První příznaky těhotenství. Nějaký opravdu konkrétní

alverde
30. dub 2008

Četla jsem si tady témata o prvních příznacích těhotenství a nějak se mi z těch spekulací zamotala hlava. Každý tvrdí něco jiného, druzí pouze odhadují....ale mě by zajímaly konkrétní fyzické příklady, které se objevují před nástupem menses a před provedením těhotenského testu.
Tak popořadě - intuice,myslím si, že s tou je to tak, že falešnou intuici má žena každý měsíc, když čeká, že by mohla náhodou otěhotnět. Když pak dostane menstruaci, myslí si, že žádné tušení neměla a když potom otěhotní, najednou má pocit, jak silná intuice to byla....neuvědomování je přece silný psychický rys každého člověka.
Teď co je podobné PMS. Nateklá prsa a břicho, bolestivé bradavky? To taky není nic konkrétního. Jednou mě před menstruací bradavky bolely natolik, že jen letmé jemné dotknutí způsobovalo vyloženou bolest a těhotná jsem nebyla ani náhodou. To taky není konkrétní příznak.
Pak kovová chuť? Jako když olíznu kovové zábradlí či co? 😃
Bolesti břicha? to taky není konkrétní příznak. Před menstruací to bývá běžné.
Větší chuť k jídlu? Ale tu já mívám i občas když nejsem těhotná. Nic zvláštního.
Chuť na zvláštní jídla? Ale někdy mám naprosto strašnou chuť na sladký a druhý den třeba na slaný a nebývám těhotná. Takže to taky není [[https://www.modrykonik.cz/snazime-se/priznaky-tehotenstvi/ | konkrétní příznak]].
Nevolnost? Tu mívám běžně, úplné závratě, vždy, kdykoliv venku klesne tlak.
Výtok z bradavek? Ale ten se přece objevuje až později v těhotenství.
A fyzická únava? Též má na mě vliv počasí. Nic jiného mě už nenapadá. Existuje tedy nějaký OPRAVDU KONKRÉTNÍ příznak kromě silnějšího výtoku a slabého krvácení, ketrý by více pravdivě označoval těhotenství? Tady ty spekulativní příznaky mohou být vyvolány hlavně přílišným sebepozorováním a vědomím, že existují, ne?Tedy namlouváním.....objevují se přece i běžně z úplně jiných důvodů, tedy i tehdy, kdy nás ani nenapadne přemýšlet o těhotenství..

kristi
30. dub 2008

jde i o to,zda je to tehu planovane nebo ne, pokud je neplanovane a tedy necekane, tak si to clovek uvedomit fakt nemusi docela dost dlouho,ale je to hodne subjektivni,kazdy reaguje jinak....

len
30. dub 2008

No, Alverde, je to přesně, jak píšeš - NAPROSTO COKOLI může být těhupříznakem, ale objevit si i u netěhotné ženy - možná bych ještě pár věcí přidala 😉
Asi tak jediné, co netěhule nikdy mít nebude a těhuli se může objevit už před MS, je pozitivní těhutest 😀 A ještě ani ten neznamená, že se MS nedostaví...

schwarzovka
30. dub 2008

myslím, že v něčem máš pravdu, ale já jsem třeba byla strašně háklivá na různé smrady nebo vůně...nedokázala jsem ohřát omáčku, která před tím byla v lednici...prostě jsem se poblila a to se mi před těhu nikdy nestalo... 😒 ...jiný příznaky (které jsou i mimo těhu) jsem neměla...jenom tohle

jana.jaro
30. dub 2008

Ahoj,ja jsem měla dvě posobě zamlklá těh.Pokaždé stav jako před menzes,tak sem si koupila testík a ten mě to vždy ukázal i když po druhé hodně slabounce,byla jsem tak 10dní.

kristi
30. dub 2008

mne treba prestalo chutnat kafe a i kdyz nikdy nesnidam,tak jsem musela, pac jinak by to se mnou seklo

alverde
autor
30. dub 2008

No, máte pravdu v tom, že pokud se vám dělá náhle špatně z něčeho, z čeho dříve ne, nebo náhle něco přestane chutnat, tak je to určitě velmi pravděpodobný znak těhotenství. Ale má otázka byla - objevují se změny chutí již před vynechanou menstruací? Dala jsem toto téma sem proto, že se taky neustále sleduji, jestli nemůžu být třeba těhotná a napadlo mě právě to, co jsem popsala výše. Zajímají mě právě ty nejkonkrétnější věci, které žena pociťuje krátce po otěhotnění, když to ještě neví, že je těhotná. Zajímá mě to proto, abych už sama nad sebou přestala každý měsíc spekulovat jestli je to příznak, nebo ne...

kristi
30. dub 2008

jak rikam,kdyz je to tehu necekane, tak nepocitujes vcelku nic, protoze se nepozorujes....

jana.jaro
30. dub 2008

asi ne,ten druhý test jsem si dělala tři dny před mensturací,taky jsem byla nédočkavá 😉

rezinka
30. dub 2008

jukla jsem na tohle tema, protoze podle nazvu me docela zajimalo, ceho se to tema vlastne tyka 🙂
alverde ja jsem tehu po IVF, takze jsem mela cca 14 dni, kdyz jsem hrozne doufala, ze jsem pomoci doktoru uz konecne po dlouhych mesicich tehulka. Tyden po embryotransferu mi vynechala MS a az asi za dalsi 4 dny jsem si udelala test a konecne jsem se dockala pozitivniho vysledku. Ale proc to tu takhle rozepisuju - i kdyz vedela, ze pokud bude vsechno v poradku, tak uz jsem treba tech 14 dni vlastne tehotna, tak jsem naprosto zadne priznaky nemela, tedy ani vsugerovane. Ja myslim, ze priznaky tehu jeste pred vynechanim MS jsou spis hodne vzacne ...

meleri
30. dub 2008

Jéj, to je zajímavé, no já jsem po IVF. Takže žádné přirozené otěhotnění.

Příznaky, které jsem před menckama neměla a které jsem ani vživotě nikdy nezažila tak byly:

l BRUTALNI NEUKOJITELNY hlad tzv kráter v žaludku
II Motání hlavy,
III Sílená chuť na kyselé - zelí, ogurky atd..

Ale nejstabilnější příznak pro mě vždy byla prsa. Pokud splaskla - přišly mencky..dokud byla nafouklá, tak byla naděje.

ale každý to má fakt jiné!

alverde
autor
30. dub 2008

Osobně si taky myslím, že příznaky ještě před vynecháním menses jsou spíš vzácné, nebo vsugerované..takže se vlastně opravdu nemusím ničím zabývat do té doby, než mi třeba vynechá menstruace....ale proč tady ženy v podobných tématech příznaky před vynechání menses pociťují? Že by si to všechny jen vsugerovávaly? Ale na netu jsou vypsané ty příznaky, které jsem popsala, že se prý u většiny žen objevují ještě před vynecháním menstruace. Pokusím se dát odkaz..

meleri
30. dub 2008

musím dodat, že tyto divné příznaky mi začly už třetí den po té co mi vložili embryjka 🙂

meleri
30. dub 2008

takže 11. dní před menckama. předtím jsem to vživotě nezažila neměla jsem nikdy žádné příznaky, ale taky jsem nebyla nikdy těhotná. 😎

alverde
autor
30. dub 2008

no já mám právě vždy před menses nafouklé břicho a prsa...zrovna za týden mám mít menstruaci a mé břicho vypadá jak luftbalon:-/ a tak to zase svádím jenom a pouze na premenstruační syndrom....

len
30. dub 2008

Myslím, že zpětně je vidí každý 😉
A jak píšeš, spoustu z nich mají i netěhule, akorát když člověk hodně chce, tak se pozoruje a je schopný těhotenství přičíst ledasco. Pokud pak najde //, byly to těhupříznaky, pokud ne, tak holt PMS. My už to zkoušíme pěkně dlouho a troufnu si říct, že jsem zažila snad všecko a přesto jsem těhu nikdy nebyla. Ani bych se neřídila tím, že zažívám něco, co jsem předtím neznala. Třeba zhruba po deseti cyklech, kdy mě prsa před MS nedělala nic, nastalo asi 15 cyklů, kdy se mi pravidelně začala zvětšovat a být citlivá. Pak to zase přešlo. Když se mi to stalo poprvý, věřila jsem, že jsem těhule, ale pak to bylo pravidelně...

Ale jinak se tu v diskuzích gratuluje k: zvracení, motání hlavy, ospalosti, chřipce, bolestem břicha, nafouklýmu břichu, křečím v děloze, zánětu močáku... prostě samý pozitivní věci, který kdyby měla nesnažilka, každý ji akorát polituje, ovšem tady je to kdovíproč připisováno jistýmu těhotenství 😀

alverde
autor
30. dub 2008

meleri a ráda bych se tě zeptala - ten obrovský hlad ti vydržel jak dlouho? kolik zhruba dní?

meleri
30. dub 2008

držím ti palce, at je to tentokrát těhotenství! 🙂

alverde
autor
30. dub 2008

a neustálá žízeň asi nebývá příznakem těhotenství, že??

len
30. dub 2008

Ano, troufnu si říct, že snad všechen tenhle seznam už jsem v různých etapách více či méně prožila 😀 Kdybych pak našla //, tak řeknu, že to byly těhupříznaky. Takhle říkám, že to byly různý choroby, PMS nebo vliv léků 😉

alverde
autor
30. dub 2008

😀 no jo no, když člověk se vždycky před menstruací neubrání sebepozorování a spekulování....:-/

meleri
30. dub 2008

no ten hlad trval zhruba každý den po necelý týden..pak se to změnilo v mírnější hlad, ale je fakt, že tedkom když se nenajím kdy mám tak je mi až na zvracení..
žízen mám taky častěji než dřív.

Len,
a jak se daří?

mobina
30. dub 2008

Taky jsem pár těhle "zaručených" těhu příznaků nebo spíš přízraků zažila a říkala si, tak že by to vyšlo? A prd. No a pak když jsem otěhotněla, tak jsem neměla ani jeden 😀 První "příznak" těhotenství byla malilinko citlivá prsa a ta přišla až nějakých 10 dnů po pozitivním testu 😝

len
30. dub 2008

Právě 😉 Ale jednou ty těhupříznaky zažiju, to jsem si jistá 😀 Momentálně mám hrozně zvětšený prsa a jsem permanentně unavená, jenomže to je pravděpodobně lékama...

meleri
30. dub 2008

hele, jestli někdo mluvíte anglicky, mrkněte se na www.twoweekwait.com...to je teprv delírium. tam to popisujou formou deníku, co měli každý den za divný příznak, já sem na této stránce byla pečená vařená..

Mobino,
jo je to fakt, že si to tělo z člověka někdy dělá pořádnou strandu!! 🙂

kaciska
30. dub 2008

já jsem před očekávanou ms nic moc necítila,co mě tak nějak zaráželo bylo že mě začali hrozně bolet prsa(jeste pred ms)a to mě nikdy ale opravdu nikdy nebolela...ale jinak vše začalo pomalu až po pozitivních testech...a po prohlídce dr...ale to už jsem věděla že jsem těhu... 😵 takže ty příznaky jako mlezivo z prsu je blbost,mě to začalo až ted v 6 měsíci a bolení břicha?to se může přirovnat k čemu koliv... 😵

alverde
autor
30. dub 2008

meleri - no nazdar já doslova chlaščím jak studna a asi tak před týdnem jsem tak 3 dny byla vyloženě nenažraná, okamžitý hlad i po najezení..přítel se divil jak moc jím....ale už mě to přešlo....no, nebudu se radši moc sledovat...

bebinka
30. dub 2008

Tak já jsem asi (zatím jenom podle testíku) čerstvě těhu a jediný divný bylo, že mi bolesti břicha jako na MS začaly asi 7 dní před tím, než by jinak měla normálně přijít. Takže tak. 😉

alverde
autor
30. dub 2008

bebinko tak tos měla asi jako moje sestra. K těhotenství gratuluji!

len
30. dub 2008

Meleri, no, pořád stejně, díky za optání, objevím se tu až v pondělí a to už budu znát výsledek 🙂
Stránka drsná, ale je zajímavý, že tam popisujou příznaky i ženský, který byly nadopovaný všemožnýma lékama... Stejně jsme ale každá unikát 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru