marná.i když u ní jak má baba náladu.
já totiž nemám a doufám že mít ani nebudu, žádný problém, takže těžko bych se mohla někam do CARu cpát, asi by si řekli že jsem pěkně páclá po palici, zkoušet jen 4 měsíce, i když je mi už 30 pryč. 😎

dagmarka1
27. zář 2006

jinak aby "babky" nenadávaly že kazíme téma, tak za jak dlouho doporučují odbornící použít těhotenský test, aby nebylo ani brzo-případné předčasné zklamání, ale ani moc pozdě?je mi jasné že po vynechání mentruace, ale kolik dní?vyčetla jsem že tak týden by mohlo být optimální,ale kdo to má vydržet?teď to nějak zatím snažím se neřešit, ještě mám 2 dny do nástupu MS,podle měření bazálek a zatím 2x úspěšného vystopování OVU z grafíku, i když zatím jen 1 délka luteální faze.nicméně mělo by to být kolem 29. až 30.DC.takže zatím mám čas.snažím se nedělat si zatím plané naděje že by, i když snažili jsme se dost, to ano, ale po 4. už nechci být přespříliš zklamaná že zase nee. 😕

kote
27. zář 2006

dagmarko-taky hodně štěstí 🙂
a nejlepší období na tvorbu mimča je-pokud si nechceš měřit teplotu- v období "plodného hlenu"-období,kdy se tělo hormonálně připravuje na ovulaci....
více viz: www.rodina.cz/scripts/fulltext/fulltxt.asp?hled...

a koukni na životodárný hlen.
Tak ať se brzy zadaří.Měj se pěkně.Papá. 🙂

dagmarka1
27. zář 2006

díky za odkaz, to už mám naštudováno křížem krážem, ovšem ve dnech kdy pozoruju obr množství hlenu vně, což tak, poprvé asi 15.DC,pak 13.DC, poté tuším 14.DC, a naposled 18.DC, podle teplot nedochází zřejmě k ovulaci, ale ta je podunutá až na 20.DC, což je zřetelně patrné z křivky BT.takže teď provádí dle studia na fertilityfriend.com jaksi vnitřní pozorování hlenu mezi prsty, fuj to jsem to hnusně napsala, a je to tak, a tím zjišťuju že ten živodárný mám, skutečně jo, a dá se říct od možná snad 12.DC do 18.DC, není sice plně čirý jako ten bílek, nekdy je mléčnější, jindy zase ne, ale tu tažnost a konzistenci má.no nicméně, moc mi vyhovuje měření BT,resp.už jsem si na to jaksi zvykla,takže budu pokračovat i nadále,co kdybych tyto vzácné údaje někdy nedej bože mohla potřebovat pro doktory.ale i tak bych nic snažením se obden neměla propásnout a zatím se nic nepodařilo, asi?! 😨 loučím se také, zase někdy nashledanou, všem přeji krásné volno, a díky.D.

artep26
28. zář 2006

Ahoj Dagmarko, chodila jsem pravidelně na ultrazvuky takže dle ulatrazvuků doktor zjistil, že ovu nemám. Nechal všemu průběh 6 měsíců, měla jsem min. měsíc cystu na pr. vaječníku jak jsem psala ale ta pak zmizela. Vaječníky mám taky ok tak nasadil Clostylbegyt. Takže teď zbývá jen čekat, kdy se to povede. Horší je, že na příb. letáků píšou, že lze předepisovat tyto léky jen 3 měsíce a pak by měla následovat pauza. Hrozí taky tvorba cyst a toho sebojim, kamarádka pak měla cysty pořád, následovaly srůsty, neprůchodnost vaječníků a teď otěhotněla až po um. oplodnění (čeká dvojčátka 🙂 ). Ale asi jsem pesimista, musim doufat, že vše bude ok a nepřipouštět si to. Všem vám přeji ať jste brzy těhu. Jo a k těm testům ...
Píše se a říká testovat 5 dní po očekávané MS. Takže tak nějak asi.
Pa

marguerite
29. zář 2006

holky tak jsem to dneska už nevydržela, prsa bolely stejně, tak jsem ráno vlítla na test-mám první den vynechání MS a je to tam!čárka slabá a ted večer je už pořádná tučná! Celé dopoledne jsem probrečela....štěstím. Tímto můžu říct, že jsme se manželem snažili rovných 9měsíců-v tom 9se nám to podařilo!!! Tak uvidíme, co na to manžel až přijde z práce domů :-P Držím všem pěstičky, vím jak je to čekání neskutečné!!!

marguerite
29. zář 2006

Ale nějak mě poslední 3 dny popichuje v bříšku.. není to nic divného? Nemusím se bát? 😒

cumacek
29. zář 2006

Gratuluju marguerite! 🙂 Myslím, že to píchání není nic divného, bude to O.K 🙂

marguerite
29. zář 2006

Děkuju..koukám že jsi taky čerstvá, na www.rodina.cz - mi vychází termín okolo 8.6. - já jsem tak štastná..ale zároven si uvědomuju, že ted už to nebude legrace...jen at je všechno v pořádku..to je to hlavní..že? pořád tomu nemůžu uvěřit. Po jaké době se povedlo vám?

cumacek
29. zář 2006

Jo, snadné to asi nebude, ale dá se zvládnout všechno 🙂 Já mám termín už potvrzený od Dr.No, my se ani nesnažili, byla to náhoda, ale krásná 😀

artep26
29. zář 2006

Tak to gratuluji Marguerite a všem ostatním snažilkám těhulkám 🙂 . Já asi nic, sice jsem MS stále nedostala ( jsem 34. den) ale testík ukázal pouze 1 /. No tak snad příští měsíc. To bude 9. měsíc snažení tak třeba je magický 😉 a taky se nám to konečně povede a popláču si štěstím stejně jako Marguerite a ostatní těhulky 😀 . Mějte se krásně holky a myslete na mě v po jdu na ko na gyndu a tam se dozvím co se děje a nedějě. Pa 😉

dagmarka1
1. říj 2006

gratuluju margurite, čumačkovi!!! 🙂 a tiše zamáčknu slzu,ale jednou to na mě též přijde! 😅 děkuji moc marguerite za podělení se nejen o počet měsíců snažení se,ale i testování.je to tak,zkrátka má-li to tam být,asi bude.takže to mám jěště čas, teprve startujeme 5.měsíc snažení, tak musím ještě chviličku trpělivě vydržet. 😒 jinak moc díky za minulou odpověď i artep26.holky držme se, jednou to příjde.D. 😲

cumacek
1. říj 2006

Dagmarko, jednou budeš taky těhu a určitě brzy, hlavní je se nevzdávat a mimčo přijde, třeba to ani nebudeš tak brzo čekat.Držím pěsti, aby všechny snažilky byly co nejdříve těhulky 😉

marguerite
1. říj 2006

Já taky Dagmarko držím palečky. Od MUDr. to sice nemám potvrzené, to je ještě brzy-dle mých výpočtů to je tak 3tt, ale snad by 3 testy nelhaly. Těch 9 měsíců dalo zabrat..ale vyplatilo se..ono to asi fakt má svůj čas..každé tělo potřebuje svůj čas..moje asi dlouho vstřebávalo roky antikoncepce..a už to vstřebalo 😎 takže do toho!!! čekáme zprávičky

bosorka207
1. říj 2006

tak babulky, som tu zase a stale nie som o nic mudrejsia ako predtym Obcas sa mi zakrutila hlava a boleli ma bradavky, tak som si urobila testik, ale bol negativny. To bolo 1 den pred ocakavanou mrchou.Teraz mi mrcha meska 5-6 dni, ale ziadne specialne priznaky nemam 😒 Len prsia si trosku citim na dotyk, ale nie je to nic vazne, ako hovoria ostatne tehulky.Takze asi nic 😒 Alee aj tak mi to nedalo a ked som sa akoze odhodlala preskumat moje vnutro prstami s nadejou, ze na nieco pridem, tak som citila len to, ze som sa akoby zuzila, lebo sa mi zda, ze steny a vsetko su nejake zdurene. nikdy som nezistovala, ako je to tam pred MS, takze neviem. Mozno je to len kvoli tomu, ze by mala mrska dojst... A este jedna vec, BZ so si nikdy nemerala, zacala som az par dni dozadu, takze viem, ze je to neskoro, na to aby sa z toho dalo zistit tehulkovanie, ale aj tak, co si mam mysliet o tom, ze mam od zaciatku stale 36,9 a 37?? Zeby som bola normalne taka horuca 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru