Po jaké době lze zjistit, že jsem těhotna?

kobzulka
7. zář 2006

Ahojky, od patku mam pocit, jako bych byla tehotna-bolest v podbrisku, bolesti prsou, spatne po ranu, ale beru leky na anginu a porad si rikam, ze je mozne, ze je to z toho. Dnes uz je mi lip, leky jsem totiz v utery vysadila. Mam strach, ze to zase nebylo "ono", i kdyz porad mi neni uplne o.k., bolesti citim, ale podstatne min. Test mi vysel negativni, ale asi je jeste brzy. Po jake dobe lze zjistit, jestli jsem tehotna? Menses totiz cekam az kolem 22.9. Coz je jeste dlouha doba. ☹

leniik1
7. zář 2006

Já jsem těhotná asi od 11.8. a zjistila jsme to před pár dny kdy mi test ukázal //.Takže jsme těhotná cca 4 týdny. 😉 A test to ukázal.

protea
7. zář 2006

Kobzulko, hlavně se nestresuj.
Já vím, dobře se to říká, taky to znám.
Nám to ale naštěstí vyšlo hned, ani jsem tomu nechtěla věřit.
Takže mne vyšel pozitivní test ještě před tím, než jsem to měla dostat.
Ale je to speciální test-teď už si bohužel nevzpomenu na značku.
Musí v příbalovém letáku být napsáno něco jako že si ho můžeš udělat třeba už pět dní po styku.
PS:stojí něco kolem 100Kč, ale stojí to za to
Jinak já poznala hned, že jsem těhotná, snad hned druhý den po styku jsem byla prostě jiná a hlavně hrozně unavená musela jsem jít spát i přes den

Držím palečky, aby to bylo miminko🙂

kobzulka
autor
7. zář 2006

A mela jsi jeste nejake priznaky? Bojim se, ze to "ono" nebude a budu zklamana, snazime se uz 4 mesice a porad nic. Ja vim, nestresovat, doma to jde, to jsem celkem v klidu, ale v praci mam stres porad, nejak posledni dobou radi sef, takze to neni zadna prochazka ruzovou zahradou, tudiz se strestu nevyhnu, i kdyz bych moc chtela.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lauriem
7. zář 2006

Gedren, obdivuji Tvou disciplínu. Také jsem si říkala, že nebudu dělat testy dřív než týden po vynechání. A nevydržela jsem. Ale aspoň jsem zase věděla, když mi bylo zle a krvácela jsem, že se děje něco zlého. V tomhle s Tebou musím nesouhlasit, že nezáleží na tom, kdy se to dozvíš. Když je vše v pořádku, budiž, ale co když ne? ☹

protea
7. zář 2006

Kobzulko jestli jsi se ptala mne na ty další příznaky?!
Tak hlavně musím říct, že jsem si myslela že jako prvomaminka to nepoznám, ale poznala.
Fakt jsem byla hrozně unavená, pálila mne žáha hned na začátku-teď to naštěstí přešlo, a břicho se mi nafouklo.
Některé těhulky říkají, že je hned bolely prsa-to mne ale neee.
Nekteré mé známé bolí prsa i při menstruaci tak to bude asi něco podobného jako těhotenství.

kristi
7. zář 2006

ja jsem si nepamatovala datum posl. menstruace, takze jsem cekala a cekala...a pak jsem prisla na to, ze prsa uz mam natekly asi 3 tydny v kuse, takze to asi nebude koser...zjistila jsem to v 7 tydnu.... 😀

martinka.a.honzik
7. zář 2006

Ahojky holky, vím, že je to asi hloupost, ale nevíte jestli bych mohla být těhotná i přesto, že jsem dostala menstruaci? Jde o to, že jsem silněji krvácela jen jeden den (31.8.večer + 1.9. přes den), další 3 dny bylo už jen špinění. Od pondělí se cítím hrozně unavená a pořád pospávám (i v práci se mi chce spát), bolí mě v podbřišku a od včerejška od rána je mi špatně na zvracení. Teď váhám jestli si udělat test teď nebo ještě počkat a nebo to nechat úplně být... Třeba je to jen únava z práce...asi už bláznim ☹

ivusenka
7. zář 2006

Martinko, možný to je. U nás jedna kolegyně z práce krvácela 2 měsíce, než něco vůbec zjistila, ale já měla 2 cykly také tak jak popisuješ, jeden den silně a pak hodně slaboučce

lauriem
7. zář 2006

martinko :o) to zní slibně 😉 Já jsem v prvním těhotenství také ještě 2x jakoby menstruovala ale krátce a slabě. Já být Tebou tak testuji, nevydržela bych to napětí. Jsem totiž extrémně netrpělivá v tomto ohledu. Držím palce 🙂

leniik1
7. zář 2006

martinko mohla při minulém těhu jsem slabě krvácela a jen 3 dny tak jsme tomu váhu nepřikláněla a byla v tom i přes to, zjistila jsem to až když jsem bohužel potratila. 😢 Ale dneska jsme se dozvěděla že jsme 3v1. 😀

martinka.a.honzik
7. zář 2006

leniik1 moc moc gratuluju a držím palačky ať jste všichni tři v pořádku a v pohodě. Toho já se právě taky bojim. Jde o to, že máme nemocného pejska a musel jít na rentgen a my tam museli být s nim a držet ho, dostali jsme sice takové ty zástěry ale stejnak. Oni se mě ptali jestli nejsem náhodou těhotná a já že jsem to před víkendem dostala, takže nejsem. No a pak jsem začala mít tyhlety příznaky. Tak mám strach, že kdybych byla opravdu těhotná, tak že jsem tim rentgenem miminku mohla ublížit.... 😢

lauriem
7. zář 2006

martinko, jestli Tě uspokojí slovo lékaře - negynekologa: pokud mělo záření vliv, dojde k potratu, pokud ne je mimi v pořádku - tak je to se všemi škodlivinami v takhle časné fázi těhotenství.

leníku já jsem to nepochopila, ty 3v1, to je jako potvrzení těhotenství nebo trojčata?

martinka.a.honzik
7. zář 2006

Lauriem: abych pravdu řekla, tak mě to neuspokojilo.. Kdybych měla potratit, kvůli své blbosti, tak bych se s tim těžko vyrovnávala.... 😢
Holky co myslíte, mám si zkusit udělat test nebo mám ještě počkat?

lucianka
7. zář 2006

lauriem - Lenik čeká dvojčátka! 😉

leniik1
7. zář 2006

lauriem to je jako já, jedno mimi a druhé mimi jsme 3 v jedné osobě. 🙂 Dneska jsem byla u Dr. a viděla jsme na utz dva váčky čekám dvojčátka. 🙂

lauriem
7. zář 2006

Leníku, blahopřeji!!! Vidíš, počkla sis a máš hned 2. Mám z Tebe velikou radost. 😀

martinko, nemyslela jsem uspokojit jako potěšit, ale stačit. jasně, že by nikdo neměl radost, kdyby svému miminku ublížil, to by mě samozřejmě ani nenapadlo. 😕

protea
7. zář 2006

Martinko, já myslím že pokud jsi použila na té veterině tu jejich těžkou zástěru, tak by mělo být vše v pořádku.(kdysi jsem ji taky měla na sobě když nám rentgenovali našeho pejska)
Co se týče toho krvácení, tak nevím ale když vás dost říká že krvácelo třeba ještě dva měsíce, tak asi jo.
Mne můj gynekolog řekl, že pokud bych začala krvácet tak mám hned jet do nemocnice, že to neznačí nikdy nic dobrého?!
Ten testík bych si udělala, aby ses mohla pak zařídit.
Držím palečky

martinka.a.honzik
7. zář 2006

Holky děkuju moc, ráno si udělám testík a uvidíme. Kéž by tam byly //

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
leniik1
7. zář 2006

gedren ty jsi taky čekala 2? 😕

lauriem
7. zář 2006

Gedren, hodně jsem o tom přemýšlela, jestli je to dobře nebo špatně, že jsem o tom věděla. Sice jsem to oplakala, ale jsem ráda, že to vím. Už se to stalo podruhé (o kterém vím) a proto musím být opatrnější. Pokud se to stane ještě, odhodlám se ke komplexnímu vyšetření včetně genetiky a budeli třeba i invazivních metod.
Jinak by se mohlo stát, že bych si myslela, že mám problém otěhotnět a zatím bych třeba měsíc co měsíc časně potrácela. To je tedy hrozná představa. Už tu nebudu rozvíjet své fantazie. 🙄
Chápu, že ve Tvém případě bys raději nevěděla o dvou, ale rovnou o jednom bez zármutku. Držím palce, ať je vše dobré 🙂

kobzulka
autor
7. zář 2006

Leniiku, drzim palce a moc gratuluji! 😵 Uz aby byly ty tri mesice za tebou a mela jsi "klid",co? Nebyl to sok-dvojcatka? Co na to manzel? Jeeezis, ja bych chtela taky! Ale bude mi stacit jedno... 😀

leniik1
7. zář 2006

gedren taky moc držím palce a kobzulko moc děkuji šok to byl a je do teďka a bude ještě až se to dozví manžel. 😀

kobzulka
autor
7. zář 2006

Tak pak se musis pochlubit, jak reagoval a nejlip i jak jsi mu to rekla! Moc bych chtela byt v tvoji kuzi! 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
martinka.a.honzik
8. zář 2006

Ahojky holky, tak jsem si dnes ráno udělala test a zase nic 😢 Takže to, že je mi tak špatně vypadá na druhou variantu, tzn. že pokud se nám mimčo nepovede tento měsíc, tak mě v říjnu nebo listopadu čeká laparoskopie...už třetí během 4 let ☹

lauriem
8. zář 2006

Gedren, no tak to jooooooooooo 😎

leniik1
8. zář 2006

gedren 😵 Už docela to utíká a brzo už uvidíš svoje mimi 😉

iza
8. zář 2006

leniik1:moc gratuluju

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru