Provera. Způsobuje falešně pozitivní těhotenské testy?

adelkam
2. led 2010

Ahoj holky,
beru Proveru 1.měsíc a MS jsem nedostala... 2.den po dobrání prášků jsem začala na 3 dny velmi slabě špinit... Špinění ustalo a tak mi to nedalo a udělala jsem si Mamatest a byl pozitivní... Slabá druhá čárka, ale prokazatelná... Normálně bych měla i radost, ale začínám se bát... někde jsem četla, že Provera způsobuje "falešně pozitivní těhu testy"... Můžete mi napsat své zkušenosti... K Mudr. půjdu příští týden... Děkuji. Založila jsem toto téma, jelikož jsem ho nikde nenašla...

olusenka
4. led 2010

Nevím, že by Provera způsobovala falešně pozitivní testy, stejně jako už se tu psalo, že při ní nelze otěhotnět. Dá, pokud se bere jen určité dny cyklu a ne vkuse.Více asi tady:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Přeju ti, abys byla těhotná.

len
4. led 2010

Provera je progesteron, testy reagují na hCG, zcela odlišné hormony - nenapadá mě jediný důvod, proč by měla testy ovlivnit 😒

akin
4. led 2010

Ahoj adelkam , Proveru beru na srovnání cyklu už asi 9 měsíců a na Mamatestu jsem nikdy neměla falešnou čárku. Na jiných testech ano (unimarkt, pepino), ale Mamatest je spolehlivý (co jsem četla) .A pokud se špinění po Prověře zastavilo, myslím, že jsi spíš těhulka🙂 Dej pak vědět.

krystofovaa
17. zář 2019

Ja mám proveru a nikdy jsem pozitivní test neměla, ale psala tady maminka která taky měla pozitivní text

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru