Pozitivní ovulační test při zvýšené bazální teplotě?

radiz
25. dub 2015

Ahoj, chtěla jsem se zeptat zdejších snažilek nebo maminek na jejích zkušenost s ovu testy a měřením bazální teploty. Testují a měřím už několik cyklů, ale tento mě překvapil nesoulad mezi pozitivitou testů a bazální teplotou... Testovala jsem jako obvykle před ovulací dokud nebyl test pozitivní. Pozitivita na ovu testu se objevila jednoho dne večer... Druhý den ráno před 6 hodinou výrazně stoupla bt, téměř na 37C, což by odpovídalo proběhlé ovulaci... nebyla jsem nemocná a podmínky pro spánek byly stejné jako vždy. Interval mezi pozitivním testem a bt se mi jevil dost krátký cca 10 hodin, ale i to se může stát. Ten den mě bolely i vaječníky a tak jsem si udělala odpoledne další ovu test. Překvapil mě výsledek ovu testu, byl stále stejně pozitivní jako předešlý den. Normálně už je druhá čárka velmi slabá. Nemám cysty a neužívám žádné léky, které by mohly pozitivitu testu způsobit. Četla jsem také o dvojité ovulaci, která může proběhnout do 48 hodin po první ovulaci. Z grafu bt by ale pravděpodobně nebyla patrná, jelikož progesteron uvolněný po první ovulaci již má za následek zvýšení teploty. Stalo se to některé z vás, máte s tím konkrétní zkušenost ? Přikládám foto ovu testů.