První příznaky těhotenství. Nějaký opravdu konkrétní

alverde
30. dub 2008

Četla jsem si tady témata o prvních příznacích těhotenství a nějak se mi z těch spekulací zamotala hlava. Každý tvrdí něco jiného, druzí pouze odhadují....ale mě by zajímaly konkrétní fyzické příklady, které se objevují před nástupem menses a před provedením těhotenského testu.
Tak popořadě - intuice,myslím si, že s tou je to tak, že falešnou intuici má žena každý měsíc, když čeká, že by mohla náhodou otěhotnět. Když pak dostane menstruaci, myslí si, že žádné tušení neměla a když potom otěhotní, najednou má pocit, jak silná intuice to byla....neuvědomování je přece silný psychický rys každého člověka.
Teď co je podobné PMS. Nateklá prsa a břicho, bolestivé bradavky? To taky není nic konkrétního. Jednou mě před menstruací bradavky bolely natolik, že jen letmé jemné dotknutí způsobovalo vyloženou bolest a těhotná jsem nebyla ani náhodou. To taky není konkrétní příznak.
Pak kovová chuť? Jako když olíznu kovové zábradlí či co? 😃
Bolesti břicha? to taky není konkrétní příznak. Před menstruací to bývá běžné.
Větší chuť k jídlu? Ale tu já mívám i občas když nejsem těhotná. Nic zvláštního.
Chuť na zvláštní jídla? Ale někdy mám naprosto strašnou chuť na sladký a druhý den třeba na slaný a nebývám těhotná. Takže to taky není [[https://www.modrykonik.cz/snazime-se/priznaky-tehotenstvi/ | konkrétní příznak]].
Nevolnost? Tu mívám běžně, úplné závratě, vždy, kdykoliv venku klesne tlak.
Výtok z bradavek? Ale ten se přece objevuje až později v těhotenství.
A fyzická únava? Též má na mě vliv počasí. Nic jiného mě už nenapadá. Existuje tedy nějaký OPRAVDU KONKRÉTNÍ příznak kromě silnějšího výtoku a slabého krvácení, ketrý by více pravdivě označoval těhotenství? Tady ty spekulativní příznaky mohou být vyvolány hlavně přílišným sebepozorováním a vědomím, že existují, ne?Tedy namlouváním.....objevují se přece i běžně z úplně jiných důvodů, tedy i tehdy, kdy nás ani nenapadne přemýšlet o těhotenství..

zuzulice
5. zář 2013

Ahoj, napadlo me, mel nekdo proste strasnou chut na kafe s mlikem porad? 🙂

coccinella
9. zář 2013

@zuzulice
Ahoj 🙂
to jsem ještě neslyšela, spíš naopak chuť na kafe s těhotentstvím mizí..

saminomimino
9. zář 2013

chuť na něco co normálně nejíte,já se u druhého těhu vrhla v obchodě na žužiny,v prvním těhu mi okamžitě přestala chutnat cigareta a od té doby nekouřím,jo a ještě mi jednou bylo dva dny tak na nemoc a nic pak fit,nato jsem zjistila těhu

saminomimino
9. zář 2013

@coccinella u syna jsem přestala kafe zcela pít,u třetího dítka mi chutnala celé těhu,je to to nevyspitatelné

neominka
12. zář 2013

@saminomimino ja zadne chute nemela .-) jen jsem vic jedla to je pravda.-) A taky m bylo porad spatne a to fest.
A pak jsem v 16tt musela ukoncit tehu.-/ Downuv syndrom☹
Ale chute opravdu zadne-jen ten hlad byl silenej

saminomimino
12. zář 2013

@neominka jj hlad znám taky,neukojitelný,ale spíše ke konci těhu,moc mně to mrzí,tohle by se nemělo dít

neominka
12. zář 2013

@saminomimino bohuzel se to deje, jen nam kteri po miminku touzi -( Je smutne, ze nekdo dokaze sve zdrave dite treba odlozit do popelnice -( Zivot je nespravedlivej ☹
Na podruhe uz nam to vyjde -*

saminomimino
12. zář 2013

@neominka ano ano,jisté osoby,které nelze nazvat matkami,mají fůru dětí i po dětských domovech a jsou jim ukradené..je to smutné,takových nespravedlností je svět plný,bohužel ☹

terkuuu
30. zář 2013

@bebinka tvůj komentář mě hóódně zaujal, protože se s přítelem snažíme o miminko 🙂 Ale co tím chci říct, mám dostat menstruaci příští týden v úterý a zhruba od minulého pátku mě bolelo břicho několik dní po sobě, jako by mi měla taky přijít o několik dní dřív :D Tak snad nás taky potká štěstí a příští týden se mi objeví obě krásné čárky na testíku a tobě předem móóóc gratuluji 😉

lluckova
9. lis 2013

Co jsem pozorovala já a to ještě před menstruací (která se nedostavila), byly podivné situace🙂 Např. změny motoriky - při běhání jsem zničehonic spadla. Najednou jsem klečela na zemi...na rovné zemi, podotýkám🙂 Nebo jsem narazila do zdi, polila se vodou při pití... 10 dní poté, co zřejmě došlo k oplodnění, se mi ráno udělalo strašně špatně ze zeleného čaje. Šla jsem tehdy na pohovor a nemohla jsem si dovolit zvracet, ale kdybych měla víc času, určitě bych neváhala🙂 Dále to byla zcela specifická bolest prsou. Ani ne bradavek (ta se vyskytla později), ale okolí prsů, kde jsou mléčné žlázy. Taková pichlavá bolest, jakoby táhnutí, popíchnutí. Pak samozřejmě hlad, neukojitelný, který člověka donutí objednat si večer pizzu nebo jít na lov potravy v naprosto nečekaných hodinách🙂 A taky pleť. Dvakrát jsem si řekla, teda, nějak se mi zlepšila pleť...Hrozná chuť na sex. Na maso. A intuice. I tu jsem měla. Takové zvláštní vnuknutí, které mě přinutilo k nějakému komentáři nebo představě spjatou s těhotenstvím. Bolest břicha byla spíš podobná té menstruační. Nicméně upozorňuji, že jsem menstruaci dostala, přestože jsem byla těhotná. Ale velmi krátkou, jen tři dny.
To jsou moje zkušenosti. Bohužel žádné ze dvou těhotenství nevyšlo. Teď tyto příznaky pozoruji znovu. S přítelem jsme při styku užívali ochranu. Musel by to být asi zázrak.

fadaabagi
21. čer 2014

Dobrý den,je mi 14.let a vazim 63 kg
Nevím proč ale porad si říkám ze sem asi těhotná.. s nikim jsem nespala a ani mesicky jsem neměla ani jednou.. :|
Myslíte ze se da otehotnet nějak ? Nebo jenom tloustnu od jídla ?
Návrhy jestli je to dobra váha na můj věk ? ☹
Strašne se bojím ze sem otěhotněla.. :|

fadaabagi
21. čer 2014

A ještě k tomu se mi divne kulati břicho :( když stojím mám ho tvrdci a když ležím tak měkké...
Na pokach mam 5.rovných čárek jako kdyby me "praskala,, kůže ... :( prosím nevíte co se se mnou děje ?? Mám jen takový divný tušení a nebo tloustnu z jídla ?
Nemám navštívit doktora ??

nkubountova
21. čer 2014

@fadaabagi Pokud si ještě neměla ani měsíčky a opravdu si s nikým "nespala", tak opravdu těhotná být nemůžeš, o tom se ale můžeš přesvědčit sama, pokud si koupíš v lékárně těhotenský test ( stojí do 50 Kč a jsou tam většinou dva )...
Jestli máš pocit, že něco není v pořádku, určitě doktora navštiv, člověk nikdy neví ;) "praskání kůže opravdu může být způsobeno rychlým příbytkem na váze, na to ti doktor rovnou může napsat mast, aby tě to tak netrápilo🙂
TĚHOTNÁ URČO NEBUDEŠ 🙂)

teeerez
21. čer 2014

@nkubountova co ty vis, treba bude druhy jezisek - Alza zavedla letni Vanoce, tak by to jednoho chtelo :D

nkubountova
21. čer 2014

@teeerez Jen to ne, ani nevíš jak mě se*ou už jen s tou reklamou, pletou dětem hlavy a rodiče, aby si na ty dárky brali úvěr :D

nynus
25. čer 2014

ahojik jak bych rraadsi zasla k obvodnimu doktoru tedy detskymu doktoru na vysetreni nadvahy a pripadne reseni protoze zrejme to budou strie pokud ti praska kuze jak pises a zacla bych cvicit ale to je na tobe pokud su este nemela menstruaci nemuzes byt tehotna to bych se nebala jo a na 14 let 63 kg asi nebude moct dobry mozna trosku nadvaha udelej si BMI test na internetu tam zjistis jak ses na tom

dezyre
25. čer 2014

@fadaabagi já si naopak myslím, že ti každým dnem, týdnem přijde menstruace. Těhotenství to na sto pro nebude (když si s nikým nespala), ale hormonální změna ano. Pokud tloustneš a jíš přiměřeně, máš přiměřený pohyb, určitě bych šla k doktorce, aby ti udělala i testy na štítnou žlázu. Ale spíš bych to přikláněla tomu, že se ti blíží menses. Strie je normální jev v době dospívání. Mě se jich udělalo na vnější straně stehen kolem 13 roku strašně moc, ale byly tak jemné, že postupem let naprosto zmizely a kolem 18ti už jsem neměla žádnou.

kackarebicerova
25. čer 2014

Tak jooo....ja mam mdloby,zavrate,teplotu,uz jsem i omdlela,pobolivaji me prsa a rano me poboliva zaludek a porad j sem unavena a nafoukly brisko mam uz 14 dni...do konce tydne to mam dostat a dnes se objevili flicky krve tak co myslite

aklin
25. čer 2014

@lluckova Ahojky, tyto příznaky, které jsi uvedla jsem měla úplně stejné. Testy mi vycházely negativní, když mi přišla MS měla jsem ukrutné bolesti, silnou MS a velmi krátkou, v tu chvíli jsem si myslela, že jsem potratila. Jenže MS nakonec přišla téměř po 50 dnech, za tohle může syndrom polycystických ovarií.

marketa11112
25. čer 2014

ahoj, ja jsem mela asi bezne příznaky. normalne tesne před menstruaci me den poboliva bricho, ted to bylo jiz dele. mela jsem stále zizen, citlive bradavky. nebrala jsem prasky druhy mesic, poprvé jsem merila ovulaci testama a 10 dni po ni jsem si udelala test -- byl tam slaboucky duch. neverila jsem. zkusila jsem další a další a po 14 dnech jsem volala na gyn. příznaky mi zustaly do ted -- jsem v sestem tydnu a doufam, ze bude vse ok.

puci83
6. črc 2014

Ahoj holky,
asi se to tu omílalo již několikrát, ale 🙂
už asi 3 dny šíleně nafouklá, ale nepřežírám se, docela dost sliním, neskutečnáná žízeň, ale že by mi něco najednou nechutnalo to ne... v břiše mám takové divné pocity, a pak docela dost rychle mi bije srdce... jak kdybych byla šíleně nervozní či běhala.. Menstruace bych měla dostat tak během cca 5 dnů, test jsem si dnes udělala během dopolodne - negativní...Počkám co menstruace, zda se dostaví.. Ale jinak další příznaky, bolest prsou či nevolnost, to vůbec. Vím od mamči, že ona to poznala jen z vynechání menstruace. 😎

takarazestinusakur
27. črc 2014

Na intuici mám trošku jiný názor...Popíšu to na svém příkladu: O mimčo jsme se nesnažili a měli jsme zrovna manželskou krizi, manžel, že bude lepší se rozejít (zbabělec 😀 ) já mu povídám: "To víš, že jo a já skončím s dítětem sama." I když těhotenství bylo celkem vyloučené, protože jsme ten měsíc spolu spali jednou...ukázalo se, že jsem měla pravdu, až když jsem byla v 8tt těhu objevily se dvě čárky (japonské testy jsou tak trošku na draka). Bohužel, to bylo rychle nabyl, rychle pozbyl a ztráta mimča nás s manželem velmi sblížila, po revizi dělohy a klidovém režimu jsme se začali tentokrát snažit a já jsem "věděla", že se nezadařilo i když jsem měla menstruaci zpožděnou 9 dní...prostě ten pocit tam nebyl...moje příspěvky jsou dohledatelné ve snažilkách červen/červenec...Proto na intuici věřím... 🙂

sarkad2856
27. črc 2014

@fadaabagi Tak pokud si s nikým nespala,myslím že se nemáš čeho bát a těhotná bys neměla být.Jinak bych asi začla brát antikoncepci

sarkad2856
27. črc 2014

@puci83 Ano každý má jiné příznaky,A taky každý to jinak nese někdo si to hodně vsugerovává, potom je mu špatně....
Počkej a uvidíš.Ovulace mohla být později a proto test nic neukázal

aisek
28. črc 2014

teď bych mohla s jistotou říct, že to první příznaky: bolavá, nateklá prsa a citlivé bradavky, cca týden po styku začaly příznaky nachladnutí, které ovšem trvaly asi 3 týdny, což u mě není normální a samozřejmě vynechání menstruace, ale tohle pro mě nebylo směrodatné, protože jsem vynechání svalovala právě na tu nemoc. DOkonce jsem si myslela, jestli nemám alergii. A další divná věc byla, že při orgasmu mě chvíli bolel podbřišek, jako při menstruaci, ale jen pár minutek. Neplánovali jsme mimino, takže jsem se nepozorovala a nehledala na sobě těhotenské příznaky.

kitinka76
28. črc 2014

@nynus pokud má normální výšku, tak nadváhu nemá.... spíš se začíná zaoblovat, rostou jí prsa, zadek... http://vyzivadeti.cz/kalkulacka-bmi/

kitinka76
28. črc 2014

@sarkad2856 ve 14 ji antikoncepci nikdo nepředepíše.... 😖 a na co taky?? nepsala, že se chystá na sex

lucfuci
14. srp 2014

Taky se přidám k tématu 🙂 Teda k tomu původnímu, kvůli ktérému to tu bylo založené 🙂 Moje příznaky byly a jsou:
- bolest břicha jako před MS už snad od ovulace - mám ji až do teď; tenhle ukazatel je fakt na houby, protože fakt může znamenat i MS 😀
- z ničeho nic jsem přestala mít chuť na kávu - já, která ji miluju
- strašná únava - příjdu z práce domů, uvařím, v sedm sednu k tv a o půl osmé spím, přes den jsem jak ponocná
- citlivé bradavky a pevnější prsa - někdo má citlivé bradavky i při MS, já teda ne
- no a taky pozitivní test, ten jsem měla ale jasně pozitivní až tak 14 dní po vynechání

Holky, ať se daří 🙂

jitkaorsagova
14. srp 2014

@lucfuci Já třeba neměla prakticky žádné příznaky, a protože jsem hodně silnější a nosím volnější oblečení, tak si první dokonce všimla sestra, že se mi trošku mění postava, dřív než já.

lucfuci
14. srp 2014

@jitkaorsagova Však jasně, každý to má jinak. Já třeba pozoruji tyhle změny. Nicméně, dokud jsem to neměla potvrzené doktorkou, tak bych to nikdy nepsala jako příznaky. Měsíc předtím bych dala ruku do ohně za to, že jsem a MS přišla přesně, jak měla 😀 Ale to bylo spíš o pocitu než o nějakých příznacích. Tady tyhle příznaky mám až teď 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru