Po jaké době lze zjistit, že jsem těhotna?

kobzulka
7. zář 2006

Ahojky, od patku mam pocit, jako bych byla tehotna-bolest v podbrisku, bolesti prsou, spatne po ranu, ale beru leky na anginu a porad si rikam, ze je mozne, ze je to z toho. Dnes uz je mi lip, leky jsem totiz v utery vysadila. Mam strach, ze to zase nebylo "ono", i kdyz porad mi neni uplne o.k., bolesti citim, ale podstatne min. Test mi vysel negativni, ale asi je jeste brzy. Po jake dobe lze zjistit, jestli jsem tehotna? Menses totiz cekam az kolem 22.9. Coz je jeste dlouha doba. ☹

protea
8. zář 2006

Martinko, tak to je mi líto.
A měla jsi nějaký citvlivý test?
PS:řekni mi jen, co to je laparoskopie už jsem to párkrát slyšela ale už zase nevím?! 😖

martinka.a.honzik
8. zář 2006

protea: Je to vlastně operace, ale neprovádí se normálním řezem, ale dvěma dirkama do břicha. V roce 2002 mi zjistili endometriozu, která se mi, i přes léčbu, cca po 1,5 - 2 letech vrací a vždy v minimálně o 100% horší podobě. A to je právě teď. Pani doktorka mi dala 3 měsíce zkoušení, při neúspěchu další laparoskopie a podle výsledků a rozsahu endometriozy, buď další max 0,5 roku snažení nebo rovnou umělé oplodnění. Jde o to, že už by to byla moje 11 operace (narkóza) a moje tělo to už moc nezvládá. Tzn. někdo je po laparoskopii za 14 dní jako by na ní ani nebyl a já se z toho dostávám 0,5 roku. Z toho minimálně měsíc jsem na nemocenské a nejsem schopná normálně fungovat ☹

protea
8. zář 2006

Tak to je mi Martinko moc líto, já naštěstí žádné zdravotní problémy nemám ale musím to zaklepat aby se to nezměnilo.
Tak ti tedy přeji, aby ti vyšlo všechno v životě co si budeš přát.
Asi to nemáš moc jednoduché, doufám že aspoň doma jsou na tebe hodní?!

martinka.a.honzik
8. zář 2006

protea: děkuji ti moc. Mě ke štěstí chybí už jen to miminko. Se zdravotníma problémama bojuji celý život a zatim jsem vždy vyhrála. A za mimíska budu bojovat o to víc. Naštěstí mám velkou oporu v manželovi a taky v rodině. Manžel po miminku taky moc touží. Tak snad se zadaří...
PS: ať se vám s miminkem dobře daří...

memorka
9. zář 2006

čau všichni
poraďte mi prosím , zda je možné , aby mi těhotenský test ukazoval negativní výsledek.Poslední menstruaci jsem měla 13.8.2006 , mám stále bolesti v podbřišku.Nikdy mi mestruace navynechala a když jo , byla jsem těhotná.Mám 2 kluky a chceme třetí dítě. Má někdo podobnou zkušenost? Já si myslím , že mimi čekáme .Test jsem si zkoušela ve středu . Jen mě mate , že byl negativní.

marinka
9. zář 2006

memorko, mně se to zdá na test ještě moc brzo, ale potřebovala bych vědět, kdy jsi měla ovulaci. Kolikátý den po ovu jsi?? Jetli to není 14 DPO, tak ještě nemůžeš chtít //, i když jsou holky (ale jsou to výjimky), kterým se // ukážou už od 12 DC.. Buď trpělivá, pokud MS nedorazí během víkendu, zopakuj testík v pondělí..

protea
9. zář 2006

Ahojky Memorko,
já bych radila koupit v lekárně hodně citlivý test(některé ti ukáží// už pátý den po oplození🙂)
Budeš vědět na čem jsi, to je vždycky lepší, než nejistota.
Ať miminko vyjde

kobzulka
autor
9. zář 2006

Protea: Nevis znacku nebo cenu toho testu? Ja bych to celkem potrebovala vedet. Jsem nemocna a nevim, jestli si muzu vzit nejake leky nebo ne. Nechci riskovat.

majka07
9. zář 2006

Test mi to ukázal po 4dnech vynechání MS jsem měla //, byla jsem aj na testech, ty to potvrdili, ale hodnoty byly nízké a tak se to musí opakovat, zda je vše ok, je to lepší asi zjistit dýl než dřív 😉

protea
9. zář 2006

Kobzulko:vážně nevím tu značku než jsem otěhotněla tak jsem kupovala vždy nějaký jiný test a na značku jsem nekoukala.
Ten test ale stojí něco kolem 100Kč a musí tam být napsáno že se může použít už myslím pátý den po oplození.
To si hlídej, v lekárně ti dají klidně jakýkoli test a neřeší to.
Radši si přečti příbalový leták už v lekárně, ať máš jistotu.
Mluvím z vlastní zkušenosti, chtěla jsem v jedné lekárně ten hodně citlivý test, slečna mne ujišťovala že je to on a pak doma jsem vyčetla z letáku že se dá použít až první den vynecháni MS.

luca83
11. zář 2006

Ahoj holky,ja jsem se ten test snazila koupit vcera v obchode, ale nemeli, dali mi jiny-takovou tycinku, ktera se nenamaci, je pod proud a je pry taky hodne citliva, ale ukaze to nejdriv tak po 14 dnech. Ten hodne citlivy ani neznali. ☹ Tak nevim, kde ho sezenu. Nezbyva mi nic jineho, nez vyckat. Priznaky, ktere jsem mela minuly tyden (nevolnost, bolesti prsou) mi nejak odeznely, krome toho , ze me boli bricho jakobych mela dostat MS, tak nevim... Uz zacinam pochybovat...

iza
12. zář 2006

Ahoj,předávám info, které mi řekla pí. lékárnice. Nemá se prý příliš spoléhat na testy, které tvrdí, že zaručeně ukáží těhotenství již po pěti dnech po případném oplodnění. Jsou prý velice nespolehlivé.

len
12. zář 2006

Holky, já už to tu někde psala, ale:

S čímž jistě budete všechny souhlasit, aby test mohl něco ukázat, musí mít co měřit. Měří hladinu hormonu hCG. Tento hormon produkuje placenta po uhnízdění vajíčka. Čili nežli se vajíčko uhnízdí, ani sebecitlivější test prostě nebude mít co měřit, a proto ani nic neukáže.

A teď je otázka - kdy se vajíčko uhnízdí? Protože na tom to všecko závisí a právě tohle je nejisté - většinou se uvádí, že vajíčko se uhnízdí 7.-8. den od oplození, ALE výjimečně se může uhnízdit už 5. den, právě proto se na těch nejcitlivějších testech píše, že výsledek ukazují už od 5. dne. ALE - pokud nejste ten výjimečný případ, kterému se vajíčko uhnízdí už 5. den a navíc nezačne okamžitě produkovat měřitelné množství hormonu hCG, neuvidíte prostě nic. Čili jedné z mnoha test ukáže // už 5. den, ale ostatní jen zbytečně vyhodí peníze.

Dále se vajíčko může uhnízdit i později - prý až do 11. dne od ovulace, proto se doporučuje dělat si i ty nejcitlivější testy až po vynechání MS, protože do té doby už bude valná většina vajíček usazených a placenta bude produkovat hCG. Nezáleží tedy zdaleka jen na tom, jak je test citlivý, ale v první řadě na tom, aby vám měl vůbec co ukázat 😉 Ty testy nejsou nespolehlivé, jenom po nich prostě dost často chcete nemožné 😀

luca83
12. zář 2006

len,to mas urcite pravdu, ale prece pokud nekoho (napr.me) boli prsa, je mi po ranu zle, boli me v podbrisku jako bych mela mit MS a pritom to mam dostat az 20.9., tak by to melo byt zpusobene hormonama,ne? Teda pokud jsem opravdu tehotna. Tak pokud ty hormony v sobe mam a zpusobuji zmeny, tak by uz mely byt prokazatelne,ne? A ja si delala dnes rano test a nic. ☹ Takze asi nejsem tehu,co? 😢

len
12. zář 2006

Luco, buď je to opravdu způsobeno hormonálně (a pak je to fakt brzy), potom v sobě těch hormonů asi nemáš ještě dost a test za pár dní poví víc, nebo je to prostě sugesce, já vím, zní to ošklivě, ale docela dost holek už tu o tom psalo - miminko moc chtějí a příznaky se jaksi samy dostaví, i když MS přijde v termínu...
Já se k tomu snažím přistupovat v klidu, ty testy nejsou levná záležitost (obzvlášť ty hodně citlivé) a dokud mi nebude meškat MS, žádný fakt dělat nebudu 😀 Taky měřím BT, která mi toho taky dost řekne ještě před MS, ale to už je jiná kapitola... Ale uznávám, že je holt někdo netrpělivější 😀

len
12. zář 2006

Holky, tohle jsem objevila 😉

Těhotenský test provedený hned první den, kdy ženě vynechá menstruace, jí může nesprávně ukázat, že není v jiném stavu. Tento výsledek totiž zkresluje různý okamžik uhnízdění oplozeného vajíčka, tvrdí nejnovější americká studie.

Výzkumu se zúčastnilo 136 žen ve věku 21-42 let, které nedávno počaly. U devadesáti procent z nich došlo k uhnízdění embrya v první den vynechání periody, ale u zbývajících deseti procent zaznamenali vědci negativní výsledek testu na zjištění těhotenství, což naznačovalo pozdější sestup oplodněného vajíčka do dělohy.

V moči žen byla za pomoci velmi citlivých testů zjišťována zvýšená hladina hormonu HCG, která následuje po uhnízdění vajíčka v děloze a je známkou početí. Domácí těhotenské testy měří také hladinu HCG, ale jsou méně citlivé než vědecké metody.

Většina těhotenských testů na domácí použití odhalí početí tři až čtyři dny po uhnízdění vajíčka. Některé návody však uvádějí, že v případě negativního testu, žena pravděpodobně není těhotná.

"Toto nepodložené ujištění může mít vážné následky," tvrdí autor studie Allen Wilcox, který závěry své práce publikoval v odborném časopise Journal of the American Medical Association.

"Ženy s negativními výsledky testů by se tak nemusely chránit před působením toxických látek na pracovišti nebo před léky, které mohou poškodit vyvíjející se zárodek," vysvětluje vědec.

"Doba uhnízdění má svoji přirozenou variabilitu, která je šest až dvanáct dnů po ovulaci," řekl Wilcox. Do sedmi dnů po vynechání menstruace potvrdily výsledky testu, že k uhnízdění embrya došlo v 97 procentech případů.

"Přesný interval od nástupu předešlé menstruace k ovulaci a poté k prokazatelnosti těhotenství je v zásadě složité předpovědět," dodává vědec.
Zdroj: ČTK

myska
12. zář 2006

Já jsem si první test dělala nedočkavě hned první den po vynechání menstruace, a test byl negativní, další jsem si udělala až 5. den po vynechání a objevila se tam slabounká druhá čárka. Takže jak píše Len, vyčkat!!

vladys
15. zář 2006

Ahoj holky. Chtěla jsem se zeptat - nedostala jsem MS, dělala jsem si 3 dny po sobě testy a byly pozitivní - teda ta čárka byla slabá, ale byla tam. Tak jsem hned šla na krev - a ted´ mám pochybnosti, jestli jsem to neuspěchala, je možné, že by bylo ještě brzo? Zatím čekám na výsledek.

protea
15. zář 2006

Ahoj Vladys, já vím že se mi dobře radí ale dokud nebudeš mít ty výsledky krev.testů, tak nic nenaděláš.
Já myslím, že to bude dobré.
Já těch testů vyzkoušela asi šest během čtyř dnů a pak jsem se objednala na prohlídku.
Ale mne to bylo nějak tak jasné, že jsem těhotná prostě jsem byla "jiná"🙂
Držím palečky ať mimčo vyjde.
Kdy budou výsledky?

vladys
15. zář 2006

Výsledky budou už v pondělí, mně šlo spíš o to, že by se to třeba ještě v krvi neprojevilo, i když bych byla těhotná. Hlavně chci překvapit manžela, je te´d pryč, tak jsem toho chtěla využít, abych ho překvapila. Jenže už minulý měsíc jsem se cítila jinak, tak jsem si myslela, že je to tady, a pak jsem to dostala a testy byly negativní, tak teď se mu nechci moc svěřovat, abych pořád nedělala zbytečnoý "poplach". Vzhledem k tomu, že se o mimčo pokoušíme teprve 2 měsíce, tak by to bylo skvělé, kdyby to vyšlo.

protea
15. zář 2006

Já tomu věřím, že vám to mohlo vyjít nám to vyšlo hned první měsíc(taky to byl první měsíc po svatbě)
Jak byl ten test pozitivní, tak jsem tomu nemohla uvěřit a brečela jsem jako malá holka.
Já zkoušela ten test ještě před vynecháním MS, byl tedy hodně citlivý a vyšel pozitivně a pak ty další dny jsem si už koupila ty obyčejné testíky.
Bylo by to krásné, kdyby jsi takhle přivítala manžela doma.
Co jiného říct, snad jen čekej.
A přeji silné nervíky.

luca83
15. zář 2006

Holky, delate si test vzdy jen rano nebo myslite, ze je stejne spolehlivy i behem dne?

len
15. zář 2006

Vladys, obecně by měly být krevní testy přesnější než ty domácí, měly by i zjistit, kolik přesně tam hCG je. Takže pokud opravdu těhotná jsi a dokonce se to i projevilo na testu, krve bych se neobávala 🙂

Luco, ráno je koncentrace hCG v moči největší, proto se // na testu zobrazí nejlíp, pokud máš ale hCG v moči dost, měl by se bez problémů zobrazit i odpoledne 🙂 Je-li hCG ještě málo, ráno ti výsledky ukážou víc 🙂

kalci
15. zář 2006

Vladys, já když jsem byla poprvé těhotná dělala jsem si test víc jak 14 dni po vynechání mens. Byla tam zřetelná čárka. Tři dny po testu jsem šla ke gynekologovi, ale těhotenství neviděl. Že jsem těhotná zjistil až po krevních testech. Takže nejspolehlivěji se zjistí, že je žena těhotná asi z krevních testů. Vím jak je to čekání hrozné. Já jsem na první dítě čekala víc než rok. Když jsem šla od toho gynekolaga, když mi řekl, že těhotenství nevidí brečela jsem jak želva. Když mi pak asi po třech dnech řekl, že jsem těhotná, ale není jasné jestli normálně nebo mimoděložně dovedete si předastvit jak jsem se asi cítila po tom roce čekání. Ale vyšlo to. Dceři je už 7 let.

slevik
15. zář 2006

Nemáte někdo zkušenost s testy? Jak musí být silná 2.čárka a kdy se musí objevit? Dnes ráno jsem si dělala test a jsou tam //, ale druhá slaboulinká a objevila se až chvilku po tý první... Díky 😉

vilca
15. zář 2006

Ta druhá se tam vždycky objeví až chvilku po té první. Ta první má jen ukázat, že je test funkční. Ta druhá je pro tebe důležitější a chvilku jí trvá, než vyhodnotí přítomnost hCG.

vilca
15. zář 2006

A jestli je ta druhá moc slaboulinká, udělej si test znova za několik dní. To už by se měla ukázat víc.

olivie
15. zář 2006

Ahojky snažilky - chtěla bych se s Váma poradit - alespoňs těmi, kteří mají s mým dotazem zkušenost.
2 měsíce se snažíme s manželem o miminko a dnes je teprve první den, kdy jsem nedostala očekávanou MS.Vím že je to zcela ormální,ale vždy mám alespoň ten den,kdy to mám dostat veliké bolesti zad a tak už vímo co kráčí.Tentokrát ale ne.
Dnes jsme si jako každá zvědavá snažilka koupil těhotenský test.
Výsledek nejdříve negativní.No nis, tak jsem ho asi po 10 minutách hodila do koše.Po asi půl hodině mi to nedalo a jen tak ze zvědavost jsem se koukla ještě jednou.Jedna čárka sytá - to je jasné,ale já tam když se zadívám tu druhou slabě vidím ???
Je to možné že by to vyšlo ???Že je čárka slabounká z důvodu pouze jednodenního zpoždění???
Děkuji Vám za radu.
Olivie

alusa
15. zář 2006

Olivie, výsledek testu se bere pouze v té době jak je to napsané v návodu. V pozdější době už není výsledek pravdivý!

slevik
15. zář 2006

A myslíte, že je možnost, že by se třeba příště neobjevila? Mám strach, jestli to je pravda...asi pořád nevěřím 😕 Ale je vidět na dosah ruky...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru