První menstruace po porodu

galaxy23
22. črc 2019

Ahoj,mám prosbu.
Dostala jsem první menstruace po porodu i přesto že kojím .. první tři dny byli šílené,myslela jsem že si zavolám záchranku,teklo to ze mě jak fontána,teď už jí mám 6.den ale už to není tak strašný , ale mám pocit že jako nechce přestat.
Jak dlouho a jak moc jste krváceli vy při první menses po porodu ?

chumlee71
22. črc 2019

@galaxy23 já asi 10 ,ale já jí mám takhle pořád 😒

bajjunka
22. črc 2019

Většinou tak 5, max 6 dní.
Po prvním porodu jsem při první ms taky myslela že umřu. Bolestí jsem skoro nemohla chodit, bylo mi zle, a vložky jsem nestihala měnit 🤦 teď po druhém porodu jsem o první ms skoro nevěděla a spotřeba vložek snad tak desetina toho, co po prvním porodu

leilinka1234
22. črc 2019

Dvě dlouho kojené děti, pokaždé přišla ms brzy, cca po čtyřech měsících. První byla šílená, krvácela jsem strašně moc, bez největšího tamponu a vložky jsem nemohla vylézt u domu. Na záchod co hodinu. Postupně to bylo lepší a lepší. Teď jsem měla asi čtvrtou menstruaci a už to bylo relativně dobrý. Sice druhý den stál za to jak krvácením, tak bolestí, ale vidím zlepšení. Bude líp ;) a mám to cca 7 dní.

galaxy23
autor
22. črc 2019

@chumlee71 tak to ti nezávidím :o

galaxy23
autor
22. črc 2019

@bajjunka bolesti jsem měla před otěhotněním,ale tak tři dny,žrala jsem furt Ibalgin ale někdy i to nepomohlo,teď bolesti nemám,no možná jen trošičku ale nic to není ,jen bych chtěla aby to už skončilo .. je to hrozný

jessical
22. črc 2019

Já ji dostala měsíc po šestinedělí, to jsem ještě kojila, ze začátku silná, později slabší, ale měla jsem ji celkem 18 dní vkuse! Do toho jsem chytla zánět do jednoho pak i do druhého prsa, takže jsem bojovala s kojením a syn pak po menstruaci mléko odmítal a nakonec jsem o něj přišla.. Takže jsem to tenkrát obrecrela.. Každopádně známá měla první menstruaci také podobně dlouhou.. Doktorka mi nasadila ihned železo, protože jsem chudokrevná, ale tenkrát mi říkala, že takto dlouhá menstruace po porodu je normální.. Nechci strašit 🙈 ale tohle je bohužel moje zkušenost..

galaxy23
autor
22. črc 2019

@jessical tak železo beru taky,s tím jsem měla problem i před otěhotněním , ale kdybych přišla o mlíko,tak to obrečim asi taky,malej se mi už teď nechce moc přes den přisát,a už teď mě to moc mrzí

agripina83
22. črc 2019

Tedy holky vy mě děsíte. Po prvním orodu vše ok ale to jsem nekojila. Teď dceři bude 8m, kojím a mesntruace pořád nikde. To se radši přpravím na nejhorší 😨

verca024
23. črc 2019

@agripina83 ja te uklidnim😉kojim a dostala jsem MS po 7.mesicich po porodu a zadne jatka se nekonaly.Pred tehu jsem to mela 4dny a z toho 2dny stredne a 2dny uz spineni.Presne takhle jsem mela i tu prvni po porodu.Bylo to spise takove spineni.Druhou MS jsem dostala az nedavno skoro po 2.mesicich po te prvni a to jsem krvacela 2dny a asi 4dny lehke spineni...podle me je to dost individualni 🙂

dinushka00
23. črc 2019

Ja dostala prvni ms az v Sofinčinych 6 měsících a týdnu cca.. Ani jsem o tom nevedela, prislo to úplně bez varování a trvalo to 4dny. Ted byvh mela dslsi dostat za 14 dni, tak jsem zvědavá. Jinak taky kojim

jankol
23. črc 2019
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@galaxy23 já dostala první menstruaci až po 18 měsících a nebylo to zase tak strašné jen mě více bolelo břicho

frantadobrota
5. srp 2019

@galaxy23 holka já pri první to samé. Po 4 dnech totálního neustálého proudu jsem už navštívila pohotovost a chtěli mi to zastavovat operativně. Nakonec mi dali nějaký čípky, který byli značně neprijemny. Vzala jsem si jen jeden. Pak mi kamarádka bylinkářka doporučila natrhat listy z dubu, vyvařit a vypít ... A světe div se, druhý den jako když utne ! A to mi strašili že to bude ještě tak 3 ms... Už jsem si čaj dávala preventivně a mám klid 🙂

6miska4
5. srp 2019

Cca týden a pak dva roky nic, respektive stále nic 🙂 výhoda kojení ;)

calvac
5. srp 2019

@galaxy23 no, prvni po porodu byla sila, krvacela jsem asi deset dni celkem dost. Dalsi MS jsem chytila po 14 dnech, to uz takova hruza nebyla. Pak uz mi MS chodila pravidelne a krvaceni bylo docela v norme. To vse pri kojeni.

zelenaesmolda
5. srp 2019

ja dostala ms po sestinedeli a byla naprosto normalni