První příznaky těhotenství. Nějaký opravdu konkrétní

alverde
30. dub 2008

Četla jsem si tady témata o prvních příznacích těhotenství a nějak se mi z těch spekulací zamotala hlava. Každý tvrdí něco jiného, druzí pouze odhadují....ale mě by zajímaly konkrétní fyzické příklady, které se objevují před nástupem menses a před provedením těhotenského testu.
Tak popořadě - intuice,myslím si, že s tou je to tak, že falešnou intuici má žena každý měsíc, když čeká, že by mohla náhodou otěhotnět. Když pak dostane menstruaci, myslí si, že žádné tušení neměla a když potom otěhotní, najednou má pocit, jak silná intuice to byla....neuvědomování je přece silný psychický rys každého člověka.
Teď co je podobné PMS. Nateklá prsa a břicho, bolestivé bradavky? To taky není nic konkrétního. Jednou mě před menstruací bradavky bolely natolik, že jen letmé jemné dotknutí způsobovalo vyloženou bolest a těhotná jsem nebyla ani náhodou. To taky není konkrétní příznak.
Pak kovová chuť? Jako když olíznu kovové zábradlí či co? 😃
Bolesti břicha? to taky není konkrétní příznak. Před menstruací to bývá běžné.
Větší chuť k jídlu? Ale tu já mívám i občas když nejsem těhotná. Nic zvláštního.
Chuť na zvláštní jídla? Ale někdy mám naprosto strašnou chuť na sladký a druhý den třeba na slaný a nebývám těhotná. Takže to taky není [[https://www.modrykonik.cz/snazime-se/priznaky-tehotenstvi/ | konkrétní příznak]].
Nevolnost? Tu mívám běžně, úplné závratě, vždy, kdykoliv venku klesne tlak.
Výtok z bradavek? Ale ten se přece objevuje až později v těhotenství.
A fyzická únava? Též má na mě vliv počasí. Nic jiného mě už nenapadá. Existuje tedy nějaký OPRAVDU KONKRÉTNÍ příznak kromě silnějšího výtoku a slabého krvácení, ketrý by více pravdivě označoval těhotenství? Tady ty spekulativní příznaky mohou být vyvolány hlavně přílišným sebepozorováním a vědomím, že existují, ne?Tedy namlouváním.....objevují se přece i běžně z úplně jiných důvodů, tedy i tehdy, kdy nás ani nenapadne přemýšlet o těhotenství..

yerry
25. zář 2016

@domajsek mohlo taky jsem to tak mela a moc ti to preju ale taky nemusi... udelej si v nasledujicich dnech test. Ja jsem v den MS videla slabeho ducha 🙂
Hodne stesti

domajsek
25. zář 2016

@yerry Dekuji. MS porad nic, tak uvidim a mozna zitra testik. Jen aby nebylo jeste brzo.😉 Snad se tehotenstvim ten strach z porodu zmensi.☹

chimneysweeper1
25. zář 2016

Ja jsem kafař a kdyz jsem na kafi s kolegyni polkla kafe a strasne mi nechutnalo, musela jsem ho vylit, ona se me zeptala, jestli nejsem tehotna. Cely tyden jsem mela stav podobny kocovine...nikdy v zivote jsem se tak necitila, bylo mi spatne od zaludku a vedela jsem, ze to nemam z jidla, natoz z alkoholu. Krom bolesti prsou a podbrisku bylo prave to kafe a ten kocovinovy stav to, co me donutilo udelat si test, ktery mi prinesla ta kafova kamaradka, ktere jsem proste byla podezrela😄

domajsek
25. zář 2016

@chimneysweeper1 Mne kafe zatim chutna.😀Vcera jsem si ho dokonce uvarila vecer,coz by mne normalne nenapadlo, ale byla sobota, takze i pripadna nespavost me netrapila. Ale potrebovala jsem ji, jakoby bylo rano.😉 Jinak nevolnost mne minuly tyden trapila, ale bylo asi neco ve vzduchu. Radi u nas strevni chripajzny. I kdyz clovek nikdy nevi, co.......😀 Ted jsem vylezla ze sprchy a vsimla jsem si na kalhotkach bileho vytoku. Omlouvam se za takove intimnosti, ale neni to divne? Nebo je to treba u tehu normalni? Prsa mne neboli,jen ty bradavky pali a jsou az bolestive citlive.☹

lucie93rl
25. zář 2016

@domajsek Bílý výtok mám taky,ale ne často.Pry to bývá v těhu normální,ale vždy je lepší to konzultovat s lékařem.

domajsek
25. zář 2016

@lucie93rl Jeste nevim, zda tehu jsem. 🙂 Dnes jsem to mela dostat a nic. A vytok jsi mela od zacatku?🙂

lucie93rl
25. zář 2016

No já bílé výtoky měla i před těhu,ale podle stěru mi na nic doktorka nepřišla,ale říkala,ze mi v lékárně poradí.No a když jsem byla na vyšetření v těhu tak taky vše v pohodě,ale 3.října jdu na kontrolu tak se chci na to zeptat.Neni toho moc,ale občas prostě výtok na kalhotkách je,ale četla jsem,ze některé holky musely použít i intimku no.

domajsek
25. zář 2016

Tak ja taky nic hroznyho, ale cekala jsem MS, tak me to trochu udivilo. Jestli zitra neprijde, jdu pro testik. Byl by to druhy den zpozdeni, tak uz by se to mohlo ukazat.😉

chimneysweeper1
25. zář 2016

@domajsek to uz se ukaze😉drzim pesti. Ja na zadne vytoky netrpim, takze v tomto neporadim😶

lucie93rl
25. zář 2016

@domajsek Tak držím palce aby to vyšlo 🙂 Je to úžasný pocit zjistit na testu dvě čárky.

zuziitka
25. zář 2016

@domajsek já mam vytok silene moc, takze mslim ze to je normální a je to i přiznák :D ..bolesti bradavek, jj to je peknej hnus 😐

domajsek
26. zář 2016

Pred chvili jsem si ho udelala a nic. :-/ Jen jedna. Ale MS taky nic.

dmiska
26. zář 2016

Řekla bych, že je to u každého individuální, ale u mě to začalo být hodně podezřelé, když jsem celý týden neměla chuť na kafe ani na víno - to se mi nestává ani když jsem nemocná 🙂

lucie93rl
26. zář 2016

@domajsek Zkus za pár dní,někomu to hned v den MS neukáže.

domajsek
26. zář 2016

@lucie93rl OK, takze jeste by mohly byt //?? Zkusim zitra a hned rano. Dnes jsem testovala, kdyz uz jsem v sobe mela litr caje.. 🙂

lucie93rl
26. zář 2016

@domajsek To je chyba,chce to hned ráno.Ja si test dělala jak rano tak odpoledne a to už jsem měla zpoždění pár dní 🙂 Tak hodně štěstí

domajsek
26. zář 2016

@lucie93rl Takze zitra se testovani nekona. Zrovna mi to prislo. Ale je to spise spineni. Kazdopadne je mi blbe od zaludku a hlava poboliva, takze to bude urcite ono. No, takze mimi zase nic. A to jsem si blahova myslela, ze jednou na to vlitnem a bude to. Hahaha.

lucie93rl
26. zář 2016

@domajsek Já jsem taky,ale lehce špinila nepravidelně v době očekávané Ms,ale zřejmě to bylo uhnizďování 🙂

elu
26. zář 2016

hned po oplodnění..cca 3 den...bolest břišních svalů, jako když jste den předem dřely v posilovně 🙂...u obou dětí jsem poznala hned, ze jsem těhotna, právě kvuli tomuto

katuna93
26. zář 2016

HOLKY, stalo se vám to, že vám v těhotenství nedrží řasenka? Dnes jsem přišla z práce úplně odlíčena.
😀

lucie93rl
26. zář 2016

@katuna93 To slyším poprvé 😂

chimneysweeper1
27. zář 2016

@katuna93 to ne, ale mně nedržel šampon na vlasech, nebyla jsem si je schopná umýt, šampon nepěnil a nemyl, měla jsem neustále pocit mastných vlasů. Ale to bylo ještě před těhotenským testem. Šampon používám x let jen jeden. Pak to přešlo a už to zas myje normálně 🙂

yerry
27. zář 2016

@domajsek no strach se asi moc nezmirni spis ja to dnes vidim tak ze ven proste nejak musi 😀
Neni cesty zpet 😀
Ja uz se tak tesim az bude u mne v naruci ze se snazim si porod a bolest si s tim nespojovat 🙂

domajsek
27. zář 2016

@yerry Noooo, presne, ja jsem hrozny straspytel. Uz jen pomysleni, ze me to nekdy ceka...... A taky doufam, ze kdyz to prijde, tak strach me opusti a hold to budu muset prezit. Jak ja zavidim maminkam, ktere to berou jako nic.

yerry
27. zář 2016

@domajsek opusti... ja jsem prvne mela sice planovany cisar ale voda mi praskla o tri dny drive a zazila jsem si i porodni bolesti ale pamatuji ze jsem byla celou dobu naprosto klidna. Proste jsem vedela ze dnes je ten den kdy se podivam na svou malou a strasne jsem se tesila....

domajsek
28. zář 2016

My holky si toho musime vytrpet, co... 😉

markyzka84
28. zář 2016

ja mela zvlastni pocit ihned(myslim tim na druhy den) mi naskocil podbrisek a uz jsem rikala manzelovi ze si myslim ze jsem tehotna a cekame chlapecka 🙂 prvni den po vynechani druhou slabounkou carku na testu 🙂) a uz mame mesicniho chlapecka v postylce 😀

coccinella
29. zář 2016

@sunshine125 Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli jsi předtím, než se Tvoje miminko přestalo vyvíjet, jak píšeš, byla už na ultrazvuku?

lenka253
5. říj 2016

Holky jsem 11 DPO a přešla mě chuť na cigarety ... je to možné takhle brzy?

alicie_k
5. říj 2016

@lenka253 Možné to je, ale přiznám se, že co jsem našla // na testu, tak jsem na cigaretu ještě asi 10-14 dní chuť měla. Teď už teda rozhodně nic, začaly mi nevolnosti ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru