Pregnyl. Kdy načasovat tulení, abychom uspěli?

kay
18. črc 2007

Milé snažilky, prosím o radu..
Tento měsíc jsem poprvé brala Clostilbegyt, a dnes ráno mi doktorka píchla pregnyl, aby došlo k ovu. Poraďte prosím kdy se nejlépe tulit, abychom uspěli? Děkuju za radu.

len
18. črc 2007

Dnes večer a/nebo zítra ráno, folikul by měl prasknout do 36 hodin od Pregnylu a je dobré, aby už tam na vajíčko spermie čekaly trochu předem 🙂

kay
autor
18. črc 2007

tak snad zmermomocním partnera i na dnešek i na zítřek. Zítra vyrážíme na dovču, tak snad to vyjde.. A jestli můžu mít ještě dotaz, opravdu se tam ty spermijky dostanou a budou čekat? já to studovala, ale nepochopila, zatím mi to připadne jak zízrak, aby někdo otěhotněla.. 🙂

len
18. črc 2007

Jasně, opravdu se tam dostanou a dokonce tam dokážou vydržet i několik dní 🙂 V tom je právě ten trik - vajíčko vydrží oplodněníschopné jen pár hodin (max. 18-24), ale protože spermie v příznivém prostředí přežijí dlouho, je ženská plodná hned několik dní 🙂 Zázrak to je, to máš pravdu 😉 Udává se, že v jednom cyklu otěhotní asi 15-20% žen (které to správně načasují), tak kdyby to nevyšlo, nezoufej, příště bude líp 🙂 Držím palce 🙂

kay
autor
18. črc 2007

děkuju, tak hurá na romantický večer.. 🙂

campi
18. črc 2007

Kay: toto nas ceka pristi mesic. Taky jsem premyslela, jestli rano nebo vecer nebo radeji dvakrat🙂. Jak jsi zvladla Clostilbegyt? Ma nejake vedlejsi priznaky?

kay
autor
18. črc 2007

campi, no já měla jen tu nejnižší dávku, jsem po operaci vaječníků, pak jsem musela brát HA na 3 měsíce, aby se mi upravil cyklus a tEď první měsíc hned po dobrání HA jsme stimulovali Clostilem od 5. dne 1 prášek.. Doktorka se mě na to dneska ptala, ale já žádné příznaky nepozorovala.. Prý je to i tou nízkou dávkou, což jsem ráda, že zabrala.. Když se nepovede těhu tento měsíc, tak příští budu mít dávku stejnou.. Takže snad žádné vedlejší účinky taky nebudou.. Já to tulení právě řeším i kvůli našemu zítřejšímu odjezdu, protože to bude spíš cesta než dovolená, tak to bude namáhavé a nebude moc prostor pro snažení se.. a nikde jsem se moc nedočetla, kdy je to lepší.. Zatím to beru tak, že ať se nestresuju, ale už se moc těším, až to vyjde.. uf jsem se nějak rozepsala 🙂

len
18. črc 2007

Já teda Clostyl nikdy nebrala, ale jednou mi píchli ten Pregnyl a docela to se mnou zamávalo 😖 Holt je to těhotenský hormon, no (takže netestovat brzy, tahle injekce umí třeba ještě za 10 dní vyčarovat i bez těhu dvě pěkný čárky 😝 ), takže jsem trochu přibrala, byla hodně unavená a příííšerně se mi zhoršila pleť, kurýrovala jsem to ještě měsíc poté 😒

kay
autor
18. črc 2007

len: fakt? no to mi teda nikdo neřekl... ale já po té operaci měla pleť i homony a cyklus, tak rozhašené, že to už mě asi nerozhází 🙂 ale s tím testováním, to jsi mi teda udělala čáru přes rozpočet.. Já myslela, že za ten týden už by se to dalo.. ☹ já dvě čárky ještě neviděla ani na ovu testu, takže by to bylo aspoň poprvé 🙂 chicht. A dneska teda je mi pěkně blbě, asi to bude i tím vedrem,ale ta injekce asi taky nepřidala..

len
18. črc 2007

No, taky jsem si říkala, že jestli chci //, mám jedinečnou příležitost si je prohlédnout 😀 Ale ve skutečnosti je Pregnyl poctivá pětitisícovka hCG, na kterou ty testy reagují, takže doporučují testovat nejdřív za 12-14 dní, kdy už se z těla dostane... potom už by měly být // opravdu od těhotenství 🙂

kay
autor
18. črc 2007

no počítám, že to už stejně zase dostanu měsíčky, takže to asi nebudu zatím řešit 🙂 dík moc za rady.. Jestli se můžu zeptat, Ty už máš miminko, nebo se snažíte?

len
18. črc 2007

Snažíme - dlooouho 😝 Ale taky to u mě tak bylo - pořád jsem čekala, až Pregnyl z těla vyprchá a než jsem se dostala k testu, přišla MS 😀 Naštěstí přirozeně ovuluju bez něj, to byl jen takový experiment... Akorát si pamatuju, jak mi ho dr. ráno píchla a s kamennou tváří prohlásila - na dnešní večer si zajistěte pohlavní styk 😔

campi
18. črc 2007

Taky mi gyn rikala, ze kdyz zacneme s pregnylem, tak si musime milovani zaridit na dany den. Domlouvaly jsme se tak v listopadu, jenze pak byly Vanoce, manzel 2 mesice mimo CR, hory s jeho synem v jednom pokoji, najednou byl duben a ja se rozhodla tomu dat jeste leto. Bohuzel po dovolene, kdy jsme se milovali kazdy den, nic, tak jdu na to.

Tohou ztloustnuti se bojim, nejsem zrovna nejstihlejsi.

kay
autor
19. črc 2007

len: chicht, Ty máš teda vtipnou doktorku.. No my to včer amálem kvůli přítelové práci prošvihli...já už to nevydržela a rozbrečela se, protože na tento den jsem čekala víc jako rok.. a on si prostě neudělal na nás čas.. ale chápu to, má moc práce a nakonec to pochopil i on 🙂 Já tak nějakpočítám s tím že to nepůjde hned, ale zase je to podle mě výhoda, když Ti doktorka přesně řekne, kdy to můžeš zkusit..

kay
autor
19. črc 2007

campi: No o tloustnutí mi povídej, já taky nejsem žádný drobek (jen na výšku 🙂) a za ty dva roky, co do mě cpou různé hormony jsem přibrala už asi 6kg..a to se snažím občas hubnout a tak, ale prostě to nejde.. Mě se dělalo normálně špatně, když jsem nejedla.. No a s tím partnerovým časem to vidím tyto dva měsíce stejně jako Ty (viz příspěvek výš).. Má toho teď moc, bo má v srpnu důležitou akci.. Takže mysím,že spíš tak září říjen by to mohlo klapnout..

kay
autor
19. črc 2007

a dneska odjizdime na narocnou cestu, vracime se az v pondeli v noci, takze nevim, jestli by se chtelo nekomu uhnizďovat 🙂

len
19. črc 2007

Kay, tak to zkuste ještě dneska, nic není ztraceno 😉 Já od ledna zhubla 7 kilo, takže by se mi taky nechtělo přibrat, ale kdybych měla sebemenší pocit, že mi ty hormony pomůžou... Jenomže v mém případě je to opravdu na nic.

campi
19. črc 2007

Porad je nadeje, ze az porodime, tak ty kila z hormonu vykojime 😅

kay
autor
19. črc 2007

no já myslím, že moje kila mi nakojila moje moje mamka a těch se už nezbavím.. No já bych to dneska ještě prubla, ale nevím jak bude čas, a taky nejsem žádná přebornice,takže milování takhle rychle po sobě, nevím, jestli zvládnu.. ☹
¨No a s těma kilama, já si řekla, že prostě všechno je jak má být, hlavně abych se cítila dobře.. skoromanželovi jsem už na začátku našeho vztahu řekla,že ze mě nebude nikdy anorektička a on to tak bere 🙂

kay
autor
19. črc 2007

a s tím hubnutím, já měla zasestrach, že kdybych hubla nějak drsticky (jinak to neumím) a hladověla, e by to nebylopro plánování mimi úplně ok.. To budu mít raději pár kil navíc..

len
19. črc 2007

No, já naštěstí nehubla drasticky, prostě změna jídelníčku, tak 2 kila za měsíc 🙂 Ale anorektička ze mě taky nebude, to ne, mám štítnou žlázu v háji, nehledě na to, že baculka otěhotní mnohem snáz než anorektička 😉
Jinak jestli jste se milovali večer před Pregnylem, tak to by taky mohlo vyjít 🙂

kay
autor
19. črc 2007

nene večer před ním ne.. injekci mi dr. píchla včera v 7 ráno a cca ve 23h jsme se tulili.. dneska se snad ještě jednou přitulíme než pojedeme, ale doufám, že to zvládnu. A v tom vedru je to děs.. Navíc od včerejška co mi píchla tu injekci je mi docela nějak blbě, myslela jsem že tím vedrem, ale asi nejenom.. Motá se mi hlava a klepou s emi nohy a buší srdce a tak.. jak kdyby byl nízkej tlak a já celej den nejedla 🙂 no když to nevyjde tento měsíc, asi nemůžu zoufat, vždyť to zkoušíme poprvé.. a ze zvědavosti jsem si dělala mama test a byl negativní, tak nevím jak to.. že jsi psala, že bude pozitivní i po té injekci.. Ovu testy jsem měla včera večer a teď pozitivní..

len
19. črc 2007

No, tak to včerejší tulení by mělo stačit 😉 Jinak se asi hormon ještě nedostal do moči, takže na testu zatím není vidět, já tě jen varovala, že když budeš testovat třeba po týdnu, // nemusí znamenat těhu 😉 Ale jinak se nediv, megadávka těhuhormonu v kombinaci s tímhle počasím, to asi zamává s každým 😝 Ovutest reaguje na LH, to je jiný hormon (ten tělo produkuje přirozeně, když je folikul připravený, aby prasknul), takže to vypadá, že by tělo ovulovalo přirozeně i bez Pregnylu 🙂 Držím palce 🙂

pavlinka3
19. črc 2007

ahoj holky - tak teda nevím, mě Pregnyl dr. radil píchnout v sobotu ve 21h a na IUI jsem byla až v pondělí v 11h - to je teda asi pozdě, ne?

len
19. črc 2007

Pavlinko, to je akorát těch 36 hodin 🙂 Ono by teda asi bylo lepší IUI už v neděli večer, ale to tam asi nikdo nebude 😀 Ono přes IUI se ty spermie dostanou dovnitř asi rychleji, tak neboj 🙂

pavlinka3
19. črc 2007

len díky, já jen, jestli si to nemám příště nechat píchnout 24 hodin před IUI, to by asi bylo lepší, ne?

len
19. črc 2007

No, dle mého naprosto laického názoru (a taky co tady čtu a co řekli mně), tak asi jo, ale věřila bych doktorům, ti na to mají školy 😉

pavlinka3
19. črc 2007

když dr. mi řekne, že Pregnyl píchnout v sobotu ve 21h a na pondělí se obědnat na IUI .... čas, kdy je volno na IUI mi řekne až sestra, takže dr. vlastně přesně neví .... tak já to příště udělám tak, aby to bylo přesně 24 hodin před IUI a hotovo - díkes za radu 🙂

len
19. črc 2007

Tak, stavařka kecá doktorům do práce, jenom čekám, kdy mě tu někdo přijde osobně dát přes... ústa 😀

pavlinka3
19. črc 2007

len, když se to u nás 2x nepovedlo a bylo to přesně podle doktorů, tak třeba se to napotřetí povede podle stavařky 😀

len
19. črc 2007

To by teda byla bomba 😀 Moc držím palce 🙂