Poznaly jste samy, že jste těhotné?

anka.
1. čer 2007

Ahoj holky, slyšela jsem spoustu historek, jak někdo poznal okamžitě, že je těhotný atd... co vy? Kdy a jak jste to na sobě poznaly? Nemyslím teď takové ty lékařské příznaky, jako spíš něco pro pobavení....

Např. jedna známá to chtěla pěkně rozjet na motorce a najednou ji napadlo, že dneska ne, že by měla jet opatrně - šla si koupit test a bylo to!!! 🙂 Jak u vás?

anka.
autor
1. čer 2007

Jeda! Vyhledávač mi tohle téma nenašel, ale teĎ jsem ho objevila ve snažilkách. Ale na svoji obranu dodávám, že tam se popisujou právě ty lékařský příznaky (bolest břicha atd) - tady můžeme psát ty "osatní" historky (viz nahoře) 😵

bramburka
1. čer 2007

U mě se šestý smysl vůbec nijak neprojevil! Já tyto příhody měla, když jsem těhotná nebyla - jako že jsem nejela ne koni apod. - pak když jsem otěhotněla, tak jsem myslela, že tento měsíc to nemohlo vyjít ... 🙂

romca3
1. čer 2007

ahojky, tak to nám to nějak nešlo a já jsem měla jít v únoru tohoto roku na zákrok do Prahy na Homolku. Vůbec jsem nečekala, že by to vyšlo. Byla jsem smířená s nemocnicí a v lednu to tak nějak samo přišlo. Asi se tělo leklo a dalo si říci.

katarina82
1. čer 2007

Tak u mě to bylo přesně jako u bramburky. Milionkrát jsem měla "těhu" příznaky a nic. Ten měsíc, co jsem opravdu těhotná byla jsem žádný nezaznamenala. Naopak. Všechno bylo přesně tak jako před jaždou mrchou. Měli jsme jet do CAR na odběry krve a hormonální profil, ještě den před testem, jsem se tam objednala. Druhý den jsme tam měli jet a kámoška mě hecla na test. Tak jsem si ho udělala a už se nikam nejelo 😵

klararas
1. čer 2007

já jsem to u prvních dvouch těhotenství ani nečula. Ale tentokrát jsem to vytušila úplně přesně. Ráno (večer jsme se s manžílkem milovali) jsem se vzbudila a prolétlo mi hlavou, že su těhotná. Asi za dva dny jsem dostala mrchu (měla jsem to po dovolené v září trochu rozhozené). Ale pořád mi to nedalo a jak mi mrcha skončila, tak jsem si udělala test a byly tam //.

petja
2. čer 2007

My jsme si s přítelem nedávno říkali,jestli to na mě někdo poznal dřív,než test,páč zrovna kolem toho období se mě ptalo moc lidí,nebo,že mě viděli a jsem těhotná apod.Jinak já sama bych to nečekala,protože v tej době bylo dost stresu a navíc mi na gastro našli helicobacter pylori na dvanáctníku léčený ATB,jako naschvál,protože jsem si dělala test,aby mi mohly atb nasadit a vyšel negativní! Samože jsem byla těhu pár dní,což test ještě nemohl rozpoznat!Do tej doby jsem neměla atb snad 10 let! Nakonec na genetice řekli,že atb nevadí,že to bylo v počátku,tak snad v poho! Méně vhodné období bych si prostě nemohla vybrat! 🙂 petja

kirax
3. čer 2007

ahohky tak my sme se snažili dlouho,nepomáhala ani léčba,každý měsíc sem brečela nad těhu testem,a pak jsem měla jít v lednu na laparoskopii,a než jsem tam volala tak sem si udělala pro klid v duši těhu test a ušetřila sem kredit! 🙂

krista
10. říj 2007

Ahojky, já to vůbec nepoznala 🙂 Strašně jsem si to přála a spíš jsem očekávala kdy přijde mrcha 😝 začlo mi to pomalinku docházet až po těch "lékařských" příznacích - bolest v podbřišku, MS nikde, zvětšená prsa ... 😉

lu777
10. říj 2007

já byla s mužem na služebce a ms byla slabá, ale stejně jsem nevěřila, myslela jsem, že je zpožděná z toho cestování a zimy a únavy, chytila jsem nějaké nachlazení a naprosto šíleně mě bolelo v kříži... když jsme dorazili domů, tak jsem si uvědomila takový zvláštní pocit, jakože "něco je uvnitř".. manžel únavou usnul a já šla do lékárny.. to už jsem si byla fakt jistá, ale chtěla jsem testnout, abych to měla "černé na bílém" pro manžela 😅 když jsem ho vzbudila, tak nechápal 😅

lu777
10. říj 2007

jo, a jinak jak psala Anka: chtěli jsme vyrazit na motorce, manžel se divil, že se o to hlásím, protože mě z toho vždycky berou záda a musí mě přemlouvat, vyjedem tak dvakrát za rok.. bylo krásné počasí, já šíleně natěšná.. přijdeme do garáže a baterie, která byla nová, nefungovala! já byla tak vytočenááá 🙄 🙄 🙄 později nám došlo, že to bylo přesně v době, kdy oplodněné vajíčko cestuje a usazuje se v "pelíšku" 😲 😅 takže anděl strážný se asi o nás ten den postaral 😵 díky! 😉

micanek
11. říj 2007

To já na začátku jsem byla z manželem na dovolené, nic jsem netušila, takže každej sden senašlaapalo 30 km po horách a večer se vždy slušně zapařilo. V noci jsem vždy z alkoholu zvracela. Bylo mi to ale divný, jelikož jsem toho zas tak moc nevypila a nikdy nezvracím. Koupila jsem si na dovolené test a nic neukázal. V den, kdy jsme se vraceli z dovolené, tak mi nebylo vůbc hej... tak jsem večer asi za 3 dny po tom předchozím testu skusila ještě jeden.... a 2 čárky.... ještě teď se mimísek musí chudák motat 😵

ria80
11. říj 2007

Ja jsem to vedela hned!My jsme udelali jeden pokus,a hned druhy den jsem mela takovy zvlastni pocit.Rikala jsem si,tak to asi vyslo.A po par dnech me ten pocit najednou presel a rekla jsem si,a sakra,neco se pokazilo,a druhy den jsem zacla krvacet..
Pak jsme udelali druhy pokus a taky hned druhy den mi bylo tak krasne,citila jsem takovy klid a pokoj v dusi.Holkam v praci jsem rikala,dneska je mi tak nedherne,nic mi nemuze zkazit naladu.Hned jsem prestala brat leky,ktery se nemuzou a zacla jsem si davat na sebe pozor.Taky jsem hned chodila koukat do knihkupectvi do takovy knizky,kde pisou,co se deje hned prvni den,a druhy den a tak.Po tydnu jsem si udelala test a nic.Rikala jsem si,jak je to mozny,ja to prece VIM,tak co je?Udelala jsem dalsi tyden a uz to tam bylo!Sesty smysl me nezklamal..

kajule
11. říj 2007

Já jsem to taky věděla hned. MM mi řekl, ať si udělám nejdřív test a řeknu mu to až si budu 100% jistá, aby se prý neradoval předčasně. Já jsem si sice byla jistá na 100%, ale ten test jsem si udělala a jakmile jsem ho dala do tý skleničky tak během chviličky dvě silný čárky. 😵 K doktorce jsem šla, jakmile jsme přijeli z Francie a to jsem byla už v 11.tt.
Prostě jsem měla sama takový tušení, že prostě jsem těhotná a ani kdyby mi ten test vyšel negativně, tak bych si to myslela. Moje další tušení bylo, že je to kluk a doktorka to potvrdila. No a pak mi každý říkal, že porodím dřív. No a já se jednoho rána probudila a nevím proč, ale řekla jsem, že jestliže porodím dřív, tak to bude 9.5.2007 (TP podle MS jsem měla 11.5.2007), no a nakonec to tak taky bylo. 🙂 Kže nějaký ten šestý smysl možná mám.

blacklucka
11. říj 2007

já s prvním mímem otěhotněla na Kostarice, ale uplně nečekaně, protože jsme měli jít po návratu z kostariky jít na inseminaci.No a začala jsem tam chodit na pilates, cvičitelka , taková starší paní říkala : necvič to, když jsi těhotná, já ti to poznala na očích a já říkám manželovi, že je totálně blbá, že přece přirozenou cestou děti mít nemůžem-no a byla už jsem měsíc těhotná 😕

mobina
11. říj 2007

Tak mě v tomhle šestý smysl taky totálně zklamal. Nebylo mi vůbec nic, neměla jsem asi ty "lékařské" příznaky, ale napověděla mi BT 😉

listicka20
11. říj 2007

No mně se z těch "nenormálních" příznaků zdály tři sny - v jednom jsem pila mlíko jak posedlá a pořád jsem neměla dost, ve druhém jsem porodila dítko, ale takovým stylem, že jsem stála nad židlí a najednou ze mně vyjelo dítě, a doktor se jenom usmál a řek: Jé, to bylo rychlý! A pak se mi zdálo, že mám dítě, který vypadalo přesně jako můj manžel, když byl mimino... To jsem byla asi tři týdny těhotná, ale ještě mi to nedocházelo. Spíš jsem si říkala, co kdyby. Opravdu mi to došlo, až když mi přestalo chutnat pivo a kafe a cítila jsem bolesti v podbřišku.

dermajetics
13. říj 2007

Ahoj holky, my jsme se o mimi snažili,v půlce září jsme byli na dovolené,taky obdobně jako micanek, za turistikou, večer se pilo...(chudák mimi dostalo zabrat), když jsme se vrátili, a byli na nákupech prostě mi jen proběhla myšlenka"kup si test,třeba už jsi...." a ono to opravdu bylo tak a my čekáme v květnu mimitko 😀

petrolejka
13. říj 2007

Já to vůbec nepoznala, nemyslela jsem si, že se nám to povedlo, ale miláček mi najednou řekl, že má pocit, že jsem těhotná ... tak jsem si udělala test, abych mu dokázala, že se plete ... no a byly tam //. 😀 Ale zpětně jsem si uvědomila, že jsem hned po oplodnění přestala kouřit, nechutnalo mi to, to jsem ještě dva týdny nic netušila. 😉 Akorát jsem si ješita ješitná říkala, jak mám pevnou vůli, že jsem konečně přestala. 😀

callwen
2. lis 2012

@blacklucka :Babička to taky uměla poznat podle očí 🙂

monyliny
2. lis 2012

Mě se nestávalo,že jsem měla zpožděnou menstruaci,tak že,když jsem po 3 dnech čekání na menzes,seděla s mužem u kafe a vyprávěli si co a jak v práci, najednou z ničeho nic mě napadlo 😎 ,že jsem v tom,že nebudu moci v Krkonoších(měli jsme tam jet v létě na dovču) šlapat po kopcích,tak jsem to vyřkla nahlas a že jako teď těhotná teda nemůžu být(plánovali jsme to později)a začala jsem vyšilovat.Manžel mě uklidnil s tím,že to dostanu .Ale já už věděla že ne 🙂 Druhý den jsem si udělala testík a byly tam holky jedny čárkovatý 😀 Přestala jsem vyšilovat a začala vymýšlet,jak to manželovi vtipně řeknu 🙂

alenkaa91
8. lis 2012

@anka.
Ahoj ja to poznala na cigaretach, miminko jsme planovali ale necekala jsem ze prijde tak brzy.... kourila jsem 5-10 cigaret denne a takhle jsem si s chuti zapalila a najednou jsem mela uplne tak divnou chut v puse, za par hodim jsem to zkusila to same a neuveritelnej odpor udelalo se mi tak zle ze jsem zacala premyslet ze je neco jinak, druhy den jsem sla koupit test a byl pozitvni .-)

pehamek
25. dub 2013

Já jsem to za začátku nepoznala, ale nalila se mi neskutečným způsobem prsa, tak jsem začala něco tušit. Pak mi vynechala MS, ale břicho mě bolelo jako kdybych ji měla dostat. Druhý den na to jsem si udělala test a byly tam 2 čárky jako dálnice 🙂

neominka
26. čer 2013

vynechana menstruace, bolava prsa, paleni zahy a hlavne hrozne nafoukle brisko🙂

petaov
30. čer 2013

Já jsem to na sobě vůbec nepoznala. Ale v práci jsem pila litry mléka (vždycky jsem ho měla ráda, ale teď jsem pila ještě víc), až se i kolegyně ptala, jestli nejsem těhu, ale mi to divné nepřišlo, ani test nic neukázal, pak ani doktorka nic neviděla (měla jsem zvětšenou cystu, takže to asi přehlédla). MS mi chodila vždycky dost nepravidelně, takže mi to ani nebylo divné. Zjistila jsem to až v 9. týdnu, to už se dostavily těhu příznaky a když jsem šla znovu k Dr. na vyvolání MS, bylo tam srdíčko 🙂

mysicka_lb
4. srp 2013

Ahojky, no já jsem to tak nějak věděla hned... Snad ještě dříve, než to věděla matka příroda🙂. Přesně vím, kdy došlo k početí miminka a za jakých okolností a hned bezprostředně po tom jsem manželovi říkala, že se na miminko ještě moc necítím, ale že tohle milování bylo tak nádherné, že by mi ani nevadilo, kdyby z toho něco bylo. Řešili jsme hned jména, hned jsem se registrovala na tuhle stránku, přestala pít colu a alkohol.... A jediné, co mě mrzí, že já jsem to sice věděla, ale nevěděly to testy. Takže jsem si myslela, že úplně blbnu a celé těhotenství jsem si jen vsugerovala, že by to testy určitě odhalily. No a pak už jsem se nijak nehlídala, když se mi zpozdila menstruace, říkala jsem si, že to bude asi stresem. Ale když jsem pak měla příznaky, jako že už každou chvilku přijde, najednou jsem tušila, že tentokrát nepřijde. Udělala jsem si další test a slaboulinká čárka tam byla.

marie_anna
4. srp 2013

Mně se to projevilo tak, že jsem měla příznaky, jako když mám dostat MS - jakoby předmenstr. syndrom, bolesti, podrážděnost. Pak nic nepřicházelo, začaly si mi divně měnit nálady, ztmavly mi prsa a začalo se mi špatně usínat. A pak byl test. A pak UTZ. 🙂

zuzulice
6. srp 2013

Holky, já to furt nevím, ale pořád pozoruju ty svý rozšířený zornice - asi podle tohohle to ty ženský poznávaj (babičky apod.), asi se to dříve říkávalo, že se to podle toho pozná, i na netu jsem o tom našla informace. Já mam hnědý oči, takže už takhle, když se mi po celým tom oku rozlije ta černá čočka, si přijdu jako nějakej upír 😀

Jinak - hrozně divné příznaky, co jsem pozorovala - 1. "někdo se mnou je" a schízák nejsem a 2. jako bych byla v nějakém sloupu světla ochrany (tady už si o psychickém zdraví jistá nejsem 😀 😀 😀 ). A myslím si, že je to holka.

babulinkab
6. srp 2013

u prvního jsem to nepoznala...ale po druhé už jsem věděla, když jsem rychle stoupla ze sedu, tak mě tak divně zapíchalo v břiše.

sarkad2856
6. srp 2013

@zuzulice S těma zorničkama to slyším poprvé 🙂 musím vypozorovat ted na kamarádce my zatím pořád nic 😒

paaajka
6. srp 2013

My jsme to věděli hned, respektive přítel - když mi sáhl na prsa, málem dostal do zubů 😀 to byla taková bolest holky...tak se mě zeptal jestli nejsem těhotná - no a měl pravdu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru