První příznaky těhotenství. Nějaký opravdu konkrétní

alverde
30. dub 2008

Četla jsem si tady témata o prvních příznacích těhotenství a nějak se mi z těch spekulací zamotala hlava. Každý tvrdí něco jiného, druzí pouze odhadují....ale mě by zajímaly konkrétní fyzické příklady, které se objevují před nástupem menses a před provedením těhotenského testu.
Tak popořadě - intuice,myslím si, že s tou je to tak, že falešnou intuici má žena každý měsíc, když čeká, že by mohla náhodou otěhotnět. Když pak dostane menstruaci, myslí si, že žádné tušení neměla a když potom otěhotní, najednou má pocit, jak silná intuice to byla....neuvědomování je přece silný psychický rys každého člověka.
Teď co je podobné PMS. Nateklá prsa a břicho, bolestivé bradavky? To taky není nic konkrétního. Jednou mě před menstruací bradavky bolely natolik, že jen letmé jemné dotknutí způsobovalo vyloženou bolest a těhotná jsem nebyla ani náhodou. To taky není konkrétní příznak.
Pak kovová chuť? Jako když olíznu kovové zábradlí či co? 😃
Bolesti břicha? to taky není konkrétní příznak. Před menstruací to bývá běžné.
Větší chuť k jídlu? Ale tu já mívám i občas když nejsem těhotná. Nic zvláštního.
Chuť na zvláštní jídla? Ale někdy mám naprosto strašnou chuť na sladký a druhý den třeba na slaný a nebývám těhotná. Takže to taky není [[https://www.modrykonik.cz/snazime-se/priznaky-tehotenstvi/ | konkrétní příznak]].
Nevolnost? Tu mívám běžně, úplné závratě, vždy, kdykoliv venku klesne tlak.
Výtok z bradavek? Ale ten se přece objevuje až později v těhotenství.
A fyzická únava? Též má na mě vliv počasí. Nic jiného mě už nenapadá. Existuje tedy nějaký OPRAVDU KONKRÉTNÍ příznak kromě silnějšího výtoku a slabého krvácení, ketrý by více pravdivě označoval těhotenství? Tady ty spekulativní příznaky mohou být vyvolány hlavně přílišným sebepozorováním a vědomím, že existují, ne?Tedy namlouváním.....objevují se přece i běžně z úplně jiných důvodů, tedy i tehdy, kdy nás ani nenapadne přemýšlet o těhotenství..

ivetkavysocina
13. črc 2015

@mwrw tak s lentilkama jsme na tom stejně, asi nikdy jsem je necítila jako nějaký příznak :D možná dnes trošku bolí levá bradavka 😀 ale to už bych byla asi velká štoura...

@beeetttt mě se začali beďárky dělat hned po vysazení HA, ale chvíli jsou a chvíli nejsou, ani mě nenapadlo si to třeba hlídat, že to taky může být cyklem...čelo se mi poďobalo dost včera a mám 4.den pozitivní test, ale možná to mám jen čokoládou 😀

mwrw
14. črc 2015

@wanek
@beeetttt
@ivetkavysocina
Holky ja se zacinam bat ze nic tento mesic. Jsem 10 DPO a nic, ani dusik 😒 Tak nevim, tech par dnu se mi zda jako roky, strasne se to tahne. Jestli budu takhle vysilovat kazdy mesic tak me brzo zavrou do blazince. Navic jsem hrozna cita posledni dva dny, vcera jsem zacala brecet a nemohla prestat, obcas bych si dala facku. Uz ctvrty den me boli bricho jako na MS ale tu mam dostat az v sobotu. Problem je ze jsem se nikdy takhle nepozorovala, takze ani nevim jestli jsem takova byla vzdycky pred MS nebo ne... 😠

beeetttt
14. črc 2015

Tak mě se ke všemu bruálně rozdělaly i ramena :-/ je to hrozný...
V sobotu to máš dobrý, já musím čekat až do pondělí ☹ přesně jak píšeš, hrozně se to vleče.
Já kromě těch beďarů nemám také vůbec žádné příznaky

mwrw
14. črc 2015

@beeetttt Ja priznaky mam, ale nevim jestli si je spis nevsugerovavam 😒 No jo, chce to trpelivost...

ivetkavysocina
14. črc 2015

@mwrw jestli máš mít MS v sobotu tak udělej test až v sobotu, dřív stejně nic nemusí ukázat a akorát tě to bude stresovat.. a pokud nic neukáže a ms nepřijde, tak zopakuj test další dny (z ranní moči). já už taky čekala MS protože furt to pobolívání podbřišku, tak jsem týden dopředu ani nedoufala a v den co měla přijít MS jsem udělala test hlavně, abych věděla jestli večer na párty pít alkohol a najednou jsem vykulila oči a vidim slabého ducha.

beeetttt
14. črc 2015

@mwrw Je to šílený.. ☹ dokud jsem v práci ještě to jde, ale jak přijdu domů, hned na to začnu myslet a zkoumat všechno. Nezkoušela jsi test? Do soboty to zase tak daleko není

beeetttt
14. črc 2015

@ivetkavysocina To je parádní, gratuluju 🙂

ivetkavysocina
14. črc 2015

@beeetttt no nějak tomu nemůžu furt věřit, snad se mi tam udrží ;) k doktorce jdu až 29.7. dřív to prý nemá cenu, nic tam nebude vidět 🙂

beeetttt
14. črc 2015

@ivetkavysocina Budu na Tebe myslet 🙂 A držím palce aby všechno dobře dopadlo. Kdy sis dělala ten test? V den očekávané MS?
Jo mimochodem, já mám bazální teplotu nižší než jindy. Včera 36,3, dnes dokonce 36,2 ☹ takže fakt asi nic

ivetkavysocina
14. črc 2015

@beeetttt test jsem dělala až den, když jsem očekávala první příznaky MS (takže spíš špinění) a nepřišlo 🙂 BT jsem před ovu měla cca 36,5 - 36,6 - 36,7 různě nahoru a dolů a po ovulaci 36,8 - 36,9 a ted až poslední dva dny mám i 37,0, ale měření beru ráno cca v 6 hodin, když vstávám do práce. odpoledne když se jen tak zkusim změřit, tak jsem mám okolo 37,7.

ivetkavysocina
14. črc 2015

@beeetttt a ovu si měla podle testu? a byl sex? 🙂 já se řídila spíš testama než teplotou, tu jsem moc nepochopila

beeetttt
14. črc 2015

@ivetkavysocina Ovu testama neřeším, ale cyklus mám pravidelný, pěkně 28 dní... Sexujeme preventivně ob den celý měsíc 🙂

ivetkavysocina
14. črc 2015

@beeetttt jo tak to je taky správně :D

beeetttt
14. črc 2015

@ivetkavysocina No ale to mimi pořád nikde ☹ a nejhorší je, že ani žádné příznaky. Změny chutí, nic prostě. Co Ty, něco nového?

mwrw
14. črc 2015

@beeetttt
@ivetkavysocina
Ahoj holky, tak mi to dneska rychle uteklo. Do 5ti prace a pak jsme meli navstevu.
Ivetkavysocina Ja se bojim byt pozitivni ze pak budu zklamana. Ald nechci zas byt ani negativni. Tak chce to hlavne tu trpelivost 😀
beeettt No zkousela jsem test dneska rano a negativni a pak jsem byla v praci neprijemna i na hrnek od kavy. Takze testovat budu zase fakt az v sobotu v den ocekavane MS, jinak je to zklamani a fakt zbytecne stresy jak rika Ivetka.

ivetkavysocina
15. črc 2015

@beeetttt a jak dlouho se snažíš? třeba jestli chvíli tak ještě ani ovu nepřišla, já jí asi první dva měsíce neměla, nic jsem neměřila, netestovala pravidelný sex byl a povedlo se až 3. měsíc, kdy jsem si testem potvrdila ovu 🙂

honey001
14. zář 2015

Ahojte holky.Mam dotaz.Vim ze jich takovych uz tady bylo hodne ale porad si nevim rady.Byla jsem pred 14 dni na IUI (Insuminaci ) pichli mi injekci na vyvolani ovu a brala jsem prasky na sliznici pac jsem ji mela malou cca 4mm.Mam nemoc polycistickych vajecniku.Proto ta IUI.Ale jiz k dotazu : Brala jsem ultrogestan cca tyden volala jsem na Fertimed v Olomouci ze menstruace nedorazila ze mam posledni den ultros.Tam mi rekla ze pokud to nedostanu mam delat testiky a pak dojit.Jenze ja jsem po 5 dnech od nebrani ultrogestanu spinila dbeska v noci kdyz jsem sla na malou mela jsem celych 14 dni prujem ale to pripisuji spise ultrosu a bolesti jako pred menstruaci.Myslite ze by mohla byt sance jeste na mimi??Jsem zoufala hlava me boli porad a ze je mi zima to i kdyz je vedro je divne.na iui jsme byli v pondeli pred 14 dnama v tom tydnu jsem mela dostat menstruaci v sobotu dalsi tyden jsem ve stredu dobrala ultros coz uz mame do dnesniho dne 9 dni spozdeni a 15 dni od IUI.....spil nekdo z vas meli jste teze nejake takove problemy a byli tehu??Dekuji za odpoved 😉

kala234
10. čer 2016

Ahoj chtěla jsem se zeptat,jaké jste meli příznaky před MS? Bolí mně bedra už dlouho mně bolej prsa a strašně hodně jím což u mně není možné a také mám hustý bílý výtok mohla bych se svámi poradit? Děkuji

misula29
10. čer 2016

@kala234 je to individuální. Já jsem byla nadmuta a prsa me bolely taky, ale tomu jsem neprikladala význam, bolely me před ms často. Zkus test a uvidíš.

sussane22
23. čer 2016

Ahoj, tak ja vam napisu me priznaky.
Tehotenstvi jsem az tak neplanovala tak muzu rict, ze zadne vsugerovane priznaky jsem nezazivala.. pred MS : uplne první byla zimnice, asi dve hodiny,venku 27 stupnu a ja pod perinou, nestačily ani sibirky :-P pak cich, jsem kuracka, a to jsem cigaretu citila na mile daleko..dalsi a to nejvetsi priznak bylo pichani v podbrisku, leva a i prava strana, casto, nekdy i cely den, nekdo to miva pred MS, ale ja to nikdy nezazila, proto jsem si pak udelala test a byl pozitivní, no spis jen duch, postupne den ode dne jasne dva prouzky, az pak po vynechani menstruace prisla nevolnost, velka unava, bolest prsou, zacpa a nafoukle bricho, pomale traveni.. ted jsem v 7+3 tyd.
Tak snad jsem nejake budouci mamince pomohla prijit na to, jestli je tehu 🙂 i kdyz si osobne myslim, ze kazdy to muze mit jinak..

alenavy
13. črc 2016

Ahoj všem, jak tak pročítám (nečetla jsem tedy úplně všechno), tak bolestivý podbřišek při pohmatu asi zrovna známka těhotenství nebude, co? Chystám se na gyndu, ale než na mne přijde řada, tak projíždím kamaráda googla. No, nadějně to nevypadá, jak tak koukám.

andreaandrejka
13. črc 2016

@alenavy Bohužel, příznaky jsou velmi, velmi individuální. Já třeba příznaky neměla vůbec žádné. DRžím palce 🙂

pandabox
13. črc 2016

@alenavy stejny jako
@andreaandrejka
Mozna me tolik nebolelo brisko jako klasicky pred MS a oproti normalu..zadne spineni nedorazilo🙂)
Podle me priznaky pred vynechanim dakt nejsou..

hani007
13. črc 2016

Podle testů těhotná jsem a to tak 3 týdny od početí. Neměla sem a nemám zatím žádný výtok a kromě hoodně nafouklého břicha (vypadám jak ve čtvrtým 😀 ) mám docela dost velkou chuť na pálivé jídlo. Čím víc chilli tím lépe. Vím, že by se to nemělo, ale prostě nejde odolat 😀 A taky jsem zhruba od 7. dne pociťovala jemné píchání na obou stranách v podbříšku. A to vždy před usnutím. Něco jako těsně před menstruací 🙂

nikolkajirik
13. črc 2016

Ahoj holky mam otazku uz asi tyden mi je zle behem celeho dne mam lehce bolestive prsa a natekle hodne casto chodim na wc myslite ze bych mohla byt tehotna ?

hani007
14. črc 2016

@nikolkajirik Udělej si test. Mě vyšel už 9. den po početí. Těhotná samozřejmě být můžeš, ale také to může být jen nějaká viróza (časté močení, bolení svalů, pocit, že je ti zle). Popravdě nic takového já nepociťuji a to jsem podle testů těhotná takže těžko říct. Držím palce ať to dopadne, jak si přeješ 😉

lucie93rl
15. črc 2016

Zdravím holky... Chtěla bych znát Váš názor...3.cervence jsme měli s přítelem nechráněný sex..pak ještě 5 a 7...Ve středu jsem začala pociťovat bolest v podbřišku,ale říkala jsem si,ze to může být i pár dní před MS,ale tu nemám pravidelně většinou plus mínus 5.dni dříve jak předchozí měsíc.K doktorce jsem šla hned v pátek a ta mi řekla,ze je ještě brzo i na test tak ať zkusím za pár dní.Tak jsem zkusila v pondělí a furt nic pak jsem test udělala předevčírem a včera a stále nic,ale v pondělí jsem měla bolesti,ze jsem si myslela,ze dostanu MS,ale na kalhotkách bylo jen malé špinění a pak do středy klid akorat bolesti byli,ale jinak nic, až včera zase špinění,ktere nebylo pravidelné a dnes už mám i trochu krve tak nevím co s tím.Cetla jsem,ze jste nekteré i krvacely..Nejdou ze mě kusy ani čistě červená spíše hnědo červené...Ale nejde mi do hlavy proč jsem měla bolesti jako bych to měla dostat a ono nic,vzdycky začnu špinit a pak dojdou bolesti a je červená a tohle je nějaké divné i prsa mi přišly více citlivější a nafouklé.Diky za odpověď.

sussane22
16. črc 2016

Ja si myslim ze tehotna nejsi, to krvaceni mas nejake caste.. ja jsem treba nekrvacela vůbec.. ale jeste si zkus test, ja mela pozitivní cca 10 dni po oplodneni.

yerry
16. črc 2016

@alverde jsem těhotná vlastně už po 4 ( 2x jsem potratila) žádný příznak az do by nechali MS jsem neměla. ... když jsem si myslela že příznak mam tak nakonec MS dorazila... zbytečný zkoumání příznaků budí plane spekulace....

domajsek
25. zář 2016

Ahojky, tak s manzelem zkousime mimco od cervence. V srpnu jsem MS dostala a dalsi mam dostat dnes. Zatim se nic nedeje, ale od ctvrtku mam hodne citlive bradavky a takovou mirnou bolest nebo spis tlak na pravem vajecniku. Co myslite, mohlo by to byt tehu? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru