Pôsobí mi po porode ovulácia bolesť podbrušku?

rimmel
4. pro 2009

snazila som sa dvakrat tuto temu dat ale nik mi neodpovedal..v snazilkach..ani ju tam neni vidno ☹ 😀

neviem ako boli ovulacia, od 18som na hak a co bolo pred si fakt nepamatam...syn bol planovanytakze ked somvysadila hak, ovu prisla a otehotnela som hned, ale tiez si moc nepamatam, iba ze citlive bradavky hoci muz mi spomina ake som mala bolesti ze som bolaprikovana k stolicke no neviem..

ide o to ze od porodu asi 3-4krat sa mi stalo, ze som mala bolesti v podbrusku ale nie menstruacne..take cudne ako keby palive..ako aj posledne dva dni..dnes uz menej. Ako keby svalovka..alebo daco ja neviem..bradavky ci ma bolia tazko zistim nakolko kojim ale po pravde tiez su nejake bolave od maleho ale neviem ci si to iba nevymyslam

menstruraciu som este nedostala.

myslite ze tieto bolesti su sposobene ovulaciou??

rimmel
autor
4. pro 2009

ps ta bolest nieje na jednej strane ale celom podbursku vazne velmi nizko..a ked sa sustredim zda sa mi ako keby ma boleli vajecniky ale zase to si tiez mozem nahovarat fakt je ta bolest skoro v celom podbrusku uplne najnizsie.
ine priznaky nicoho nemam.

rimmel
autor
4. pro 2009

nikto nepomoze?

lamarika
4. pro 2009

Já měla takové bolesti když jsem otěhotněla 😀 😀 😀

kutcher
4. pro 2009

Tak predpokladam, ze beres Azalii nebo jinou gestagenovou antikoncepci na kojeni, neboli minipilulky - gestagen narozdil od vice slozkovych antikoncepci chrani v tom, ze zahustuje hlen delozni sliznice a pusobi na zlute telisko, coz znamena, ze ovulaci normalne mit i muzes a pokud se ti posledni dobou tvori treba jen o trochu min mlika, muzes v brzke dobe zacit spinit nebo menstruacne krvacet, ja nekdy krvacim kdyz jsem uprostred plata antikoncepce a pak treba az za 4 mesice. Muze to byt tedy predzvest krvaceni, tak bacha na necekanou nehodu.

rimmel
autor
4. pro 2009

kutcher ale toto uz je asi 3ti krat za dobu 9mesiacov co sa mi to stalo a krvacanie nikdy neprislo..dokonca predtym som to mavala hlavne na vecer..a posl.dva dni nonstop ale dnesny treti den u lepsie. 😒

a ano som na minipill-jednozlozkovu ale znacku asi nepoznate nakolko som v uk

no ja dufam ze je to ovu.....ze to neni nejaky mocovy mechur alebo co...asi pojdem pre istotu k lekarke 😖

lamarka si ani srandu nerob!!! asi ale aj to pre istotu skontrolujem, dnes kupim test..lebo ani to sa uplne vylicit neda 😅 😀

rimmel
autor
4. pro 2009

vylucit nie vylicit 😀

rimmel
autor
4. pro 2009

ked sedim da sa ale ked nejaky pohyb robim dokonca aj ked chodim je to viac citit..boze dufam ze fakt niesom tehotna alebo co ☹

aleachim
4. pro 2009

rimmel, já měla naprosto stejné příznaky a byl z toho zánět vaječníku. Dojdi si raději k lékaři.

rimmel
autor
4. pro 2009

no zbohom..tak teda pojdem diki.

kutcher
4. pro 2009

To muze byt cokoliv, ale ja pri teto antikoncepci mela bolesti casto a pak prislo krvaceni, je vsak obdobi zimi, tak to ty moc. cesty mohou byt, ale doufam, ze to je to co jsem psala... ta citlivejsi prsa tomu mohou nahravat a s tim tehotenstvim bych taky souhlasila.

lamarika
4. pro 2009

A nebo by to mohl být opravdu taky ten močák. . . 😒

rimmel
autor
4. pro 2009

mocak no neviem...zeby bolest prisla pred mesiacom, dvomi, 1 den ne vecer, potom odisla, a teraz toto nonstop tri dni? mocak..ten som mala ked som bola tehotna a curala som jak diva a aj mi neslo sa vycurat poriadne co teraz neni problem ale zase tiez tentopriznak byt nemusi...idem dnes fakt ten test kupit aspon daco vylucim 😎

lamarika
4. pro 2009

Já jsem měla právě první týdny bolesti v podbřišku a taky mi vadilo si lehnout na břicho. Asi to bylo kvůli tomu jak se tam to vajíčko uhnizďovalo 😉 Ale pokud bereš pravidelně minipill, tak bych řekla, že to bude asi něco jinýho. Každopádně testem nic nezkazíš a alespoň jednu možnost vyloučíš 😉

kutcher
4. pro 2009

No ony jsou minipilulky spolehlive pouze v pripade, ze je nevynechate a berete presne v danou hodinu s odchylkou pul hodinky

lamarika
4. pro 2009

Holky, ale když ženská kojí, tak ta pravděpodobnost na otěhotnění se taky trošku snižuje, ne?

rimmel
autor
4. pro 2009

kutcher moje su s odchylkou 3 hodin a po pravde neberem ich vzdy na minutu presne a niekedy sa mi stane ze zoberem vyse 3hodin neskor, ochranu pouzijeme ale nie po dobu celych dvoch tyzdnov ako doporucuju.....ale hovori sa ze ak zena koji v pravidelnych intervaloch t.j min.kazde 4hod. ovulacia by sa nemala dostavit, nato sa samozrejme nespolieham i ked kojim castejsie nez 4hod.ale aj tak...to ako minipill funguje mne osobne pride dost onicom a nespolahlive.

uz sa tesim na test 😀 inak je aj test na ovulaciu nie??

kutcher
4. pro 2009

Taky je na ovulaci... kdyz holky, ona je pravda, ze kdyz kojite, tak ta ochrana je lepsi, ale takovejch uz na to naletelo a doplatilo...

rimmel
autor
4. pro 2009

tak kupim oba testy ha! 😀

lamarika
4. pro 2009

My bychom právě s manželem chtěli zapracovat na dalším. Jenže kojím co 3 hoďky (nemyslím si, že je kojení antikoncepce, ale snižuje možnost otěhotnění), takže si myslím, že se nám jen tak nepoštěstí a že si ještě nějakou dobu počkáme 😉

Na ovulaci jsou taky 😉

rimmel
autor
4. pro 2009

lamarka faaakt? a nebojis sa ze to nebudes zvladat..mimi a k tomu rok a pol stare dieta? my sme tiez rozmyslali ale ja by tom nato nemala....a tehotna behat popri malom, pri tych unavach ake som zvykla mat no neviem neviem 😀

lamarika
4. pro 2009

Tak nějaké ty obavy jsou, ale ještě úplně nevím do čeho chci jít, takže zatím přetrvává sladká nevědomost 😀 😀 😀 Než jsem poprvý otěhotněla, tak nám to trvalo skoro půl roku a to nejsem nekojila, takže bych se ani nedivila kdyby děcka měli mezi sebou rozdíl 2,5 let 😀 On manža pracuje v zahraničí a je doma na víkend většinou po dvou týdnech, takže ono těch příležitostí se trefit do těch správných dnů moc není 😉 😀

rimmel
autor
4. pro 2009

😀 😀

chumac
4. pro 2009

Rimmel. Ja nechápem, čo furt riešiš. Keď berieš hormonálnu antikoncepciu, tak nemáš ovuláciu. To je totiž princípom. A navyše dosť kojíš, tak to ovu určite nie je. Ale možno sa už hlási mrcha. Ak by ťa to veľmi bolelo, tak choď radšej k doktorovi.

rimmel
autor
4. pro 2009

chumac vidim ze o tom vela nevies...

tymothy
4. pro 2009

rimmel - ovulaci má člověk jen jeden den - ta bolest na ovulaci vůbec nevypadá. To, co někteří při ovu cítí, je třeba jen takové bodnutí, když se vajíčko uvolní. To znamená, je to okamžik. A rozhodně to netrvá celé tři dny. Být tebou, střihám k lékaři. 😉

rimmel
autor
4. pro 2009

mini pill ktoru ja berem ovulaciu po kazde nezastavuje, pracuje na inom principe nakolko mini pill obsahuje iba progestogen

rimmel
autor
4. pro 2009

ale asi mas pravdu a ovu to nebude. 😒

chumac
4. pro 2009

Rimmel každá HAK zastavuje ovuláciu, inak by ti bola nanič. A ak si teda myslíš že nie, tak ako si asi myslíš, že to funguje?

rimmel
autor
4. pro 2009

moja mini pill zhustuje ten vytok, vulucok ( neviem ako sa to povie)krcka maternice..a tym zabranuje spermii aby sa dostala k vajicku

zuzuje vnutro maternice a tym je prevajicko tahsie uhniezdit sa

a niekedy moze i zastavit ovulaciu ale nie vzdy..nie na tomto principe pracuje..a tato co ja mam nie. cezzarette ano skoro vzdy.

rimmel
autor
4. pro 2009

doslova co pisu je ze je to pre spermiu tazke dostat sa k vajicku ------ ale nie nemozne 😒 (co uz nepisu samozrejme)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru