Pomoc - jsem těhotná?

eva_55
6. kvě 2019

Ahoj holky, prosim, nemate s timhle nektera zkusenost? 24.-28. dubna jsem mela normalni MS. Ted v nedeli jsem zacala krvacet (byla jsem na pohotovosti) a tam mi nic nezjistili-pry menstruace ze stresu nebo hormonalni vykyv. Doktor mi rekl, at si pro jistotu udelam TT. Doma jsem si ho udelala a dve carky, dnes rano jsem byla na krvi a cekam na vysledky. Stalo se to nektere z vas? Co to muze znamenat?
Dekuji moc, Eva

werumka
6. kvě 2019

@nesticka Není zač 🙂 Záleží na délce cyklu a délce luteální fáze (to je ta, která následuje po ovulaci). Tahle fáze je totiž každý cyklus stejně dlouhá (měla by mít minimálně 10 dní a maximálně 16 dní). Takže třeba žena, která má cykly 28 dní, nemusí mít vůbec ovulaci 14. den cyklu. Může ji mít 18. den, ale třeba i 12. den. Podle té délky luteální fáze, kterou má stále stejně dlouhou. Jinak obecné pravidlo pro pravidelné cykly zní tak, že neplodných je pouze prvních 5 dní cyklu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru