Prospívající těhu, ano či ne? Není vidět gestační váček

nikina88
18. bře 2014

Ahoj, prosím o sdělení názoru na níže popsané:
Žena po umělém oplodnění v týdnu
4+2 hodnota hcg 130
4+4 hodnota hcg 190
6+2 hodnota hcg 714
v týdnu 6+2 první utz a není vidět gestační váček, myslíte že se jedná o prospívající těhotenství a gestační váček s mimi se ještě může objevit???
Netýká se to mě, díky za názory.

pisisvori
18. bře 2014

@nikina88 podle mne HCG v6+2 by muselo být už za 10 dnů v tisících spíš desetitisících stejně jako vzestup ze 130 na 190 za dva dny je minimální ☹☹ (mě při prosperujícím těhu rostlo HCG za 2 dny víc jak 3x a za 3 dny víc jak 4x)....spíš bych se bála mimoděložního.

nikina88
autor
18. bře 2014

@pisisvori díky za názor, mám z toho dost smíšené pocity, ale když je paní po umělém oplodnění, tak by se jí snad mimoděložní těhu týkat nemělo ne?

nonnni
18. bře 2014

@nikina88 naopak, u IVF je riziko mimodelozniho dost velke.
@pisisvori prosim te, mohla bys mi napsat (pokud vis), jake jsi mela hodnoty v rannem tehotenstvi? Ja ted byla na mereni v 5+1 a mela jsem 5217, coz mi prijde hodne vysoke (dle UTZ je v deloze jedno a mimoelozni snad vylouceno)...s dcerou jsem mela v tu samou dobu 1225...tak jsem se vydesila, zda jsou i takto vysoke hodnoty v poradku. Ja vim, ze podle tabulek je to jeste v norme, spis me zajima osobni pripad nekoho, komu se take nasobilo rychle...diky 🙂

nonnni
18. bře 2014

@nikina88 jeste k tomu mimodeloznimu...pri klasickem oplodneni je riziko cca 1%, pri mimodelozim se uvadi 2-5%, zalezi na typu. Takze sledovat!

nikina88
autor
18. bře 2014

@nonnni paní by měla být bez obou vejcovodů(proto musela podstoupit umělé oplodnění), kam by tedy to zavedené embrio zmizelo???

nonnni
18. bře 2014

@nikina88 no tak to jsi vsak nepsala, ze podstoupila IVF diky tomu, ze nema vejcovody, pak je mimodelozni vyloucene, ale ty hodnoty jsou opravdu dost nizke...co na to jeji lekar?

nikina88
autor
18. bře 2014

@nonnni omlouvám se, že jsem to neuvedla hned na začátku, ale já si to uvědomila až v průběhu diskuze a hlavně mi šlo o to znát názor na ty malé hodnoty a to že není na utz nic vidět a dle mého už by mělo, v 7. týdnu u mě byla už i srdeční akce a pani nemá ani gestační váček. S jejím dr je to zajímavý, on jí řekl, že je vše v pořádku, včera byla na utz a krvi a ve čtvrtek má přijít na opětovné odebrání krve a opět utz. Pani je po druhém pokusu ivf a zoufale touží po miminku a mně přijde, že ji ten dr maže med kolem pusy, že ty hodnoty a stav na utz není dobrý, ve čtvrtek ji řekne, že má přijít zase příští týden, nevím co si o tom myslet.

pisisvori
18. bře 2014

@nonnni při prvním těhu bylo HCG v 4+6 1130...5+2 5480 (ovulace byla až tak 19-20DC), druhé těhu 4+3 3052, takže 5+2 by bylo už v desetitících🙂(ovulace byla 14DC)

nonnni
18. bře 2014

@pisisvori diky!!!!!! Uklidnila jsi me🙂

nonnni
18. bře 2014

@nikina88 no ono se rika, ze neco videt je od 1000 jednotek, takze tm by odpovidalo to, ze jeste nic videt neni, ale take si myslim, ze ten narust je maly, i kdyz zazraky se nekdy deji...

pisisvori
18. bře 2014

@nikina88 určitě po IVF může být mimoděložní těhu. Pokud chodí do nějakého centra pro umělé měli tam vědět, jestli s e doktor tváří , že je to dobré, tak je o podle mne divné, ale já jsme byla těhotná vždy normálně na umělém jsme nebyla ...mě to dobré rozhodně nepřijde HCG má růst každý druhý den 2x (říká se, že ještě 60% nárust za dva dny je OK, ale menší už ne ).
Mimi tam být mohlo, špatně se zahnízdit , ale zahnízdit = začalo HC růst, ale neuchytilo se správně a mlže začít krvácet a HCG bude klesat...Já když jsme měla biochemické těhu, tak HCG bylo jen 60, 63, pak 62 (bráno po 2-4 dnech) a v děloze nic nebylo a potrat = silná MS došla až za 10dnů od posledního náběru HCG.

nonnni
18. bře 2014

@pisisvori ja bych spis tipla na spatne se vyvyjejici embryo, protote ty hodnoty prece jen rostou/rostly. No uvidi, co na dalsim odberu, ale take to nevidim moc nadejne☹

nikina88
autor
18. bře 2014

@pisisvori no právě že včera byla v nějakém centru, kde jí snad i to ivf prováděli a přijde mi, že k ní ten dr není upřímný, mně by moje dr narovinu řekla, že to vypadá špatně, takhle už dva týdny žije v nějaký naději a případné zklamání bude o to horší, já osobně si myslím, že to nevypadá dobře, ale chtěla jsem znát názor i ostatních

kvakuska
18. bře 2014

@nikina88 vidím to na neprosperující těhotenství, protože nárůst HCG je minimální ... embryo se nejspíš chytlo, ale nevyvíjelo se správně, případně úplně zaniklo a zůstal jen "obal" a ten ještě po nějaký čas dokáže HCG produkovat ... pokud paní byla na um. opl., tak určitě bere nějaké hormonální léky a ty nejspíš zabraňují tomu, aby dorazila menstruace ... proč ji lékař stále drží v naději že to bude dobré, to tedy fakt nechápu 🙄

nikina88
autor
18. bře 2014

@kvakuska co vím, tak paní začla několik dní po zavedení dvou emryí špinit a nakonec i krvácet, myslela si, že se to nechytlo a vzdala to, jenže pak šla na ten první odběr hcg v 4+2 a pak 4+4, dr jí řekl, že to pěkně roste a že se tedy asi jedno uchytilo, krvácení ustalo asi po týdnu a včera další odběr krve, na kterém je tedy hodnota vyšší než naposledy, ale přesto mi to přijde jako neprosperující, jestli bere nějaké léky netuším, nechci to s ní už moc probírat protože je z toho špatná a mně nejde ji taky mazat med kolem pusy, takže ji nedokážu podpořit jak by potřebovala i když ji miminko moc přeju, takže teď čeká na čtvrtek a doufá, že už něco bude vidět...

kvakuska
18. bře 2014

@nikina88 krvácení nebo špinění několik dní po zavedené embryí je běžné, stává se, že během zahnizďování embrya se naruší cévy v děloze a z toho potom to špiněníí ... někdo i krvácí ... v tom případě paní měla zavolat do centra a zeptat se co má dělat ... nevím co znamená, že to paní vzdala ... pokud ale přestala brát léky ještě před prvním odběrem krve a potom třeba za 4 dny úpo návštěvě u doktora je zase začala brát, tak si to bohužel podělala sama ... protože i když dorazí krvácení, je potřeba brát léky dál a jít na odběr krve, a to právě proto, aby se vyloučily podobné omyly ... já bych paní med kolem pusy nemazala, ale poslala bych ji, ať si zajde pro srovnání k jinému lékaři ... chování jejího lékaře mi příjde neprofesionální ... pokud teda nejde o nějaké centrum, kde si paní platí každý ultrazvuk a každou kontrolu, tam bych to chápala, zisk je zisk, že? 😒

nikina88
autor
18. bře 2014

@kvakuska tím že to vzdala jsem měla namysli, že už nevěřila, že by mohla být těhotná, ale pokud bere nějaké léky tak je jistě nevysadila, já se jí snažím podpořit aniž bych ji med kolem pusy mazala ale jde to těžko, když si myslím že to není ok, je to o to těžší, že je to má kamarádka, já čekám přirozené počatá dvojčata a ona nemůže otěhotnět, nemusela bych to řešit, ale pořád na to musím myslet.

nikina88
autor
18. bře 2014

@kvakuska tak kamarádka konzultovala svůj stav, hodnoty s jiným dr a ten jí řekl, že na umělé oplodnění má tu hodnotu hcg docela vysokou, tak já nevím...

kvakuska
18. bře 2014

@nikina88 hodnota HCG nemá s umělým oplodněním nic společného, pokud tam těhu je, tak buď prospívá a nebo neprospívá a ty hodnoty co jsi sem psala nejsou v pořádku ... v 6+2 jsou normálně hodnoty HCG v desetitisících a objevuje se srdíčko ... sama jsem zvědavá, jak tohle bude dál pokračovat 😕

kvakuska
18. bře 2014

@nikina88 ale jinak já bych paní dítko samozřejmě také přála, i když ji neznám ... přeji dítě všem ženám, které po něm touží 😕

nikina88
autor
18. bře 2014

@kvakuska mně přijde, jako by se ti doktoři té realitě vyhýbali nebo co, ale proč? takové jednání neznám, se mnou se dr nemazlila když byl problém a to samé v nemocnici, spíš byli doktoři negativní, o to lépe mi bylo když se jejich slova nenaplnila, ale tohle je přesně naopak, mám strach že z toho bude hrozně zklamaná jak ji pořád napínají...ona je typ co by chtěla 5 dětí a je mi líto, že s tím má takový trápení, určitě napíšu, co jí v ten čtvrtek zase řekli...

doko
18. bře 2014

já jsem po umělém oplodnění v 6+3 měla na utz i srdíčko.....mně se to taky moc nezdá ☹ aby tam tak pozdě ještě nebylo vůbec nic vidět 😕

nikina88
autor
19. bře 2014

@doko já měla v 7. týdnu taky na utz už i srdíčko, zítra se snad dozví konečný verdikt a i když to nevypadá dobře, přála bych jí zázrak...

lenka27
19. bře 2014

@nikina88 no může být v rohu děložním nebo třeba na čípku, je bohužel víc druhů než jen ve vejcovodech ☹ a ta hodnota je bohužel fakt nízká, má dvojnásobně stoupat ob den, takže 714 je fakt málo

nikina88
autor
20. bře 2014

@pisisvori
@nonnni
@kvakuska
@doko
@lenka27 Ahoj, dneska byla kamarádka na kontrolním utz a opětovném odebrání krve, jak jsme předpokládali, mimčo z toho nebude, kamarádka je samozřejmě na dně protože pořád doufala a teď ještě čeká na výsledky z krve, pokud hcg o něco stouplo tak se jedná o mimoděložní a čeká ji nemocnice, pokud klesá, tak prý vysadí prášky(asi hormony?) a prý dojde MS, i když jsem tohle čekala, tak mě to moc mrzí...

nonnni
20. bře 2014

@nikina88 a oni na utz porad nic nevideli?

nikina88
autor
20. bře 2014

@nonnni Na utz nic není ☹

doko
20. bře 2014

@nikina88 tak tajně doufám, že to nebude to mimoděložní ☹

nikina88
autor
20. bře 2014

@doko když už má takovou smůlu, tak snad to nebude mimoděložní ☹

lenka27
20. bře 2014

@nikina88 třeba to bude jen neprosperující těhotenství, které odešlo. Protože když nemá vejcovody tak kde by bylo? pokud by bylo v rohu děložním nebo na čípku tak to půjde vidět na UTZ. Protože ty ostatní případy jako dutina břišní nebo vejcovodu jsou velmi vzácné. Věřím, že nebude mít takovou smůlu, budu držet palce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru