První příznaky těhotenství. Nějaký opravdu konkrétní

alverde
30. dub 2008

Četla jsem si tady témata o prvních příznacích těhotenství a nějak se mi z těch spekulací zamotala hlava. Každý tvrdí něco jiného, druzí pouze odhadují....ale mě by zajímaly konkrétní fyzické příklady, které se objevují před nástupem menses a před provedením těhotenského testu.
Tak popořadě - intuice,myslím si, že s tou je to tak, že falešnou intuici má žena každý měsíc, když čeká, že by mohla náhodou otěhotnět. Když pak dostane menstruaci, myslí si, že žádné tušení neměla a když potom otěhotní, najednou má pocit, jak silná intuice to byla....neuvědomování je přece silný psychický rys každého člověka.
Teď co je podobné PMS. Nateklá prsa a břicho, bolestivé bradavky? To taky není nic konkrétního. Jednou mě před menstruací bradavky bolely natolik, že jen letmé jemné dotknutí způsobovalo vyloženou bolest a těhotná jsem nebyla ani náhodou. To taky není konkrétní příznak.
Pak kovová chuť? Jako když olíznu kovové zábradlí či co? 😃
Bolesti břicha? to taky není konkrétní příznak. Před menstruací to bývá běžné.
Větší chuť k jídlu? Ale tu já mívám i občas když nejsem těhotná. Nic zvláštního.
Chuť na zvláštní jídla? Ale někdy mám naprosto strašnou chuť na sladký a druhý den třeba na slaný a nebývám těhotná. Takže to taky není [[https://www.modrykonik.cz/snazime-se/priznaky-tehotenstvi/ | konkrétní příznak]].
Nevolnost? Tu mívám běžně, úplné závratě, vždy, kdykoliv venku klesne tlak.
Výtok z bradavek? Ale ten se přece objevuje až později v těhotenství.
A fyzická únava? Též má na mě vliv počasí. Nic jiného mě už nenapadá. Existuje tedy nějaký OPRAVDU KONKRÉTNÍ příznak kromě silnějšího výtoku a slabého krvácení, ketrý by více pravdivě označoval těhotenství? Tady ty spekulativní příznaky mohou být vyvolány hlavně přílišným sebepozorováním a vědomím, že existují, ne?Tedy namlouváním.....objevují se přece i běžně z úplně jiných důvodů, tedy i tehdy, kdy nás ani nenapadne přemýšlet o těhotenství..

markyzka84
15. kvě 2017

u druheho mi okamzite na druhy den naskocilo ten pocit plneho briska

monicka67
21. zář 2017

Máte někdo podobný problém jako já? 🙂 jsem 27DC bolení prsou ( celých ) , celkem dost bolení v podbřišku. Občas když se najim je mi trochu nevolno ( nezvracim )
Těhotná ale pravděpodobně nejsem, protože podobne příznaky mám skoro každý měsíc, jen ted asi nejvice.
Vždy přijde MS a vše zmizí.. myslíme že se uz dle těch příznaků zdařilo a MS to vždy prekazi 😀

maggys
21. zář 2017

Me zacaly bolet prsa (asi tyden pred ocekavanou MS) a mela jsem sileny navaly horka najednou

zoynka
13. říj 2017

Zdravím chci se zeptat mam cca 3-4 dny do MS. Nejak jsem se nekontrolovala, ale zacala se mi pred tydnem motat hlava a do ted to moc neustalo neni to nejak hrozné, ale vnímám to. Pridalo se mi do toho nafoukle bricho a trochu spatne od zaludku. Mam druhy den zvysenou telesnou teplotu a pobolivani na leve strane podbrisku. Do toho velke zimnice hlavne vecer. Nikdy jsem MS bolesti nemela jeste pred tim než jsem je dostala tak nevim. Test zatim negativni. Mate podobne zkušenosti dekuji

kristyna3103
17. říj 2017

Ahoj holky! S přítelem se máme rádi ale o miminko jsme se prozatím nesnažili a používáme prezervativ - vždycky. Nyní už na sobě pár dnů pociťuju zvláštní věcí. Už přes týden mě bolí docela dost prsa (nejdřív bradavky a teď celá) a jsem dost podrážděná, čehož si všimnul i přítel. Dost věcí mě rozpláče. A pořád mám nutkání něco jíst. Každopádně podle výpočtu jsem menstruaci měla dostat v neděli, takže zpoždění ani zatím není tak velké, nicméně nepociťuju, že bych to měla dostat (vůbec necítím takové to typické bolení před MS) a vzhledem k tomu, že prášky neberu už hodně dlouho, tak MS není tak pravidelné. Těhu test jsem si dělala minulý týden v pondělí a vyšel negativní, dnes si chci dělat ještě jeden. Nejsem si ale jistá, jestli si jen nevsugerovávám, že by mohlo jít o těhotenství a přitom tělo se jen připravuje na menstruaci 🙂

vanea
17. říj 2017

Snažili jsme se přes půl roku a pokaždé mi přišlo, že mám všechny příznaky=)) teprve v měsíc, kdy mně nic nebolelo a pouze jsem cítila v podbřišku pnutí jako vždy před MS (takže jsem si myslela, že normálně přijde), tak jsem byla těhotná =) prsa se mi rozcitlivěly a rozbolely až před porodem, zvracet jsem začala 10x denně až ke konci 1.trimestru...jinak prostě nic :D

natyna003
17. říj 2017

@zoynka zdravím ..Já tohle měla týden před MS ,snažíme se o miminko cca 6mesicu. Byla jsem si na 100% jistá že jsem těhotná ale včera jsem to dostala ..sice dříve než bych měla ale dostala jsem to a mám to docela dost ale bolesti jsou menší než obvykle pořád doufám že si udělám test za pár dnů a budou tam dvě čárky :(

pandabox
19. říj 2017

@kristyna3103 a jak to dopadlo??

matysek6
30. dub 2018

Ahoj holky, rada bych take pridala sve prvni priznaky tehotenstvi. I kdyz se asi budou trochu lisit od prirozeneho poceti, protoze ja sla pres ivf. Asi treti den po transferu (1 tyden pred zacatkem MS) jsem mela typicke PMS. Bolest prsou, navaly horka a bolesti v podbrisku. Ty na druhy den vsechny ustaly a den nato presne ty stejne priznaky. Takto se to opakovalo az do dne, kdy mela prijit menstruace, kazdy druhy den priznaky a mezitim vubec nic. Verim, ze kazda to ma jinak. Ja jsem si myslela, ze urcite dostanu menstruaci podle techto priznaku a i kdyz jsem byla po ivf, tak jsem myslela ze to nevyslo. Zadna pachut v ustech, vytok, ani unava, vubec nic takoveho. Dokonce ani prsa me po tydnu uz tolik nebolely. Mirne nevolnosti prisly az po zmeskane menstruaci.

sumitra
30. dub 2018

Ja jsem vedela, ze jsem tehotna, jeste nez jsem si udelala test, kdyz jsem si k snidani udelala michana vajicka, ktera miluju, a jakmile jsem zacala jist, tak se mi z nich zaclo navalovat 🙂 Tak jsem si hned rekla...ahaaaaa, ze by? A za par dni byly dve carky na testu.

lachtanice86
30. dub 2018

Muj první priznak byl plný nos z hodiny na hodinu. Jsem 10tt a mám to pořád, prý hormonální rýma.

zerog
30. dub 2018

No já ta citlivější prsa, zvlastni kovová chuť v ústech, najednou citlivost na pachy. Takový pocit zklidneni, zpomalení, opatrnosti. A u obou těhotenství hrozna chuť na vodní páru, chuť inhalovat ji ze sušičky a z myčky po skončení cyklu 🙂

letadylkokane
30. dub 2018

U prvniho tehotenstvi bych bez neprichazejici menstruace vubec nevedela, ze jsem v tom. Nic mi nebylo. U druheho jsem to tak nejak tusila, citila jsem se jinak. Test moje pocity potvrdil. Pak jsem ctyri mesice nevyndala hlavu ze zachoda, trpela jsem brutalnimi a celodennimi nevolnostmi.

letadylkokane
30. dub 2018

@lachtanice86 tu jsem mela taky... U obou tehotenstvi. Ozvala se v druhem trimestru a s vetsi ci mensi intenzitou jsem ji mela vzdy az do porodu. Ted s druhou dcerkou jsem poslednich pet tydnu tehotenstvi nevydrzela bez kapek do nosu (hlavne jak jsem vecir lehla, to jsem mela betonaz). Uz jsem se bala, ze si vypestuju zavislost. Ale prakticky ihned po porodu ryma nahle zmizela a kapky jsem od te doby nepouzila.

dokument
30. dub 2018

Zadne priznaky. Vynechani menstruace aporad jsem chodila v noci na zachod curat a byla jsem unavena. Nic vic.

lachtanice86
30. dub 2018

@letadylkokane až do porodu? To já doufám že se jí zbavim dřív. Přesně jak pises, jak v noci lehnu beton

md21
10. bře 2020

@markytkaaa to same mam ted ja, na gynde mk bylo eceno, ze to na těhotenství nevypada, zitr ajdu znovu na kontrolu, po tydnu. Ty prsa me vazne bolii, kdyz v klidu sedim, je mi podprsenka nepříjemná.. Des... A mam i bily vytok... Nevim co to muze byt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru